56 min
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
56 min
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
1 ura
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
1 ura
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
2 uri
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
2 uri
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
2 uri
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
4 ure
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
7 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
7 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
13 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
13 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
14 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
15 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
15 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 3
16 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
17 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5
18 ur
Henrik Fisker: v službi oblikoval izjemne avtomobile, kot podjetnik pa že drugič pred bankrotom 5
18 ur
V Poljanski dolini protestno zaprli cesto Gorenja vas-Hotavlje

Strani: 1

crt sporočil: 27.121
[#2622366] 20.10.16 16:10
Odgovori   +    4
zelo lepo
XMINI41 sporočil: 125
[#2622367] 20.10.16 16:11
Odgovori   +    7
vsi dežurni sejalci pesimizma na forumu financ (vključno z novinarji) pa na drevo in v jok...
bc123a sporočil: 48.253
[#2622369] 20.10.16 16:13 · odgovor na: crt (#2622366)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: bc123a 20.10.2016 16:15
[crt]
zelo lepo
V firmah, kjer so zaposleni kadri, ki jih bo taksna tovarna rabila verjetno ze vlada panika. Ali pa ne. Bodo tako kot klobasa za soferje vceraj enostavno zahtevali "drzava, daj nam inzenirje". Tukaj in zdaj, takoj.

Ker verjetno bo vecina od 170 zaposlenih visoko izobrazenih inzenirjev s specialnimi znanji, in ne bivsih delavk mure. In po trgu delovne sile se ravno ne valjajo.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2622373] 20.10.16 16:25
Odgovori   +    8
Zelo lepo, ampak tako tovarno je po moje pametneje delati blizu kakšnega resnega urbanega središča.
sopranos sporočil: 11.404
[#2622374] 20.10.16 16:26 · odgovor na: XMINI41 (#2622367)
Odgovori   +    6
[XMINI41]
vsi dežurni sejalci pesimizma na forumu financ (vključno z novinarji) pa na drevo in v jok...
Uau, ena zadeva je dogovorjena, je pa ta vlada kar naenkrat postala super. Daj ne seri.

Pa še to, dogovorili so se, da bodo vsak svoj del naredili. Slovenska vlada mora svoj del še narediti. Tako, da kakor jih poznamo, imajo še več kot dovolj priložnosti, da zadeve zajebajo.

Edina svetla stran je, da se približujejo volitve in da se tudi oni zavedajo, da bo kljub servilnosti večine medijev, vseeno treba pokazati minimum od minimuma. Zato obstaja celo nekaj možnosti, da tukaj vlada ne bo popolnoma odpovedala.
sopranos sporočil: 11.404
[#2622380] 20.10.16 16:36 · odgovor na: BlazVo (#2622373)
Odgovori   +    7
[BlazVo]
Zelo lepo, ampak tako tovarno je po moje pametneje delati blizu kakšnega resnega urbanega središča.
Kakšen pa je tvoj kriterij resnosti urbanega središča? Ljubljana, Zagreb, Dunaj, Berlin, London? Da vemo, a Slovenija sploh lahko izpolni tak kriterij. :)

Se gleda samo mesto ali tudi širšo okolico. Ker tukaj lahko pride do velikih razlik.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2622381] 20.10.16 16:39 · odgovor na: sopranos (#2622374)
Odgovori   +    2
[sopranos]
Edina svetla stran je, da se približujejo volitve in da se tudi oni zavedajo, da bo kljub servilnosti večine medijev, vseeno treba pokazati minimum od minimuma. Zato obstaja celo nekaj možnosti, da tukaj vlada ne bo popolnoma odpovedala.
Upam, da ne bo tak "win-win", kot v Mariboru z Magno.

V Gradcu zmanjkuje prostora v tovarni, slovenskim ličarjem se vedno manj ljubi delati nočne in plačevati dohodnino na dveh koncih, pa bodo lepo vse skupaj prestavili v Maribor.
Za to pa dobili zemljo zastonj plus subvencije.

