Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Naj vaš hišni maček postane Talking Tom

Strani: 1

bozga sporočil: 6.303
[#2639552] 06.02.17 08:10
Odgovori   +    8
Najprej pohvala avtorju ker mlade pravilno nagovarja še k čemu drugemu, ne samo čakanju na to da bo za njih poskrbela država kot največji delodajalec. Da bodo start upi potegnili slovensko gospodarstvo sploh v visoko tehnološkem informacijskem sektorju in v takšnem podjetništvu nenaklonjenem okolju je seveda utopija. Start upe so si izmislili in jih tudi podpirajo velike ameriške korporacije, da na pol zastonj za njih stvari razvijajo mladi raziskovalci in inovatorji, ko pa zadeve razvijejo pa ugotovijo, da nimajo denarja niti za zaščito patentov, kaj šele za vzpostavitev vse potrebne "infrastrukture" da svoja odkritja pretvorijo v uspešen tržni projekt. In pristanejo kot uslužbenci pri Googlu, Microsoftu, Face-booku itd. Da bo komu iz domačega fotelja aki garaže uspelo konkurirati ameriškim in drugim korporacijam je po mojem verjetnost uspeha približno enaka kot da boš zadel sedmico na loteriji ali pa še manjša. To je mantra v nemoči, da se mladim ponudi dovolj kvalitetnih delovnih mest za katera so se šolali in usposabljali, da se jim par tisoč EUR da odprejo s.p. potem pa vsi žalostni gledamo, kako jih 9 od 10 propade in se še leta ne rešijo iz dolgov, ki so jih ustvarili v prvem letu poslovanja. Zadeve niso tako enostavne, veliko bolj strateško se je zadev lotil ameriški predsednik, ki stremi k temu, da bo odprl na milijone novih delovnih mest v gospodarstvu in to konkretnih delovnih mest v avtomobilski in spremljajočih industrijah, v energetiki, vojaški industriji itd. Danes so korporacije postavile zelo visoke vstopne pragove, še naši najboljši blue chipi z ogromnim premoženjem jim ne morejo konkurirati in je samo vprašanje časa, kdaj nam boo pokupili še te. Lepo je če je človek mlad in poln idealizma ampak danes v svetu v katerem vladajo velike ameriške in druge korporacije premalo. Informacijske tehnologije res omogočajo marsikaj, ampak za uspeh vsako gospodarstvo potrebuje najprej pravo strukturo gospodarstva, najprej moraš rešiti probleme s preskrbo hrane, vode, energije, potem pridejo na vrsto produkti široke potrošnje in ko si vse to rešil lahko razvijaš Talking Tome. Če boš pa začel s Talking Tomom je pa veliko vprašanje kaj boš sploh jedel, kaj boš pil in s čigavim denarjem boš kupoval izdelke spet prej omenjenih korporacij. Vem, da je avtor mislil Talking Toma kot prispodobo, ampak jaz to pišem na računalnike ameriške korporacije, s softwarom ameriške korporacije, še miška je izdelek ameriške korporacije. Edina stvar pri hiši, ki že leta brezhibno opravlja svojo dolžnost in lovi miši pa je ravno prava mačka. Eto,to je poanta vsega -ni važno kakšna je mačka, važno je da lovi miši!
najobj sporočil: 31.918
[#2639657] 06.02.17 15:24
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 06.02.2017 15:27
... Spomnimo še enkrat, veliko sta naredila zakonca Login, ki sta tvegala, izkoristila duh časa in ustvarila govorečega mačka Toma. ...

... OK, ker nimam pojma, kaj toti govoreči maček Tom sploh dela, ne morem reči, kaj tako zelo koristnega razen za sebe sta z njim naredila zakonca Login, vsekakor pa bi bilo koristno, če bi Blaž Abe povedal, kaj razen svojega časa sta tvegala, če že govori o tveganju ...

P.S.: če film www.youtube.com/watc...HkYEC-UfTo o začetkih fejsbuka ne laže, tudi heroj (WTF ?) našega časa Mark Zuckerberg razen svojega časa ni tvegal nič ... khmm, razen da mu dvometerska stokilska veslača brata Cameron in Tyler Winklevoss razbijeta prevarantski gobec, ker je brez njune vednosti uporabil (= ukradel) njune ideje ... aja, da ne bo pomote, s poanto članka seveda ni nič narobe, ker če so zdolgočaseni ljudje s polno ritjo vsega pripravljeni kupiti čisto vsako sranje, naj ga kupijo ...
Endimion sporočil: 10.306
[#2639668] 06.02.17 18:50 · odgovor na: najobj (#2639657)
Odgovori   +    3
Jah veš posel je posel. Tebi se zdi Talking Tom bedarija (tudi meni se) a je stvar ki se prodaja.

In prodaja se na polno.

V končni fazi je tudi Sandi Češko naredil biznis na govorečih adventnih venčkih in boogie ribah. Debilana. A to je nekdo kupil.

Samo in Iza Login sta vsaj prodala produkt, ki je, ki obstaja. Elon Musk prodaja produkte ki jih ni.
najobj sporočil: 31.918
[#2639721] 07.02.17 09:22 · odgovor na: Endimion (#2639668)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 07.02.2017 09:23
[Endimion]
Jah veš posel je posel. Tebi se zdi Talking Tom bedarija (tudi meni se) a je stvar ki se prodaja.

In prodaja se na polno.

V končni fazi je tudi Sandi Češko naredil biznis na govorečih adventnih venčkih in boogie ribah. Debilana. A to je nekdo kupil.

Samo in Iza Login sta vsaj prodala produkt, ki je, ki obstaja. Elon Musk prodaja produkte ki jih ni.
... OK, jaz sem sicer oporekal v članku omenjenem tveganju, ker rahlo dvomim, da je Talking Tom zahteval neko silno tvegano namensko investicijo, ampak se je Loginom uspeh enostavno zgodil ...

P.S.: zaradi mene se naj gluposti kar prodajajo, če jih hoče kdo kupit, ker se danes itak samo še gluposti prodajajo na polno ... khmm, čeprav je jebeno, da je zato tudi raja vedno bolj glupa, ampak ker je neposredno povezavo težko izmerit in je noben niti ne meri, se zato noben ne sekira ... evo, toti startaj.finance.si/8...isoc-evrov majster lahko za svojo genijalno pogruntavščino zbere milijardo, pa me čisto nič ne moti oziroma sem celo zadovoljen, ker zdaj vem, da nisem najbolj glup na tem svetu ...

Strani: 1