9 ur
Najbolj brani članki danes
10 ur
Vlada za direktorico statističnega urada imenovala Apolonijo Oblak Flander
11 ur
Tesla zaradi varnostnih razlogov odpoklicala model poltovornjaka
12 ur
Hrvaško ustavno sodišče: Milanović ne more biti več ne mandatar ne premier. Trije sodniki menijo, da je taka "grožnja" protiustavna 5
13 ur
Bruselj: platforme Pornhub, Stripchat in Xvideos bodo morale izpolnjevati najstrožje obveznosti EU 4
13 ur
V Petrolu bodo predlagali 1,8 evra dividende bruto, več kot lani 1
13 ur
Petrolovi delničarji o dividendi 23. maja
13 ur
Ko se upokoji vodja gradnje
14 ur
Podjetja imajo le še do ponedeljka čas za predložitev dokazil o škodi v lanskih poplavah
14 ur
DZU vidijo priložnost v krepitvi digitalnih prodajnih kanalov
15 ur
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
15 ur
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
16 ur
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov 2
16 ur
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
17 ur
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
17 ur
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
17 ur
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
17 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
18 ur
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
18 ur
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek V bran odprti družbi

Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 10.889
[#2634403] 30.12.16 08:02
Odgovori   +    25
Ja,ja, vstajniki so simbol odprte druzbe. Ki jih bo financiral tudi pred Trumpovim prevzemom Bele hise. Neizvoljen demokrat proti izvoljenemu diktatorju. Revez, ki bi poskrbel za prerazporeditev moci bogatih. Moras biti zmesan, da ne vidis, kam pes taco moli.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2634411] 30.12.16 08:56
Odgovori   +    16
Sorosu se toži za starih časih ko so voditelji »določili dosegljive cilje, določen časovni razpored...«. Seveda, voditelji so bili v ZDA, on pa izvajalec nalog za dosego teh ameriških ciljev. Soros težko dojema, da Amerika ni več voditelj in že dolgo nima voditeljev. Svet se je spremenil in ne potrebuje ameriških voditeljev, zdi se, da je Trump to dojel, Soros pa zagotovo še ni.
mer333 sporočil: 890
[#2634581] 02.01.17 08:45
Odgovori   +    17
Odprte družbe so v krizi, različne oblike zaprtih družb pa se vzpenjajo. Kako se je vendar lahko to zgodilo? ... se sprašuje 86 letni Jud.
G. Soros bi pri svojih letih lahko vedel, kako funkcionira narava: preživijo najmočnejši, najbolj zdravi, najbolj prilagodljivi,...Podobno je tudi z državami.To kar se dogaja danes na svetu, nam ponuja dovolj dokazov, da demokratično urejene države nimajo svetle prihodnosti in da zbirokratizirana EU lahko kaj kmalu propade.
Trumpu pa naj g. Soros da čas, da pokaže, kaj lahko naredi. Raje naj pokaže na katastrofalno zunanjo politiko ZDA pod vladavino Nobelovega nagrajenca za mir, g.Obame, ki je avtor številnih vojn v severni Afriki in na Bližnjem vzhodu in nosi veliko krivde za probleme, s katerimi se danes sooča EU.
Kanzon sporočil: 2.392
[#2634582] 02.01.17 08:58
Odgovori   +    3
Človek ni socialist in ni kapitalist,ni dober in ni slab,je onkraj tega,je enostavno lovec,ki se ga ne da regulirati.

Posamezniki in peščica se sicer do neke mere in določen čas lahko prešvercajo,na dolgi rok se pa vsaka zgodba konča.

Seveda pa politika kot modrost možnega mora vlivati ljudem upanje,da ne popizdijo in vzamejo zakona v svoje roke.

Tako preprosto je to.
anon-237753 sporočil: 215
[#2634584] 02.01.17 09:24
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: anon-237753 02.01.2017 09:30
"ZDA ne bodo več mogle ščititi in spodbujati demokracije v tujini", kot so to počele v Iraku, Libiji, Siriji ... Putinu in podobnim pa odrekajo pravico do "izvoza njihove demokracije".

Gladko bi mogel sprejeti avtorjevo razmišljanje v mlajših letih (o odprtih in zaprtih družbah, o demokraciji in diktaturi) -

danes pa bi gospod moral uživati v "zasluženi penziji" in obiskovati zdravnika psihiatra.

