1 ura
EP potrdil prenovljena fiskalna pravila EU - zadnji korak morajo zdaj storiti še članice
1 ura
Svetovna turistična organizacija in Hrvaška ustanavljata raziskovalni center za trajnostni turizem 1
1 ura
Varovalka pri uvozu kmetijskih proizvodov iz Ukrajine v EU
1 ura
24ur: Kriminalisti obiskali Snežiča in Hajdinjaka
2 uri
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
2 uri
(intervju) Delegirane naloge nikoli ne bi smeli vzeti nazaj
3 ure
L. Mesec po srečanju socialnih partnerjev: Zdaj se bomo ukvarjali z davki in pokojninami! 9
3 ure
Občina Logatec z družbo T-2 v nadgradnjo platforme Logatec Supermesto (PRO)
3 ure
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ... 1
4 ure
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina 1
4 ure
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
4 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
4 ure
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov 2
5 ur
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov
6 ur
Robert Golob kot izvoznik veselih slovenskih ljudskih plesov 1
6 ur
Kje Hidria uporablja umetno inteligenco?
6 ur
24ur: hišne preiskave na Darsu 1
7 ur
Normiranci v grafih: najhitreje raste delež tistih, ki imajo večje prihodke 21
7 ur
Danes v živo: Kako brati bilance v 2024
8 ur
Orange Wine Festival – od ideje o manjši degustaciji do referenčnega evropskega festivala

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[#2618884] 29.09.16 13:54
Odgovori   +    16
Za osvežitev spomina: manjšo količino kakovostnih stentov svetovnih proizvajalcev so v UKCL kupili na Poljskem od poljskega ponudnika po zelo ugodni ceni glede na naše razmere, nato pa so še prepričali tega tujega ponudnika
Zakaj se ne da?

Zato ker je v vasem zgornjem stavku beseda "prepricati tujega ponudnika". V tistem primeru se je ocitno dalo. Ni pa to samoumevno.

Lahko pa govorite tudi s kaksnim nabavnikom iz zasebnega sektorja (ne govorim sicer o medicini), pa vam bo lepo razlozil, kako nemski skorumpirani proizvajalci velikokrat molzejo stranke izven nemcije v spregi z lokalnimi preprodajalci.

Vasa predpostavka je podobna oni od nemcev v II svetovni ko so videli, kaksne krivice se dogajajo "Joj, ce bi hitler vedel, kaj delajo podrejeni...".

Ne gre zato, da proizvajalci ne bi vedeli, kaj se gredo slovenski lokalni dobavitelji. Seveda da, razen izjem, vedo. In seveda da, razen izjem, to tolerirajo, ker si profite razdelijo. In v veliko primerih neposlusnega preprodajalca, ki proda robo izven njemu odrejenga fevda, caka izguba licence za preprodajo.

V zdravstvu je to se posebej pogosto, ker 1) gre za specializirane izdelke z relativno malo konkurence glede na robo za splosno potrosnjo in se lahko proizvajalci tudi med sabo karteljasijo in 2) ker tudi glede standardov EU nima pri medicini enotnega trga.

Stvar se bo koncala tocno takrat, ko bo EU to hotela in se na to neposteno prakso ciganjenja v spregi z lokalnimi fevd-preprodajalci, tudi uradno spravila z vso tezo, ki jo komisija EU primore.