Boj se Avstrijcev, ko prinašajo darove, je rekel že general Maister.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2622386] 20.10.16 16:50 · odgovor na: sopranos (#2622380)
Odgovori   +    8
Samo moje mnenje.

Resno urbano središče je tam, kjer izobražujejo visoko kvalificirane kadre, ki jih taka firma rabi. Napisal sem blizu. Torej ca. pol ure vožnje do tja.

Silicon valley je nastala pri Stanfordu in ne v Arizoni.

PS - vem pa, de je v Sloveniji za razliko od preostanka sveta, ki se ubanizira, ideal ruralizacija
bc123a sporočil: 48.253
[#2622392] 20.10.16 17:09 · odgovor na: BlazVo (#2622386)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bc123a 20.10.2016 17:10
[BlazVo]
Samo moje mnenje.

Resno urbano središče je tam, kjer izobražujejo visoko kvalificirane kadre, ki jih taka firma rabi. Napisal sem blizu. Torej ca. pol ure vožnje do tja.

Silicon valley je nastala pri Stanfordu in ne v Arizoni.

PS - vem pa, de je v Sloveniji za razliko od preostanka sveta, ki se ubanizira, ideal ruralizacija
Jaz ne vem, zakaj je prekmurje kandidat. A mislijo da bodo ex sivilje delale v tej fabrki?

Tudi izven silicon valley, ARM je nastal okrog Cambridgea in se kup ostalih firm.
anon-126255 sporočil: 2.565
[#2622405] 20.10.16 17:44 · odgovor na: bc123a (#2622392)
Odgovori   +    4
[bc123a]
Jaz ne vem, zakaj je prekmurje kandidat. A mislijo da bodo ex sivilje delale v tej fabrki?
Iz Ljubljane se vidi Prekmurje kot kraj, kjer ljudje hodijo po cestah s sivalnimi stroji in spijo v spletenih hisah. Blagor ubogim na duhu.
sopranos sporočil: 11.404
[#2622406] 20.10.16 17:47 · odgovor na: BlazVo (#2622386)
Odgovori   +    4
[BlazVo]
Samo moje mnenje.

Resno urbano središče je tam, kjer izobražujejo visoko kvalificirane kadre, ki jih taka firma rabi. Napisal sem blizu. Torej ca. pol ure vožnje do tja.

Silicon valley je nastala pri Stanfordu in ne v Arizoni.

PS - vem pa, de je v Sloveniji za razliko od preostanka sveta, ki se ubanizira, ideal ruralizacija
Poglej, za nekoga iz vasi je Ljubljana veliko mesto. Za nekoga iz Londona je pa Frankfurt zaspano, provincialno mesto. Pa ima Frankurt z okolico čez 2 milijona ljudi. Tako da je precej tudi v percepciji.

Sploh je pa tako, da danes se da precej dogovoriti na daljavo, obstajajo tudi letala itd. Svet je globalna vas. Slovenci delajo po celem svetu, svojo bazo imajo pa doma, v Sloveniji, ker jim je super, da imajo tukaj vse na dosegu roke, mirnost, varnost itd. Nekateri se pa seveda tudi izselijo, ker se jim zdi, da je tukaj vse zatolhlo, da se vsi poznamo, da ni pravih priložnosti.
novica sporočil: 5.397
[#2622407] 20.10.16 17:57 · odgovor na: BlazVo (#2622386)
Odgovori   +    5
[BlazVo]
Samo moje mnenje.

Resno urbano središče je tam, kjer izobražujejo visoko kvalificirane kadre, ki jih taka firma rabi. Napisal sem blizu. Torej ca. pol ure vožnje do tja.

Silicon valley je nastala pri Stanfordu in ne v Arizoni.

