Strani: 1

tstih sporočil: 5.199
[#2628174] 19.11.16 10:14
Odgovori   +    13
Jackie je bila (tudi) zelo lepa, ampak naša je še lepša. Šest mesečni intenzivni kurs angleščine popravi jezik, branje Ayn Rand pa sanira morebitne usedline štrukljanskega šolskega sistema.
fabiani sporočil: 4.454
[#2628214] 19.11.16 14:48
Odgovori   +    35
Strahopetno, zahrbtno Finance! Se zdaj po vsem pluvanju skrivate spet za še eno ameriško raziskavo? Folk ne verjame več?
Kaj tlačite zadnjo bivšo FLOTUS med prve? Sama slepa medijska kampanja, kot bedni Žitnik in sovražna Briškijeva.Ko Cerarjeva vlada trdi eno, realnost prav nasprotno.
Tako enostavno je med normalnimi ljudmi: čestitali bi gospe Trump ob izvolitvi moža za predsednika Združenih držav! Osebno in v članku!
Njeno ljubljansko odvetnico pa prosili, da posreduje prošnjo za intervju z njo! Twitter je še hitrejši.Škrtost?
Kdo, če ne ona, najbolje ve, kaj bo naredila?

Navadni Slovenci želimo vse najboljše gospe Trump!
anon-396323 sporočil: 2
[#2628255] 20.11.16 08:13 · odgovor na: fabiani (#2628214)
Odgovori   +    19
čas vnosa: 20.11.16 02:27
[fabiani]

Navadni Slovenci želimo vse najboljše gospe Trump!


TAKO JE!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2628257] 20.11.16 09:00
Odgovori   +    12
Težko je sprejeti resnico, da sta Melanija in Donald Trump skupaj zmagala na volitvah. Tudi Trumpova ostra retorika proti priseljencev zbledi ob pogledu na priseljenko Melanijo in kaže, da Trump v bistvu proti priseljencev nima nič. Kaj se zidu in ograje na mehiški meji tiče, vsi vemo, da je zgrajena veliko prej, zdi se pa nam, da tudi Slovenci pravkar postavljamo ograjo na meji s Hrvaško, vračamo begunce, šikaniramo tujce, ki jim je iztekla viza, imamo nešteto ovir za pridobitev delovnih dovoljenj za tujce, ki so lastniki podjetij tudi tujcem, ki imajo urejeno bivanje ne damo delati, češ prednost imajo domači, ki pa nočejo delati...torej, že dolgo delamo vse tisto o čemer je govoril Trump. Melanija je močna oseba, ki ima veliki vpliv na soproga kar so že zaznali Hrvatje, ki malo jezno čutijo, da se z Melanijo v Beli hiši uresničitev njihovih ozemeljskih zahtev in zahtev do Slovenskega morja oddaljuje...in bodo morali sprejeti odločitev arbitražnega sodišča pa še kaj.
anon-278805 sporočil: 1.387
[#2628264] 20.11.16 10:46
Odgovori   +    9
""…Direktor inštituta Don Levy meni, da bo Trumpova res precej tradicionalna prva dama. Po njegovem bo to vlogo tudi dobro oprav¬ljala, saj »je privlačna, omikana ženska, ki se že dolgo časa giblje v krogih vplivnih in bogatih« in se zna obnašati na uradnih dogodkih….»bi dejal, da bo njena vloga blizu tiste, ki jo je imela Jackie Kennedy, čeprav je med njima pomembna razlika v letih. Kennedyjeva je imela 33 let, Trumpova jih ima 46, tako da je bolj zrela, izkušena,« meni. …In da Američani za prvo damo ne želijo kontroverzne osebe, temveč nekoga, ki bo narod povezoval. »Obamova …v Beli hiši je delovala predvsem kot mama, ženska, partnerka iz ozadja. Posvetila se je temam, kot so otroška debelost, spodbujanje h gibanju, to so teme, ki zadevajo vse Američane, s tem pa je postala zelo spoštovana oseba,« pravi Levy in jo primerja s Trumpovo nasprotnico na volitvah, demokratko Hillary Clinton. »Clintonova je bila kot prva dama prav tako zelo vplivna, a je tudi delila ljudi. Imela je svojo pisarno v vzhodnem krilu in ekipo, vodila je zdravstveno reformo. Bila je neizvoljen uradnik z veliko ekipo in pooblastili. Clintonova ni nikoli prepričala celotnega naroda, Obamova ga je,« ugotavlja Levy in predvideva, da Američani za prvo damo ne želijo kontroverzne osebe, temveč nekoga, ki bo narod povezoval"".