Spomnite se na avtomobile. Je trebalo usklajeno akcijo na nivoju EU samo zato, da so zaceli priznavati garancijo cez mejo. Pri avtih! Kaj se dogaja sele pri medicinskem materialu...
0725JOVAN sporočil: 2
[#2618890] 29.09.16 14:09
Odgovori   +    6
Isti problem je z DDV, Nemčija ima 19% ,SLOVENIJA 22%
Da so plače v gospodarstvu nižje kot v Nemčiji je vsem razumljivo in sprejemljivo.
Logično bi bilo ,da bi morali biti davki procentualno bolj ugodni ali po črnem scenariju vsaj isti, kot v bogati Nemčiji.
Nikakor pa nnnnneeee višji.
najobj sporočil: 31.918
[#2618904] 29.09.16 15:14
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: najobj 29.09.2016 15:19
... Kot smo še izvedeli, je imel poljski dobavitelj potem z multinacionalko, katere stente prodaja, precejšnje težave, ker je poceni prodal v Slovenijo, češ da ji bo s tem »sesul cel Balkan«, beri, nenormalno visoke cene tudi v drugih državah na Balkanu. Tako pravijo viri.
Žal pa UKCL prvega uspeha ni znal ali hotel nadaljevati.
...

... holy shit ! ... evo, zdaj pa jaz res ne vem, ali je Rednakova funkcionalno nepismena, da ne razume pomena(!) besed, ki jih je sama napisala, ali pa ne razume slovensko ... khmm, ker se sicer ne bi spraševala, zakaj "UKCL prvega uspeha ni znal ali hotel nadaljevati" ... pizda, kako Rednakova ne razume, da UKCL prvega "uspeha" očitno NI MOGEL nadaljevati, ker je poljski dobavitelj (= preprodajalec v Sloveniji) imel težave z multinacionalko in se svojega "privat" biznisa v Sloveniji s preprodajo "poljskih" stentov ni več mogel iti, ker bi ga multinacionalka v nasprotnem našutirala in bi se za svoj posel - v primerjavi s Slovenijo - v ogromni Poljski lahko lepo obrisal pod nosom ...

P.S.: v zvezi s tem sem pred dnevi toti forum.finance.si/?m=...333&single post napisal in sem - čeprav sem ugibal - imel z reakcijo multinacionalke očitno še kako prav ... khmm, če zdaj pozabim, da se novinarjem Financ za primorske kmete sladko jebe, ker jih ne moti razlika v ceni, ki jo za breskve plača Fructal in kupec na ljubljanski tržnici ...
P46000 sporočil: 299
[#2618908] 29.09.16 15:34 · odgovor na: 0725JOVAN (#2618890)
Odgovori   +    3
[0725JOVAN]
Isti problem je z DDV, Nemčija ima 19% ,SLOVENIJA 22%
Da so plače v gospodarstvu nižje kot v Nemčiji je vsem razumljivo in sprejemljivo.
Logično bi bilo ,da bi morali biti davki procentualno bolj ugodni ali po črnem scenariju vsaj isti, kot v bogati Nemčiji.
Nikakor pa nnnnneeee višji.
Ma kje si se ti vzel...

1. ker je potrošnja večja, je pobranega DDV absolutno več v Nemčiji (per capita)
2. ker je država večja, je relativno cenejša
BlazVo sporočil: 2.599
[#2618910] 29.09.16 15:37
Odgovori   +    2
Bravo.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2618911] 29.09.16 15:43 · odgovor na: najobj (#2618904)
Odgovori   +    3
A res ne morte enih pacientov zmetat s foruma ??

:-(
najobj sporočil: 31.918
[#2618919] 29.09.16 16:31 · odgovor na: BlazVo (#2618911)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: najobj 29.09.2016 16:33
[BlazVo]
A res ne morte enih pacientov zmetat s foruma ??

:-(
... čuj, ti se raje ukvarjaj z vsebino napisanega, paciente pa pusti na miru ... khmm, če so se oni odločili, da bodo tvoje perverzno pridiganje drugim o morali pustili na miru, ker se te v tvojem paralelnem svetu nič ne prime ...

P.S.: zaenkrat Financarji na totem forumu še dopuščajo, da se pove kaj kritičnega kontra njim samim, ko pa ne bodo, pa tudi meni ne bo problem odpovedat naročnino, jebiga ...
anon-318613 sporočil: 664
[#2618923] 29.09.16 17:13
Odgovori   +    2
Glažar nas lahko primerja z glaževino in glaži; "Pri cenah srčnih zaklopk se pa res ne moremo primerjati z Nemčijo. Aja?"

