Strani: 1 2

tstih sporočil: 5.199
[#2633987] 25.12.16 15:23
Odgovori   +    5
Najboljši božični članek na Financah, ever.
anon-317971 sporočil: 768
[#2633990] 25.12.16 16:16 · odgovor na: (#2633989)
Odgovori   +    28
To sporočilo je izbrisal avtor (08.07.2020 19:30)
anon-336974 sporočil: 20
[#2633993] 25.12.16 16:40
Odgovori   +    15
To je zadnji clanek, ki sem ga prebral na Managerju.
tstih sporočil: 5.199
[#2633995] 25.12.16 17:12 · odgovor na: (#2633989)
Odgovori   +    26
Zadnja sprememba: tstih 25.12.2016 17:14
[republican]
Kaj ti je pa tako všeč? Jaz sem na polovici nehal brat...
Btw, zaradi tebe sem zagonil še zadnji letošnji žeton.
Kesam se, jaz sem to napisal cinično. Takšnega nagravžnega social-new agerskega lupetanja ne najdeš več v poslovnih časopisih, kaj šele v prilogi Manager, za Božič. Najbrž gre za strani za menedžerje državnih podjetij in javnih zavodov. Zmes hepi-hepi polit-analitike, ki ji podlegajo slovenski maharidži-novinarji in FDV-urednice in s svojo ideološko skrajnostjo obrača želodce vseh drugih normalnih ljudi. Ker se zavedajo, da ne le da teh pacientov nikoli ne bodo ozdravili. Ampak ti pacienti mislijo, da je njihova naloga da ozdravijo svet.
Če tako pogledaš v bistvu gre za presežek, vreden žetona. :)
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2633997] 25.12.16 17:26 · odgovor na: (#2633994)
Odgovori   +    23
Novinar je hotel odgnati še tistih nekaj naročnikov FINANC. Enkrat sem FINANCE že odjavil in resno bom premislil še enkrat FINANCE nikakor ne razumejo, da posegati na področje MLADINE ne gre. Tam so oni tata mata.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2633998] 25.12.16 17:33
Odgovori   +    20
Tudi v Sloveniji vladajoča koalicija Cerar, Židan in Erjavec ob 100% podpori Mesca, po odločitvi, da 500 milijonov iz helikopterja poseje po javnem sektorju izgublja stik z realnostjo. V zadnjih nekaj let so edini stiki z realnostjo bili zujfi.
rx170 sporočil: 6.403
[#2634000] 25.12.16 17:48
Odgovori   +    3
Mislim, da je kar nekaj zmot. Prvič, SDS sicer poskuša biti populistična vendar pa v osnovi zagovarja dosti bolj establišmentsko politiko (sploh ker je desna scena v veliki meri precej proruska, SDSovci pa drkajo na NATO). Drugič, koliko so sploh t.i. leve stranke sploh različne od tega, kar avtor imenuje desnica. Kar se pa tiče t.i. populistične desnice pa je očitno odgovor na stanje, ki ga avtor opisuje.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2634002] 25.12.16 18:03
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: PyotrNovak 25.12.2016 18:08
Ko bo potegnil glavo od tam, kamor sonce ne sveti, bo ugotovi da se je svet od Marxa čisto malo, miceno spremenil:
There are 12.33 million manufacturing workers in the United States, accounting for 9 percent of the workforce.
Pa za boga KAKŠEN delavski razred, kje ga pa ta levičar najde????? Pa vsi levičarji so ostali v 19tem stoletju. Danes je povsod boj med tistimi ki polnimo skledo in takimi nakladači, ki ne ustvarjajo nobene dodane vrednosti. Svet veliko bolj pogreša dobre mojstre kot pa take brezveznike z mnogo previsoko plačo. Sinko se lahko tolaži, da bo nemški lonec ostal miren. NAPAKA: ravno zaradi brutalne leičarske cenzure bo POČIL kot bomba. Nasilje migrantov v DE presega vse meje, cenzura pa je skoraj popolna. Kdor misli da tole ne bo šlo v zrak, je lahko samo levičar - debile nimam namena žaliti.

