Strani: 1

anon-1505 sporočil: 187
[#2632752] 15.12.16 11:54
Odgovori   +    2
Menim, da avtor delovanje BS pred krizo 2008 korektno predstavlja. Slej ko prej ni storila vsega, kar bi morala, a to ne velja zgolj zanjo, tako so ravnale več ali manj vse centralne banke v razvitem svetu, še predvsem tudi ameriška. Pravo vprašanje, ki pa si ga avtor ne postavlja, bi zato bilo: čemu je predvsem ameriška centralna banka, po kateri so se zgledovale evropske CB (in posredno tudi slovenska), pred krizo 2008 ravnala tako zgrešeno, da jo lahko uvrstimo med najbolj zaslužne »dejavnike« sesutja finančnih sistemov v razvitem svetu po letu 2008 ?. Moj hitri odgovor je ta: zato, ker so njeni ključni ljudje verovali v dogmo o zveličavnosti trga, ki je srčika neoliberalne religije.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2632772] 15.12.16 13:30 · odgovor na: anon-1505 (#2632752)
Odgovori   +    9
Ne, kjučno vprašanje je, zakaj so neoliberalne ZDA od krize dalje v primerjavi z EU povečale svojo prednost v BDPju skoraj za 30 %.

Drugo ključno vprašanje pa je, zakaj je pri nas še toliko idiotov, ki mislijo, da je za vse na svetu kriv nekakšen "neoliberalizem", čeprav bi moralo že vsakemu postati jasno, da so za težave EU vzroki njen etatizem, birokratizacija, hiperregulacija in fiskalni socializem.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2632820] 15.12.16 17:50 · odgovor na: BlazVo (#2632772)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: anon-15342 15.12.2016 18:10
[BlazVo]
bi moralo že vsakemu postati jasno, da so za težave EU vzroki njen etatizem, birokratizacija, hiperregulacija in fiskalni socializem.
Osebno ne razumem, kako gre to tvoje pljuvanje po EU, njenem etatizmu, birokratizaciji in hiperregulaciji skupaj s temle, prav tako tvojim stališčem:
[BlazVo] forum.finance.si/?m=...919&single
Ne razumem, da neodvisen medij nekomu, ki se mu ni izšla neka privatna špekulacija, kontinuirano daje prostor, da zaradi tega en gros pljuva po Ustavnem sodišču, Evropskem sodišču, Evropski komisiji, ECB [...]
Ampak glede na to, da sem glupo nezrelo nedonošeno revše (pa še cel kup tvojih zmerljivk bi lahko navedel), pač lahko poskušam razumeti, da mi tega ni razumeti :)
anon-1505 sporočil: 187
[#2632824] 15.12.16 18:05 · odgovor na: BlazVo (#2632772)
Odgovori   +    2
Res je, pri obvladovanju krize so v ZDA pozabili na neoliberalizem in državo učinkovito uporabili kot osrednjega spodbujevalca tržnega povpraševanja. Za to potreben denar seveda niso zbrali s povečanimi davki (glede tega so ostali neoliberalci), pač pa so državo krepko dodatno zadolžili. Evropa je ravnala manj spretno, saj je bila njena politika obvladovanja krize v pomembni meri prilagojena interesom Nemčije, ostala je torej močno neoliberalna, varčevalna.
najobj sporočil: 31.870
[#2632828] 15.12.16 19:25 · odgovor na: BlazVo (#2632772)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 15.12.2016 19:27
[BlazVo]
Ne, kjučno vprašanje je, zakaj so neoliberalne ZDA od krize dalje v primerjavi z EU povečale svojo prednost v BDPju skoraj za 30 %.
... alzo, če bi ti znal malo boljše seštevat in odštevat, bi mogoče zgruntal, da več denarja v obtoku po defaultu pomeni višji BDP ...
Drugo ključno vprašanje pa je, zakaj je pri nas še toliko idiotov, ki mislijo, da je za vse na svetu kriv nekakšen "neoliberalizem", čeprav bi moralo že vsakemu postati jasno, da so za težave EU vzroki njen etatizem, birokratizacija, hiperregulacija in fiskalni socializem.
... čuj, pred leti je v kolumni www.finance.si/83261...eneracijah na Financah zdravnik mikrobiolog in imunolog ter pesnik, pisatelj in esejist Alojz Ihan neoliberalizem opisal z besedami "Globalizacija je podrla kapitalske meje in preselila industrijo tja, kjer so stroški družbe najnižji", ti pa probaj zgruntat, kako je to vplivalo na zaposlenost in posledično na višino BDP v EU ... khmm, čeprav dvomim, da ti bo ratalo, ker je poleg seštevanja in odštevanja treba znati še množiti in deliti, dobljene številke pa seveda razumeti ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2632836] 15.12.16 19:53 · odgovor na: anon-1505 (#2632752)
Odgovori   +    2
[Cet]
Menim, da avtor delovanje BS pred krizo 2008 korektno predstavlja. Slej ko prej ni storila vsega, kar bi morala, a to ne velja zgolj zanjo, tako so ravnale več ali manj vse centralne banke v razvitem svetu, še predvsem tudi ameriška. Pravo vprašanje, ki pa si ga avtor ne postavlja, bi zato bilo: čemu je predvsem ameriška centralna banka, po kateri so se zgledovale evropske CB (in posredno tudi slovenska), pred krizo 2008 ravnala tako zgrešeno, da jo lahko uvrstimo med najbolj zaslužne »dejavnike« sesutja finančnih sistemov v razvitem svetu po letu 2008 ?. Moj hitri odgovor je ta: zato, ker so njeni ključni ljudje verovali v dogmo o zveličavnosti trga, ki je srčika neoliberalne religije.
ECB je dopuscala rast denarnega agregata M3 (ali M4, mislim da so definicije malo razlicne, ECB poroca o enem od teh dveh) tudi do 14% na letni ravni.

