8 min
Najbolj brani članki danes
1 ura
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi
2 uri
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
3 ure
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
3 ure
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
3 ure
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
3 ure
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
3 ure
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
4 ure
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
4 ure
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
4 ure
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 2
4 ure
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
5 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
5 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
6 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
6 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
7 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
7 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1
7 ur
Primerjava: v kateri banki imajo najvišje plače
7 ur
Namesto da bi vzel lizing za avtomobil, sem raje vložil v zeleno obveznico (Oglas)

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2635765] 12.01.17 15:02
Odgovori   +    26
Ja, treba je vlagati. In to skoz. Tako v produkte, ljudi, kot tudi promocijo.

Pri nas bi pa vsak postal milijonar z danes na jutri, pa dober avto imel, pa visoko plačo, ful dopusta, malo dela, doživljenjsko rento, ker je naredil faks itd.. Vlagala bi pa samo peščica. Javni sektor bi do denarja prišel na easy, z visokimi davki. Nekateri bi dobogastva prišli s sumljivimi naložbami, nategovanji.

In potem se ne moremo čuditi, če se nekje pozna.
mer333 sporočil: 890
[#2635780] 12.01.17 15:48
Odgovori   +    23
Strinjam se s prejšnjim komentarjem, da je za uspeh treba vseskozi vlagati.
Arabba je za naše smučarske in turistične delavce nekaj, kar si niti predstavljati ne morejo. Zadnja leta ne smučam več, grem pa tja včasih poleti.
Lani sredi poletja je okoli masiva Sella obratovalo najmanj 50 sedežnic, in seveda vse gondole. Hoteli so bili polni in ni jih malo.
Pa poglejmo npr. naš Bohinj, da ne bo samo Bovec na udaru. Hoteli se podirajo, vlagatelji s sumljivo preteklostjo žicajo državo za milijone, županova glavna skrb pa je, da bo polastninil gostinski lokal. Ker je v Bohinju veliko črnih gradenj, pa vsakih nekaj let poderejo kakšno - zadnja, ki se je spomnim, je bila lesena hiška 80 letne ženice, ki je bila verjetno ena redkih, katere ne bi bilo treba podreti.
Še marsikaj podobnega bi se našlo v naši domovini. Tudi na Štajerskem...
Popolnoma drugače pa je spet v Avstriji. Kot, da bi bil na drugem planetu ?
sopranos sporočil: 11.404
[#2635790] 12.01.17 16:41 · odgovor na: mer333 (#2635780)
Odgovori   +    20
[mer333]
Strinjam se s prejšnjim komentarjem, da je za uspeh treba vseskozi vlagati.
Arabba je za naše smučarske in turistične delavce nekaj, kar si niti predstavljati ne morejo. Zadnja leta ne smučam več, grem pa tja včasih poleti.
Lani sredi poletja je okoli masiva Sella obratovalo najmanj 50 sedežnic, in seveda vse gondole. Hoteli so bili polni in ni jih malo.
Pa poglejmo npr. naš Bohinj, da ne bo samo Bovec na udaru. Hoteli se podirajo, vlagatelji s sumljivo preteklostjo žicajo državo za milijone, županova glavna skrb pa je, da bo polastninil gostinski lokal. Ker je v Bohinju veliko črnih gradenj, pa vsakih nekaj let poderejo kakšno - zadnja, ki se je spomnim, je bila lesena hiška 80 letne ženice, ki je bila verjetno ena redkih, katere ne bi bilo treba podreti.
Še marsikaj podobnega bi se našlo v naši domovini. Tudi na Štajerskem...
Popolnoma drugače pa je spet v Avstriji. Kot, da bi bil na drugem planetu ?
Jaz se velikokrat spomnim Veldna in Bleda. Bled ima idilični otoček s cerkvijo, slikovit grad na skali. Velden nič od tega nima, razen jezera.

Ima pa Velden obvoznico, ob jezeru samo dovozno cesto do hotelov. Široko, tlakovano promenado, s klopcami, ločmi, drevoredom. Priveze za čolne in tako naprej. Skratka kot celota deluje urejeno.

Na Bledu pa gledaš tiste bajsaste in zapite pletnarje, ko ima polno barko, pa ne odpluje, ker čaka do bo ja polna pletna do zadnjega sedeža. Promenada okrog jezera, še zlasti tam pri hotelih je prav klavrna, saj je tako ozka, da se dva para ne moreta srečati. Promovira se kremšnita, a sem vsakič tako slabo postrežen, da sploh ne pomislim več, da bi zavil na kremšnito. Pa čeprav sem videl, da so se celo začeli malo truditi. A bo zagotovo minilo še leto ali dve, da malo pozabim vsa ta leta slabega odnosa, ki so ga imeli do mene in gostov, ki sem jih pripeljal tja.
Obvoznice še vedno ni, tako da je del sprehoda ob jezeru prava muka, saj se mimo tebe velijo cele kolone vozil.
Poleti lakomnost Blejcev doseže vrhunec - povsod samo še redarji, cene se dvignejo, obseg storitev, ki jih opravljajo za isto ceno, se zmanjša.

Skratka če potegnem črto. Bled ima boljše naravne danosti kot Velden, a kljub vsemu zaradi slabe infrastrukture, ponudbe in odnosa pusti neprimerno slabši vtis kot Velden. Pa imam rad Slovenijo in bi si želel, da bi lahko trdil obratno. A ne morem. Žal.
anon-298624 sporočil: 124
[#2635799] 12.01.17 17:49
Odgovori   +    13
Zapraviti 7M pri tem, da ni nobene strategije glede prihodnosti smucisca od lastnistva, upravljanja pa do zasnezevanja smucisca je neodgovorno in odraz trenutnih razmer v drzavi. Nagrabimo kar se da, ko bo konec bo itak propad vsega.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2636017] 14.01.17 08:48
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-202494 14.01.2017 08:51
Odkar sem okusil avstrijska smučišča leta 1980, sem bil na slovenskih smučiščih za preizkušnjo samo še dvakrat, enkrat v KG in enkrat na Krvavcu (okoli leta 1990), potem pa nikoli več. Edino korist od tega sem imel, da sem uničil skoraj nove smuči in da sem čakal v vrsti kot bedak in se jezil nad kulturnimi Slovenci, ki so se vrivali v vrste.

Potem sem, kadar sem bil v Slovenji, prešaltal na tek na smučeh, pa tudi tekaške proge so bile slabo urejene. Čaja , ali kaj podobnega pa ob tekaških progah tako ali tako nisi mogel dobiti.

Tako, kot Sopranos tudi jaz sedaj ne smučam več, sem prestar in preglasna muzika, ter gužva mi gresta na živce. Včasih grem samo še na tekaške smuči. Drugače pa grem raje peš v hribe, tudi pozimi.

Na splošno pa je slovenski smučarski turizem kot krava in sedlo.
anon-214940 sporočil: 1
[#2636256] 16.01.17 12:38
Odgovori   +    0
čas vnosa: 16.01.17 12:32
Lep pozdrav.

S skoraj vsemi današnjimi komentatorji se vsaj delno strinjam. Tudi jaz sem smučal v tujini in bilo je dobro. Tistim, ki to paše naj hodijo raje tja, kot pa da se matrajo na Kaninu (kanin ni smučišče za šminkerje) in za vsako smučanje napišejo kup kritik, kaj bi oni za tak denar še vse radi imeli. Jaz pa bom še naprej z veseljem hodil na Kanin, ker na Kaninu doživim take lepote, ki jih drugje pač ne. Živel Kanin!

Strani: 1