Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2639110] 02.02.17 16:47
Odgovori   +    27
Ja, dobro so prodali, ni kaj. Rastoder denar ima. Upam, da mu uspe s spomeničarji in da bo obnovil to vilo. Zna tukaj vreči še dodatn milijonček kot bi mignil.

Je pa škoda, da so to prodajo umazali na MNZ in bo sedaj ta nakup za vedno ostal nekoliko sumljiv.
0430ABAKU sporočil: 1.781
[#2639111] 02.02.17 16:55
Odgovori   +    27
"Na javnih dražbah so seveda lahko prisotni tudi predstavniki medijev, zato je bila današnja odločitev, da dražbi niste mogli prisostvovati, napačna. Za neljubi dogodek se vam iskreno opravičujemo,"
Se pravi, da je bila izvedba dražbe nepravilna in bo razveljavljena ter ponovljena?
sopranos sporočil: 11.404
[#2639116] 02.02.17 17:51 · odgovor na: (#2639115)
Odgovori   +    11
[rename]
Ko bo prvi samopasni birokrat izgubil sluzbo zaradi taksnega neumnega in nezakonitega dejanja, bo samopasnost birokratov zacela limitirati proti nuli.
Ta KO se bo zgobil ob svetem nikoli. :/
0221EF13 sporočil: 143
[#2639117] 02.02.17 17:51 · odgovor na: (#2639115)
Odgovori   +    8
Sevada bo to ob svetem nikoli. Saj niti teoretično ni možnosti za kaj takšnega.
najobj sporočil: 31.918
[#2639122] 02.02.17 18:28 · odgovor na: (#2639115)
Odgovori   +    3
[rename]
Ko bo prvi samopasni birokrat izgubil sluzbo zaradi taksnega neumnega in nezakonitega dejanja, bo samopasnost birokratov zacela limitirati proti nuli.

Popravljam: CE bi enkrat en samopasni birokrat......
... OK, zdaj pa jaz nič več ne razumem oziroma ne razumem, kaj pomeni Simonina besedica "še", ki sem jo tukaj forum.finance.si/?m=...091&single opremil s tremi klicaji ...

P.S.: očitno so Financarji pri nas res nekaj posebnega, da imajo drugačen status, kot vsi ostali novinarji in se jim celo policaji opravičujejo, ker se za razliko od drugih novinarjev na javno dražbo Financarji niso najavili ... no, res pa me zanima, kaj bi se zgodilo, če bi bilo med novinarji več zanimanja za toto policijsko podrtijo in bi jih na javno dražbo zadnji trenutek nenajavljenih prišlo kakšnih sto ali več ...
simona2 sporočil: 2.202
[#2639125] 02.02.17 18:46 · odgovor na: najobj (#2639122)
Odgovori   +    20
1. nobenih drugih novinarjev - razen še planeta _ ni bilo, ker se nikomur očitno ni zdelo pomembno, kdo in za koliko bo kupil podrtijo;
2. če bi bili tudi drugi - bi jih enako vgli ven;
3. pri novinarju planeta so si našli še en krasen izgovor, da bi moral imeti za kamero, torej snemanje, dovoljenje za snemanje prostorov mnz; pustimo ob strani, da so bili prostori mnz,hkrati tudi prostori javne dražbe;
4. na javno dražbo lahko pride kdorkoli, kar se je lepo pokazalo zadnjič, v mariboru, ko so prišli na dražbo v stečaju "huligani", pa je prišla policija na željo stečajne in so jim seveda dovolili prisotnost, čeprav jih je hotela ona ven zabrisat; ne more - ker je javna dražba;
5. pa niso javne skupščine, ampak se tičejo samo delničarjev - se spomniš ko smo imeli problem, ali lahko pridejo vsi delničarji,tudi tisti, ki se niso prijavili, so tam pa ne glasujejo, ali ne morejo niti priti na skupščino -- no, sto let smo se kregali, dokler enkrat en odvetnik ni imel interesa, da so tam tudi tisti, ki se niso pravočasno prijavili - pa se je spremenila praksa :)
6. jaz se lahko s tabo strinjam - da je vprašanje, kaj je namen javne dražbe in v čem je "javnost" - da lahko vsak postane kupec in da ni omejitev, kdo lahko sodeluje -- ali pa je "javnost" tudi v tem, da je pregledno, kako postopek poteka, a kdo izsiljuje, a kdo peni, a je največja cena, a je dražitelj pokvarjen.... ampak to smo razčistili; ne moreš omejevati javnosti na javni dražbi;
7. in kupil je rastoder -- prvo, kar sem pomislila - ojojoj, zoki ima nov vikend na bledu :) evo, to je dodatek...
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2639129] 02.02.17 19:00 · odgovor na: (#2639115)
Odgovori   +    8
[rename]
Ko bo prvi samopasni birokrat izgubil sluzbo zaradi taksnega neumnega in nezakonitega dejanja, bo samopasnost birokratov zacela limitirati proti nuli.