Naše gore list, cvet, izžareva naš značaj, optimizem, veselje, omiko, evropskost, krščanskost; kar nedvomno razvedri in pritegne zaupanje vsakogar. Povezovala bo deželo in svet.
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2628279] 20.11.16 17:17 · odgovor na: anon-278805 (#2628264)
Odgovori   +    10
'Ja za vse pisune, ki pritlehno blebetajo proti Melaniji: poglejte si govorico telesa porocne fotografije na kateri so Trump, Hillary, Bill in Melanija. Trump in Melanija sta osrednji figuri, ki med sabo briljantno komunicirata, Clintona pa ju obcudujeta. Sta v podrejenem polozaju. Mnogo let oba Trumpa imenitno funkcionirata v krogih, kamor tudi uradno prihajata. Beraci brez ficenkov u arzatu, brez pameti in brez modrosti pa svinjajo, ker je to edino kar znajo.
anon-278805 sporočil: 1.387
[#2629969] 30.11.16 07:29
Odgovori   +    2
Zdi se mi škoda, da se ta dober in lep članek ne pojavi več ponovno v financah, kot je to navada za večino člankov.
Naj dodam mojemu izrazu veselja za našo Melanijo še moje veliko upanje za Trumpa. V svojo vladno ekipo namreč povablja katoličane. Tako pa bi novo vodstvo kljub njegovemu horuk značaju predstavljalo veliko svetlo upanje za ves svet. Zelo veliko upanje za boljši jutrišnji svet !
Gustl sporočil: 13.625
[#2629982] 30.11.16 08:40 · odgovor na: anon-278805 (#2629969)
Odgovori   +    1
[njivar]
Zdi se mi škoda, da se ta dober in lep članek ne pojavi več ponovno v financah, kot je to navada za večino člankov.
Vecina clankov se pojavi ponovno v Financah? Kaj to pomeni?
bc123a sporočil: 48.253
[#2629986] 30.11.16 08:51 · odgovor na: tstih (#2628174)
Odgovori   +    0
[tstih]
Jackie je bila (tudi) zelo lepa, ampak naša je še lepša. Šest mesečni intenzivni kurs angleščine popravi jezik, branje Ayn Rand pa sanira morebitne usedline štrukljanskega šolskega sistema.
Porocena je efektivno z Demokratskim predsednikom, ne pozabi :)
anon-278805 sporočil: 1.387
[#2629990] 30.11.16 08:59 · odgovor na: Gustl (#2629982)
Odgovori   +    0
S tem mislim na članke, kot so npr. sedajle: "Erjavec največji zmagovalec proračuna 2017", Od branjevke do najbogatejše Slovenke", Top službe v agrobiznisu".
Gustl sporočil: 13.625
[#2629992] 30.11.16 09:04 · odgovor na: anon-278805 (#2629990)
Odgovori   +    1
[njivar]
S tem mislim na članke, kot so npr. sedajle: "Erjavec največji zmagovalec proračuna 2017", Od branjevke do najbogatejše Slovenke", Top službe v agrobiznisu".
Algoritem to izbira. Ti ne vidiš nujno isto kot jaz.

Razen v prvem sklopu, ki ga lahko ureja uredništvo (do "Morda ste spregledali" pa še to ne vse), se ti tudi umika vsebina, ki si jo že prebral. Torej če klikneš na članek X, se ti v priporočilnih algoritmih ne bo več kazal. Nekomu drugemu pa se bo.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2630022] 30.11.16 11:16 · odgovor na: Gustl (#2629992)
Odgovori   +    1
[Gustl]
....
Algoritem to izbira. Ti ne vidiš nujno isto kot jaz.

Razen v prvem sklopu, ki ga lahko ureja uredništvo (do "Morda ste spregledali" pa še to ne vse), se ti tudi umika vsebina, ki si jo že prebral. Torej če klikneš na članek X, se ti v priporočilnih algoritmih ne bo več kazal. Nekomu drugemu pa se bo.
Vsak si ustvarja-klika svoj algoritem!?

Vsak vidi drugače!?

