Strani: 1

tasilo sporočil: 9.830
[#2618090] 23.09.16 10:42
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: tasilo 23.09.2016 10:44
Vlada je pokazala dobro voljo. Kaj pa akcija?

Z akcijo je pa takole: www.google.si/search...WvbDExM%3A
Kanzon sporočil: 2.392
[#2618110] 23.09.16 12:00
Odgovori   +    1
..ampak sedaj imam čas zase.Zato preprosto vozim..
pobalin sporočil: 14.456
[#2618115] 23.09.16 12:46
Odgovori   +    16
Zadnja sprememba: pobalin 23.09.2016 12:54
Komaj čakam čas, ko se bo kakšen s.p. 100% uberist spomnil, da je pravzaprav v popolnoma odvisnem razmerju do svojega edinega "delodajalca", in bo po črki zakona zahteval redno zaposlitev pri njem. To bi bil en lep razfuk tega fakapa.

P.S.: Izvršna direktorica za komunikacije v podjetju Uber bi se po starem reklo šefica agitacije in propagande, pljunuta za druženje s Koprivnikarjem. Ta gorenjski muzikant me vedno bolj spominja na Mistra Džirla: luta svijetom in bira najbolje za nas.
Vinci sporočil: 5.933
[#2618129] 23.09.16 13:31
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: Vinci 23.09.2016 13:31
Dobro to. Bravo vlada. Zajebaj domačega taksista in se dilaj s tujim. Z domačim taksistom se nismo pripravljeni pogovarjati o spremembah taksi regulative, s tujim smo se. Pa AirBnB ... bog pomagaj.
anon-245774 sporočil: 2
[#2618152] 23.09.16 15:04 · odgovor na: pobalin (#2618115)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 23.09.16 13:12
Ne veš koga ti je bolj žal: tega ministrskega kljukca ali 200.000 urbanih Möchtegern startaup/kreativcev/s.p.podjetnikov, ki jim bo to rikša unterfuzlanje nadomestilo iPad, lastno mater in hotjogo.
najobj sporočil: 31.870
[#2618158] 23.09.16 15:26
Odgovori   +    1
... Če želite biti taksist, potrebujete »vse živo«: od licence obrtne zbornice do dovoljenja občine, dvakrat na leto tehnični pregled in dodatno zavarovanje za javni prevoz potnikov – brez tega se ne morete registrirati. ...

... alzo, če jaz zdaj toti »vse živo« prav razumem, se bo - ko bo končno "akcija" - za kakšen evro ceneje Tanja raje vozila s "taksisti" brez zavarovanja potnikov in z avtomobili brez tehničnega pregleda ... eh, jebiga ...
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2618176] 23.09.16 19:07 · odgovor na: najobj (#2618158)
Odgovori   +    2
expandedramblings.co...tatistics/
www.wired.com/2016/0...soars-now/

Imaš prav. Podalpsko pleme, ki si je izbralo pot nazaj v jamo, tega NE potrebuje. Moda meseca: sveže strojene zajčje kože.