Popravljam: CE bi enkrat en samopasni birokrat......

Mogoče bi bilo še bolje tako:

"Ko bi prvi samopašni..., bi samopašnost..."

Pogoj je neresničen, saj prvi samopašni birokrat nikoli ne bo izgubil službe, to dobro vemo. Vsi ga ščitijo in mu še pomagajo v samopašnosti.

Zato samopašnost ne bo limitirala proti nuli, pač pa bodo tja še naprej limitirali Slovenci.
FIN-454644 sporočil: 10.889
[#2639134] 02.02.17 19:30 · odgovor na: simona2 (#2639125)
Odgovori   +    16
Javna rtv, javno zdravstvo, javna drazba, javna hisa. Banana republika proda na javni drazbi kralju banan. OK?
0126Bacis sporočil: 3.027
[#2639137] 02.02.17 19:35 · odgovor na: simona2 (#2639125)
Odgovori   +    19
Tole se pa splača ponovit:
7. in kupil je rastoder -- prvo, kar sem pomislila - ojojoj, zoki ima nov vikend na bledu :) evo, to je dodatek...
najobj sporočil: 31.918
[#2639138] 02.02.17 19:55 · odgovor na: simona2 (#2639125)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 02.02.2017 19:58
[simona2]
1. nobenih drugih novinarjev - razen še planeta _ ni bilo, ker se nikomur očitno ni zdelo pomembno, kdo in za koliko bo kupil podrtijo;
2. če bi bili tudi drugi - bi jih enako vgli ven;
3. pri novinarju planeta so si našli še en krasen izgovor, da bi moral imeti za kamero, torej snemanje, dovoljenje za snemanje prostorov mnz; pustimo ob strani, da so bili prostori mnz,hkrati tudi prostori javne dražbe;
4. na javno dražbo lahko pride kdorkoli, kar se je lepo pokazalo zadnjič, v mariboru, ko so prišli na dražbo v stečaju "huligani", pa je prišla policija na željo stečajne in so jim seveda dovolili prisotnost, čeprav jih je hotela ona ven zabrisat; ne more - ker je javna dražba;
5. pa niso javne skupščine, ampak se tičejo samo delničarjev - se spomniš ko smo imeli problem, ali lahko pridejo vsi delničarji,tudi tisti, ki se niso prijavili, so tam pa ne glasujejo, ali ne morejo niti priti na skupščino -- no, sto let smo se kregali, dokler enkrat en odvetnik ni imel interesa, da so tam tudi tisti, ki se niso pravočasno prijavili - pa se je spremenila praksa :)
6. jaz se lahko s tabo strinjam - da je vprašanje, kaj je namen javne dražbe in v čem je "javnost" - da lahko vsak postane kupec in da ni omejitev, kdo lahko sodeluje -- ali pa je "javnost" tudi v tem, da je pregledno, kako postopek poteka, a kdo izsiljuje, a kdo peni, a je največja cena, a je dražitelj pokvarjen.... ampak to smo razčistili; ne moreš omejevati javnosti na javni dražbi;
7. in kupil je rastoder -- prvo, kar sem pomislila - ojojoj, zoki ima nov vikend na bledu :) evo, to je dodatek...
... OK, napisanemu ne morem oporekat, ker nisem bil zraven, sploh pa še nikoli nisem bil na nobeni dražbi in ne poznam pravil ... jebiga, javil sem se, ker sem tukaj forum.finance.si/?m=...091&single v tvojem stavku "če je prisoten ŠE kdo od novinarjev" tisti tvoj ŠE razumel, da predsednico komisije zanima, če je razen ŽE prisotnih najavljenih novinarjev na javno dražbo od novinarjev prišel še kdo, ker besedica ŠE v kontekstu citiranega v slovenščini pomeni točno to, kar sem jaz razumel in sem zdaj še enkrat napisal ...

