Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek 10 tehnologij, ki vam bodo krojile leto 2017

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[#2633047] 18.12.16 05:49
Odgovori   +    1
Vsaj pol teh napovedi je butastih, nagrado za primitivnost pa si zasluzijo "klepetalni roboti". Ajd, za samovozece avte in umetno inteligenco bi se razumel, da neupouceni novinarji tripajo na nategune iz piar oddelkov, ampak zaboga, klepetanje z umetno inteligenco, ki ne dosega niti nivoja domace macke (vprasajte se: ali so ze naredili robotsko macko, ki zna loviti misi, in ce ne zakaj ne) je pa res idiotska napoved.

Pa glede dronov: spremljate kaj, kako so regulatorji (ne samo v sloveniji!) tem letecimo nadlogam pristrigli krila?

www.latimes.com/busi...story.html

Ni mi jasno, kaksno korist imajo tako zavajajoci clanki.
Gustl sporočil: 13.629
[#2633053] 18.12.16 08:34 · odgovor na: bc123a (#2633047)
Odgovori   +    0
[bc123a]
ampak zaboga, klepetanje z umetno inteligenco,
Pa si prebral odstavek ali samo naslov? Kaj od tega se ne dogaja ze?

Tu je zaenkrat predvsem ponesrecena terminologija. Ne gre za pravi chat, ampak za prepoznavanje govora in sprejemanje ukazov in prilagajnaje odzivov nanje.

Nic drastično novega, davcna Vida like, samo da je močneje tehnolosko podprto in priklopljeno na vedno vec oprijemljivih in uporabnih storitev.

Medijski biznis bo kar mocno zaplaval v tole, se precej dogaja.

FB mesendzer in WhatsApp sta najvecji skupnosti na svetu (oboje od FB) in tu gre tudi za fajt z Googlom.

Ne, na pir pa ne mores it s chatbotom in se zaklepetat, ceprav sem videl ze vec druzb, ki so se zabavali z zajebavnjem Siri, kar je ze zelo blizu :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2633064] 18.12.16 12:14 · odgovor na: Gustl (#2633053)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [bc123a]
> ampak zaboga, klepetanje z umetno inteligenco,

Pa si prebral odstavek ali samo naslov? Kaj od tega se ne dogaja ze?
Sem prebral vse. Dejansko kot si zapisal ti: nekatere od teh stvari (v bednih implementacijah) obstajajo ze dolgo casa. Jaz pravim da bodo se kar nekaj casa bedne, gotovo pa precej vec od enega leta.

Saj AI si imel ze 20 let nazaj, in?

Globoko ucenje pa je premaknilo in brcnilo mejnik ucenja (govorimo o "ucenju" v matematicnemm smislu, torej optimizacijski postopki) v kratkem casu naprej, vendar tega ni za zamenjevati s kaksno inteligenco, ali cem podobnim. Pac pri optimizaciji smo sposobni optimizirati miljardo parametrov, namesto nekaj tisoc ali stotisoc prej, in zaradi tega nekatere stvari, ki so prej delale 30% delajo 50%.

Vida je primitiven chatbot, ki ga je vsak normalen clovek uporabljal namesto iskalnika (minimalna razlika), no, nekateri so si ga pa ob tem se malo vrgli na roko :) Ampak res ne vem, zakaj in kje bi ziva oseba z iqjem cez 70 leta 2017 chatala z botom. Ce das kak primer, bom zelo vesel.

Za drone velja, da je razen tezkih proficev, ki bodo imeli ustrezno registrirane pregleane frcoplane, ter bili v povezvi s kontrolo poletov, ki ji bodo dali flightplan, igric konec. Formalni pogoji se ne slisijo hudo, samo moras malo bolj pomisliti, da vidis, da prakticno frcanja za amaterje ne bo vec.

Strani: 1