Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2635205] 07.01.17 10:49
Odgovori   +    2
Glede na to, da je nosilec projekta Počivalškovo ministrstvo in ga bo vodila služba vlade za razvoj in evropsko kohezijsko politiko imamo »zagotovilo«, da bo projekt pajdaško in površno voden ter obstaja velika možnost, da bomo čez nekaj let evropski denar morali vrniti. Veliko državnih in občinskih političnih pajdašev ter "uhljebov" se bo dolgo futralo na tem projektu.
sopranos sporočil: 11.404
[#2635222] 07.01.17 13:09
Odgovori   +    5
S projektom bodo zmanjšali količino neposrednih izpustov v podzemno vodo, izboljšali kakovost podtalnice Ljubljanskega polja ter kakovost rek Ljubljanice, Save in Donave ter zmanjšali evtrofikacijo Črnega morja.

Čudno, da niso dodali še zmanšanja oceanov, planeta Zemlje, našega osončja ter Mlečne galaksije. :)

No, vseeno upam, da bo iz tega vsaj nekaj koristnega za okolje. Ampak ko začnejo takole pretiravati, pa ko se omenja take cifre, jaz kar malo zastrižem z ušesi.
dronyx sporočil: 4.602
[#2645953] 25.03.17 17:17
Odgovori   +    0
V Borovnici se je izkazalo, da so "nepovratna sredstva" en velik nateg. Namreč to so "nepovratna sredstva" za investitorje (občine), občani pa morajo investico prek amortizacije vrniti v celoti, tako da gredo cene komunalnih storitev po takih projektih običajno v nebo. Primer iz občine Borovnica sem opisal tule:

dronyx.wordpress.com...-storitev/

Komunala se je meni od 2013 do danes podražila za štiri krat!

Strani: 1