Strani: 1

vrac sporočil: 11.068
[#2621563] 16.10.16 11:15
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: vrac 16.10.2016 11:15
Ideja sploh ni slaba, vprašanje pa je, če bo na trgu dosegel ceno, ki bi pokrila stroške. Mislim, da skorajda ni šans. Ford - T ni tako redek avto, naredili so jih na milijone, zato tudi originali ne dosegajo visokih cen, replike pa so še mnogo cenejše.

Obnovljen T-2 Speedster letnik 1919 ponujajo na spletu za 14.000 GBP:

www.prewarcar.com/cl...03242.html

Osebno želim gospodu Marku uspeh, dobro je tudi, da ima namen najprej stestirati trg, če je kdo sploh pripravljen plačati ceno 80 do 100.000 EUR-ov ali več za takšen avto. Mislim da bo to zelo težko, misija nemogoče, žal.
vrac sporočil: 11.068
[#2621564] 16.10.16 11:28
Odgovori   +    1
Predlagam mu, naj zaščiti in ponudi tržišču bar s pijačo in morda vgrajevanje prenosnih hladilnikov v avtomobile, proizvodnjo avtomobilov pa naj prepusti tistim, ki to znajo delati tisočkrat bolje od njega.
bigl sporočil: 18.363
[#2621565] 16.10.16 11:48 · odgovor na: vrac (#2621564)
Odgovori   +    0
[vrac]
Predlagam mu, naj zaščiti in ponudi tržišču bar s pijačo in morda vgrajevanje prenosnih hladilnikov v avtomobile, proizvodnjo avtomobilov pa naj prepusti tistim, ki to znajo delati tisočkrat bolje od njega.
Ne jemat človeku veselja. Kupcev je vse sorte in prav mogoče je, da jih najde oz. oni njega. Saj tudi za Slovenijo so lahko uspešne le nišne zgodbe, al je kak svetovni maček spet na pohodu, mislim igrice, da ljudem ni dolgčas. Lep dan.
vrac sporočil: 11.068
[#2621567] 16.10.16 12:09 · odgovor na: (#2621566)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: vrac 16.10.2016 12:09
[rename]
> [vrac]
> Predlagam mu, naj zaščiti in ponudi tržišču bar s pijačo in morda vgrajevanje prenosnih hladilnikov v avtomobile, proizvodnjo avtomobilov pa naj prepusti tistim, ki to znajo delati tisočkrat bolje od njega.

To bo tezko zascitil.
Bar ima vsaka limuzina (limo), hladilnike (0z.ohlajene predalnike)pa ze vgrajujejo npr. Kia, Toyota in verjetno se kdo....
Lahko uporabi samo modelno zaščito, če je ta zares unikatna.
vrac sporočil: 11.068
[#2621568] 16.10.16 12:20 · odgovor na: bigl (#2621565)
Odgovori   +    1
[bigl]
> [vrac]
> Predlagam mu, naj zaščiti in ponudi tržišču bar s pijačo in morda vgrajevanje prenosnih hladilnikov v avtomobile, proizvodnjo avtomobilov pa naj prepusti tistim, ki to znajo delati tisočkrat bolje od njega.

Ne jemat človeku veselja. Kupcev je vse sorte in prav mogoče je, da jih najde oz. oni njega. Saj tudi za Slovenijo so lahko uspešne le nišne zgodbe, al je kak svetovni maček spet na pohodu, mislim igrice, da ljudem ni dolgčas. Lep dan.
Sploh nisem imel tega namena, samo skušal sem mu sugerirati, v katero smer naj razmišlja. Primerjava tega lesenega avtomobila z Mačkom Tomom, ki služi milijarde dolarjev? Če bi tole čudo naredil pred stoletjem, potem je primerjava še nekako ustrezna, sicer pa tu ni stične točke. Igrica Maček Tom je genialna zadeva, tole je pa za ljubiteljski kotiček. Pa nočem nikogar poniževati. Človek je tako zagret, da mu mora nekdo povedati, da je njegov koncept razmišljanja zanič in bo samo tratil čas in denar ter živce. Lahko pa zamahne z roko in nadaljuje tako kot si je zamisllil. V Minhnu, Stutgartu in Detroitu že trepetajo... No problem.
bigl sporočil: 18.363
[#2621579] 16.10.16 16:49 · odgovor na: vrac (#2621568)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bigl 16.10.2016 16:49
Tudi malo togo razmišljaš o svobodi podjetništva. Nič se ne izplača.....Samo to. Nekaj je naredil in ni porabljal časa za govorenje kar tja v en al pa v par dni. Men je všeč, da je pokazal kar je izdelal. Če kupci kupujejo omenjenga mačka (jaz ga ne, ker se mi zdi bedarija), se bo našel kakšen zbiratelj in mogoče odkupil model. In zbiratelji radi tekmujejo med sabo.In imajo polne garaže tehnično tehnoloških starin in novitet. Lep dan.