PS - vem pa, de je v Sloveniji za razliko od preostanka sveta, ki se ubanizira, ideal ruralizacija
živim na vasi, 20 km iz ljubljane. nikjer v mestu nisem videl na kupu toliko mojstrov za telekomunikacije, brezžična omrežj, optiko, internet, računalnik pošraufat, inštalirat, industrijski tekoči trak narest/popravit...da ne govorimo o naučenih in priučenih mojstrih za klimo popravit, turbino v avtu zamenjat, iz odpadkov narest avto, ki ga je mogoče legalno registrirat....ni, da ni. vsi ti ljudje so se pa seveda šolali v ljubljani, delajo pa marsikje.
novica
anon-11907 sporočil: 4.590
[#2622408] 20.10.16 18:01 · odgovor na: BlazVo (#2622373)
Odgovori   +    4
[BlazVo]
Zelo lepo, ampak tako tovarno je po moje pametneje delati blizu kakšnega resnega urbanega središča.
Sloveniji najbližje resno urbano središče je Zagreb. Torej bi morali po tvojem zgraditi tovarno nekje v Krškem.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2622416] 20.10.16 18:39 · odgovor na: anon-154083 (#2622381)
Odgovori   +    5
[jani1974]

Upam, da ne bo tak "win-win", kot v Mariboru z Magno.

V Gradcu zmanjkuje prostora v tovarni, slovenskim ličarjem se vedno manj ljubi delati nočne in plačevati dohodnino na dveh koncih, pa bodo lepo vse skupaj prestavili v Maribor.
Za to pa dobili zemljo zastonj plus subvencije.

Boj se Avstrijcev, ko prinašajo darove, je rekel že general Maister.
Hm, kaj te muči? Če bo v Sloveniji postavljena fabrika za ličarje, je to super. Dolgoročno bolje to, kot fabrika motorjev z notranjim izgorevanjem ali izpušnimi sistemi, recimo. Zato je tudi fabrika robotov dolgoročna odlična novica.

In še nekaj, ko bo postavljena Magna lakirnica, ne bo dolgo, ko bodo spoznali, da so zaposleni v Avstriji predragi. Predvsem inženirji in vodstvenimi delavci.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2622423] 20.10.16 19:08 · odgovor na: novica (#2622407)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: BlazVo 20.10.2016 19:08
Torej nekako sodiš v moj pojem "blizu resnih urbanih središč". Tako kot vsi tvoji mojstri.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2622426] 20.10.16 19:11 · odgovor na: anon-126255 (#2622405)
Odgovori   +    6
Seveda ne.

Prekmurje je razvita hi tech regija, ki nikoli ne rabi subvencij in posebnih razvojnih zakonov
bc123a sporočil: 48.253
[#2622479] 21.10.16 07:39 · odgovor na: anon-126255 (#2622405)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: bc123a 21.10.2016 07:43
[Karaya]
> [bc123a]
> Jaz ne vem, zakaj je prekmurje kandidat. A mislijo da bodo ex sivilje delale v tej fabrki?

Iz Ljubljane se vidi Prekmurje kot kraj, kjer ljudje hodijo po cestah s sivalnimi stroji in spijo v spletenih hisah. Blagor ubogim na duhu.
Motis se, polovico zivljenja sem prezivel tam.

Sicer pa ne vem kaj bo ta fabrika delala. Ce bo delala robote, bo pac vecina od 170 zaposlenih verjetno elektroinzenirjev in racunalnicarjev z dosti specialnimi znanji.

Ce bo pa to samo kovacnica in lakirnica robotskih segmentov (torej low tech delo), potem pa lahko ima res tudi relativno nizko izobrazeno delovno silo.

