Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zdravniki bodo stavkali

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2619920] 06.10.16 14:23
Odgovori   +    14
Z drugimi besedami - Kuštrin: Eni garamo (65% je takih), drugi se praskamo po riti, del nas dela na črno privat, peščica privilegiranih nas pa vleče lepe procente od dobave zdravil in opreme.
Koga ščiti naša organizacija?

Komentar: Če samo garače ščitijo, OK, če pa ne črhnejo o malverzacijah v njihovih vrstah, potem niso kredibilen sogovornik.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2619924] 06.10.16 14:28
Odgovori   +    21
Državni zdravniki bi želeli še boljše plačilo po podjemnih pogodbah!!!!????. Predlagamo veliko boljšo rešitev in sicer, zakonsko prepoved sklepanje podjemnih pogodb. Poglejmo le zasebnega zdravnika Bitenca, ki v intervjujih pove, da pogodbeno najema zdravnike iz javnih ustanov, kjer dobijo redno plačo, plačajo jim bolniške, letne dopuste ter vsako leto 15 dni študijskega dopusta ter vse prispevke, s tem znatno privarčuje in je cenovno ugoden. Če bi prepovedali podjemne pogodbe bi Bitenc in drugi »bitenci« morali redno zaposliti zdravnike, plačati jim plače, prispevke...s tem bi dali priložnost državnim zdravnikom, da se popolnoma posvetijo svojim pacientom v državnih bolnišnicah. Fidesova stavkovna zahteva, da se z nekašnim zakonom uredi boljše plačilo po podjemnih pogodbah je nora zahteva, pazite boljše plačilo za delo izven delovnega razmerja pri zasebnikih, z drugimi besedami naj se z zakonom določi, koliko bo moral npr. Bitenc plačati kuštrine po podjemnih pogodbah! Zdravniška nesramnost brez primere. Pohlep je večen, so besede s katerimi začenja Hipokratova prisega slovenskih zdravnikov, ki jo ponavljajo zjutraj, popoldne in pred spanje. Pohlep je večen...je mantra zdravnikov.... Greed is eternal...Pohlep je pošten, Greed is eternal....Anything worth doing is worth doing for money...»Greed is good!« ali »Pohlep je dober!«...Še enkrat, za začetek z zakonom prepovejmo sklepanje podjemnih pogodb »državnim« zdravnikom, čakalne vrste bodo krajše in dodaten denar za zdravstvo ne bo potreben.
bc123a sporočil: 48.253
[#2619925] 06.10.16 14:29 · odgovor na: anon-317028 (#2619924)
Odgovori   +    3
[FIN-311684]
Državni zdravniki bi želeli še boljše plačilo po podjemnih pogodbah!!!!????. Predlagamo veliko boljšo rešitev in sicer, zakonsko prepoved sklepanje podjemnih pogodb. Poglejmo le zasebnega zdravnika Bitenca, ki v intervjujih pove, da pogodbeno najema zdravnike iz javnih ustanov, kjer dobijo redno plačo, plačajo jim bolniške, letne dopuste ter vsako leto 15 dni študijskega dopusta ter vse prispevke, s tem znatno privarčuje in je cenovno ugoden. Če bi prepovedali podjemne pogodbe bi Bitenc in drugi »bitenci« morali redno zaposliti zdravnike, plačati jim plače, prispevke...
Dobro, pustimo ostalo, ampak ali si ze koga placal preko podjemne pogodbe? A slucajno ves, kako divje je obdavcena? Je davcno eden najmanj ugodnih nacinov.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2619937] 06.10.16 14:55 · odgovor na: bc123a (#2619925)
Odgovori   +    15
[bc123a]
> [FIN-311684]
> Državni zdravniki bi želeli še boljše plačilo po podjemnih pogodbah!!!!????. Predlagamo veliko boljšo rešitev in sicer, zakonsko prepoved sklepanje podjemnih pogodb. Poglejmo le zasebnega zdravnika Bitenca, ki v intervjujih pove, da pogodbeno najema zdravnike iz javnih ustanov, kjer dobijo redno plačo, plačajo jim bolniške, letne dopuste ter vsako leto 15 dni študijskega dopusta ter vse prispevke, s tem znatno privarčuje in je cenovno ugoden. Če bi prepovedali podjemne pogodbe bi Bitenc in drugi »bitenci« morali redno zaposliti zdravnike, plačati jim plače, prispevke...

