Strani: 1

anon-204390 sporočil: 13.528
[#2639869] 08.02.17 14:14
Odgovori   +    0
Na trgu so tako še vedno naše rešitve, ki smo jih razvijali v devetdesetih letih ali pred 15 leti.
Halcom po vaših besedah ni sledil modnim trendom gospodarstva.
Sedaj razumem, zakaj je prodal...za kar je gotovo tudi sam odgovoren. Sicer pa čestitke.
RTM sporočil: 4.799
[#2642273] 27.02.17 15:22 · odgovor na: anon-204390 (#2639869)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
>Na trgu so tako še vedno naše rešitve, ki smo jih razvijali v devetdesetih letih ali pred 15 leti.

>Halcom po vaših besedah ni sledil modnim trendom gospodarstva.

Sedaj razumem, zakaj je prodal...za kar je gotovo tudi sam odgovoren. Sicer pa čestitke.
Verjetno ne veš in ne poznaš preteklosti, da bi pravilno razumel in ocenil pretekli razvoj.

G. Matjaž Čadež je leta 1973 sodeloval in razvijal projekt "plačilni promet" v takratni SDK podružnici Ljubljana za IBM mainframe računalnike. Prvi računalniško podprt plačilni promet AROPS je bil razvit v SDK Jugoslavije, Beograd. Te SDKJ rešitve so bile tako "zanič", da je Ljubljana naredila TEZAURUS plačilni promet, ki je bil kmalu instaliran na vseh IBM računalnik v SDK in je dnevno opravljal okoli 70% vsega plačilnega prometa v celi Jugoslaviji.

Le za primerjavo: AROPS je zmogel obdelati do 10.000 dokumentov (virmanov, položnic, čekov in vseh ostalih dokumentov) na uro, TEZAURUS do 80.000 dokumentov na uro.

TEZAURUS je več kot odlično deloval vse do leta 2000, ko je še SDK v BiH prešla na strojno opremo drugega proizvajalca.

Matjaž Čadež je prispeval levji delež k projektu, ki je deloval dobrega četrt stoletja!
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2642290] 27.02.17 16:44 · odgovor na: RTM (#2642273)
Odgovori   +    0
[RTM]
> [vickibedi]
> >Na trgu so tako še vedno naše rešitve, ki smo jih razvijali v devetdesetih letih ali pred 15 leti.
>
> >Halcom po vaših besedah ni sledil modnim trendom gospodarstva.
>
> Sedaj razumem, zakaj je prodal...za kar je gotovo tudi sam odgovoren. Sicer pa čestitke.

Verjetno ne veš in ne poznaš preteklosti, da bi pravilno razumel in ocenil pretekli razvoj.

G. Matjaž Čadež je leta 1973 sodeloval in razvijal projekt "plačilni promet" v takratni SDK podružnici Ljubljana za IBM mainframe računalnike. Prvi računalniško podprt plačilni promet AROPS je bil razvit v SDK Jugoslavije, Beograd. Te SDKJ rešitve so bile tako "zanič", da je Ljubljana naredila TEZAURUS plačilni promet, ki je bil kmalu instaliran na vseh IBM računalnik v SDK in je dnevno opravljal okoli 70% vsega plačilnega prometa v celi Jugoslaviji.

Le za primerjavo: AROPS je zmogel obdelati do 10.000 dokumentov (virmanov, položnic, čekov in vseh ostalih dokumentov) na uro, TEZAURUS do 80.000 dokumentov na uro.

TEZAURUS je več kot odlično deloval vse do leta 2000, ko je še SDK v BiH prešla na strojno opremo drugega proizvajalca.

Matjaž Čadež je prispeval levji delež k projektu, ki je deloval dobrega četrt stoletja!
Jaz zelo dobro razumem preteklost, ker sem takrat sam delal na vzdrževanju tega sdk-jevskega plačilnega prometa. Dober sistem, made by Hemes Softlab (zdaj Comtrade), pa so ga nazadnje vzdrževali lokalci v agenciji..Ja , ampak bolj kot to, pa me je zanimala prihodnost Čadeža, ker nisem več sledil njegovim podvigom..razen takrat ko sem enkrat iskal službo na Halcomu in sem se srečal z njim osebno. Pa je bil zajeban, to ti lahko rečem.
RTM sporočil: 4.799
[#2642308] 27.02.17 19:13 · odgovor na: anon-204390 (#2642290)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
Jaz zelo dobro razumem preteklost, ker sem takrat sam delal na vzdrževanju tega sdk-jevskega plačilnega prometa. Dober sistem, made by Hemes Softlab (zdaj Comtrade), pa so ga nazadnje vzdrževali lokalci v agenciji..Ja , ampak bolj kot to, pa me je zanimala prihodnost Čadeža, ker nisem več sledil njegovim podvigom..razen takrat ko sem enkrat iskal službo na Halcomu in sem se srečal z njim osebno. Pa je bil zajeban, to ti lahko rečem.
Pomešal si plačilni promet iz leta 1973 s tistim od HSL.