Tu ni za kaj kriviti Americanov, EU si je svoj balon kar sama pridelala oz napihnila.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2632845] 15.12.16 23:57 · odgovor na: anon-15342 (#2632820)
Odgovori   +    0
a. Zmerljivke si si izmislil

b. Ti sesuvaš navedene zaradi ene redkih liberalnih potez, kar so jih potegnili - preprečili so, da bi proračun plačal ceno napačnih investicijskih odločitev zasebnega sektorja. Jaz pa zaradi onih na drugi strani.

Ampak ne pričakujem, da boš razumel razliko, ker svet vidiš samo še skozi očala svojega dobička / izgube.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2632850] 16.12.16 07:23 · odgovor na: BlazVo (#2632845)
Odgovori   +    7
[BlazVo]
a. Zmerljivke si si izmislil

b. Ti sesuvaš navedene zaradi ene redkih liberalnih potez, kar so jih potegnili - preprečili so, da bi proračun plačal ceno napačnih investicijskih odločitev zasebnega sektorja. Jaz pa zaradi onih na drugi strani.

Ampak ne pričakujem, da boš razumel razliko, ker svet vidiš samo še skozi očala svojega dobička / izgube.
edino liberalno bi bilo, če so res "mislili" da so banke tako "slabe", da bi jih poslali v dejanski stečaj, ne pa da so se samo "delali", da so banke v stečaju, pripeljali romunske študente in klepali številke dokler niso naklepali kar so si "zamislili" - izbrisali podrejence (je*ene špekulativne penzijske sklade, ane) brez nadomestila in pravnega varstva(kaj je že podstat liberalne držaev?????) in potem te za en ku*ac banke zalili še s 5mlr€ mojega in tvojega denarja, konkretno premoženje iz taistih bank kot ničvredno prenesli na DUTB, kjer se zdaj kitijo kakšni asi da so, ko delajo dobiček, ko prodajajo premoženje, ki so ga dobili ovrednotenega kot drek, zdaj "prijateljem" defacto podcenjeno in knjižijo dobiček... bravo... in hvala lepa za takšno "liberalno" potezo...