(Tukaj bi lahko bila kakšna reklama za optika.:) Ali pa očala. :))
anon-278805 sporočil: 1.387
[#2630128] 30.11.16 18:57 · odgovor na: anon-333107 (#2630022)
Odgovori   +    1
To je računalniški program, ki ga imajo v finance.si. Tako je sprogramirano, da ko si kot gost en članek kliknil, pa nato zapreš finance in pogledaš nekaj drugega; ko se vrneš na finance.si, pa je tam vse razen tistega članka, ki si ga prej bral. Program si je zapomnil tvoj računalnik. Zato vsakomur, ki bere intern. finance, kaže nekaj stvari na njegovemm PC drugače. Da pa algoritem financ.si sam izbira starejše članke in jih ponovno objavi, pa do sedaj nisem vedel.
Gustl sporočil: 13.625
[#2630147] 30.11.16 20:20 · odgovor na: anon-278805 (#2630128)
Odgovori   +    2
[njivar]
To je računalniški program, ki ga imajo v finance.si. Tako je sprogramirano, da ko si kot gost en članek kliknil, pa nato zapreš finance in pogledaš nekaj drugega; ko se vrneš na finance.si, pa je tam vse razen tistega članka, ki si ga prej bral. Program si je zapomnil tvoj računalnik. Zato vsakomur, ki bere intern. finance, kaže nekaj stvari na njegovemm PC drugače. Da pa algoritem financ.si sam izbira starejše članke in jih ponovno objavi, pa do sedaj nisem vedel.

Gost mi imenujemo userja, ki ni prijavljen. Pri teh userjih ne belezimo, kaj so ze kliknili in jim pol kazemo drugo.

To delamo samo za registrirane/prijavljene, kar si tudi ti.

Kot receno, prvi sklop je uredniski, tu je tisto, kar urednik doloci tisti trenutek (razen ene treh izjem). Naprej so pa trije sklopi, trije razlicni algoritmi, nikjer se ne kaze tisto, kar si ze videl.

Ker bi vcasih rad pogledal, kar si ze videl pa ne najdes, bomo uvedli "moj moj" (delovno ime), kjer bo vsak user imel seznam svojih zadnjih X odprtih clankov.
Gustl sporočil: 13.625
[#2630161] 30.11.16 22:04 · odgovor na: (#2630160)
Odgovori   +    2
[rename]
Hvala za pojasnila.
Ja, takle "mojmoj" si zelo zelim...vcasih iscem, pa ne najdem in potem grem v search, ali pa z drugim browserjem, kot anonym, da ga najdem...pa mi ni bilo jasno obnasanje....sem se ze ustrasil, da me demenca daje :-/ je bil ze tudi peimer, ko sem mislil, da sem nekaj bral na drugem portalu in sel iskat drugam, oz. na gugle, ki me je vrnil nazaj na finance....jao :-)
Ja, tale "moj moj" je začel nastajati že dolgo nazaj, spivotiral v priporočila, potem pa nikoli dokončan.

Jao, saj mi je kar nerodno, poleti 2014 smo ga začeli delat :)

Tule bi si ti verjetno moralo kaj prikazat: www.finance.si/mojmoj Sicer kontra, izloči ti odprte, ampak gre za isto operacijo, lahko bi prikazali pač samo odprte.

Evo, dajem na TO DO, a po koledarju bo lahko narejeno šele enkrat februarja :(, če pa najdemo kakšno luknjo ali navdih vmes, potem pa že prej. Vsaj neka okrnjena razičica je lahko zelo hitro.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2630309] 01.12.16 13:14 · odgovor na: anon-278805 (#2630128)
Odgovori   +    1
Saj razumem. :))

Ne razumem samo, zakaj ta finančni računalniški program zraven ne da še reklame za optika!? :-)))))
vrac sporočil: 11.068
[#2634325] 29.12.16 13:36 · odgovor na: FIN-454644 (#2628279)
Odgovori   +    0
[FIN-454644]
'Ja za vse pisune, ki pritlehno blebetajo proti Melaniji: poglejte si govorico telesa porocne fotografije na kateri so Trump, Hillary, Bill in Melanija. Trump in Melanija sta osrednji figuri, ki med sabo briljantno komunicirata, Clintona pa ju obcudujeta. Sta v podrejenem polozaju. Mnogo let oba Trumpa imenitno funkcionirata v krogih, kamor tudi uradno prihajata. Beraci brez ficenkov u arzatu, brez pameti in brez modrosti pa svinjajo, ker je to edino kar znajo.
A bejž no.... Daj ne trosi neumnosti. Če je kdorkoli na svetu lahko in ima za kaj biti samozavesten, sta to Bill in Hillary Clinton. Pa tudi onadva sta bogataša, če še nisi vedel. Teme, kdo je intelektualno močnejši pa ne bi načenjal, da se ne zamerim preveč kolegom na tem forumu.

Strani: 1