HSL je leta 1993 naredil copy/paste TEZAURUS, ga prilagodil na novo mašinerijo in dodal nekaj novosti. Pika.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2642316] 27.02.17 19:41 · odgovor na: RTM (#2642308)
Odgovori   +    0
[RTM]
> [vickibedi]
> Jaz zelo dobro razumem preteklost, ker sem takrat sam delal na vzdrževanju tega sdk-jevskega plačilnega prometa. Dober sistem, made by Hemes Softlab (zdaj Comtrade), pa so ga nazadnje vzdrževali lokalci v agenciji..Ja , ampak bolj kot to, pa me je zanimala prihodnost Čadeža, ker nisem več sledil njegovim podvigom..razen takrat ko sem enkrat iskal službo na Halcomu in sem se srečal z njim osebno. Pa je bil zajeban, to ti lahko rečem.

Pomešal si plačilni promet iz leta 1973 s tistim od HSL.

HSL je leta 1993 naredil copy/paste TEZAURUS, ga prilagodil na novo mašinerijo in dodal nekaj novosti. Pika.
Plačilni promet sicer ni ravno raketna znanost, ampak ja, kje je v tej zgodbi Čadež ? Kot sem jaz zastopil takrat, je bil on ravno takrat en šef v tej prenovi 93-96.
RTM sporočil: 4.799
[#2642373] 28.02.17 09:43 · odgovor na: anon-204390 (#2642316)
Odgovori   +    0
[vickibedi]

Plačilni promet sicer ni ravno raketna znanost, ampak ja, kje je v tej zgodbi Čadež ? Kot sem jaz zastopil takrat, je bil on ravno takrat en šef v tej prenovi 93-96.
Ponovno preberi moj prvi prispevek: MČ, Intertrade, je bil zunanji sodelavec SDK Ljubljana, prispeval je kup rešitev in brez dvoma zaslužen za uspeh TEZAURUSA.

Napačno, ponovno, razumeš in poznaš njegovo vlogo 1993-1996. Le nekaj delavcev SDK je takrat sodelovala s HSL, predvsem tako, da jim je razlagalo kaj je in kako deluje plačilni promet. Takratno poznavanje pl. pr. zaposlenih v HSL je bilo plačevanje mesečnih položnic za elektriko, stanovanje in morda še kakšen obrok za knjigo. Kaj več pa je, vsaj v začetku, bila raketna znanost za SHL.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2642555] 28.02.17 23:10 · odgovor na: RTM (#2642373)
Odgovori   +    0
[RTM]
> [vickibedi]
>
> Plačilni promet sicer ni ravno raketna znanost, ampak ja, kje je v tej zgodbi Čadež ? Kot sem jaz zastopil takrat, je bil on ravno takrat en šef v tej prenovi 93-96.

Ponovno preberi moj prvi prispevek: MČ, Intertrade, je bil zunanji sodelavec SDK Ljubljana, prispeval je kup rešitev in brez dvoma zaslužen za uspeh TEZAURUSA.

Napačno, ponovno, razumeš in poznaš njegovo vlogo 1993-1996. Le nekaj delavcev SDK je takrat sodelovala s HSL, predvsem tako, da jim je razlagalo kaj je in kako deluje plačilni promet. Takratno poznavanje pl. pr. zaposlenih v HSL je bilo plačevanje mesečnih položnic za elektriko, stanovanje in morda še kakšen obrok za knjigo. Kaj več pa je, vsaj v začetku, bila raketna znanost za SHL.
Ok, zdaj mi je jasno, šlo je torej za prvo prenovo. To je bilo mnogo pred mojim časom, sicer pa tudi rešitev od HSL ni bila slaba. Delovala je na Unix sistemih, ki so bili v tistem času sodobnejši in cenejši od mainfram platforme. Ta rešitev je delovala do konca APP, celo na UJP so uporabljali enak sistem še kar nekaj let potem ko se je APP ukinila.

Strani: 1