vidiš, če bi pa banke dejansko po liberalni doktrini pustili, da propadejo, če jim je to res bilo usojeno, bi pa jaz in ti ne izpljunila 5mlr€, pa za bonus ala cherry on top tvoji psihi bi bilo prišparano bentenje nad ku*čevimi špekulanti ala Tadej...

pa veliko sreče v politiki...

lpA
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2632859] 16.12.16 08:13 · odgovor na: BlazVo (#2632845)
Odgovori   +    6
[BlazVo]
a. Zmerljivke si si izmislil
Ni res. Ti in/ali admin sta jih naknadno izbrisala. Glej recimo tukaj - še sam si se zahvalil adminu za brisanje enega takega konkretnega tvojega žaljivega odgovora meni:
forum.finance.si/?m=...305&single
[BlazVo]
b. Ti sesuvaš navedene zaradi ene redkih liberalnih potez, kar so jih potegnili - preprečili so, da bi proračun plačal ceno napačnih investicijskih odločitev zasebnega sektorja.
"Sesuvam" jih, ker so narejene na osnovi
(1) vnaprejšnjega dogovora, kak izid morajo dati (to vem, ker so mi izrecno tako povedali, ko so se še dogovarjali in je bil MF za in BS še proti, kako naj ti to še bolj plastično narišem???), in
(2) še danes ultratajnih ampak deklarirano nestandardnih cenitev, narejenih s strani standardom nezavezanih davčnih svetovalcev po izrecnih navodilih BS na vzorcu izbranem od BS.
Če ti v takšnem totalitarno-avtokratskem posegu v zasebno lastnino, ki po storjenih dejanjih sega tudi globoko v področje kazenskega prava, čisto iskreno vidiš kakršnokoli povezavo z liberalnim ali libertarnim, potem ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2632867] 16.12.16 08:39 · odgovor na: BlazVo (#2632772)
Odgovori   +    3
[BlazVo]
Ne, kjučno vprašanje je, zakaj so neoliberalne ZDA od krize dalje v primerjavi z EU povečale svojo prednost v BDPju skoraj za 30 %.
Zato, ker so z QE zacele dve leti pred "ordnung und disziplin" ECB?
BlazVo sporočil: 2.599
[#2632967] 16.12.16 17:48 · odgovor na: anon-15342 (#2632859)
Odgovori   +    0
Lepo, da znaš biti natačen, vemo, da si znaš zmisliti stvari, ko ti ustreza, smo očitno opzili bolj redki.

Post, ki je bil izbrisan, ni mogel biti odgovor tebi, ker ima nižjo zaporedno številko kot tvoj prvi post v tej temi. Bil je odgovor enemu forumskemu pacientu, ki je naprej v temi tudi odgovoril

Zdaj pa konkretno - kje sem napisal tiste zmerljivke, za katere si napisal, da sem ti jih napisal ? Pa brez izmišljanja, prosim
BlazVo sporočil: 2.599
[#2632970] 16.12.16 17:58 · odgovor na: bobek13 (#2632850)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: BlazVo 16.12.2016 18:18
Nabijate stalno iste ...biiip... pravljice.
H
Nihče pa ne zna odgovoriti na vprašnje, zakaj teh bank še danes, tri leta kasneje, v 100% bolj stabilni ekonomski situaciji, ni možno prodati niti blizu booku, torej kapitalu, ki je bil vložen PO tem, ko so bile porezane stare delnice + podrejenci

Liberalcu trg kaže, da so bili odpisi še premajhni. ...biiip... se pa itak povsod kažejo zarote, fašizem ...
BlazVo sporočil: 2.599
[#2632973] 16.12.16 18:25 · odgovor na: bc123a (#2632867)
Odgovori   +    0
Še posebej zanimiva teza ob vseh analizah, kako je qe neučinkovit v zlb rarmerah
BlazVo sporočil: 2.599
[#2632976] 16.12.16 18:29 · odgovor na: (#2632971)
Odgovori   +    0
Banke niso nek x doo in ne gredo v stečaj.