Dileme, katere izpostavlja, so na žalost točne - avtorjevi pogledi na rešitve pa so pristranski, izključujoči, nedemokratični, vredni kakšnega diktatorja.

Njegovo mladostno razmišljanje je odraz takratnih diktatur nacizma, komunizma - pa podobno situacijo (mogoče upravičeno) prepozna tudi danes.
bigl sporočil: 18.363
[#2634592] 02.01.17 11:27
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: bigl 02.01.2017 11:27
Sorosu ne bo nikoli jasno, da se kolo obrača. Kar je sejal, to žanje. Genialno so rusi pridobili Krim. Nepozabno je pušnil proti Trumpu.
Časi rušenja valut so le spomin, ki ne kaže na njegovo odprto družbo. Financiranje civilne družbe kot opozicije? Mislim, da je najbolj razočaran nad samim seboj. Lep dan.

P.S. Vzpodbujenje demokracije v tujini pa ima žal tudi zelo očitne posledice.
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2634601] 02.01.17 12:07
Odgovori   +    1
George Soros, predsednik Open Society Foundations pravi:
»precej ljudi meni, da so jim elite ukradle demokracijo,
in
»finančni kapital se lahko svobodno giblje in izogne obdavčevanju in regulaciji«
in
» ZDA, vodilna svetovna demokracija so za predsednika izvolile goljufa, ki bi rad bil diktator«

Seveda je to nakladanje potrebno razumeti v smislu Popperjeve doktrine:
»Znanstveno je torej lahko verjetno samo tisto, kar lahko ovržemo«
FIN-527377 sporočil: 1.005
[#2634613] 02.01.17 17:46
Odgovori   +    6
Soros, odjezdi v sončni zahod zgodovine! Takšnega nakladanja je zmožen zgolj mogočen starec, ki ga je čas povozil. Kljub vsemu, kar je desetletja vlagal v svojo lastno pridobitno vizijo discipliniranega "svobodomiselnega" Orwellovega sveta. Škoda, ki si jo naredil s svojim natančno ciljanim financiranjem levice in posredno islama Evropi, Sloveniji, meni, je morebiti celo nepovratna. Zato v mojem imenu in imenu številnih, zelo številnih drugih - čim prej se cvri v peklu skupaj s tistimi, ki jih tako sovražiš, recimo Hitlerjem in njegovimi.