P.S.: sploh me ne zanima, kdo je na toti ali na katerikoli javni dražbi kdaj kaj kupil in po čem, ampak me zanima zgolj - temu so akreditacije namenjene - logistika dogodka, ker si ne znam predstavljati, kako bi brez najav prisotnosti kakršenkoli dogodek sploh potekal, če pa organizator ne ve, ali za zainteresirano javnost rabi tole images0.zurnal24.si/...657138.jpg ali pa je dovolj dvorana, kjer je danes bila konkretna "tajna" javna dražba ...
anon-169261 sporočil: 1.078
[#2639142] 02.02.17 20:30
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-169261 02.02.2017 20:36
To sporočilo je izbrisal avtor (03.10.2017 15:54)
1damijan sporočil: 186
[#2639150] 02.02.17 22:07
Odgovori   +    7
Na javni ali tajni dražbi???
Kaj je to - javna ali tajna???
torej - lahko prodam celo Slovenijo na tajni/bzw. javni dražbi???
In koliko mi plačajo, da vzamem RS Slovenijo??? In zagotavljam da bo VELIKOOOOO BOLJŠI GOSPODAR!!!
KAJNEDA, TOVARIŠI???
anon-293951 sporočil: 1.660
[#2639154] 02.02.17 22:36
Odgovori   +    9
čas vnosa: 02.02.17 21:03
podkupili so komisijo in dobili vilo na bledu za ceno 3 sobnega v portorožu
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2639170] 03.02.17 06:45
Odgovori   +    11
Torej,uvaja se novo pravno pravilo.Podatki,ki so javnega značaja, javnosti ne bodo posredovani zaradi varstva osebnih podatkov.Če bi bil ta primer z "vilo" izjema,bi lahko rekli,uradniška šlamparija.Ker pa v zadnjem času vedno pogosteje srečamo pojem varstvo osebnih podatkov je sklep zelo enostaven.Zaščita določenega interesa.Na,pa nas je še Romunija prehitela.
anon-387721 sporočil: 24
[#2639174] 03.02.17 07:27
Odgovori   +    5
Hiša izgleda od zunaj precej nevzdrževano.
Kateri uradnik je na ta način zniževal ceno davkoplačevalskemu premoženju?
igor1976 sporočil: 482
[#2639175] 03.02.17 07:36
Odgovori   +    2
Ok, sej men gre na živce, da ti "južni slovenčki" kupujejo slovensko premoženje, sam so pa na MNZ lahko zadovoljni z izkupičkom za propadajočo vilo, v katero bo Izet moral še kar nekaj evrčkov vložit, razen če nima že kakšnega kupca in bo samo preprodal in zaslužil.
Novinarji pa delate tak halo, ker so vas ven vrgli, da bi bilo najboljš, da ministrica odstopi.
anon-191845 sporočil: 961
[#2639202] 03.02.17 10:23
Odgovori   +    4
kmalu se bo videlo za koga je kupil Rastoder hišo povezane osebe na DUTB oz. MOL-a. potrošniki imamo še vedno veliko moč, za 30dni bojkotiramo nakup banan DERBY pa bodo že tanko piskal pri Rastoderju, nižal bo plače, znižal provizije za umazane posle in ko bo takih dejanj s strani potrošnikov več tudi zadnji primer POPtv in Akanal se bodo med sabo začel špecat oz. bodo začeli delat napake in bo vedno več umazanega perila v javnosti, pri tem pa bi državljani zamenjali celotno sodstvo ki je že tako preveč skorumpirano da vsakega tajkunića oprostijo.

moj prvi korak je da sem pri T-2 odjavil HBO, ter da POPtv in Akanal preskočim tako da jim počasi pada gledanost, čakam da mi poteče vezava da odpovem še paket....
najobj sporočil: 31.918
[#2639212] 03.02.17 11:09 · odgovor na: (#2639181)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.02.2017 11:17
[rename]
Če ministrica ne odpusti teh samopašnih birokratk, naj odstopi sama.
Aja, saj jih ne more odpustiti, ker nima za to nobenih možnosti.