Ampak jaz sem ob vsem pompu domneval da prvo. In ne, 170 inzenirjev v sloveniji naenkrat ne dobis, pa ce se na glavo postavis.
bc123a sporočil: 48.253
[#2622480] 21.10.16 07:40 · odgovor na: novica (#2622407)
Odgovori   +    2
[novica]
> [BlazVo]
> Samo moje mnenje.
>
> Resno urbano središče je tam, kjer izobražujejo visoko kvalificirane kadre, ki jih taka firma rabi. Napisal sem blizu. Torej ca. pol ure vožnje do tja.
>
> Silicon valley je nastala pri Stanfordu in ne v Arizoni.
>
> PS - vem pa, de je v Sloveniji za razliko od preostanka sveta, ki se ubanizira, ideal ruralizacija

živim na vasi, 20 km iz ljubljane. nikjer v mestu nisem videl na kupu toliko mojstrov za telekomunikacije, brezžična omrežj, optiko, internet, računalnik pošraufat, inštalirat, industrijski tekoči trak narest/popravit...da ne govorimo o naučenih in priučenih mojstrih za klimo popravit, turbino v avtu zamenjat, iz odpadkov narest avto, ki ga je mogoče legalno registrirat....ni, da ni. vsi ti ljudje so se pa seveda šolali v ljubljani, delajo pa marsikje.
To je brezovica ali trzin. Ja, tja se je preselila ljubljanska obrtniska scena.
Ampak 20 km iz ljubljane je se vedno urbano sredisce!
novica sporočil: 5.397
[#2622495] 21.10.16 09:05 · odgovor na: bc123a (#2622480)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [novica]
> > [BlazVo]
> > Samo moje mnenje.
> >
> > Resno urbano središče je tam, kjer izobražujejo visoko kvalificirane kadre, ki jih taka firma rabi. Napisal sem blizu. Torej ca. pol ure vožnje do tja.
> >
> > Silicon valley je nastala pri Stanfordu in ne v Arizoni.
> >
> > PS - vem pa, de je v Sloveniji za razliko od preostanka sveta, ki se ubanizira, ideal ruralizacija
>
> živim na vasi, 20 km iz ljubljane. nikjer v mestu nisem videl na kupu toliko mojstrov za telekomunikacije, brezžična omrežj, optiko, internet, računalnik pošraufat, inštalirat, industrijski tekoči trak narest/popravit...da ne govorimo o naučenih in priučenih mojstrih za klimo popravit, turbino v avtu zamenjat, iz odpadkov narest avto, ki ga je mogoče legalno registrirat....ni, da ni. vsi ti ljudje so se pa seveda šolali v ljubljani, delajo pa marsikje.

To je brezovica ali trzin. Ja, tja se je preselila ljubljanska obrtniska scena.
Ampak 20 km iz ljubljane je se vedno urbano sredisce!
ni niti brezovica in niti trzin :) čista vas je. ko skušamo doseči umiritev prometa v naselju (ležeči policaji), prihrumijo kmetje in vpijejo, da ležečih policajev pa ne, ker jim bodo uničili traktorje. :) pa ga vprašaš, ali je njegov trktor iz kitajskega porcelana bolj dragocen od kakega otroka, ki mu lahko steče pod njegovega lamborghinija, popizdi, da kaj mu boš ti pritepenc govoril. on je ja tu že tisoč let in bo divjal s traktorjem in polival gnojnico kokr če. tolk o urbanem središču.
novica
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2622497] 21.10.16 09:09 · odgovor na: anon-166232 (#2622416)
Odgovori   +    0
[COP]
> [jani1974]
>
> Upam, da ne bo tak "win-win", kot v Mariboru z Magno.
>
> V Gradcu zmanjkuje prostora v tovarni, slovenskim ličarjem se vedno manj ljubi delati nočne in plačevati dohodnino na dveh koncih, pa bodo lepo vse skupaj prestavili v Maribor.
> Za to pa dobili zemljo zastonj plus subvencije.
>
> Boj se Avstrijcev, ko prinašajo darove, je rekel že general Maister.

Hm, kaj te muči? Če bo v Sloveniji postavljena fabrika za ličarje, je to super. Dolgoročno bolje to, kot fabrika motorjev z notranjim izgorevanjem ali izpušnimi sistemi, recimo. Zato je tudi fabrika robotov dolgoročna odlična novica.