Dobro, pustimo ostalo, ampak ali si ze koga placal preko podjemne pogodbe? A slucajno ves, kako divje je obdavcena? Je davcno eden najmanj ugodnih nacinov.
Sestavil sem kar nekaj podjemnih pogodb, avtorskih, na tisoče pogodb o zaposlitvi, individualnih pogodb, o poslovodenju, prokuri...Pri podjemnih pogodbah z zdravniki je problem drugi. Mi smo dovolili en sistem, ki je zdravnikom blazno všeč. Poglej najnovejši primer, ki ga moramo rešiti. Delavka je obvestila delodajalca, da bi želela popoldan delati po podjemni pogodbi v gostinskem lokalu. Delodajalec ni nasprotoval sklenitvi podjemne pogodbe, je pa vendar posvaril delavko, da zaradi narave dela mora zjutraj priti spočita na delo. Danes ugotavlja, da je delavka večkrat na bolniškem dopustu, na delu ni zbrana, kakovost dela se je poslabšala ...Sodelavci so povedali, da delavka dela večkrat ponoči in se zdi, da na delo prihaja neprespana. Seveda, za začetek se bomo pogovorili z njo in ji svetovali naj delo po podjemni pogodbi organizira tako, da pride spočita na delo, kajti v njen prosti čas se ne moremo vtikati. Misliš, da zdravnik po osemurnem rednem delu in po štiri, pet ali šesturnem delu pri zasebnikih pride zjutraj spočit na delo? Bohve koliko je zdravniških napak zaradi nespočitih zdravnikov?
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2619940] 06.10.16 15:08 · odgovor na: anon-317028 (#2619937)
Odgovori   +    7
Ko ima privat šiht, na delovnem mestu več počiva ali pa gara in dela več napak.
bc123a sporočil: 48.253
[#2619942] 06.10.16 15:22 · odgovor na: anon-317028 (#2619937)
Odgovori   +    1
[FIN-311684]
> Dobro, pustimo ostalo, ampak ali si ze koga placal preko podjemne pogodbe? A slucajno ves, kako divje je obdavcena? Je davcno eden najmanj ugodnih nacinov.

Sestavil sem kar nekaj podjemnih pogodb, avtorskih, na tisoče pogodb o zaposlitvi, individualnih pogodb, o poslovodenju, prokuri...Pri podjemnih pogodbah z zdravniki je problem drugi.
Zato mi ni jasno, zakaj omenjas davke (in spreminjas tarco), in samo na to sem ti odgovoril. Ne izbrisem 3/4 posta brezveze, to naredim zato, da se vidi, na kaj odgovarjam.

Argment da bi brez podjemnih pogodb vec ljudi placevalo davke je blesav, ker so podjemne zelo davcno pozresne.
bc123a sporočil: 48.253
[#2619946] 06.10.16 15:29 · odgovor na: (#2619945)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bc123a 06.10.2016 15:31
[rename]
Jaz nisem razumel, da on nasprotuje podjemnim pogodbam "per se", ampak nasprotuje sistemu "dopoldan zdravnik v javnem zdravstvu, popoldan podjemna pogodba pri zasebniku".
Seveda, jaz pa sem se obregnil samo na trditev o davkih. Ostalemu ne nasprotujem.

Ce bi res hotel biti picajzlast, bi navrgel, da tisti, ki delajo preko podjemnih ocitno ne delajo tako dosti. Ker pravi maherji v tem fohu so si ze zdavnaj omislili popoldanske s.p.je, kjer je precej manj izgube.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2619951] 06.10.16 16:10 · odgovor na: bc123a (#2619942)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [FIN-311684]
> > Dobro, pustimo ostalo, ampak ali si ze koga placal preko podjemne pogodbe? A slucajno ves, kako divje je obdavcena? Je davcno eden najmanj ugodnih nacinov.
>
> Sestavil sem kar nekaj podjemnih pogodb, avtorskih, na tisoče pogodb o zaposlitvi, individualnih pogodb, o poslovodenju, prokuri...Pri podjemnih pogodbah z zdravniki je problem drugi.