Prisotnost medijev pri javnih rabotah je izjemnega pomena.
Le tako ima lahko zainteresirana javnost dostop do informacij in ne zgolj do plasiranih PR sporočil za javnost.


Poglejmo zadnji primer: vsi mediji so poročali, kako je šla delegacija k papežu predstaviti arbitražni sporazum(Brglez, Horvat pa še Ljudmila Novak).
No, na koncu se je pokazalo, da sploh niso bili pri papežu, ampak so se postavili v vrsto tako kot 1000 anonymousov in čakali, da so se lahko z njim rokovali...
In o tej laži ni potem poročal nihče, le Požar jih je razkril s pomočjo TV posnetka.

... OK, to vsekakor drži, še bolj pa drži, da je prisotnost medijev pri javnih rabotah treba urediti z novinarskimi akreditacijami ...

P.S.: čeprav ste Simono množično splusarili, mi na P.S. v totem forum.finance.si/?m=...138&single postu vključno z njo ni še noben nič pametnega odgovoril, pa rahlo dvomim, da v normalnem svetu zainteresirana javnost dostopa do informacij na način kot pri nas, da novinarji lahko očitno nenajavljeni uletavajo kamorokoli, ko imajo pet minut časa ...
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2639230] 03.02.17 12:13 · odgovor na: (#2639181)
Odgovori   +    5
[rename]
Če ministrica ne odpusti teh samopašnih birokratk, naj odstopi sama.
Aja, saj jih ne more odpustiti, ker nima za to nobenih možnosti.

Prisotnost medijev pri javnih rabotah je izjemnega pomena.
Le tako ima lahko zainteresirana javnost dostop do informacij in ne zgolj do plasiranih PR sporočil za javnost.

Poglejmo zadnji primer: vsi mediji so poročali, kako je šla delegacija k papežu predstaviti arbitražni sporazum(Brglez, Horvat pa še Ljudmila Novak).
No, na koncu se je pokazalo, da sploh niso bili pri papežu, ampak so se postavili v vrsto tako kot 1000 anonymousov in čakali, da so se lahko z njim rokovali...
In o tej laži ni potem poročal nihče, le Požar jih je razkril s pomočjo TV posnetka.

Le kaj ima Brglez in podobni levuharski fanatiki za počet pri papaežu?
Nabrcat ga in ga zapodit tja, od koder je prišel, ne pa se še slikat, da se bo lažje delal norca iz papeža in vseh nas.

In hvala cerkvenim dostojanstvenikom za poniževanje samih sebe in vernikov s takimi obiski!
najobj sporočil: 31.918
[#2639239] 03.02.17 13:26 · odgovor na: (#2639218)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.02.2017 13:31
[rename]
Če so bili tisti "vunbacitelji", ki so (bojda) ustrahovali potencialne dražitelje lahko prisotni, potem res ne vem, zakaj je tu treba karkoli razpravljati?
Javna dražba je javna.
Štekamo?
... ja, seveda štekamo, da bodo ob prvi priložnosti vunbacitelji pobacali vun vse novinarje, ko jih bo zadnji trenutek pred dvorano prišlo več, kot bo v njej prostora ... evo, potem pa boste na totem forumu s Financarji na čelu spet pizdili, da so zraven samo "naši", "vaši" pa ne, ker so nenajavljeni kot včeraj Financarji na javno dražbo prišli zadnji trenutek ...