In še nekaj, ko bo postavljena Magna lakirnica, ne bo dolgo, ko bodo spoznali, da so zaposleni v Avstriji predragi. Predvsem inženirji in vodstvenimi delavci.
Je že super, samo v Magni ne bo toliko "novih delovnih mest", kot si jih obetajo.
Avstrijci pa imajo pri Avstrijcih čisto drugo ceno, ko se o vodstvenih delavcih pogovarjamo.
In tvoja teorija torej je, da v Magni ne vedo, kakšne so v Sloveniji plače inženirjev?
najobj sporočil: 31.867
[#2622519] 21.10.16 10:03 · odgovor na: anon-154083 (#2622497)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 21.10.2016 10:05
[jani1974]
> [COP]
> > [jani1974]
> >
> > Upam, da ne bo tak "win-win", kot v Mariboru z Magno.
> >
> > V Gradcu zmanjkuje prostora v tovarni, slovenskim ličarjem se vedno manj ljubi delati nočne in plačevati dohodnino na dveh koncih, pa bodo lepo vse skupaj prestavili v Maribor.
> > Za to pa dobili zemljo zastonj plus subvencije.
> >
> > Boj se Avstrijcev, ko prinašajo darove, je rekel že general Maister.
>
> Hm, kaj te muči? Če bo v Sloveniji postavljena fabrika za ličarje, je to super. Dolgoročno bolje to, kot fabrika motorjev z notranjim izgorevanjem ali izpušnimi sistemi, recimo. Zato je tudi fabrika robotov dolgoročna odlična novica.
>
> In še nekaj, ko bo postavljena Magna lakirnica, ne bo dolgo, ko bodo spoznali, da so zaposleni v Avstriji predragi. Predvsem inženirji in vodstvenimi delavci.
Je že super, samo v Magni ne bo toliko "novih delovnih mest", kot si jih obetajo.
Avstrijci pa imajo pri Avstrijcih čisto drugo ceno, ko se o vodstvenih delavcih pogovarjamo.
In tvoja teorija torej je, da v Magni ne vedo, kakšne so v Sloveniji plače inženirjev?
... OK, sicer ne vem, koliko je v lakirnicah dela za inženirje, vsekakor pa so v Sloveniji plače zaposlenih inženirjev bistveno nižje od plač v Avstriji, so pa hkrati višje od plač nezaposlenih inženirjev v Sloveniji ...

P.S.: če se bo Magna dejansko zgodila, se temu res reče tuja investicija, ker do zdaj za večino tujih investicij pri nas pomeni, da iz tujine pridejo neki mrhovinarji, za drobiž "kupijo" dolga leta delujoče tovarne ali banke, jih do konca "izčrpajo" in grejo ...
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2622703] 22.10.16 10:08 · odgovor na: (#2622619)
Odgovori   +    1
[BeliF]
> [novica]
> prihrumijo kmetje in vpijejo, da ležečih policajev pa ne, ker jim bodo uničili traktorje. :) pa ga vprašaš, ali je njegov trktor iz kitajskega porcelana bolj dragocen od kakega otroka, ki mu lahko steče pod njegovega lamborghinija, popizdi, da kaj mu boš ti pritepenc govoril. on je ja tu že tisoč let in bo divjal s traktorjem in polival gnojnico kokr če. tolk o urbanem središču.
> novica

boš imel pa zaradi policaja na cesti raztreseno slamo, mrvo, silažo, krompir itd in ti bo nek voznik avta zapeljal nanj in izgubil nadzor nad vozilom in se ti bo zapeljal v otroka... ni to tolk simpl kot zgleda na prvi pogled, pri nas se je naknadno ukinil ležeči policaj ravno zato, ker je bila cesta vsa nasvinjana
Pri 30 km/h pri vas izgubljate nadzor nad vozili?

Ležeči policaji pa so različnih oblik in velikosti, je treba pač bolj pametno izbrati, ne največje možne rampe nariniti skupaj...
Da ne govorimo o tem, da bi pač traktorji morali toliko bolj počasi peljati čez. Ker če avtomobilov ne obvladate pri 30 km/h, potem je s traktorjem nevarno vse hitrejše od peš hoje.

Strani: 1