Zato mi ni jasno, zakaj omenjas davke (in spreminjas tarco), in samo na to sem ti odgovoril. Ne izbrisem 3/4 posta brezveze, to naredim zato, da se vidi, na kaj odgovarjam.

Argment da bi brez podjemnih pogodb vec ljudi placevalo davke je blesav, ker so podjemne zelo davcno pozresne.
Obračun podjemnih pogodb na:www.racunovodja.com/...mnaPogodba

Zanimivo, da se kljub visokim davkom in prispevkom ta pogodba splača naročniku – zasebnem zdravniku in izvajalcu – državnem zdravniku. Zakaj? Zato ker preprosto delita zdravstveni denar, naš denar, zasebnega denarja je zelo malo.
anon-356000 sporočil: 25
[#2619955] 06.10.16 16:22
Odgovori   +    5
čas vnosa: 06.10.16 15:18
Če bi stavkali tako, da bi DELALI 40 ur tedensko, bi bilo naše zdravstvo na zeleni veji.

Zdaj, ko ne stavkajo, delajo v redni službi max. 10 ur tedensko, tam v glavnem počivajo in se pripravljajo na popoldanski privat biznis.

Aja, pa dosti za popoldanski privat biznis naredijo že kar dopoldan, seveda na javnih aparaturah. Bogovi v belem nas izigravajo 100 na uro!
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2619957] 06.10.16 16:22
Odgovori   +    5
Kuštrin, a to govori o tistih super duper zdravnikih, ki niso vedeli, da so dajali pacientom ne vem koliko mesecev namesto kisika smejalni plin in nobeden od super duper zdravnikov tega ni opazil? Da ne bo pomote, zajebali so izvajalci in nadzorniki, tu ni nobenega dvoma, samo če gre pa nekaj narobe, pa menda ne stojiš križem rok. Če poenostavim: če mi super duper usposobljeni gradbeniki napeljejo plin in vidim, da pušča, potem rečem stop, ne pa, da ga veselo spuščam in potem, ko pride do eksplozije, pokažem na gradbenike.
Pa še tole:
- zdravnikom je treba omogočiti napredovanje vse do 65. plačnega razreda (zdaj 57.) ter še dodatek za terciarno dejavnost.
Zakaj dodatek za terciarno dejavnost?
delo zdravnikov pri več delodajalcih naj se ureja izključno po pravilih zakona o delovnih razmerjih
To pomeni kaj? Glede vč delodajalcev je moje mnenje, da bi morali vsi imeti konkurenčno klavzulo. Edina možnost bi lahko bila poučevanje, pa morda operacije v tujini, ki bi morale pa imeti neko recipročnost, s tem, da delo doma ne trpi.
plačilo po podjemnih pogodbah se ne sme določati po pravilih sistema plač v javnem sektorju, temveč glede na finančno kalkulacijo vsake storitve
To pomeni kaj? Da bo zdravnik, ki dela, neko delo za javno zdravstvo pri delodajalcu (državi) opravil za X ojrov, ta isto delo, ki ga bo delal kot s.p. pa bo n*x (kjer bo n naravno število>1) ojrov?
neprekinjeno zdravstveno varstvo mora biti plačano glede na doseženi plačni razred vsakega zdravnika
To pomeni kaj?