Zakaj? Ali je to njegov domet?

Lahko nas primerja tudi z Luxenburgom ali San Marinom, lahko nas primerja s Švico ali Norveško, lahko nas primerja z Bosno ali Venezuelo!

Glažarji, nehajte s prikrojevanjem, začnite upravičevati svoj obstoj!

Glaž je pol prazen ali pol poln, je razbit ali zaprašen, ... Kapljice preveč bojda ne drži, kapljica preveč pa, dohtarji trdijo, škoduje zdravju :)
anon-51576 sporočil: 9
[#2618930] 29.09.16 19:07
Odgovori   +    8
Sploh ne razumem dejstva, da nihče jasno ne pove, da se da s proizvajalci vedno, resnično vedno, dogovoriti za sprejemljive cene. Naši dobavitelji seveda natančno vedo, do kod lahko navijejo cene in tudi jih. Vse ostalo govorjenje je le blef. Dejstvo je, da so te provizije in prenakazila razlike bili znani že v prejšnji državi in da je to le nadaljevanje stare prakse. Način poslovanja se pač še ni spremenil. In to velja za vse pri nas, od nabave in prodaje čevljev naprej... In zato so nekateri izjemno bogati, kupci pa zaradi preplačanih izdelkov revnejši. No, vsaj kupci bi lahko postali bolj izbirčni in zahtevni...Ceniti bi morali svoj denar, in to povsod.
anon-311866 sporočil: 44
[#2619100] 01.10.16 09:09
Odgovori   +    1
Sem poslušala debato,pa nisem vedela ali naj se smejim ali jočem.Sprašujem se kje so ti ljudje delali fakultete.Verjetno pri Aburiđinih.Ker sem bila trgovec in potem ekonomist mi je slabo ko jih poslušam. Komu solijo ti posredniki pamet.Predobro vem kako se to dela in koliko dajo v svoje žepe. Pa tega ne vem samo jaz.Vse te kateri tako lepo živijo na naš račun je lako sram ampak se ne zavedajo da tudi za njih pride palica.Z denarjem se res vse kupi samo poštenja ne in vesti.Res se čudim,da narod že ne ponori. Zamislite si kaj bi bilo,da se ozavestijo ne bodo več pohlevne ovce in se vstanejo. 250 tisoč. Si zamislite kaj bo ministrica takrat?
Endimion sporočil: 10.306
[#2619107] 01.10.16 10:13 · odgovor na: BlazVo (#2618911)
Odgovori   +    5
Pa zakaj Blaž?

To ciganijo se gredo veliki proizvajalci povsod.

Sem že na Twitterju o tem, a bo še tu.

Leta 2007 smo v firmi, kjer sem delal kot kalkulant prodajnih elektroinštalacijskih kalkulacij kupiti robo od tujega prodajalca. Ker je imel cene za cca. 30% nižje od zastopnika v SLO. Tega bi nabavili za cca. 300 do 400 jurjev letno. Ker smo tok te robe pomontirali.

Ni šlo. Dejansko je našemu šefu rekel oni da če proda nam, mu bo proizvajalec vzel prodajo doma. Obsojeni na domačega maziljenca.

In to v segmentu šalterjev in vtičnic. Kjer imaš solidno izbiro proizvajalcev. A če stranke želijo A jim moraš izdobavit A. Ne B ali C.

Tako da kar kolega najobjestni pravi ni pacientovsko. Je kar realna slika marsikje.

V segmentu medicinskih pripomočkov kjer imaš na ravni proizvajalcev dejansko oligopol, so take reči še bolj izrazite. Ker ne moreš izbirat med žnj izdelki. Imaš jih na voljo 5 ali pa 10. Ali pa še manj kot 5...

