Strani: 1

anon-50337 sporočil: 212
[#2632715] 15.12.16 08:25
Odgovori   +    5
Jaz bi rad, da se moj otrok nauči služit denar, ne pa da dela zastonj. Zato sem strogo proti raznemu brazplačnemu delu, kot so delovne brigade ali pa neplačana pripravništva.
Gustl sporočil: 13.628
[#2632827] 15.12.16 18:59 · odgovor na: anon-50337 (#2632715)
Odgovori   +    2
[perokn]bi
Jaz bi rad, da se moj otrok nauči služit denar, ne pa da dela zastonj. Zato sem strogo proti raznemu brazplačnemu delu, kot so delovne brigade ali pa neplačana pripravništva.
Ampak ko dobis pa predse dva CV kandidatk, ki pravita:

1) zadnjih 6 mesecev posiljam prosnje

2) poleg posiljanja prosenj sem se udelezila prostovoljnega dela v okviru programa EU, kjer sem spoznavala osnove organiziranja XY, vadila jezike, navezovala stike...

...te pa dva bolj zanima kot ena. Vsaj mene.

Brezposelnost med mladimi je tako velika, da vecinoma ne bo slo samo z nacelno drzo iz casov njihovih starsev.
bc123a sporočil: 48.253
[#2632835] 15.12.16 19:51 · odgovor na: Gustl (#2632827)
Odgovori   +    3
[Gustl]
> [perokn]bi
> Jaz bi rad, da se moj otrok nauči služit denar, ne pa da dela zastonj. Zato sem strogo proti raznemu brazplačnemu delu, kot so delovne brigade ali pa neplačana pripravništva.

Ampak ko dobis pa predse dva CV kandidatk, ki pravita:

1) zadnjih 6 mesecev posiljam prosnje

2) poleg posiljanja prosenj sem se udelezila prostovoljnega dela v okviru programa EU, kjer sem spoznavala osnove organiziranja XY, vadila jezike, navezovala stike...
lej, potem je kandidatka ze izbrala napacen studij in se mora s prostovoljstvom ukvarjat zato, ker popravlja prejsnjo napako, ne pa zato, ker bi prostovoljno delo bilo nekaj, kar bi bilo kul.

POSEBEJ sedaj, ko je konjunktura.
Gustl sporočil: 13.628
[#2632842] 15.12.16 22:43 · odgovor na: bc123a (#2632835)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [Gustl]
> > [perokn]bi
> > Jaz bi rad, da se moj otrok nauči služit denar, ne pa da dela zastonj. Zato sem strogo proti raznemu brazplačnemu delu, kot so delovne brigade ali pa neplačana pripravništva.
>
> Ampak ko dobis pa predse dva CV kandidatk, ki pravita:
>
> 1) zadnjih 6 mesecev posiljam prosnje
>
> 2) poleg posiljanja prosenj sem se udelezila prostovoljnega dela v okviru programa EU, kjer sem spoznavala osnove organiziranja XY, vadila jezike, navezovala stike...

lej, potem je kandidatka ze izbrala napacen studij in se mora s prostovoljstvom ukvarjat zato, ker popravlja prejsnjo napako, ne pa zato, ker bi prostovoljno delo bilo nekaj, kar bi bilo kul.

POSEBEJ sedaj, ko je konjunktura.
Kako to kakorkoli spremeni njeno situacijo sedaj?

Nikjer nisem napisal, da je prostovoljno delo kul. Lahko je pa boljse od kavca.
bc123a sporočil: 48.253
[#2632855] 16.12.16 07:59 · odgovor na: Gustl (#2632842)
Odgovori   +    1
[Gustl]
Kako to kakorkoli spremeni njeno situacijo sedaj?

Nikjer nisem napisal, da je prostovoljno delo kul. Lahko je pa boljse od kavca.
Se boljse je pa presolanje.
anon-321814 sporočil: 180
[#2632858] 16.12.16 08:10 · odgovor na: bc123a (#2632855)
Odgovori   +    5
[bc123a]
> [Gustl]
> Kako to kakorkoli spremeni njeno situacijo sedaj?
>
> Nikjer nisem napisal, da je prostovoljno delo kul. Lahko je pa boljse od kavca.