(Requiem za Evropo)
anon-304798 sporočil: 609
[#2634614] 02.01.17 18:43
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-304798 02.01.2017 18:49
Kot vedno tako tudi sedaj Soros zamenjuje fakte in izvedene sklepe. Preveč se osredotoča na Nemčijo, kot edinega odločevalca v EU.
Sam menim, da se je začel razkroj v EU, ko je oblast prevzela konservativka Margaret Thatcher, ki je z ostrim napadom na »boljševistično Sovjetsko zvezo«, napadla predvsem liberalne in demokratske stranke znotraj EU predvsem pa prosovjetke države zunaj EU-ja, da ne govorimo o skoraj uničenju angleških sindikatov, privatizaciji državnega premoženja in o selitvi delovnointezivnih panog v Azijo predvsem v Kitajsko.
Temu zgledu je seveda takoj po združitvi obeh Nemčij sledila tudi Nemčija.
Poglejmo, kašne vse bonitete ima Anglija napram državam EU, je edina dražava, ki se ji tričetrt vplačil v proračun EU se ji vrne takoj nazaj v svoj proračun "davčna izravnava", Londonski Cyti s podporo angleške vlade je "ustanovil" pralnice denarja po raznih otokih itd.
Greh "fiskalne" Nemčije je, da na to ni opozarjala, sam si to razlagal z dejstvom, da je bilo za njo res veliko breme združitev z vzhodno Nemčijo v razmerju 1:1 in seveda njena prtljaga "grdega račka" iz druge svetovne vojne.
Tako pridemo do Francije, domovine sosobne evropske reformacije, ki je imela pravico in dožnost, da kaj pove, pa ni povedla nič, branila je svoje kmetijstvo in tako onemogočala razvoj nove industrijske revolucije (70% evropskega denarja poje kmetijstvo - vse kar plača Francija se ji preko SKP - skupna kmetijska politika, povrne nazaj, nadlje je tukaj netaktno podpiranje Grčije (največ denarja so v Grčijo plasirale francoske in ne nemške banke) in ultimativna zahteva za sprejem nepripravljene in nerazvite Rumunije (paket z Bolgarijo) v EU.
Sam gledam na Donalda Trumpa pozitivno, strinjam se z njim, da je potrebno "bolj zahtevna" intenzivna delovna mesta vrniti nazaj v ZDA, tudi v EU bi morali razmišljati v tej smeri.
Nenormalno se mi zdi, da Nemčija potrebuje 1 milijon "uvoženih" delavcev, hkrati pa imamo v EU (Grčija, Španija; Portugalska, Romunija, Bolgarija, Madžarska Slovenija itd. za več milijov brezposelnih delavcev, ki so več ali manj usposobljeni in imajo "zahodne delovne navade".
Kje je tu evropska komisija, ona je poklicana, da z ukrepi gospodarske politike doseže to izravnavo.
Potem so tukaj vojne in nestabilnost držav afriških držav ob sredozemlju, kdo je to sprožil - Barak Obama in Hilary Klinton, zelo sem prepričan da namenoma (nekaj dokazauje tudi objavljena elektronska pošta Hilary Klinton) da se povzroči regionalna krizain delitev znotraj EU in s tem oslabi EURO, vemo pred navedeno krizo je bi odnos EUR:Dolar 1:4, seda je 1:1 !!
Seveda so stvari ušle izpod nadzora - begunska kriza, ki jo je dodatno sprožil Erdogan, da bi pritisnil na institucije EU za hitrejši in "lahkotneši" sprejem v polnopravno članstvo v EU.
Seveda je dosedanja politika ZDA podpirala evropske leve stranke, nova politika Donalda Trumpa pa to več ne bo delala, podporo si bodo lahko obetale predvsem evropske konservativne stranke združeno pod večinsko evropsko ljudsko stranko. Slovenska politika je tu spet na napačnem levem liberalnem vlaku, zato takšno nasprotovanje Donaldu Trumpu, saj za našo levo politično garnituro predstavlja konkretno nevarnost.
Rešitev za EU je več konservativne politike Donalda Trumpa navzven in gospodarske povezanosti navznotev, zunanje meje je potrebno zaščititi z dodtnimi več tisoči vojaki, za begunce pa narediti tamponska ozemlja znotraj njihovih matičnih državah, če je potrebno tudi z vojaško silo in jim nuditi humanitarno pomoč. Pobudo v Afriki so žal prevzeli Kitajci, ki rabijo zemljo in rude, afričane pa izganjajo preko domačih samodrscev v EU. EU še ima v Afriki precej kapitala - katoliški misjonarji, povezave biših kolonij z matičnimi državami itd.
Glede Putina pa bi povedal, da je toliko močan, koliko je šibka EU. Gre za prefinjenega ruskega oligarha, ki izkorišča evropsko nekonsistenco in doslednost. EU je Kosovu, avtonomni pokrajini brez državnih postulatov, priznalo status države in odcepitev od Srbije, priključitev Krima, ki je bil prej ruski in ga je Nikita Hruščov je leta 1954 prenesel iz Ruske federativne socialistične republike na Ukrajinsko socialistično republiko pa ne.
Sorosa cenim, kot bančnega špekulanta, z njegovimi političnimi analizami pa se nikakor ne strinjam.
anon-403016 sporočil: 3
[#2634631] 03.01.17 06:21
Odgovori   +    4
čas vnosa: 02.01.17 17:37
Človek, ki se sam hvali, da je porabil ca 500 mio $ za izvoz migrantov v Evropo, zdaj toči krokodilje solze. Lani je v Wall Street Journalu objavil članek, v katerem se hvali, da je v Evropi sprožil nepovratne procese razpada. Njegov slog delovanja je "red iz nereda" (ordo ab chao). V Ukrajini je s svojo oranžno revolucijo izzval Rusijo in pripomogel skupaj z Obamo, da je svet stopil v novo hladno vojno in na rob 3. svetovne vojne. Putin je upravično razpisal zanj tiralico. To bi morali narediti povsod v Evropi...

Strani: 1