In na koncu lahko EU zapove marsikaj. A proizvajalec je oni ki odloča kdo bo skrbel za njegovo prodajno mrežo in kje. Če mu poljak razjebava maržo na balkanu se ga bo odkrižal. To lahko naredi. Saj veš. Free market... Proizvajalec se lahko prosto odloča.

In prav v tem primeru Kupec ni več kralj. Ker je izdelek ono kar rabi. Stente rabimo. Zaklopke rabimo. Umetne kolke rabimo. A to prekleto ne dela 100000 firm. To niso reči ki jih narediš v obrtniški delavnici in imaš v horjulski dolini (sorry horjulci, a vas omenjam zato ker ma vsaka druga bajta neko obrt) 10 majstrov ki to delajo.

Zakaj denimo kapitalski trg v denimo ZDA deluje boljše kot pa v SLO. Ker boljše zagotavlja osnovni princip. Mnoštvo prodajalcev in mnoštvo kupcev. Tam se lahko potem boljše oblikuje neka tržna cena za neko dobrino. Na LJSE imaš pa koliko kupcev in prodajalcev?

In ja... Trg naj bi bil oni ki določa cene. Za dano kvaliteto. V marsikaterem segmentu tega ni. Ker imaš bolj ali manj dogovorne kartele.

Ta medicinski je le eden od njih. In najbolj nagravžen, ker kasira na rečeh, ki jih ljudje moramo imeti.
Endimion sporočil: 10.306
[#2619121] 01.10.16 12:16 · odgovor na: anon-51576 (#2618930)
Odgovori   +    4
Poskusiva drugače.

Imaš dve trgovini. Samo dve. Ni jih 30. Kolikšen manevrski prostor imaš pri pogajanjih za ceno? Bolj uboge..

In ker sta ta dva trgovca bolj ali manj Homo Sapiensa, se bosta slej al prej našla v neki malo boljši zidanici... In zjebala tebe kot kupca. Ker si bosta dogovorno razdelila trg. Ker to lahko. Ker sta samo dva.

Se bom navezal na moj prejšni post kjer sem odgovarjal Blažu.

Firma o kateri sem govoril, je bila takrat 4. Največji elektroinštalater v državi. Kaj so naredili Big Bossi. En sestanek na mesec nekje... Pa je blo zmenjeno kdo bo kaj delal. Jaz to ti ono... Ponudbe smo en drugemu pošiljali in jih frizirali. Stvar je delovala dokler ni en ratal špilferderber pa zajebal vse ostale. A ceno dogovarjanja med proizvajalci je na koncu plačal kupec.

Ena Slovenija ma fullllll pogajalsko moč pri denimo Glaxo-Smith-Kline. Ali pa Bayerju.

Teža kupca je zelo odločilen faktor. Naše bolnice te robe ne skurijo toliko da.. Bi lah dobili količinski popust za nemčijo ki je 40x večji trg. Po prebivalcih. Kamoli po GDP ju.

V firmi kjer delam zdaj imamo dobavitelja. Pri njem dela folk tut ponoči da zadosti našim potrebam. In cene so nižje kot za male stranke. Je pa res da ta dobavitelj dobi od nas konkretno cifro denarja vsak mesec. Dokler bo konkurenčen cenovno in terminsko ima posel.

Bi kurac jaz kot Endimion dobil enake plačilne in terminske pogoje...

Ker sem velikostno palček napram onemu velikemu. Malemu ponudiš. Velikemu ustrežeš. Tako to v poslu gre.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2619125] 01.10.16 14:23 · odgovor na: Endimion (#2619107)
Odgovori   +    4
[Endimion]
Pa zakaj Blaž?

To ciganijo se gredo veliki proizvajalci povsod.

Sem že na Twitterju o tem, a bo še tu.

Leta 2007 smo v firmi, kjer sem delal kot kalkulant prodajnih elektroinštalacijskih kalkulacij kupiti robo od tujega prodajalca. Ker je imel cene za cca. 30% nižje od zastopnika v SLO. Tega bi nabavili za cca. 300 do 400 jurjev letno. Ker smo tok te robe pomontirali.