P.S.: v normalnem svetu imajo normalne novinarske hiše za javne dogodke novinarske akreditacije, ampak pri nas - namesto da bi se zgledovali po normalnem svetu - je normalno pizdenje šlampastih novinarjev in hujskanje glupe raje ...
najobj sporočil: 31.918
[#2639246] 03.02.17 13:42 · odgovor na: (#2639244)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.02.2017 13:44
[rename]
> [najobj]
> > [rename]
> > Če so bili tisti "vunbacitelji", ki so (bojda) ustrahovali potencialne dražitelje lahko prisotni, potem res ne vem, zakaj je tu treba karkoli razpravljati?
> > Javna dražba je javna.
> > Štekamo?
> ... ja, seveda štekamo, da bodo ob prvi priložnosti vunbacitelji pobacali vun vse novinarje, ko jih bo zadnji trenutek pred dvorano prišlo več, kot bo v njej prostora ... evo, potem pa boste na totem forumu s Financarji na čelu spet pizdili, da so zraven samo "naši", "vaši" pa ne, ker so nenajavljeni kot včeraj Financarji na javno dražbo prišli zadnji trenutek ...
>
> P.S.: v normalnem svetu imajo normalne novinarske hiše za javne dogodke novinarske akreditacije, ampak pri nas - namesto da bi se zgledovali po normalnem svetu - je normalno pizdenje šlampastih novinarjev in hujskanje glupe raje ...
Ti sploh ne veš, o katerih vunbaciteljih sem jaz pisal.
Se bom potrudil in še enkrat: šlo je za NEZNANCE, ki so prišli na dražbo in so ustrahovali dražitelje.
Ti bi torej takšne neznance puščal prosto na javno dražbo, novinarji bi morali pa imeti akreditacije?
Pojma nimaš, kaj pomeni javna dražba.
Over & out.
... evo, najprej izogibanje odgovoru, potem premikanje tarče, na koncu pa "Over & out" ... eh, jebiga ...
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2639258] 03.02.17 14:22
Odgovori   +    1
Očitno imajo ti "južni slovenčki" kar dobre povezave z slovenskimi strici iz ozadja in lahko počnejo, kar hočejo.

Samo spomnimo se:
- kaj je naredil Nijaz Hastor
- kaj bo pa naredil Izet Rastoder, pa še ne vemo.

Imajo pa nekam čudne priimke za Bosančeke (Hastor, Rastoder), če bi se pisala Izetbegović, Ibrahimefendić ali Smailagić, bi še nekako razumel.
anon-239836 sporočil: 996
[#2639261] 03.02.17 14:26
Odgovori   +    3
Očitno na MNZ morajo zaposliti še eno(najverjetneje povezano)osebo z vsaj malenkostnim znanjem
pravniških izrazov,ali terminov,če hočete.Tam očitno nihče ne ve kaj izraz JAVNO pomeni.O tem,ali je bilo pa vse skupaj protizakonito,pa naj ugotavljajo drugi.PRISTOJNI,Z ZNANJEM.Vse kaže na to,da na MNZ imajo ljudi,ki pravzaprav ne vejo kaj je njihova dolžnost in kaj so njihove naloge.Delajo kar po domače.
najobj sporočil: 31.918
[#2639271] 03.02.17 15:35 · odgovor na: (#2639251)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.02.2017 15:40
[rename]
Kakšno premikanje tarče???
Če ti nisi dojel "vunbaciteljev", to ni premikanje tarče.

Bistvo je: JAVNA dražba je dogodek, kjer nima nek birokrat kaj za govorit, kdo je lahko prisoten in kdo ne.

Še posebej pa ne sme omejevati prisotnost medijev!
In to je bistvo.

Vse ostalo je pa tvoje kao-duhovičenje in premikanje tarče!
Zato sem napisal Over & Out!
... čuj, totih tvojih vunbaciteljev nisem "dojel", ker so povsem irelevantni za to, o čemer jaz tukaj trobim tebi in še komu, ki bere toti forum, ampak se ne oglaša, ker razume in nima kaj dodati ... evo, in čeprav sem tukaj forum.finance.si/?m=...086&single pisal prvič, tukaj forum.finance.si/?m=...138&single pa drugič, ti bom še tretjič napisal BISTVO, in sicer da je javna dražba dogodek, ki se za vse zainteresirane lahko zgodi le v primeru, če je njihovo število vnaprej znano in se primerno pričakovanemu številu udeleženih uredi dovolj velik prostor, da v nasprotnem "viške" zainteresirane javnosti skupaj z "viški" novinarjev pravi vunbacitelji ne rabijo pobacat vun ... khmm, in so v normalnem svetu temu namenjene novinarske akreditacije, ki pa si jih je za vsaki javni dogodek treba pravočasno zagotoviti, kar je furijastim Financarjem seveda "mission impossible" ...

P.S.: če v slovenski vukojebini tovrstni protokol ne obstaja, je skrajni cajt, da zaradi urejenosti svojega dela novinarji protokol napišejo sami, saj imajo svojo jebeno cehovsko združenje, ki ga lahko spravi v življenje ...

Strani: 1