Se boljse je pa presolanje.
Prešolanje v kaj? Naravoslovje, tehniko? Misliš, da na tem področju ni brezposelnih ali negotovih/kratkotrajnih zaposlitev? Naj se človek vsakih 5 let prešola?

Poznam brezposelne naravoslovce, pa inženirje, ki delajo za 800 €. FDVjevce, ki so po brezposelnosti v Sloveniji v tujini našli službo na svojem področju in še zdaleč niso le natakarji in čistilke.

Moje opažanje je, da nekega pravila ni. Velja samo eno v Sloveniji - veze in poznanstva. Nekje bolj, nekje manj. Tako v javnem kot v realnem sektorju.

Prostovoljnega dela pa ne podpiram.
bc123a sporočil: 48.253
[#2632866] 16.12.16 08:38 · odgovor na: anon-321814 (#2632858)
Odgovori   +    1
[miha00]
> [bc123a]
> > [Gustl]
> > Kako to kakorkoli spremeni njeno situacijo sedaj?
> >
> > Nikjer nisem napisal, da je prostovoljno delo kul. Lahko je pa boljse od kavca.
>
> Se boljse je pa presolanje.

Prešolanje v kaj? Naravoslovje, tehniko? Misliš, da na tem področju ni brezposelnih ali negotovih/kratkotrajnih zaposlitev? Naj se človek vsakih 5 let prešola?

Poznam brezposelne naravoslovce, pa inženirje, ki delajo za 800 €. FDVjevce, ki so po brezposelnosti v Sloveniji v tujini našli službo na svojem področju in še zdaleč niso le natakarji in čistilke.

Moje opažanje je, da nekega pravila ni. Velja samo eno v Sloveniji - veze in poznanstva. Nekje bolj, nekje manj. Tako v javnem kot v realnem sektorju.

Prostovoljnega dela pa ne podpiram.
Seveda poznas brezposelne naravoslovce, saj tudi naravoslovni in tehnicni faksi niso imuni na to, da dajo diplomo nekomu, ki je samo dovolj vztrajen, drugace pa imaa dve levi roki.

Drugace pa presolanje je lahko tudi v kuharico, pa varilko (ja, ce govorimo o puncah). Zakaj to govorim? Moja boljsa polovica je tocno to naredila (sicer ne v varilko, ampak verjamem, da bi tudi tega bila sposobna) in mi je butasto to nabijanje o "referencah". Ker referenc je imela cel kup, pa ni nic pomagalo, dokler se ji pac ni nasmehnila sreca in je dobila ponudbo za orto zajebano delo (podjemna, malo ur na dan, svinjsko zgodnji urnik).

In tisto kar jo je potem razlikovalo od drugih je bilo to, da je pac bila pripravljena to delo sprejeti, edina.

Jebes prostovoljstvo, podprto s strani EU. Bedarija. Znizati je treba minimalno placo, ali pa jo povsem ukiniti, vsaj za ljudi brez delovne dobe.
Gustl sporočil: 13.628
[#2632869] 16.12.16 08:57 · odgovor na: bc123a (#2632855)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [Gustl]
> Kako to kakorkoli spremeni njeno situacijo sedaj?
>
> Nikjer nisem napisal, da je prostovoljno delo kul. Lahko je pa boljse od kavca.

Se boljse je pa presolanje.
Ne more vsak narediti uporabnega faksa. In nekja je treba jest v vsem tem casu presolanja.

Tako da je za marsikoga bolj pomembno, da to spozna in se prepozicionira na trgu dela. Ce najdes delo, ki te veseli in postanes dober v njem, se marsikaj lahko zgodi naprej. Pa ceprav to delo ni blazno fancy.

P: poznam diplomiranca neuporabnega faksa, ki je nasel kruh v malanju, sedaj uspesno fura firmo z 10+ zaposlenimi down under
bc123a sporočil: 48.253
[#2632870] 16.12.16 09:04 · odgovor na: Gustl (#2632869)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [bc123a]
> > [Gustl]
> > Kako to kakorkoli spremeni njeno situacijo sedaj?
> >
> > Nikjer nisem napisal, da je prostovoljno delo kul. Lahko je pa boljse od kavca.
>
> Se boljse je pa presolanje.

