Strani: 1

pklada sporočil: 585
[#2635872] 13.01.17 08:33
Odgovori   +    19
Je res tako bogokletna misel na dva terana – kraški in istrski? Pa naj pivci odločijo, kateri je boljši oziroma katerega bodo srebali.
Misel je tako bogokletna, kot misel na dva šampanjca - na Champagne iz pokrajine Champagne in na istrski šampanjec.

Misel je tako bogokletna, ker na Financah ne veste kaj je to blagovna znamka in zaščita blagovne znamke. In izigravanje blagovne znamke z "na novo odkrito" trto "teran".

Gospa glavna urednica. Kljub temu, da imate pod članki disclaimer:
Komentarji izražajo stališča avtorjev, in ne nujno tudi organizacij, v katerih so zaposleni, ali uredništva Financ.
vas to ne odvezuje blamaže, da v poslovnem časopisu ne veste, kaj je to zaščita blagovne znamke.
FIN-454644 sporočil: 10.889
[#2635884] 13.01.17 09:17
Odgovori   +    3
Bo treba zascititi se pujceke in piceke, pa Zidana.
PETROL09 sporočil: 251
[#2635918] 13.01.17 11:16
Odgovori   +    5
Istrski teran je kot vino boljši kot slovenski, oziroma so ga pripeljali že veliko dlje z kvaliteto, saj dobija že nagrade na svetovnih ocenjevanjih (Decanter). Slovenski teran, še bolj pa cviček, so lokalne zgodbe, ki jih bo skoraj nemogoče prodati v tujino.
Blagovno znamko pa verjetno lahko vseeno zaščitimo.
anon-260898 sporočil: 4
[#2635954] 13.01.17 14:29
Odgovori   +    0
Pravilno si zapisal...Pa Erjavec nekaj grozi z oviranjem turistov, kot mali otrok. Hrvati so naši prijatelji in če ne bi bilo vojne v Hrvaški, bi srbi mejo potegnili do Italije in Avstrije, da ne govorim o naših dopustih, večinoma se vse dobro konča...
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2636102] 15.01.17 06:50
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-202494 15.01.2017 07:00
Se strinjam z napisanim.

Kolhoznik Židan se kar naprej prepira okoli oslovih senc in požira državni denar (se pravi denar nas davkoplačevalcev, tudi moj).

Jaz bi ga vprašal, kakšen gospodarski pomen ima teran za Slovenijo? Potovanja kolhoznika Židana in delo njegovih birokratov bodo požrli več denarja, kot pa je vreden ves teran pridelan v Sloveniji.

Kaj imamo od blagovne znamke, če pa ta ni nič vredna?

To vse skupaj je brez veze, kot je tudi kolhoznik Židan brezveze minister.

Primer
Če grem jaz kupovat npr. Sivi Pinot, potem gledam od katerega proizvajalca je in kupim od tistega, za katerega vem, da je dober, pa tudi če je ta iz Hrvaške ali pa Italije.

Sicer pa je vino MAMILO, veliko hijše, kot pa cigarete. Koliko družin je nesrečnih, ker oče ali pa mati pijeta, zapravita celo premoženje in se pretepata med sabo, še pogosteje pa otroke. Da o prometnih nesrečah in smrtnih žrtvah sploh ne govorim.
Zaradi kajenja, seveda če ne kadiš v avtu, pa še nihče ni povzročil prometne nesreče.

Mislim, da bi morali omejiti gojenje trte in proizvodnjo vina, ker je to mamilo in bi ga morali tako tudi obravnavati!
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2636107] 15.01.17 09:25 · odgovor na: anon-202494 (#2636102)
Odgovori   +    1
[Breiva]
Se strinjam z napisanim.

Kolhoznik Židan se kar naprej prepira okoli oslovih senc in požira državni denar (se pravi denar nas davkoplačevalcev, tudi moj).

Jaz bi ga vprašal, kakšen gospodarski pomen ima teran za Slovenijo? Potovanja kolhoznika Židana in delo njegovih birokratov bodo požrli več denarja, kot pa je vreden ves teran pridelan v Sloveniji.

Kaj imamo od blagovne znamke, če pa ta ni nič vredna?

To vse skupaj je brez veze, kot je tudi kolhoznik Židan brezveze minister.

Primer
Če grem jaz kupovat npr. Sivi Pinot, potem gledam od katerega proizvajalca je in kupim od tistega, za katerega vem, da je dober, pa tudi če je ta iz Hrvaške ali pa Italije.

Sicer pa je vino MAMILO, veliko hijše, kot pa cigarete. Koliko družin je nesrečnih, ker oče ali pa mati pijeta, zapravita celo premoženje in se pretepata med sabo, še pogosteje pa otroke. Da o prometnih nesrečah in smrtnih žrtvah sploh ne govorim.
Zaradi kajenja, seveda če ne kadiš v avtu, pa še nihče ni povzročil prometne nesreče.
Mislim, da bi morali omejiti gojenje trte in proizvodnjo vina, ker je to mamilo in bi ga morali tako tudi obravnavati!
In vino veritas, kaj pa to?
anon-75409 sporočil: 645
[#2636137] 15.01.17 15:48 · odgovor na: PETROL09 (#2635918)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 15.01.17 11:15
...če misliš da tujina avtomatično pomeni kvaliteto se spomni Tesca, ki v Halozah masovno kupuje brozgo, ki je jaz niti tašči ne bi natočil. Da je recimo Motovunski teran boljši od Štanjelskega.. no ja, moje sožalje. Se pa strinjam, da je tale EU zaščita zelo škodljiva za moj žep... dvajset let že vozim plastenke iz Štanjela v Lj.. samo zadnje čase mi jamra moja patricija, da mi daje prepoceni....
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2636599] 18.01.17 04:04
Odgovori   +    0
Zakaj nismo zaščitili Kraški teran?

Strani: 1