Ti, čuj Kuštrin, kaj za zdravniške pizdarije pa nič ne predlagate, da bi tiste, ki šušmarijo brcnili v rit? Kot npr. super duper nevro kirurg Dolenc, pri katerem je po operaciji izginila zdravstvena dokumentacija v eni minuti in je bog ni več našel? Pa o tem tudi nič ne muksnete, da bi bile provizije od farmacije zakonsko prepovedane. Tole farmacevtsko pranje denarja preko Zdravniškega združenja je prav ogabno.
Kuštrin, zakaj lepo ne predlagate, da javnega zdravstva pač ne bo več in bo vse, od A do Ž plačljivo in tisti, ki bo imel kaj pod palcem, bo šel pač k zdravniku, drugi pač ne in ne bo nobenih stavk več, cenik si bo itak vsak sam nastavil. Samo, potem bo treba z lastnim kreditom zgraditi bolnico, pa kupit inštrumente, pa plačati osebje, pa plačati takšne in drugačne analize, pa tudi za vsak kiks vas bodo iztožili, boste potem še stavkali?
Pa se boste potem kaj manj jebali med sabo in si metali polena pod noge, sploh tistim, ki opozarjajo na gnilost v zdravstvenem sistemu?
Pa še tole Kuštrin: da te ne bi še 1x slišal, da je zdravstvo zastonj. Če si toliko zarukan, da ne veš, da mi vsak mesec trgajo od plače, potem si zarukan do amena in če ti ni jasno, da vsak mesec vplačujem v zdravstveno blagajno, si zarukan še bolj. In ko sem šel pogledat za nazaj, koliko sem stal zdravstveno blagajno in koliko sem vplačal, si zarukan še bolj, ker sem v globokem plusu in to brez obresti. In ja, ko bom zdravstvene storitve rabil, računam, da mi ne bo treba doplačevati.
Čuj Kuštrin, kako pa kaj zdravniki, ki tako imenitno operirajo težke srčne bolnike, da so na ravni NBA igralcev, za otroke je treba pa zbirati denar, pa kako kaj s tistimi, ki 17 let pišejo zdravniška opravičila na smrt bolnim, ki ne morejo v zapor?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2619965] 06.10.16 16:43 · odgovor na: (#2619945)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-204390 06.10.2016 16:43
[rename]
Jaz nisem razumel, da on nasprotuje podjemnim pogodbam "per se", ampak nasprotuje sistemu "dopoldan zdravnik v javnem zdravstvu, popoldan podjemna pogodba pri zasebniku".

Tudi to "per se" ni nujno narobe, če je zdravnik telesno in duševno toliko sposoben, da delo v javnem zdravstvu zaradi privat dela popoldne ne trpi.
anon-400501 sporočil: 34
[#2619968] 06.10.16 16:49
Odgovori   +    3
A stavkali da bodo ? Ne se hecat. Ma oni štrajkajo že 25 let na 25 let podlage.
anon-293111 sporočil: 270
[#2619971] 06.10.16 17:11
Odgovori   +    5
V naravi dopust za zdravnike ni na maximalno 35 dneh, temveč kerepko čez 50 dni , s t.i. dodatki.. to pomeni krepko čez dva delovna meseca.
To seveda ne povedo sami,temveč njihove medicinske sestre, ki jih med dežuranjem ponoči naj ne motijo...
Dopust inženirjem v novodobnem gospodarstvu ? Z vsemi dodatki krepko pod trideset dni.
Najbrž potrebujejo dopust za različne privat zadeve...
Na splošno so materialno zelo dobro situirani, z visokim potrošniškim standardom , kar je nemogoče iz plač ,ki jih prikazujejo navzven (brez dodatkov, brez dežuranj,...samo čista osnova,ki se nikoli ne izplača..
anon-293111 sporočil: 270
[#2619982] 06.10.16 18:07
Odgovori   +    2
Je komu jasno zakaj zasebnim lekarnam dajejo soglasje h koncesijam občine oz. politične stranke in ne stroka?
Zakaj so ustanoviteljice javnih lekarn občine?
Na občini lahko lobiraš samo preko strank, kar je najbolj ugabno....daleč od stroke...in blizu ...
Zasebne lekarne so stvar trga in stroke in nikakor občinskih političnih strank ter občinskih financ....
Na vseh podjetjih v lasti občin so politično in ne po stroki nastavljeni direktorji, v vse te službe prevladujoča občinska stranka zaposluje svoje kadre....
A bodo sedaj po vzoru zasebnih lekarn , ki ne bodo smele biti več formirane kot s.p. temveč kot d.o.o.morali temu slediti tudi vsi zdravniki s koncesijo in ostali zasebni zdravniki ?
anon-305462 sporočil: 287
[#2619995] 06.10.16 19:04
Odgovori   +    4
debata teče pretežno o denarju - očitno imamo v Sloveniji to najrajši. Trenutno sem v tujini in s kolegi ugotavljamo, kako strokovno daleč od sodobne medicine je vsaj polovica naših zdravstvenih zavodov. Le peščica zdravnikov v Sloveniji je izjemnih, res izjemnih, ostali so podpovprečni. Plačni sistem pa bi spremenili tako, da bi napredovali "pridni", vdani" in "naši" do želenega plačnega razreda. Pa še dodatek za terciar za tiste, ki povsod pristavijo lonček. Za premislek: nagrajevanje po dosežkih, plačilo za strokovnost, ki je v svetovnem vrhu, so razlike med plačami in zahtevnostjo dela ter zahtevami bolnišnice ogromne! Za povprečne ni prostora v top bolnišnicah in se tega zavedajo. Zato so zadovoljni tudi s precej nižjo plačo.