P.S. Pa tudi, če ne proda nobenega in tega razstavlja, lahko drugi vidijo koliko tehničnega znanja je potrebno, da se nekaj takega sestavi.
vrac sporočil: 11.068
[#2621585] 16.10.16 18:54 · odgovor na: bigl (#2621579)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: vrac 16.10.2016 18:59
Glej, članek v Financah ne navaja, da je človek izdelal avto zgolj za lastno zabavo. On trdi da vidi ta izdelek kot poslovno priložnost. In šele to njegovo izjavo sem komentirel. Povedal sem svoje mnenje, prilepil link, koliko T-2 letnik 1913 zares stane, opozoril na dejstvo, da replike ne dosegajo cen originala, čeprav je ta izdelan iz drugih materialov in da projekt, ćeprav na videz zanimiv, če ga izvede na način kot si ga je zamislil, ne pije vode. Za tem tudi stojim. Starodobniki se prodajajo zaradi nostalgije, prodajajo zgodbo, replike teh istih avtomobilov tega aduta nimajo, zato tudi ne dosegajo visokih vrednosti na trgu. In ta gospod ponuja repliko, za katero bo dobil pnudbe tam od 10 do 15.000 EUR-ov in nič več. Stavim, da bo tako.

Nisem pa zgolj kritiziral, pač pa sem mu dal, pa mojem mnenju seveda, odlično idejo, naj trgu ponudi svojo izvedbo bara za avtomobile in morda vgradnjo prenosnih hladilnikov v avtomobile. To je lahko biznis za njega, ne pa končni avtomobil, čeprav maloserijsko repliko, ki zahteva veliko znanja, tega pa on niti pod razno nima. Še manj pa kapitala, kar je za njega še sreča, ker bi vsega izgubil, če bi se tega projekta lotil na polno.
estuke sporočil: 67
[#2621602] 16.10.16 21:00 · odgovor na: vrac (#2621585)
Odgovori   +    1
[vrac]
Glej, članek v Financah ne navaja, da je človek izdelal avto zgolj za lastno zabavo. On trdi da vidi ta izdelek kot poslovno priložnost.
Slabo si prebral, ker tocno to trdi, da ga je naredil zase in ga ne namerava posojat. Se kakega bi pa naredil, ce bi ga kdo od teh, ki se zanimajo zanj, resno narocil.
A mislis da bi mizar 4 leta nekaj na blef delal, ce bo morda slucajno kupil. V tem casu bi komot zasluzil za najdrazjega forda.
igor1976 sporočil: 482
[#2621681] 17.10.16 14:40
Odgovori   +    0
Najprej svaka čast, da je to skup spravil,... všeč mi je notranjost, niso pa mi všeč vrata, ki od daleč zgledajo kot ena gajbica, pa ne vem zakaj ga od zunaj ni polakiral ali kako drugače pobarval,...malo mimo je tudi tisti radio in ohišje zanj.
artEdge sporočil: 111
[#2622668] 21.10.16 21:16 · odgovor na: vrac (#2621585)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: artEdge 21.10.2016 21:23
Meni se pa zdi to dobra zamisel, mogoce se ne za danes ampak za neko prihodnost pa vsekakor, ko bo vanj lahko vgradil elektricni pogon bo po mojem to pravi eko avto, zanimiv v neki bolj zeleni prihodnosti. Tako bi se moral prodajati slovenski les, ne pa v hlodih, zelim mu vso sreco.

Btw, take bedarije kot je macek tom pa tudi ne najdes zlepa.
artEdge sporočil: 111
[#2622694] 22.10.16 09:19 · odgovor na: (#2622671)
Odgovori   +    0
Ja to vem tudi sam, kar pa se vedno ne zbije dejstva da je ena bedarija. Sicer pa je bila to samo ena opazka, ni pomembno, tale avto pa mogoce tak kot je res nima neke vrednosti, kot ideja, ki bi se jo lahko naprej razvijalo pa ima lahko velik potencial.

Strani: 1