Če hočete da bvam gredo lasje v zrak, poglejte še interaktivni Google Maps, na naslednji strani.

pamelageller.com/201...many.html/

The actual number of crimes in Germany committed by migrants in 2015 may exceed 400,000.
The report does not include crime data from North Rhine-Westphalia, the most populous state in Germany and also the state with the largest number of migrants. North Rhine-Westphalia’s biggest city is Cologne, where, on New Year’s Eve, hundreds of German women were sexually assaulted by migrants.
“For years the policy has been to leave the [German] population in the dark about the actual crime situation… The citizens are being played for fools. Rather than tell the truth, they [government officials] are evading responsibility and passing blame onto the citizens and the police.” — André Schulz, director, Association of Criminal Police, Germany.
10% of the migrants from the chaos in Iraq and Syria have reached Europe so far: “Eight to ten million migrants are still on the way.” — Gerd Müller, Development Minister.

Migrants committed 208,344 crimes in 2015, according to a confidential police report that was leaked to the German newspaper, Bild. This figure represents an 80% increase over 2014 and works out to around 570 crimes committed by migrants every day, or 23 crimes each hour, between January and December 2015.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2634004] 25.12.16 18:40 · odgovor na: anon-317028 (#2633998)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
Tudi v Sloveniji vladajoča koalicija Cerar, Židan in Erjavec ob 100% podpori Mesca, po odločitvi, da 500 milijonov iz helikopterja poseje po javnem sektorju izgublja stik z realnostjo. V zadnjih nekaj let so edini stiki z realnostjo bili zujfi.
Iz helikopterja ni potrebno nikomur nič sejati, ne levim, ne desnim filozofom, ekonomistom, politikom, novinarjem in vse redkejšim forumašem, je bilo vse posejano že zdavnaj.

www.facebook.com/zdr...=3&theater
sopranos sporočil: 11.404
[#2634005] 25.12.16 18:46
Odgovori   +    25
Teoretični politolog, ki je zaposlen v javnem sektorju in verjetno še nikoli v življenju ni delal v gospodarstvu.

V intervjuju priznava, da je levičar. Zato ne čudijo njegove izjave v smislu, da je SDS skrajna desnica. Še več, po ekonomskem programu in delovanju v praksi je SDS leva stranka.

Po eni strani desnico obtožuje laži in posredno trdi, da levica ne laže. Mislim kakšen bullshit.

Ena redkih stvari kjer se lahko strinjam z njim je, ko ugotavlja, da je elita v EU popolnoma odrezana od resničnega življenja. Ampak ta EU elita je sestavljena iz domačih, lokalnih elit različnih držav. In ljudje to pač vedo. In zato levica izgublja.

T.i. levica oz. njeno vodstvo si je pač zagotovilo tako dobro plačane službe, da jih prav briga za delavce. Še več, ker se pretvarjajo, da nekaj delajo za delavce, potem sprejemajo butalske zakone, ki otežuje poslovanje podjetij, zaposlovanje itd. ter tako še bolj potiskajo delavce v brezizhoden položaj.

Se strinjam, da rešitev ni v ksenofobiji in izolacionizmu. Ampak ne vem zakaj skrajna levica ne more razumeti, da ljudje nočejo prevelikega razlikovanja ne samo pri dohodku (kar stalno goni levica), ampak tudi pri obnašanju, načinu življenja, kulturi itd. Mene kdaj motijo stvari pri moji ženi in njo pri meni. Pa potem iščeva kompromise, se prilagajava, ampak v osnovi in temeljnih prepričanjih imava podobno prepričanje. Potem pa pomislite kako je, ko pride v Evropo nekdo iz recimo Afganistana ali Tunizije, ki ima že v osnovi drugačna prepričanja, vrednote, vzgojo itd. Kakšne spore to povzroča. Ljudje tega preprosto nočejo. Ker jim je tuje. In starejši kot je človek, težje se prilagajajo. Ko v večje mesto pride nekaj posameznikov se lahko lepo vključijo in asimilirajo v družbo. In tudi sami dajo določen prispevek k družbi. Ko pa pride do tega, da se ena vas ali mesto poveča za 20 ali 30% na račun prišlekov iz tujega okolja, pa to povzroči odpor, saj se ti ljudje ne vključijo v večinsko družbo, ampak začnejo razvijati vzporedno družbo. In tega dejstva levica preprosto noče sprejeti.

