Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Celovški dvori: kupiti ali ne kupiti?

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2621362] 14.10.16 14:50
Odgovori   +    3
Moje mnenje je, da DUBT misli, da so kupci butasti. Sedaj je na potencialih kupcih, da dokažejo točnost oz. netočnost te trditve.

Jaz se velikokrat spomnim na Lidl in Hofer in to, kako onadva znata izračunati svoje stroške. Slovenci se pa obnašamo kot Tuš in Mercator pred začetkom krize. Pa vsi vidimo kako sta zaglavila.

Isto je pri nakupu vozil. Folk kupuje hude avte, ni pa sposoben vkalkulirati v ceno vzdrževanja, morebitna popravila itd. Potem pa vidiš na BMW-ju najcenejše gume in platišča, kot jih ima kakšen 10 let star clio.
bc123a sporočil: 48.253
[#2621368] 14.10.16 15:16 · odgovor na: sopranos (#2621362)
Odgovori   +    5
[sopranos]
Moje mnenje je, da DUBT misli, da so kupci butasti. Sedaj je na potencialih kupcih, da dokažejo točnost oz. netočnost te trditve.
Sedaj spet pride na mesto moja trditev izpred 10 let. Po stanovanjih ne povprasujejo kupci, ampak banke. Za vecino ljudi je tako, da mora itak banka paziti na to, ali si lahko sploh privoscijo kredit (spomnimo se na jokanje ob CHF kreditih).

Skratka, cene bodo sle tja, kamor bodo dovolile banke. In prodaja stanovanj tudi.
sopranos sporočil: 11.404
[#2621390] 14.10.16 16:01 · odgovor na: bc123a (#2621368)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [sopranos]
> Moje mnenje je, da DUBT misli, da so kupci butasti. Sedaj je na potencialih kupcih, da dokažejo točnost oz. netočnost te trditve.

Sedaj spet pride na mesto moja trditev izpred 10 let. Po stanovanjih ne povprasujejo kupci, ampak banke. Za vecino ljudi je tako, da mora itak banka paziti na to, ali si lahko sploh privoscijo kredit (spomnimo se na jokanje ob CHF kreditih).

Skratka, cene bodo sle tja, kamor bodo dovolile banke. In prodaja stanovanj tudi.
Imaš kar prav. Ampak glede na to, da imamo negativne obrestne mere, se zna zgoditi, da bodo banke spet kar daleč spustile to nepremičninsko veselico. In bodo spet ljudje s 1.000 EUR neto plačami kupovali stanovanja po 200.000+ EUR.

Lunatiki iz SD, SMC in Desus pa, namesto da bi privatizirali, raje kopičijo premoženje in na polno zaposlujejo svoje kadre po državnih firmah in javni upravi. Tako, da bo Slovenijo spet zelo, zelo najebala, ko bo nastopila naslednja kriza.

Me prav zanima, če se bo Slovenija spet lahko zadolžila za 20+ milijard EUR, tako kot se je med to krizo.
BOY008 sporočil: 596
[#2621406] 14.10.16 17:22 · odgovor na: sopranos (#2621362)
Odgovori   +    3
Vedno bodo obstajali naivni kupci in investitorji. Ti bodo pac kupili vse brez da bi prej naredili kakrsno koli kalkulacijo. Se posebej v teh casih ko so negativne oz nizke obrestne mere. Tudi sam nameravam kupovati stanovanja za oddajanje vendar je zelo tezko dobiti primernega. Preden bom kaj kupil bom naredil par izracunov. Se pred tem pa tockoval stanovanje, ce si sploh zasluzi ogled. Je pa tako s stanovanjem vedno moras imeti exit strategijo ali b plan. S stanovanjem ustvaris profit ko ga kupis ne pa ko prodas.

Se strinjam z zapisom. Bolj malo jih pomisli kake stroske bodo imeli z avtom.

Strani: 1