Ni šlo. Dejansko je našemu šefu rekel oni da če proda nam, mu bo proizvajalec vzel prodajo doma. Obsojeni na domačega maziljenca.

In to v segmentu šalterjev in vtičnic. Kjer imaš solidno izbiro proizvajalcev. A če stranke želijo A jim moraš izdobavit A. Ne B ali C.

Tako da kar kolega najobjestni pravi ni pacientovsko. Je kar realna slika marsikje.

V segmentu medicinskih pripomočkov kjer imaš na ravni proizvajalcev dejansko oligopol, so take reči še bolj izrazite. Ker ne moreš izbirat med žnj izdelki. Imaš jih na voljo 5 ali pa 10. Ali pa še manj kot 5...

In na koncu lahko EU zapove marsikaj. A proizvajalec je oni ki odloča kdo bo skrbel za njegovo prodajno mrežo in kje. Če mu poljak razjebava maržo na balkanu se ga bo odkrižal. To lahko naredi. Saj veš. Free market... Proizvajalec se lahko prosto odloča.

In prav v tem primeru Kupec ni več kralj. Ker je izdelek ono kar rabi. Stente rabimo. Zaklopke rabimo. Umetne kolke rabimo. A to prekleto ne dela 100000 firm. To niso reči ki jih narediš v obrtniški delavnici in imaš v horjulski dolini (sorry horjulci, a vas omenjam zato ker ma vsaka druga bajta neko obrt) 10 majstrov ki to delajo.

Zakaj denimo kapitalski trg v denimo ZDA deluje boljše kot pa v SLO. Ker boljše zagotavlja osnovni princip. Mnoštvo prodajalcev in mnoštvo kupcev. Tam se lahko potem boljše oblikuje neka tržna cena za neko dobrino. Na LJSE imaš pa koliko kupcev in prodajalcev?

In ja... Trg naj bi bil oni ki določa cene. Za dano kvaliteto. V marsikaterem segmentu tega ni. Ker imaš bolj ali manj dogovorne kartele.

Ta medicinski je le eden od njih. In najbolj nagravžen, ker kasira na rečeh, ki jih ljudje moramo imeti.
Sicer je že samo po sebi hecno, da moraš finančno upravljalskim eminencam ti razlagati, kako deluje ekonomija obsega, jaz bom pa samo dodal, zakaj JE PRAV, DA SO ZAKLOPKE PRI NAS DRAŽJE, in zakaj proizvajalec mazili lokalnega maziljenca.

Sam sem delal za distribucijsko firmo (torej domačega maziljenca) vecjih IT znamk (IBM, HP, Lenovo, Dell ipd.).

Občasno smo se ukvarjali tudi z aktivnim preprečevanjem uvoza nemških distributerjev. Nemški distributer je namreč resellerju ponujal boljše cene, kot proizvajalec meni! Meni bi se bolj splačalo računalnike kupovati od švabskih distijev, kot pa od proizvajalca samega.

1. IBM je imel svojčas v sloveniji 200 zaposlenih (svojih, ne pri distributerju), in isto HP. To so ljudje, ki skrbijo da se prodaja tvoja roba, in ne konkurenčna. Te ljudi je treba plačati. Zato so cene višje. V slovenijo se uvozi dve paleti enega tipa robe, v nemčijo pa pet tovornjakov na isto časovno enoto. Zato so pri nas cene višje. V sloveniji se en distributer ukvarja s 5 milijoni prometa na brand, v nemčiji pa s 500. Zato so cene višje. Ne bom sploh šel v zagotavljanje servisa in jezikovnih prevodov za pašaluk Slovenija in s tem povezane stroške.

2. Vsi veliki imajo dva ali tri domače maziljence, nikoli samo enega - ker sicer bi si ta nabijal marže - bolje je prodati 5 milijonov po 10% marže, kot pa 20 milijonov po 2,5% marže. Proizvajalec pa seveda želi prodati več.