Ne more vsak narediti uporabnega faksa. In nekja je treba jest v vsem tem casu presolanja.

Tako da je za marsikoga bolj pomembno, da to spozna in se prepozicionira na trgu dela. Ce najdes delo, ki te veseli in postanes dober v njem, se marsikaj lahko zgodi naprej. Pa ceprav to delo ni blazno fancy.

P: poznam diplomiranca neuporabnega faksa, ki je nasel kruh v malanju, sedaj uspesno fura firmo z 10+ zaposlenimi down under
Kot sem ze rekel, presolanje je lahko tudi iz dipl. politologije na kuharico, sploh ce je dipl. politologinja komaj zdelovala faks s sedmicami, in izpite delala po petkrat.
rx170 sporočil: 6.399
[#2632874] 16.12.16 09:17
Odgovori   +    3
Očitno EU = Juga. Tam so bile brigade redna praksa.
rx170 sporočil: 6.399
[#2632876] 16.12.16 09:19 · odgovor na: bc123a (#2632835)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [Gustl]
> > [perokn]bi
> > Jaz bi rad, da se moj otrok nauči služit denar, ne pa da dela zastonj. Zato sem strogo proti raznemu brazplačnemu delu, kot so delovne brigade ali pa neplačana pripravništva.
>
> Ampak ko dobis pa predse dva CV kandidatk, ki pravita:
>
> 1) zadnjih 6 mesecev posiljam prosnje
>
> 2) poleg posiljanja prosenj sem se udelezila prostovoljnega dela v okviru programa EU, kjer sem spoznavala osnove organiziranja XY, vadila jezike, navezovala stike...

lej, potem je kandidatka ze izbrala napacen studij in se mora s prostovoljstvom ukvarjat zato, ker popravlja prejsnjo napako, ne pa zato, ker bi prostovoljno delo bilo nekaj, kar bi bilo kul.

POSEBEJ sedaj, ko je konjunktura.
Napačnih študijev ni. KDor študira to kar ga res veseli, prej ali slej tako ali drugače najde posel. Če ni lenuh ali pa nesposobnež.
najobj sporočil: 31.909
[#2632879] 16.12.16 09:32 · odgovor na: bc123a (#2632866)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 16.12.2016 09:37
[bc123a]
> [miha00]
> > [bc123a]
> > > [Gustl]
> > > Kako to kakorkoli spremeni njeno situacijo sedaj?
> > >
> > > Nikjer nisem napisal, da je prostovoljno delo kul. Lahko je pa boljse od kavca.
> >
> > Se boljse je pa presolanje.

> Prešolanje v kaj? Naravoslovje, tehniko? Misliš, da na tem področju ni brezposelnih ali negotovih/kratkotrajnih zaposlitev? Naj se človek vsakih 5 let prešola?
>
> Poznam brezposelne naravoslovce, pa inženirje, ki delajo za 800 €. FDVjevce, ki so po brezposelnosti v Sloveniji v tujini našli službo na svojem področju in še zdaleč niso le natakarji in čistilke.
>
> Moje opažanje je, da nekega pravila ni. Velja samo eno v Sloveniji - veze in poznanstva. Nekje bolj, nekje manj. Tako v javnem kot v realnem sektorju.
>
> Prostovoljnega dela pa ne podpiram.
Seveda poznas brezposelne naravoslovce, saj tudi naravoslovni in tehnicni faksi niso imuni na to, da dajo diplomo nekomu, ki je samo dovolj vztrajen, drugace pa imaa dve levi roki.

Drugace pa presolanje je lahko tudi v kuharico, pa varilko (ja, ce govorimo o puncah). Zakaj to govorim? Moja boljsa polovica je tocno to naredila (sicer ne v varilko, ampak verjamem, da bi tudi tega bila sposobna) in mi je butasto to nabijanje o "referencah". Ker referenc je imela cel kup, pa ni nic pomagalo, dokler se ji pac ni nasmehnila sreca in je dobila ponudbo za orto zajebano delo (podjemna, malo ur na dan, svinjsko zgodnji urnik).