Levica tudi noče videti, da niso vsa podjetja enaka. Eno so multinacionalke, ki so tako velike, da si lahko privoščijo marsikaj. In zoper te bi se morala boriti levica po celem svetu. Na drugi strani pa so za zaposlenost, blaginjo ljudi in zdravo konkurenco najbolj pomembna mala in srednje velika podjetja. A levica sprejema take zakone, da najbolj otežuje poslovanje prav tem podjetjem. Brez njih pa ni zaposovanja, plač, denarja za mase. In potem se spet čudijo kako to, da levica izgublja podporo. Jaz bom tako rekel, dolgo je trajalo, da so ljudje spregledali.

Ljudje si po naravi ne želijo skrajnežev, tako da je to zaganjanje levice v populiste smešno. Naj začnejo delati na tem, da pomagajo ljudem, pa bodo delavci to hitro videli in jih volili.

A mislite, da ljudje ne vidijo levih politikov v BMW-jih, Audijih in Mercedesih in s plačami po 20.000 EUR na mesec, ko govorijo o tem kako podpirajo delavce? A res mislite, da so tako retardirani, da ne opazijo, da tukaj nekaj ne "štima"?

Sploh pa je hecno, kako se desnico stalno enači, zmerja s fašistično, nacistično. Po drugi strani pa levica, ki izhaja iz komunizma, ne priznava zablod in zločinov te sprevržene ideologije, ki je mimogrede odgovorna za bistveno več smrti kot fašizem in nacizem. Seveda ima tudi desnica cel kup masla na glavi, ampak to je že tema za kakšno drugo objavo.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2634006] 25.12.16 18:58 · odgovor na: sopranos (#2634005)
Odgovori   +    0
[sopranos]
A mislite, da ljudje ne vidijo levih politikov v BMW-jih, Audijih in Mercedesih in s plačami po 20.000 EUR na mesec, ko govorijo o tem kako podpirajo delavce? A res mislite, da so tako retardirani, da ne opazijo, da tukaj nekaj ne "štima"?
Ne štima samo neposodobljen Jezusov razgovor s takratnimi davkoplačevalci.


www.facebook.com/zdr...=3&theater
anon-51551 sporočil: 1.517
[#2634008] 25.12.16 19:20
Odgovori   +    19
Ob branju sem pogledala datum na ekranu spodaj desno..... In res je Božič leta 2016. Nekje na sredini intervjuja pa sem pogledala, če slučajno berem Mladino. Ne, to je resnično Manager.

A je sploh še kaj normalnih v tej ultra komunistični enklavi sredi EU ??
anon-90977 sporočil: 90
[#2634009] 25.12.16 19:38
Odgovori   +    17
Ta članek je obična levičarska propaganda
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2634010] 25.12.16 21:28 · odgovor na: (#2634003)
Odgovori   +    2
[republican]
> [FIN-311684]
> Tudi v Sloveniji vladajoča koalicija Cerar, Židan in Erjavec ob 100% podpori Mesca, po odločitvi, da 500 milijonov iz helikopterja poseje po javnem sektorju izgublja stik z realnostjo. V zadnjih nekaj let so edini stiki z realnostjo bili zujfi.

Če kdo izgublja stik z realnostjo, je to Janša, ki je z zujfom storil politični samomor. Norost se je zamerit največji volilni bazi v Sloveniji, ki jo predstavljajo zaposleni v javnem sektorju, upokojenci in socialni podpiranci.
Osel gre samo enkrat na led, če pa upoštevamo Modreca, ki pravi, prvič bom padal, drugič bom plesal po njem...je »led« največja priložnost za opozicijske stranke in za nas podjetnike, ki si ne moremo niti zamisliti še eno vlado v režiji Cerarja, Mesca, Židana in Erjavca. Zujf je preteklost in zamere javnega sektorja Janši so velike, po domače tam nima kaj iskati. Na razpolago so mu podjetniki, zasebno gospodarstvo in naši delavci, kar velika in široka volilna baza.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2634012] 25.12.16 22:10 · odgovor na: (#2634011)
Odgovori   +    11
[republican]
> [FIN-311684]
> Na razpolago so mu podjetniki, zasebno gospodarstvo in naši delavci, kar velika in široka volilna baza.