KhM kHm, hrk, pljuc.
pobalin sporočil: 14.456
[#2618188] 23.09.16 21:34 · odgovor na: anon-245774 (#2618152)
Odgovori   +    1
[brikola]
Ne veš koga ti je bolj žal: tega ministrskega kljukca ali 200.000 urbanih Möchtegern startaup/kreativcev/s.p.podjetnikov, ki jim bo to rikša unterfuzlanje nadomestilo iPad, lastno mater in hotjogo.
Vem. Prvega mi ni čisto nič žal.
anon-25916 sporočil: 10
[#2618207] 24.09.16 10:40
Odgovori   +    3
Ali se vam je novinarjem in ministru čisto zmešalo? Taka aplikacija kot jo ponuja Uber je v Sloveniji že obstajala in to v času ko je bil Uber še v plenicah. Problem startup-a je bil ravno v tem, da ga novinarji niti slučajno niste želeli podpreti pa je bil dosti bolj prijazen kot pa Uber. Tehnološko je ponujal prav vse, kar ponuja Uber, brez dela na črno, za nekaj procentno provizijo (Uber 20%). Zdaj pa novinarji brezplačno reklamirate ameriško podjetje, ki ponuja delo na črno, ki bo glede na Koprivnikarjevo klečeplazenje neobdavčeno pobralo zajeten kos pogače in ki bo slej ko prej izrinilo tudi voznike iz avtomobilov. Prepričan sem, da je v Slovenij vsaj 100 tehnoloških podjetji, ki so sposobni aplikacijo "Uber" lansirati v roku nekaj mesecev. Novinarji, ste jih pripravljeni podpreti, da bo javnost vedela za njih in pričela uporabljati njihovo aplikacijo? G. Koprivnikar ste se pripravljeni sestati z njimi... najbrž ne... tako malo dvakoplačevalskega denarja je pa res "škoda" trošiti? G. Koprivnikar ste sploh kdaj pomislili, da bi npr. v Ameriki ponudili kakšno rešitev slovenskega podjetja?
pobalin sporočil: 14.456
[#2618209] 24.09.16 11:08 · odgovor na: (#2618189)
Odgovori   +    0
[BeliF]
> [pobalin]
> Komaj čakam čas, ko se bo kakšen s.p. 100% uberist spomnil, da je pravzaprav v popolnoma odvisnem razmerju do svojega edinega "delodajalca", in bo po črki zakona zahteval redno zaposlitev pri njem. To bi bil en lep razfuk tega fakapa.

škoda da ne velja še za d.o.o.je

bi lahko kar po črki zakona zahteval, da moj glavni kupec za vse veke vekomaj kupuje mojo robo, pa tudi če bi se cele dneve samo po riti praskal in ničesar dobavil...
Hitreje pišeš kot misliš? Uberist, ki bi ostal v odvisnem razmerju do Uberja npr. dve leti, bi se prekleto malo praskal po riti in bi moral prekleto redno in dobro dobavljati svoje delo, ker bi ga Uber sicer črtal hitreje kot ti pišeš. Če ti ni jasno, kako uberizacija deluje, poišči Črtov komentar z linkom na zelo poučen članek v komunajzarskem FT.
mater kake zblojene zakone imamo v Butalah
Prav res. V 19. stoletju so imeli veliko boljše, še posebno čisto na začetku stoletja. (pa naj jedo potico press)
najobj sporočil: 31.870
[#2618281] 25.09.16 19:06 · odgovor na: PyotrNovak (#2618176)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 25.09.2016 19:08
[PyotrNovak]
expandedramblings.co...tatistics/
www.wired.com/2016/0...soars-now/

Imaš prav. Podalpsko pleme, ki si je izbralo pot nazaj v jamo, tega NE potrebuje. Moda meseca: sveže strojene zajčje kože.

KhM kHm, hrk, pljuc.
... čuj, ampak ti imaš res težave s funkcionalno nepismenostjo, ker samo funkcionalno nepismeno bitje lahko v mojem postu prebere, da sem jaz za kaj drugega kot zgolj za varno prevažanje zavarovanih potnikov v tehnično brezhibnih vozilih taksi služb, kakorkoli se te službe imenujejo ... no, zaradi mene pa lahko tebe bolj poceni od registriranih taksistov prevaža naokoli tudi prvi pijani cigo, ki se pripelje mimo z neregistriranim avtom brez bremz, če boš seveda povedal, kje se prevažaš, da se ti bom lahko pravočasno izognil ...

P.S.: če si zaradi tega forum.finance.si/?m=...899&single na mene jezen, potem lepo povej, da si jezen na mene, ker se delam norca iz genialnega patenta papirnate vrečke "izumiteljev" iz obgrizenega jabolka, ki v svoji bolani požrešnosti res niso vredni nič drugega kot ... khmm, hrrrk in pljuc ...
najobj sporočil: 31.870
[#2618284] 25.09.16 19:17 · odgovor na: (#2618190)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 25.09.2016 19:17
[BeliF]
> [najobj]
> ... alzo, če jaz zdaj toti »vse živo« prav razumem, se bo - ko bo končno "akcija" - za kakšen evro ceneje Tanja raje vozila s "taksisti" brez zavarovanja potnikov in z avtomobili brez tehničnega pregleda ... eh, jebiga ...
zakaj pa ne? folk za par odstotkov popusta prek Pika kartice Mečkatorju sporoča vse kar nabavi. butalci pa so za 3€ na mesec prodali svojo zasebnost še davčni upravi (kvazi 70 milijonov na letni ravni zaradi davčnih blagajn, deljeno 2 milijona slovencev, delejeno 12 mesecev). zdaj rabijo še SOVO da se direktno nelegalno linka na varnostno kamero štarcune in vedo vse kar hočejo