In tisto kar jo je potem razlikovalo od drugih je bilo to, da je pac bila pripravljena to delo sprejeti, edina.

Jebes prostovoljstvo, podprto s strani EU. Bedarija. Znizati je treba minimalno placo, ali pa jo povsem ukiniti, vsaj za ljudi brez delovne dobe.
... evo, to pa je to forum.finance.si/?ra...&m=1881223 , kar jaz na totem forumu trobim že celo večnost in to je to, kar je ameriškim delavcem trobil Trump, v Evropi pa bodo to šele začeli torbit, ker imajo v Evropi bolj dolgo lajtungo in vedno zamujajo ... khmm, ker tega europa.eu/rapid/expl...3BF125.jpg se z nobenim prešolanjem ne da rešit, reševanje z minimalnimi plačami pa je isti kurac kot s totimi www.finance.si/324752 indijskimi sužnji, ki delajo za 48 centov na dan, ker se namreč dela zato, da se tudi kupi in porabi vse tisto, kar se za minimalne plače naredi in so minimalne plače premalo ...

P.S.: oni indijski sužnji so pravzaprav na boljšem kot toti naši "prostovoljci", ker oni dobijo vsaj tistih 48 centov na dan in imajo zaradi nižjih stroškov življenja vsaj za hrano ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2632883] 16.12.16 09:59 · odgovor na: najobj (#2632879)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [bc123a]
> > [miha00]
> > > [bc123a]
> > > > [Gustl]
> > > > Kako to kakorkoli spremeni njeno situacijo sedaj?
> > > >
> > > > Nikjer nisem napisal, da je prostovoljno delo kul. Lahko je pa boljse od kavca.
> > >
> > > Se boljse je pa presolanje.
>
> > Prešolanje v kaj? Naravoslovje, tehniko? Misliš, da na tem področju ni brezposelnih ali negotovih/kratkotrajnih zaposlitev? Naj se človek vsakih 5 let prešola?
> >
> > Poznam brezposelne naravoslovce, pa inženirje, ki delajo za 800 €. FDVjevce, ki so po brezposelnosti v Sloveniji v tujini našli službo na svojem področju in še zdaleč niso le natakarji in čistilke.
> >
> > Moje opažanje je, da nekega pravila ni. Velja samo eno v Sloveniji - veze in poznanstva. Nekje bolj, nekje manj. Tako v javnem kot v realnem sektorju.
> >
> > Prostovoljnega dela pa ne podpiram.

> Seveda poznas brezposelne naravoslovce, saj tudi naravoslovni in tehnicni faksi niso imuni na to, da dajo diplomo nekomu, ki je samo dovolj vztrajen, drugace pa imaa dve levi roki.
>
> Drugace pa presolanje je lahko tudi v kuharico, pa varilko (ja, ce govorimo o puncah). Zakaj to govorim? Moja boljsa polovica je tocno to naredila (sicer ne v varilko, ampak verjamem, da bi tudi tega bila sposobna) in mi je butasto to nabijanje o "referencah". Ker referenc je imela cel kup, pa ni nic pomagalo, dokler se ji pac ni nasmehnila sreca in je dobila ponudbo za orto zajebano delo (podjemna, malo ur na dan, svinjsko zgodnji urnik).
>
> In tisto kar jo je potem razlikovalo od drugih je bilo to, da je pac bila pripravljena to delo sprejeti, edina.
>
> Jebes prostovoljstvo, podprto s strani EU. Bedarija. Znizati je treba minimalno placo, ali pa jo povsem ukiniti, vsaj za ljudi brez delovne dobe.