Na žalost ne tako velika, kot upokojenci, javni sektor in socialci.
V predvolilnem in volilnem letu bo Cerar 500 milijonov s helikopterjem poprašil po javnem sektorju. Njegov problem je, ker tega denarja v Sloveniji ni. Seveda, na vrsti bo prodaja državnih obveznic in višji javni dolg, ki bi v letu 2018 lahko narasel na 38 milijard. Z ene strani se bo Cerar hvalil z gospodarsko rastjo, na drugi strani pa se bo javni dolg enormno povečal. Sicer, Cerarju je vseeno, ker ne bo on tisti, ki bo na koncu pospravljal črepinje... Opozicijski strategi bi lahko začeli graditi volilni program.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2634013] 25.12.16 22:15 · odgovor na: (#2633994)
Odgovori   +    13
[republican]
Ni mi jasno, kaj (razen provokacije) je bil namen novinarja z objavo takšne levičarske propagande v časopisu za kapitalistične prasce... na božični dan.
Kaj je Tomšičev socializem? Kaj je kapitalizem? Bodimo brez besed, vrednostno nevtralni in poglejmo fotografiji Havane in Hong Konga okrog leta 1955. Kaj vidimo? Mesti delujeta enaki...Kako je danes? Havana je še naprej v socializmu in enaka kot leta 1955...Hong Kong pa? Havano je gradil socializem, Hong Kong pa kapitalizem.
mimoidoci sporočil: 5.999
[#2634017] 25.12.16 23:58
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: mimoidoci 25.12.2016 23:59
Fantu (intervjuvancu) na začasnem delu v tujini se vidi, da je krščen v Sloveniji in da je tudi sveto obhajilo prejel v domovini. Za birmo nisem povsem prepričan, a menim, da je bil tudi birman v domovini, saj se vidi, da mu je birmanski boter Slavoj Žižek. V Nemčijo je odšel morda le po zadnjega od zakramentov - sveti zakon.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2634019] 26.12.16 07:42 · odgovor na: (#2634016)
Odgovori   +    1
[republican]
> [FIN-311684]
> > [republican]
> > Ni mi jasno, kaj (razen provokacije) je bil namen novinarja z objavo takšne levičarske propagande v časopisu za kapitalistične prasce... na božični dan.
>
> Kaj je Tomšičev socializem? Kaj je kapitalizem? Bodimo brez besed, vrednostno nevtralni in poglejmo fotografiji Havane in Hong Konga okrog leta 1955. Kaj vidimo? Mesti delujeta enaki...Kako je danes? Havana je še naprej v socializmu in enaka kot leta 1955...Hong Kong pa? Havano je gradil socializem, Hong Kong pa kapitalizem.