ps: še dobro, da je Snowden ravno v kinu. takrat so se ljudje še sekirali zaradi tega, danes se za drobiž prodajajo
... čuj, če se ti ne sekiraš, potem res ne vem, zakaj bi se jaz sekiral za tvoje zdravje, zato si v totem forum.finance.si/?m=...281&single postu tukaj zgoraj preberi, kar se tebe tiče, da ne bom dvakrat pisal ...
najobj sporočil: 31.870
[#2618330] 26.09.16 09:51 · odgovor na: (#2618300)
Odgovori   +    0
[BeliF]
> [najobj]
> > [BeliF]
> > > [najobj]
> > > ... alzo, če jaz zdaj toti »vse živo« prav razumem, se bo - ko bo končno "akcija" - za kakšen evro ceneje Tanja raje vozila s "taksisti" brez zavarovanja potnikov in z avtomobili brez tehničnega pregleda ... eh, jebiga ...
> > zakaj pa ne? folk za par odstotkov popusta prek Pika kartice Mečkatorju sporoča vse kar nabavi. butalci pa so za 3€ na mesec prodali svojo zasebnost še davčni upravi (kvazi 70 milijonov na letni ravni zaradi davčnih blagajn, deljeno 2 milijona slovencev, delejeno 12 mesecev). zdaj rabijo še SOVO da se direktno nelegalno linka na varnostno kamero štarcune in vedo vse kar hočejo
> >
> > ps: še dobro, da je Snowden ravno v kinu. takrat so se ljudje še sekirali zaradi tega, danes se za drobiž prodajajo
> ... čuj, če se ti ne sekiraš, potem res ne vem, zakaj bi se jaz sekiral za tvoje zdravje, zato si v totem forum.finance.si/?m=...281&single postu tukaj zgoraj preberi, kar se tebe tiče, da ne bom dvakrat pisal ...
a damo za foro evro popusta da vidimo kakšno bo povpraševanje po varni ali nevarni varjanti...
... čuj, jaz glih nisem pravi kandidat za takšen test, ker taksi zelo redko uporabljam, ko pa bom pa rabil prevoz, pa bom definitivno uporabil "pravi" taksi, ker se glede na (ne)znanje in način vožnje niti z vsemi znanci nočem vozit ... khmm, če pa pomislim na vse idiote, ki jih vsaki dan vidim na cesti, pa sploh ...

P.S.: strinjam se s tabo, da bo do prvih komplikacij ob resnih nesrečah zaradi "prišparanega" evra škrta in nepremišljena raja pozabila na svoj nedefiniran status sopotnika neznancev v avtomobilih z neznanim tehničnim statusom ... khmm, če bo seveda za Uber res lahko vozil vsak, ki si bo vzel pet minut časa, ker mu bo v gostilni zmanjkalo za peti ali šesti pir ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2618337] 26.09.16 10:46 · odgovor na: (#2618300)
Odgovori   +    1
[BeliF]
a damo za foro evro popusta da vidimo kakšno bo povpraševanje po varni ali nevarni varjanti...
In je v sloveniji to bistveno?

Ce se bi slovenski revez razkantal v neregistriranem uberju brez dovoljenj, zavarovanja in tehnicnega, bi pac zbirali zamaske, ce ze drzava ne bi hotela brezplacno pomagati.

Sicer pa je debata brezvezna, ker v slovenijo ne prihaja UberPOP.
bc123a sporočil: 48.253
[#2618413] 27.09.16 08:08 · odgovor na: (#2618393)
Odgovori   +    0
[BeliF]
a UberBlack pa bo? ne spremljam tega uberja in se tam verjetno lepo vidi, koliko je povpraševanja po boljši in slabši storitvi
V vecini drzav kamor Uber gre, ponuja UberX (ne vem za Black, po moje je ta ravno tako redek, preprosto ker ni dovolj dobrih avtov v ponudbi), uberPOP pa precej redkeje.

Strani: 1