3. proizvajalci, ki se s trgi kot je slovenija ukvarjajo iz madžarske, srbije ali avstrije, prodajo veliko veliko veliko manj. Kar je normalno in mora bit otročje jasno. Taki proizvajalci si rečejo "okej, na tem dvomilijonskem trgu me pač ne bo, in tudi stroškov s tem ne bom imel, itak je z njimi več dela kot haska."

4. Če hoče nekdo kupiti produkt, ki se ga aktivno poriva v sloveniji - denimo HP računalnik, ali tvoj elektroštekar, ali pa jebeno srčno zaklopko, mora razumeti, da bo cena pač primerna temu, da je on sploh nekje izvedel za ta izdelek, da bo tukaj na zalogi, da ima servis z usposobljenimi serviserji vsaj v Ljubljani, in tako dalje.

5. Seveda lahko končna stranka, nek kurcev zdravstveni dom ali pekarna Ramadani kupi robo od nemškega resellerja/instalaterja, in on to njim lahko proba prodat. Ampak stvar proizvajalca je, ali on svoj izdelek želi prodajat z aktivno distribucijsko in resellersko mrežo, ali iz enega (najbolje kar Amazonovega) centra nekje v Nemčiji. Ker če se bo proizvajalec odločil za tak policy, se pač bo, domači maziljenci a.k.a. distributerji pa se bodo ukvarjali z drugimi znamkami. Ki bodo prodale desetkrat več od optimiziranega centraliziranega proizvajalca.

5.a. Če proizvajalec želi aktivno mrežo tudi v pašalukih kot je Slovenija, jo seveda mora ščititi. ker sicer mu bo nemški disti poharal velike posle na našem trgu, za male posle pa se mu bo seveda jebalo - niso vredni niti stroškov dviganja telefona in pošiljanja mailov, kaj šele zagotavljanja servisnih storitev. In potem se bodo tudi domači maziljenci raje ukvarjali s proizvajalci, ki jih bodo ščitili.

5.b. Če je končna stranka pripravljena kupiti robo, ki se je nikar aktivno poriva v sloveniji, ji tega nihče ne more preprečiti. Če pa želi robo proizvajalca, ki ima za slovenijo nek svoj policy, pa se stranka nima kaj vtikati v proizvajalcevo svobodo policyja. Stranka ni tak kralj. Če ji policy ne paše, naj kupi čang šlang zaklopke. Noben proizvajalec ni DOLŽAN stranki prodat svoje robe.

Zato, na dolgo in v plain as possible, je prav in mora biti tako, da roba v sloveniji stane več kot v nemčiji.

Edini razlog, zakaj neka roba na ogromnem trgu lahko V DISTRIBUCIJI stane več kot na majhnem, je strošek robe blizu nič in se cena veže na standard prebivalstva. Denimo cena programske opreme kot je Office, ali pa antivirusnih programov - v Bosni ga pač ne moreš ponujat za tak denar kot v Nemčiji. In tam se dogaja obratno rentačenje in sitnarjenje, in nerazumevanje tega, da je razvoj produkta imel stroške, zdaj je produkt tukaj, in lastnik ima pravico, da izvaja tak globalen policy, kot on želi.

A ni hecno da res moramo to razlagat?
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2619127] 01.10.16 14:39 · odgovor na: Endimion (#2619121)
Odgovori   +    3
[Endimion]
Poskusiva drugače.

Imaš dve trgovini. Samo dve. Ni jih 30. Kolikšen manevrski prostor imaš pri pogajanjih za ceno? Bolj uboge..

In ker sta ta dva trgovca bolj ali manj Homo Sapiensa, se bosta slej al prej našla v neki malo boljši zidanici... In zjebala tebe kot kupca. Ker si bosta dogovorno razdelila trg. Ker to lahko. Ker sta samo dva.