Ti nimaš pojma... Havana bi bila bolj razvita in bogata od Hong Konga, če ne bi bilo ameriških sankcij ;)
Fidela ni več, ostale pa so njegove besede, da se boj za komunistične ideale mora nadaljevati. Fidelov pepel je v leseni škatli v granitni steni in bo tam nadaljeval svoj granitni boj. Njegov brat Raul, predsednik Kube, je dejal, da Fidel ne želi kulta osebnosti. Njegovo ime ne bo na nobeni inštituciji, ulici, parku ali javnem prostoru, tudi njegovih kipov, velikih ali doprsnih nikoli ne bo...(Mogoče jih bodo nadomestili Raulovi?) Zdi se, da se bo Kuba pred našimi očmi spreminjala in bo Havana vse bolj podobna Hong Kongu. Hudo bo le, če jih obiščejo meščeve violete, čegevare, hanžki in druge združene parlamentarne vuvuzele, ki so v enem letu uspeli s svojimi nasveti spraviti na kolena Venezuelo.
anon-253498 sporočil: 841
[#2634020] 26.12.16 08:33
Odgovori   +    2
čas vnosa: 25.12.16 15:39
Neumnosti, delitev na levico in desnico je preživela stvar ustvarjena s strani prostozidarskih lož sredine 19 stoletja. Gre samo za boj starih elit proti novim elitam, ki so site nasilnega spreminjanja držav s strani globalistične elite. Boj se dogaja samo med elitami, kajti avantgarda obstaja samo na netu, ker jo tradicionalni mediji zavračate in to vas bo stalo ... kmalu boste na obrobju javnega mnenja. Za začetek naj najbogatejši začnejo plačevati davke, pa bo vel denarja v državnih blagajnah ...
anon-202150 sporočil: 1.066
[#2634024] 26.12.16 08:46
Odgovori   +    4
Takega sranja pa že dolgo niste objavili. Model se resnično trudi, da bi ga pistavili ob bok Svetlani Makarović...
vrac sporočil: 11.068
[#2634040] 26.12.16 15:57 · odgovor na: (#2633989)
Odgovori   +    0
[republican]
Kaj ti je pa tako všeč? Jaz sem na polovici nehal brat...

Btw, zaradi tebe sem zagonil še zadnji letošnji žeton.
LOL, te je članek vsaj malo spravil k pameti?
vrac sporočil: 11.068
[#2634041] 26.12.16 16:01 · odgovor na: anon-317971 (#2633990)
Odgovori   +    0
[FIN-209516]
> [republican]
> Kaj ti je pa tako všeč? Jaz sem na polovici nehal brat...
>
> Btw, zaradi tebe sem zagonil še zadnji letošnji žeton.

Paragraf o Melaniji je dokaj točen.

Sicer pa, škoda da veliki mislec operira z ekonomsko političnimi floskulami, ki so nastale v 18 stoletju. Če gremo na njegov nivo - v večini razvitih družb tako-imenovana "družbena nadstavba" porabi več kot 50% BDP. Anglije iz leta 1880 ni več. Danes je razredni boj drugje - boj med javnim sektorjem in gospodarstvom. Boj med tistimi, ki nekaj ustvarijo, in tistimi, ki jim vse pripada.

Boj med tistimi, ki milijone v proračunu "najdejo" ter razdelijo med svojo interesno skupino in tiste, ki jih morajo zaslužiti na trgu.
Ti še nisi doživel katarze. Tvoja paradigma je točno to, ka vladarji sveta hočejo, da se ljudstvo med seboj stepe za drobtinice iz bogatunske mize, tisto kar pa gre mimo njega pa nihče ne vidi.
anon-253498 sporočil: 841
[#2634054] 26.12.16 20:20 · odgovor na: (#2634026)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 26.12.16 13:48
Govorim globalno ... lastniki multinacionalk ne plačujejo skoraj nič.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2634057] 26.12.16 21:00 · odgovor na: anon-317971 (#2633990)
Odgovori   +    1
[FIN-209516]
> [republican]
> Kaj ti je pa tako všeč? Jaz sem na polovici nehal brat...
>
> Btw, zaradi tebe sem zagonil še zadnji letošnji žeton.

Paragraf o Melaniji je dokaj točen.

Sicer pa, škoda da veliki mislec operira z ekonomsko političnimi floskulami, ki so nastale v 18 stoletju. Če gremo na njegov nivo - v večini razvitih družb tako-imenovana "družbena nadstavba" porabi več kot 50% BDP. Anglije iz leta 1880 ni več. Danes je razredni boj drugje - boj med javnim sektorjem in gospodarstvom. Boj med tistimi, ki nekaj ustvarijo, in tistimi, ki jim vse pripada.

Boj med tistimi, ki milijone v proračunu "najdejo" ter razdelijo med svojo interesno skupino in tiste, ki jih morajo zaslužiti na trgu.
Res je.

Vendar je potrebno tudi JS vzeti veliko bolj pod drobnogled in določiti, kaj, zakaj in kako se dogaja (znotraj) njega. Predvsem pa, kdo ima koristi od tega in kdo JS obvladuje. Tudi pri nas.