Pozabil pa sem, da smo v Sloveniji vsi top, najboljši na svetu... :)
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2620020] 06.10.16 21:34
Odgovori   +    0
Članstvo v Fidesu je zdravnikom vzelo dušo in zastrupilo srce.
zoran13 sporočil: 2.420
[#2629753] 29.11.16 10:20
Odgovori   +    0
Komu odgovarja Konrad Kuštrin?

Spoštovani Konrad Kuštrin, v Dnevniku sem prebral, da je pravni svetovalec Fidesa zagrozil uredništvu časopisa z ustreznimi pravnimi postopki, če ne bodo objavili vašega popravka. Kot eden izmed ubogih pacientov spoštujem vaše očitno prepričanje, da brez spoštovanja etike in dosledne pravne države demokracija ne more delovati. V zvezi s tem bi vas zaprosil še za dvoje pojasnil.

Prvič: v zadregi sem, ker sem v Kazenskem zakoniku (v poglavju Kazniva dejanja zoper življenje in telo) med drugim naletel na kaznivo dejanje zapustitev slabotne osebe: »Kdor pusti osebo, za katero sicer mora skrbeti, brez pomoči v razmerah, ki so nevarne za življenje ali zdravje, se kaznuje z zaporom do dveh let.« Meni pa se vsiljuje čudna misel, da je lahko vaša stavka nevarna za zdravje kakega pacienta, zaupanega v zdravljenje zdravnikom. Kaj pa vi menite?

Drugič: v Hipokratovi prisegi, ki je – ustrezno prilagojena – tudi danes pomembna moralna smernica, etično vodilo ter osnova za odnos med zdravnikom in pacientom v medicini v razvitem svetu, je zapisano tudi, da mora zdravnik delati v korist bolnikov ter odvračati vse, kar bi jim utegnilo biti škodljivo in nevarno. Ali je med izvajanjem stavke to sploh mogoče?

Mogoče bi vam pri razjasnitvi teh dveh vprašanj lahko kaj pomagal tudi predsednik Zdravniške zbornice gospod Možina. Sicer pa naj vam še prišepnem, da mi nekako ne gre v glavo, da ste že dobri dve desetletji predsednik Fidesa, pa vseeno trdite, da se razmere v zdravstvu niso nič popravile, ampak poslabšale. Ja, prosim – ali to pomeni, da ste bili kot sindikalni funkcionar v glavnem neuspešni, pa vas kar volijo? Mogoče še naslednjih 22 let?
Dr. Tone Krašovec, Vrhnika
www.dnevnik.si/10427...ad-kustrin
zoran13 sporočil: 2.420
[#2630119] 30.11.16 17:54
Odgovori   +    0
"Čakalne dobe so torej umetno ustvarjene zato, da zasebni zdravniki, tako imenovane dvoživke, svoje storitve lažje neupravičeno zaračunajo."
Dr.Aleksander Doplihar, Pro Bono
Zdravje, december 2016, stran 31

"Če ima nek zdravnik plačo s faktorjem 3 do 5, torej v višini tri- ali večkratne povprečne slovenske plače, potem zagotovo ne more zahtevati več, sploh v primerjavi z delavcem, ki dela za 400 ali 500 € na mesec. Temu jaz rečem preprosto nemoralni lov za denarjem. Danes se vse gleda ke skozi denar, vrednote so nične."
Dr.Aleksander Doplihar, Pro Bono
Zdravje, december 2016, stran 32

"Naša izkušnja je, da Centri za socialno delo ne opravljajo svojega dela, tako, kot bi morali. Še večji problem nam predstavlja Zavod za zaposlovanje. ki ni stimuliran za to, da bi ljudem pomagal priti do službe. Še en absurd našega sistema."
Dr.Aleksander Doplihar, Pro Bono
Zdravje, december 2016, stran 32

Strani: 1