... evo, to pa je to forum.finance.si/?ra...&m=1881223 , kar jaz na totem forumu trobim že celo večnost in to je to, kar je ameriškim delavcem trobil Trump, v Evropi pa bodo to šele začeli torbit, ker imajo v Evropi bolj dolgo lajtungo in vedno zamujajo ... khmm, ker tega europa.eu/rapid/expl...3BF125.jpg se z nobenim prešolanjem ne da rešit, reševanje z minimalnimi plačami pa je isti kurac kot s totimi www.finance.si/324752 indijskimi sužnji, ki delajo za 48 centov na dan, ker se namreč dela zato, da se tudi kupi in porabi vse tisto, kar se za minimalne plače naredi in so minimalne plače premalo ...

P.S.: oni indijski sužnji so pravzaprav na boljšem kot toti naši "prostovoljci", ker oni dobijo vsaj tistih 48 centov na dan in imajo zaradi nižjih stroškov življenja vsaj za hrano ...
Imas boljso resitev? Meni se zdi TOTALNI absurd predpisovati za neko izobrazbo place, pod katerimi noben ni zaposljiv, potem pa kot alternativo ponujati prostovoljstvo, z NULA place. Bruh!
bc123a sporočil: 48.253
[#2632885] 16.12.16 10:19 · odgovor na: rx170 (#2632876)
Odgovori   +    1
[rx170]

Napačnih študijev ni. KDor študira to kar ga res veseli, prej ali slej tako ali drugače najde posel. Če ni lenuh ali pa nesposobnež.
Napacni studiji seveda so, tudi po tvojem kriteriju. A res koga iskreno zanima politologija, mislis?
rx170 sporočil: 6.399
[#2632887] 16.12.16 10:21 · odgovor na: bc123a (#2632885)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [rx170]
>
> Napačnih študijev ni. KDor študira to kar ga res veseli, prej ali slej tako ali drugače najde posel. Če ni lenuh ali pa nesposobnež.

Napacni studiji seveda so, tudi po tvojem kriteriju. A res koga iskreno zanima politologija, mislis?
V slovenski družbi politologi očitno kar prosperirajo :D
bc123a sporočil: 48.253
[#2632890] 16.12.16 10:33 · odgovor na: rx170 (#2632887)
Odgovori   +    1
[rx170]
> [bc123a]
> > [rx170]
> >
> > Napačnih študijev ni. KDor študira to kar ga res veseli, prej ali slej tako ali drugače najde posel. Če ni lenuh ali pa nesposobnež.
>
> Napacni studiji seveda so, tudi po tvojem kriteriju. A res koga iskreno zanima politologija, mislis?