Se bom navezal na moj prejšni post kjer sem odgovarjal Blažu.

Firma o kateri sem govoril, je bila takrat 4. Največji elektroinštalater v državi. Kaj so naredili Big Bossi. En sestanek na mesec nekje... Pa je blo zmenjeno kdo bo kaj delal. Jaz to ti ono... Ponudbe smo en drugemu pošiljali in jih frizirali. Stvar je delovala dokler ni en ratal špilferderber pa zajebal vse ostale. A ceno dogovarjanja med proizvajalci je na koncu plačal kupec.

Ena Slovenija ma fullllll pogajalsko moč pri denimo Glaxo-Smith-Kline. Ali pa Bayerju.

Teža kupca je zelo odločilen faktor. Naše bolnice te robe ne skurijo toliko da.. Bi lah dobili količinski popust za nemčijo ki je 40x večji trg. Po prebivalcih. Kamoli po GDP ju.

V firmi kjer delam zdaj imamo dobavitelja. Pri njem dela folk tut ponoči da zadosti našim potrebam. In cene so nižje kot za male stranke. Je pa res da ta dobavitelj dobi od nas konkretno cifro denarja vsak mesec. Dokler bo konkurenčen cenovno in terminsko ima posel.

Bi kurac jaz kot Endimion dobil enake plačilne in terminske pogoje...

Ker sem velikostno palček napram onemu velikemu. Malemu ponudiš. Velikemu ustrežeš. Tako to v poslu gre.
Tako.

Še nekaj o dogovarjanju - ja normalno da se dogovarjamo, in da "ceno plača kupec". In normalno da slej ali prej nekdo rata špilferderber. Ker tudi V DOGOVARJANJU JE TRG!

Če se midva zmeniva za dvojno maržo, bova sodelovala nekaj časa. Čese zmeniva za zgolj 20% povišano maržo, bova sodelovala že dlje, ker za 20% ni vredno skakat v zelje in podkupovat in se jebat in uničt sodelovanja.

Če pa sva se zmenila za štirikratno maržo (od neke brake-even jedva nad vodo maržice), bom pa seveda imel veliko apetitov, da te pri tavelikem poslu zajebem, in namesto da ti prodaš po štirikratni jaz prodam po 3,8 kratni :-)

In nad temi dogovorjenimi maržami budno bdi proizvajalec, in s svojo neuničljivo macolo udari po dogovornikih, če so šli predaleč. ali zato, ker bo izgubljal konkurenčnost napram konkurenci, ali pa zaradi favšije - ker bi lahko njemu več ostalo, če je pri kupcih toliko lufta... zakaj bi puščal distributerjem.

Ta zadnječasna moda o nekih "poštenih razpisih" in "tržnih cenah" je ista stvar kot pizdenje nad tem, da je politika pokvarjena. Ja je, tam nekje odkar obstaja šloveštvo.

Spet, sploh nisem šel v skupne stroške tega, da bi se brez dogovarjanja porabilo trikrat več delovnih ur pri distijih in tudi do dvajsetkrat več ur pri resellerjih za isto ponudbo. Ja, včasih stranka pošlje povpraševanje tudi na dvajset koncev. In pol devtnajst ljudi dela neke ponudbe za brezveze. To vem, ker sem kot disti od vseh dvajsetih dobil povpraševanje za isto stvar. To je seveda ekstrem, ampak pet ali šest komadov pa ni nič nenavadnega.

In slej ko prej tut resellerji pogruntajo, da se to ne splača, in se probajo med seboj in še bolj z menoj zmenit "katera stranka je od koga".

In vse to je najbolj normalna stvar na svetu.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2619128] 01.10.16 14:46 · odgovor na: anon-207617 (#2619127)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-207617 01.10.2016 14:58
Morda se včasih zgodi, da stranka in dobavitelj poštekata kako se jima najbolj splača delati, in posel lepo laufa, dobavitelj ima zaslužek, stranka pa odlično in hitro storitev.

