Strani: 1

BlazVo sporočil: 2.599
[#2634987] 05.01.17 16:03
Odgovori   +    8
Zakaj smo davkoplačevalci fasali haircut na terjatvah do Autocomerca ?

DUTB na Dob.
mlin987 sporočil: 382
[#2634992] 05.01.17 16:29 · odgovor na: BlazVo (#2634987)
Odgovori   +    8
Saj to je bil pa key point te vlade! Da zruši neodvisne - beri strokovne Švede in zopet, pod še ugodnejšimi pogoji zopet "naši stari znanci" postanejo lastniki!
A se je mogoče že kakemu bančniku kaj zgodilo? Če sta Loginova ocenila, da je sedaj prav čas za prodajo svojega podjetja, res ne vidim razloga, zakaj ni isti tajming dober za prodajo našega bankomata z imenom NLB. Ampak to so verjetno samo mokre sanje, sedaj ko je denarja zopet dosti v bankah !
bc123a sporočil: 48.253
[#2634997] 05.01.17 16:53 · odgovor na: BlazVo (#2634987)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: bc123a 05.01.2017 16:53
[BlazVo]
Zakaj smo davkoplačevalci fasali haircut na terjatvah do Autocomerca ?

DUTB na Dob.
Cez sedem (ok stiri) let vse prav pride:

forum.finance.si/?m=...571&single

Ciganija je vgrajena v sam koncept slabe banke (na balkanu).
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2634998] 05.01.17 16:56 · odgovor na: BlazVo (#2634987)
Odgovori   +    2
[BlazVo]
Zakaj smo davkoplačevalci fasali haircut na terjatvah do Autocomerca ?

DUTB na Dob.
Ej, davkoplačevalec ni pravni pojem, nima nti imena, niti naslova, kaj je potem fasal za eno čudo?
bobek13 sporočil: 4.301
[#2635018] 05.01.17 19:52 · odgovor na: bc123a (#2634997)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [BlazVo]
> Zakaj smo davkoplačevalci fasali haircut na terjatvah do Autocomerca ?
>
> DUTB na Dob.

Cez sedem (ok stiri) let vse prav pride:

forum.finance.si/?m=...571&single

Ciganija je vgrajena v sam koncept slabe banke (na balkanu).
če jaz prav tvoj post izpred 4ih let berem, zravem pomislim še na pisanje Kotnika o prenosu zadev iz bank na DUTB, se mi ti zadevi zdita kot dan in noč... razen seveda dela, kjer smo dafkoplačniki naje*ali... :-)))

LpA
0708KLiXL sporočil: 210
[#2635020] 05.01.17 20:20
Odgovori   +    3
Kot davkoplačevalca zasebnega sektorja me te zgodbice Rigelnikov in Goleove ne ganejo. Tele tajkuni itak niso skregani s Kocjančiči, Kučani, Isajloviči in podobnimi, tako da se jim bo godilo še naprej.
Bolj me je ganila zgodba ničkrivega Kodra iz Elana , ki je preveč twitnil (čivknil) leta 94 v intervjuju in trpi on in žena.
Širše pa me gane koliko se bo slo -karavana še zadolžila v letošnjem letu.
bc123a sporočil: 48.253
[#2635027] 05.01.17 20:33 · odgovor na: bobek13 (#2635018)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: bc123a 05.01.2017 20:36
[bobek13]
> [bc123a]
> > [BlazVo]
> > Zakaj smo davkoplačevalci fasali haircut na terjatvah do Autocomerca ?
> >
> > DUTB na Dob.
>
> Cez sedem (ok stiri) let vse prav pride:
>
> forum.finance.si/?m=...571&single
>
> Ciganija je vgrajena v sam koncept slabe banke (na balkanu).

če jaz prav tvoj post izpred 4ih let berem, zravem pomislim še na pisanje Kotnika o prenosu zadev iz bank na DUTB, se mi ti zadevi zdita kot dan in noč... razen seveda dela, kjer smo dafkoplačniki naje*ali... :-)))
Iz bank na DUTB je slo tudi dobro premozenje, po nemarno nizkih cenah. Recimo perfektno zdravi krediti, ki po neki odlocitvi niso bili "strateska usmeritev bank". Le malo ljudi se zaveda da na DUTB niso bili preneseni samo slabi krediti in insolventna podjetja, ampak so tja nosili vse zivo.

S tem so bile oskodovane banke, posredno pa tudi davkoplacevalci, ker je bila dokapitalizacija vecja, kot je bilo potrebno. Ce beres Kotnika, verjetno lahko slutis, zakaj so tudi dobro robo proglasili za slabo.

Ker si je s tem DUTB nabrala precej speha, pa si lahko privosci, da ne prodaja nepremicnin v vecjem obsegu, poleg tega pa da slabe kredite, ki so bili dejansko urnebesne ciganije tajkunov, lepo prodaja tako, da jih bodo navsezadnje z diskontom dobili nazaj tajkuni sami. Eto, novo leto, Petan ze "resuje" svoje firme, takoj ko je DUTB prodala terjatve - le kako naj verjamemo da to ni povezano in da jih niso kupili prjatli? Pa Rigelnik nic ne bo prodajal dela v Uniorju, pa tako naprej...

Skratka, DUTB, taka kot je bila zasnovana (pri cemer ne verjamem da je mozno narediti vsaj v teh krajih drugacno slabo banko) je nekje pobrala bistveno prevec smetane, zato lahko sedaj "prjatlom" usluge dela. Tako.

Skratka, ce lahko samokritiziram moj 4 leta star post: pravilno sem predvidel, kako se bo po balkansko spajdasila slaba banka, pozabil pa sem, da ta hec rabi svez denar. No, z umetno podcenitvijo premozenja, katere stranski efekt je bilo tudi strizenje podrejencev se je ta denar tudi dobil in vrtiljak se lahko vrti naprej.

Strani: 1