19 min
(e-knjiga) Kako znani Slovenci skrbijo za svoje finance
47 min
S kozmetiko nad vrste
1 ura
ZPIZ je določil nove pokojninske osnove 1
1 ura
V Slovenijo prek madžarskega AutoWallisa prihajajo kitajski kombiji 2
2 uri
Špekulacija: ali je Ivan Anušić novi Plenković? 1
2 uri
Šola borze, 11. del: Tehnična analiza delnice (2)
2 uri
Sum dogovarjanja o cenah, AVK preiskal štiri dobavitelje računalnikov
2 uri
Marec je v EU zaznamoval precejšnji upad prodaje e-avtov 1
2 uri
Večer: ministrstvo zahteva prestavitev novega sistema omrežnin za dve leti. Agencija: o tem ne razmišljamo 2
2 uri
Bundesbank: gospodarske razmere v Nemčiji nekoliko boljše, a hkrati zelo negotove
2 uri
Sprejet zakon, kaj morajo zdravniki delati med stavko, Fides že napovedal ustavno presojo
3 ure
Pomembna nova zmaga podjetniških izbrisancev na ustavnem sodišču 1
3 ure
Fiskalni svet ima več pripomb na proračune za obdobje 2024 in 2027
3 ure
Slovenski Siemens prejemnik nagrade Feniks za najboljši projekt poslovnega svetovanja
3 ure
Hrvaški velikan z avtodeli je na zadnjem pohodu prevzel tudi slovenski del Stahlgruberja
4 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
4 ure
Zakaj je Tito prejel italijansko državno odlikovanje in kaj imata s tem vprašanje meje in gospodarstvo
4 ure
Delež eko kmetij večji. Kakšni so drugi kazalniki zelene rasti?
4 ure
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
5 ur
Guverner Vasle za Bloomberg: Junijski rez izgleda verjeten, tudi nadaljni, če se uresničijo gospodarske napovedi v praksi

Strani: 1

tasilo sporočil: 9.830
[#2621092] 12.10.16 18:57
Odgovori   +    23
Zadnja sprememba: tasilo 12.10.2016 19:02
To je prilika, da se spomnim legendarnega forumovca "doba" in njegovega legendarnega zapisa, ki sem ga po sami previdnosti božji nekoč shranil. Navajam ga, kakor ga je bil zapisal moj prijatelj "dob", vsem bravcem zgolj v razmislek in kontemplacijo:



"V državi so dovolj dolgo vladali komunisti in je tako bilo vsem jasno, da je treba nekaj spremeniti. Tako preprosto ni več šlo naprej. Na volitvah so zato ljudje izvolili komuniste.

Nekaj časa je šlo v redu, vendar so se stari problemi začeli ponavljati. Ljudje so se spraševali, kako zdaj to, saj smo volili komuniste, da nas popeljejo iz težav. Želeli smo si sprememb in smo izvolili komuniste.

Zato so še bolj odločno na naslednjih volitvah podprli komuniste. No, zdaj bo pa vse drugače, so si rekli. Toda stvari nekako niso šle v pravo smer. V se je ostajalo isto, kljub temu, da so si želeli sprememb. Na naslednjih volitvah so pokazali svojo odločnost in izvolili komuniste. Ni kaj, dežela zahteva spremembe in končno zakaj jih ne bi dobila.
Ampak stvari so se zakomplicirale. Sprememb ni hotelo biti in vlada je padla.

Tedaj je v težkih razmerah stopil v ospredje bivši predsednik Kučan in je volivcem sporočil: Zdaj je pa dovolj tega kaosa! Zdaj bomo mi stvari vzeli v roke!

Ljudje so to komaj dočakali. Strinjali so se z gospodom bivšim predsednikom, želeli so si sprememb, zato so na volitvah podprli bivšega predsednika in volili komuniste.