* tudi vracevo pripombo je potrebno vzeti samo kot nadgradnjo .....
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2634058] 26.12.16 21:10 · odgovor na: tstih (#2633995)
Odgovori   +    1
[tstih]
> [republican]
> Kaj ti je pa tako všeč? Jaz sem na polovici nehal brat...
> Btw, zaradi tebe sem zagonil še zadnji letošnji žeton.
Kesam se, jaz sem to napisal cinično. Takšnega nagravžnega social-new agerskega lupetanja ne najdeš več v poslovnih časopisih, kaj šele v prilogi Manager, za Božič. Najbrž gre za strani za menedžerje državnih podjetij in javnih zavodov. Zmes hepi-hepi polit-analitike, ki ji podlegajo slovenski maharidži-novinarji in FDV-urednice in s svojo ideološko skrajnostjo obrača želodce vseh drugih normalnih ljudi. Ker se zavedajo, da ne le da teh pacientov nikoli ne bodo ozdravili. Ampak ti pacienti mislijo, da je njihova naloga da ozdravijo svet.
Če tako pogledaš v bistvu gre za presežek, vreden žetona. :)
Res je!

Članek, nevreden dostojnega časopisa! Naj o tem pišejo v mladinah in drugih populističnih cajtngih, ne pa tukaj! Nas se to NE tiče in se nas ne bo dotaknilo! NEVREDNO ŽETONČKA!!
Za vse reveže, ki so porabili celo svojega zadnjega, darujmo sveče, da v teh temačnih in prazničnih dneh ne bodo blodili v temi.

Naj še enkrat povem ODLOČNO in eksplicitno: Take stvari so za Butalske podjetnike in ostalo Butalsko finančno rajo, vključno z njihovimi menagerji NE-DOPUSTNE!!

Le kako si drznejo!? In to še za Božič'! VIŠEK!! VIŠEK!!!

*(se opravičijem, če sem kje izpustil snežkote :))
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2634079] 27.12.16 08:52 · odgovor na: mimoidoci (#2634017)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]
Fantu (intervjuvancu) na začasnem delu v tujini se vidi, da je krščen v Sloveniji in da je tudi sveto obhajilo prejel v domovini. Za birmo nisem povsem prepričan, a menim, da je bil tudi birman v domovini, saj se vidi, da mu je birmanski boter Slavoj Žižek. V Nemčijo je odšel morda le po zadnjega od zakramentov - sveti zakon.
Zadnje je sveto maziljenje ob umiranju.....
bobek13 sporočil: 4.301
[#2634089] 27.12.16 10:24
Odgovori   +    3
damn, iz katere frakcije zblojene levice je pa ta model pobegnil??? kaj je ta eden unih, ki so se s štrukeljčkom jr. igrali vojne igrice?

;-)

LpA
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2634094] 27.12.16 10:56 · odgovor na: anon-96546 (#2634079)
Odgovori   +    0
[helena45]
> [mimoidoci]
> Fantu (intervjuvancu) na začasnem delu v tujini se vidi, da je krščen v Sloveniji in da je tudi sveto obhajilo prejel v domovini. Za birmo nisem povsem prepričan, a menim, da je bil tudi birman v domovini, saj se vidi, da mu je birmanski boter Slavoj Žižek. V Nemčijo je odšel morda le po zadnjega od zakramentov - sveti zakon.
Zadnje je sveto maziljenje ob umiranju.....
Saj mimoidoči ni vernik. Tudi verujoči ne!

On samo uporablja - se poslužuje svete terminologije. In mimogrede, tudi kdaj je zadnje sveto maziljenje, verjetno ve. :)

..... ali vsaj naj bi vedel. :)
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2634097] 27.12.16 11:23
Odgovori   +    1
Življenje gre svojo pot, ne glede na to, kaj ta pametni napovedujejo....
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2634137] 27.12.16 15:15 · odgovor na: anon-96546 (#2634097)
Odgovori   +    0
[helena45]
Življenje gre svojo pot, ne glede na to, kaj ta pametni napovedujejo....
(Tako! :))

In ne glede na to, kaj blebetajo norci.... :)

Strani: 1 2