In pol prileti novinar in vpraša "zakaj pa vi plačujete več kot v nemčiji, bebci?"

Vem da je tole vseskupaj advocatus diaboli in da je posredi veliko korupcije v nabavi v slovenskem zdravstvu. Ampak korupcijo se rešuje s privatizacijo ustanov, ne pa z bobnanjem o vsakem posameznem primeru razlik v cenah. Potem pa korupcije ne bo, samo cene bodo ameriške :-)

PREDVSEM je treba gledati pod prste nabavnikom, ki so potrdili in podpisali drage nabave, ne pa kdo dela v ponudbi. Dolžnost prodajalca je, da proda po najvišji možni ceni.
primozap sporočil: 62
[#2619132] 01.10.16 16:14 · odgovor na: anon-207617 (#2619128)
Odgovori   +    1
Glažar se mejčken spreneveda, da ni ničesar vedel o cenah oprornic, saj je pred nekaj meseci zavrnil soglasje dr. Noču za delo v Izoli, ker je dr. Noč predlagal nabavo opornic, s katerimi dela, za trikrat nižjo ceno, pa še naslov mu je povedal, kje jih lahko dobi, to pa je bilo za tovariše tu mač. Soglasje seveda podpiše direktor, ampak ve se, kdo je glavni v KC. Na Glažarja so pač pritisnile tovariške pijavke, ki pijejo kri v KC od nekdaj in pijavke so mu svetovale, naj skensla Noča. Glede prednosti privatizacije bolnic, kar piše en forumaš, pa bi bil isti dizaster, kot če so bolnice državne; privatniki bi pokradli še več, to kar imamo privatnega, je čisto dovolj. Rešitev bi bila državna bolnica s poštenim vodstvom, kar v moralno in etično skorumpirani državi Sloveniji ni mogoče. Tako bo, kot je rekel Dobovšek, kradli bodo naprej, eni in drugi.
najobj sporočil: 31.918
[#2619235] 03.10.16 09:49 · odgovor na: Endimion (#2619107)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 03.10.2016 09:54
[Endimion]
Pa zakaj Blaž?

To ciganijo se gredo veliki proizvajalci povsod.

Sem že na Twitterju o tem, a bo še tu.
... čuj, po mojem ti gospoda doktorja psihologije in finančnika z 20-letnimi izkušnjami v upravah in nadzornih svetih družb nisi dobro razumel, ker on mene ne bi našutiral s totega foruma, ker ne bi razumel temeljev ekonomije obsega, ampak bi on mene našutiral, ker mu grem že od nekdaj na jetra, zaradi takih forum.finance.si/?m=...159&single postov ob njegovegem slabem spominu pa sploh ... evo, in je on probal našuntat Financarje, naj me našutirajo s totega foruma, ker bi naj jaz Rednakovo žalil, ko sem napisal, da ne razume lastnih besed, ko je najprej napisala "Kot smo še izvedeli, je imel poljski dobavitelj potem z multinacionalko, katere stente prodaja, precejšnje težave, ker je poceni prodal v Slovenijo, češ da ji bo s tem »sesul cel Balkan«, beri, nenormalno visoke cene tudi v drugih državah na Balkanu. Tako pravijo viri." in se potem v naslednjem stavku silno čudila, ker "Žal pa UKCL prvega uspeha ni znal ali hotel nadaljevati. ...

P.S.: z gospodom doktorjem psihologije in finančnikom z 20-letnimi izkušnjami v upravah in nadzornih svetih družb se po svoje celo strinjam, ker se na opustelem forumu Financ le še redki pacienti trudimo, da ga držimo pri življenju, ker sicer jaz totega tvojega posta verjetno sploh ne bi opazil, zdaj pa v petih minutah preberem vse, kar se je na totem forumu zadnje tri dni dogajalo oziroma bolje rečeno, kaj se ni dogajalo ...

Strani: 1