V slovenski družbi politologi očitno kar prosperirajo :D
Jaz mislim, da je glavni problem slovenije v tem, da gredo ljudje na kup studijev, katerih sploh ne razumejo, niti potreb po izobrazbi, ki jo studiji nudijo. Cel kup ljudi je nekdaj hodilo na razne vaske "management" studije iz preprostega neumnega razloga, ker so mislili, da bodo tako postali direktorji, recimo.
tstih sporočil: 5.199
[#2632897] 16.12.16 11:14
Odgovori   +    1
Res potrebujemo EU iniciativo? :) V ta namen ze imamo prostovoljno sluzenje vojske. Ce bi kdo rad zastonj delal za izkusnje lahko poskusi poklicati na obrtno zbornico ali po podjetjih (ce tega se nismo prepovedali). Vcasih so radi vzeli in na koncu ponavadi dali tudi kaksno mini nagrado in priporocilo.
najobj sporočil: 31.909
[#2632922] 16.12.16 13:06 · odgovor na: bc123a (#2632883)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [najobj]
> > [bc123a]
> > > [miha00]
> > > > [bc123a]
> > > > > [Gustl]
> > > > > Kako to kakorkoli spremeni njeno situacijo sedaj?
> > > > >
> > > > > Nikjer nisem napisal, da je prostovoljno delo kul. Lahko je pa boljse od kavca.
> > > >
> > > > Se boljse je pa presolanje.
> >
> > > Prešolanje v kaj? Naravoslovje, tehniko? Misliš, da na tem področju ni brezposelnih ali negotovih/kratkotrajnih zaposlitev? Naj se človek vsakih 5 let prešola?
> > >
> > > Poznam brezposelne naravoslovce, pa inženirje, ki delajo za 800 €. FDVjevce, ki so po brezposelnosti v Sloveniji v tujini našli službo na svojem področju in še zdaleč niso le natakarji in čistilke.
> > >
> > > Moje opažanje je, da nekega pravila ni. Velja samo eno v Sloveniji - veze in poznanstva. Nekje bolj, nekje manj. Tako v javnem kot v realnem sektorju.
> > >
> > > Prostovoljnega dela pa ne podpiram.
>
> > Seveda poznas brezposelne naravoslovce, saj tudi naravoslovni in tehnicni faksi niso imuni na to, da dajo diplomo nekomu, ki je samo dovolj vztrajen, drugace pa imaa dve levi roki.
> >
> > Drugace pa presolanje je lahko tudi v kuharico, pa varilko (ja, ce govorimo o puncah). Zakaj to govorim? Moja boljsa polovica je tocno to naredila (sicer ne v varilko, ampak verjamem, da bi tudi tega bila sposobna) in mi je butasto to nabijanje o "referencah". Ker referenc je imela cel kup, pa ni nic pomagalo, dokler se ji pac ni nasmehnila sreca in je dobila ponudbo za orto zajebano delo (podjemna, malo ur na dan, svinjsko zgodnji urnik).
> >
> > In tisto kar jo je potem razlikovalo od drugih je bilo to, da je pac bila pripravljena to delo sprejeti, edina.
> >
> > Jebes prostovoljstvo, podprto s strani EU. Bedarija. Znizati je treba minimalno placo, ali pa jo povsem ukiniti, vsaj za ljudi brez delovne dobe.
> ... evo, to pa je to forum.finance.si/?ra...&m=1881223 , kar jaz na totem forumu trobim že celo večnost in to je to, kar je ameriškim delavcem trobil Trump, v Evropi pa bodo to šele začeli torbit, ker imajo v Evropi bolj dolgo lajtungo in vedno zamujajo ... khmm, ker tega europa.eu/rapid/expl...3BF125.jpg se z nobenim prešolanjem ne da rešit, reševanje z minimalnimi plačami pa je isti kurac kot s totimi www.finance.si/324752 indijskimi sužnji, ki delajo za 48 centov na dan, ker se namreč dela zato, da se tudi kupi in porabi vse tisto, kar se za minimalne plače naredi in so minimalne plače premalo ...
>
> P.S.: oni indijski sužnji so pravzaprav na boljšem kot toti naši "prostovoljci", ker oni dobijo vsaj tistih 48 centov na dan in imajo zaradi nižjih stroškov življenja vsaj za hrano ...
Imas boljso resitev? Meni se zdi TOTALNI absurd predpisovati za neko izobrazbo place, pod katerimi noben ni zaposljiv, potem pa kot alternativo ponujati prostovoljstvo, z NULA place. Bruh!
... čuj, kje pa sem jaz to napisal ? ...

P.S.: mogoče pretiravam, ampak jaz ne vidim druge rešitve kot konec enosmerne globalizacije (= neoliberalizma), kot jo poznamo danes ... jebiga, jest je treba in ekonomija je dosti bolj podobna fiziki, kot se zdi, fizikalnih zakonitosti pa enostavno ne moreš ignorirat ...
anon-321814 sporočil: 180
[#2632937] 16.12.16 14:02 · odgovor na: bc123a (#2632866)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-321814 16.12.2016 14:14
[bc123a]

Seveda poznas brezposelne naravoslovce, saj tudi naravoslovni in tehnicni faksi niso imuni na to, da dajo diplomo nekomu, ki je samo dovolj vztrajen, drugace pa imaa dve levi roki.
Kdo pravi, da imajo dve levi roki? Ali da so skozi faks prišli s šesticami?