Potem pa so se že na začetku stvari začele zapletati. A gremo spet na predčasne volitve? So se spraševali tisti, ki zahtevajo spremembe, odločni v tem, da če pride do predčasnih volitev, da tokrat pa odločno volijo za komuniste."
FIN-527377 sporočil: 1.005
[#2621100] 12.10.16 19:53 · odgovor na: tasilo (#2621092)
Odgovori   +    6
[tasilo]
To je prilika, da se spomnim legendarnega forumovca "doba" in njegovega legendarnega zapisa, ki sem ga po sami previdnosti božji nekoč shranil. Navajam ga, kakor ga je bil zapisal moj prijatelj "dob", vsem bravcem zgolj v razmislek in kontemplacijo:



"V državi so dovolj dolgo vladali komunisti in je tako bilo vsem jasno, da je treba nekaj spremeniti. Tako preprosto ni več šlo naprej. Na volitvah so zato ljudje izvolili komuniste.

Nekaj časa je šlo v redu, vendar so se stari problemi začeli ponavljati. Ljudje so se spraševali, kako zdaj to, saj smo volili komuniste, da nas popeljejo iz težav. Želeli smo si sprememb in smo izvolili komuniste.

Zato so še bolj odločno na naslednjih volitvah podprli komuniste. No, zdaj bo pa vse drugače, so si rekli. Toda stvari nekako niso šle v pravo smer. V se je ostajalo isto, kljub temu, da so si želeli sprememb. Na naslednjih volitvah so pokazali svojo odločnost in izvolili komuniste. Ni kaj, dežela zahteva spremembe in končno zakaj jih ne bi dobila.
Ampak stvari so se zakomplicirale. Sprememb ni hotelo biti in vlada je padla.

Tedaj je v težkih razmerah stopil v ospredje bivši predsednik Kučan in je volivcem sporočil: Zdaj je pa dovolj tega kaosa! Zdaj bomo mi stvari vzeli v roke!

Ljudje so to komaj dočakali. Strinjali so se z gospodom bivšim predsednikom, želeli so si sprememb, zato so na volitvah podprli bivšega predsednika in volili komuniste.

Potem pa so se že na začetku stvari začele zapletati. A gremo spet na predčasne volitve? So se spraševali tisti, ki zahtevajo spremembe, odločni v tem, da če pride do predčasnih volitev, da tokrat pa odločno volijo za komuniste."
Dob redno deli svoje misli na Novi24, tako kot še marsikdo od ključnih forumašev zlatega obdobja, ki se mu ni več dalo vsakodnevno bosti z usmerjanjem foruma v varne vseglih vode, kakor ga je neposredno in posredno izvajal avtor foruma, nečak v ozadju. Tam je sicer splošna raven razmišljanja in izražanja precej pod tisto tule, cenzure pa od zasluženega odhoda Urbanije v bistvu ni več. Pa nihče ne zahteva naročnine kot predpogoja za branje in polemiziranje.
bigl sporočil: 18.363
[#2621103] 12.10.16 20:21
Odgovori   +    4
Lačni funkcij, razmišljam. Apetiti in to. Ni bilo vseh, ni jim treba. Lep dan.

P.S. Debate in obujanje spominov, zakaj pa ne. A bo zapisnik javen:-)?
153 sporočil: 9.333
[#2621108] 12.10.16 20:51
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: 153 12.10.2016 20:54
Samota je lahko tudi sramota,
starost pride sama, ni pomota,
daje druženje tudi občutek za
koristno pluženje ali le služenje,
a šelesteči vonj ne bo zastonj ?

Sodražan
mer333 sporočil: 890
[#2621110] 12.10.16 20:56
Odgovori   +    2
Mogoče se ne bom zmotil, če rečem: "sami loser-ji"
anon-244484 sporočil: 3.467
[#2621116] 12.10.16 22:39
Odgovori   +    1
Sem v tujini.

se mi vrnitev sploh splača?

Strani: 1