Z ljudmi, ki so glede prava pametnejši od ecj in us, pa res težko kam prideš
bc123a sporočil: 48.253
[#2632981] 16.12.16 18:56 · odgovor na: BlazVo (#2632976)
Odgovori   +    6
[BlazVo]
Banke niso nek x doo in ne gredo v stečaj.
Seveda gredo. Ne morejo pa iti v prisilko. Za stecaj banke obstajajo tudi posebni postopki (kar jo razlikuje od d.o.o.ja, ne pa to da ne more v stecaj). Dzizus.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2632988] 16.12.16 20:03 · odgovor na: BlazVo (#2632970)
Odgovori   +    6
1. še enkrat, kaj je tu liberalnega bilo? odsotnost pravnega varstva, "shady" poseg v tujo lastnino, mimo vseh do tedaj veljavnih pravnih norm?

2. a se kje kdo trudi prodat te banke??? jaz vidim samo neizmeren trud v prepričevanje kako zdaj ni ta pravi čas (kot že 25let...) sicer pa, a si kje zasledil (EU, ZDA), da se v luči "boljše" gospodarske klime kakšne "problematične" banke prodajajo??? vse kar jaz vidim je, da še najstarejša banka Italije ima probleme dobit dodaten kapital, kamoli, da bi jo kdo kupil...

3. če kdo tu brez osnove nabija kar naprej si pa to ti... in hvala ti, da to počneš še pred volitvami, bi sicer kje še moj glas dobil...

4. sem hotel že prej napisat, pa sem se rajši vzdržal - glede nato, da se ti ta cela zgodba zdi najbolj normalna in povrhu še liberalna(!), vidim da se boš po volitvah (ako ti rata prit v parlament) superduper vklopil v cvetober liberalnosti, ki "hara" pod alpami že od 91tega...

lpA
bobek13 sporočil: 4.301
[#2632989] 16.12.16 20:05 · odgovor na: bc123a (#2632981)
Odgovori   +    2
iksektli... halo bratje Lehman...

lpA
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2633099] 18.12.16 23:35 · odgovor na: BlazVo (#2632967)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-15342 18.12.2016 23:39
[BlazVo]
Zdaj pa konkretno - kje sem napisal tiste zmerljivke, za katere si napisal, da sem ti jih napisal ? Pa brez izmišljanja, prosim
Glej, imam dokaj dober spomin in ob to, da si me že označil za "infantilnega" in "nedonošenega", sem se, ko je bilo še sveže, že obregnil tukaj ... forum.finance.si/?m=...56#2492056 ... pa takrat nisi nič zanikal, da si me tako označil, temveč si zgolj odgovoril, da naj "take it easy".

Ampak OK, povsem izrecno, iz tvojih objav:
- TadejK "je čustveno nezrela sirota": forum.finance.si/?m=...287&single
- TadejK "ima težave z razumevanjem naravnega jezika": forum.finance.si/?m=...698&single
- TadejK "ima težave s čustveno inteligenco": forum.finance.si/?m=...698&single
- TadejK "je lobistični podtaknjenec": www.finance.si/8817767
- TadejK "je lažnivec": forum.finance.si/?m=...228&single
...
Ker je brez veze, bom tu končal, čeprav iz dokaj dobrega spomina lahko dodam, da sem bil tudi že "poden" in še kaj bi se našlo.

Ni problema, imaš pač tak slog komuniciranja. Je pa fascinantno, da si potem ti tisti, ki si stalno nekaj užaljen in jezen name :)

Strani: 1