Drugace pa presolanje je lahko tudi v kuharico, pa varilko (ja, ce govorimo o puncah). Zakaj to govorim? Moja boljsa polovica je tocno to naredila (sicer ne v varilko, ampak verjamem, da bi tudi tega bila sposobna) in mi je butasto to nabijanje o "referencah". Ker referenc je imela cel kup, pa ni nic pomagalo, dokler se ji pac ni nasmehnila sreca in je dobila ponudbo za orto zajebano delo (podjemna, malo ur na dan, svinjsko zgodnji urnik).
Jaz ne nabijam o referencah, velikokrat ne igrajo nobene vloge. Tvoja partnerka je našla rešitev? Super, vendar se meni iz opisa dozdeva, da si tako življenje lahko privošči, ker ima nekoga, ki jo sponzorira (ne jemlji tega slabšalno). Nekdo jo je moral finančno podpirati v času prešolanja, poleg tega pišeš, da dela malo ur, torej verjetno ne zasluži dovolj. Še več, nima niti socialne varnosti, bolniška npr. ji ne pripada. In bo spet na tvojih plečih v primeru bolezni. Ni nič narobe, če ona nekaj zasluži, vendar izpostavljati razne podjemne oz. pol-legalne oblike zaposlitve kot rešitev, pa tudi ni v redu.

Obstaja pa še en problem. Predlagaš prešolanje v kuharice, varilce? Poznam dve osebi z deficitarno gostinsko izobrazbo, več kot dovolj izkušnjami, nad 30 in pod 40 let. Ob stečaju podjetja sta obe začeli iskati novo službo. Misliš, da je bilo lahko? Delodajalci že iščejo, seveda iščejo, ampak oni bi želeli "zaposliti" na študentsko napotnico, na črno, na s.p. Deficitaren kader, ki ga baje zelo primanjkuje. Ne govorim o vaških beznicah, ampak tudi o lokalih, restavracijah, hotelih na malo višjem nivoju. Obe osebi sta sedaj sicer zaposleni, službo pa sta dobili izključno zaradi vez in nikakor ne izkušenj in izobrazbe.

Poleg tega se velikokrat pozablja tudi, da delodajalci v teh "nižjih" poklicih vedno bolj zaposlujejo izključno tujce. In ne zato, ker so baje Slovenci leni. Zato, ker je nekega Bosanca, ki ne pozna naših zakonov, ki pristane v tuji državi, lažje nat****** kot Slovenca. Primerov podjetij, ki non stop vlagajo za delovna dovoljenja, je veliko, to pa delajo zato, ker stalno menjajo delavce. Tudi nekdo iz Bosne ne bo brez plačila delal več mesecev, zato pa stalno hočejo nove. Dosegli so celo, da se za kar nekaj poklicev (prav varilec je med njimi) ne izvaja več kontrola trga dela (brez preverjanja, ali je na Zavodu prijavljen tak kader) in delovna dovoljenja dobijo brez težav.

Jebes prostovoljstvo, podprto s strani EU. Bedarija. Znizati je treba minimalno placo, ali pa jo povsem ukiniti, vsaj za ljudi brez delovne dobe.

Še enkrat, prostovoljstva niti pod razno ne podpiram.
Meni se zdi TOTALNI absurd predpisovati za neko izobrazbo place, pod katerimi noben ni zaposljiv, potem pa kot alternativo ponujati prostovoljstvo, z NULA place. Bruh!
Kdo ti preprečuje, da bi politologa (vidim, da imaš strašne težave z njimi) zaposlil v neki pisarni za minimalca?

Kar pa se tiče gospodarske rasti - preverjal nisem, vendar imam občutek, da se veča le zaposlovanje nižjekvalificiranih tujcev.

In kdo pravi, da želji mladi takoj postati direktorji? Jaz takih izkušenj nimam, nikoli še nisem srečal take osebe. Želijo si v prvi vrsti redno službo, velikokrat pa delajo na podjemnih ali kakšnih drugih "kreativnih" oblikah. Nihče po svoji izbiri.
murje sporočil: 5.120
[#2721297] 04.07.18 09:47
Odgovori   +    1
BOB DNEVA

"Nekoč je bilo prostovoljstvo samoumevno, danes je trend. To, da iz dneva v dan potrebujemo več prostovoljstva, je absurd. Nekateri pa v svojo korist dobro izkoriščajo sistem in narod."
Ajet Kevrić, prostovoljec
Sreda, 4.julija 2018
www.vecer.com/bob-dneva

Strani: 1