Strani: 1

crt sporočil: 27.124
[#2617304] 19.09.16 13:39 · odgovor na: (#2617300)
Odgovori   +    15
[republican]
> Med tistimi, ki so si izborili dodatno leto, so poleg Avstrije in Švice denimo še Albanija, Angora...

Kje pa je Angora?
okoli kosmatih ovc in zajcev :))
Tas sporočil: 481
[#2617308] 19.09.16 14:04 · odgovor na: (#2617300)
Odgovori   +    5
Ojej, hvala...rdim..... (ne v oči, kot angora zajc) :-) Tanja
0430ABAKU sporočil: 1.757
[#2617312] 19.09.16 14:22
Odgovori   +    3
Kolikor mi je znano, je treba prijavljati le bančne račune.
Obstajajo še drugačni, ki jih menda ni treba. Borzni (trgovalni), kartični, paypal ...
tstih sporočil: 5.199
[#2617314] 19.09.16 14:37
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: tstih 19.09.2016 14:40
V krizi vse bolj prihaja do izraza demokraticna nezrelost druzb. Ce je bil totalitarizem v EU pred 10 leti nepredstavljiv; je danes bolj vprasanje casa kot cesa drugega. Npr. Slovenija je v svojem bistvu precej putinisticna. Ze pred dvema letoma je uprizarjala politicne procese, parlament je kradel volilne mandate, tajne sluzbe so brutalno zlorabljali v politicne namene. V taksnih razmerah je izmenjava podatkov o virih financiranja politicno izpostavljenih posameznikov problematicna; saj bi dolocene drzave (npr. Slovenija, Grcija, itn.) lahko le-te uporabljale za dosego nedemokraticni ciljev. Dobro bi bilo, ce bi se kolo hladne vojne malo zavrtelo nazaj in bi se okolja z najslabsim track recordom, v katerem ne gre pricakovati postene uporabe teh podatkov (vklj.Slovenijo), izkljucilo iz teh procesov. Velja malo poriniti v tej smeri pri medn. institucijah.
Mi ne potrebujemo financnih podatkov o "nasih" ljudeh v tujini. Ce bi nam radi pomagali, naj nam dajo nazaj Voice of America in BBC slovensko sekcijo; da imamo na voljo porocila iz svobodnega sveta.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2617316] 19.09.16 14:54
Odgovori   +    8
Podjetnike bolj zanima, če bomo s sklepom slovenskega sodišča (izvršbe) lahko blokirali račune dolžnikov – barabinov, ki so prenesli denar na avstrijske podjetniške račune?
najobj sporočil: 31.870
[#2617325] 19.09.16 15:19 · odgovor na: tstih (#2617314)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 19.09.2016 15:20
[tstih]
V krizi vse bolj prihaja do izraza demokraticna nezrelost druzb. Ce je bil totalitarizem v EU pred 10 leti nepredstavljiv; je danes bolj vprasanje casa kot cesa drugega. Npr. Slovenija je v svojem bistvu precej putinisticna. Ze pred dvema letoma je uprizarjala politicne procese, parlament je kradel volilne mandate, tajne sluzbe so brutalno zlorabljali v politicne namene. V taksnih razmerah je izmenjava podatkov o virih financiranja politicno izpostavljenih posameznikov problematicna; saj bi dolocene drzave (npr. Slovenija, Grcija, itn.) lahko le-te uporabljale za dosego nedemokraticni ciljev. Dobro bi bilo, ce bi se kolo hladne vojne malo zavrtelo nazaj in bi se okolja z najslabsim track recordom, v katerem ne gre pricakovati postene uporabe teh podatkov (vklj.Slovenijo), izkljucilo iz teh procesov. Velja malo poriniti v tej smeri pri medn. institucijah.
Mi ne potrebujemo financnih podatkov o "nasih" ljudeh v tujini. Ce bi nam radi pomagali, naj nam dajo nazaj Voice of America in BBC slovensko sekcijo; da imamo na voljo porocila iz svobodnega sveta.
... holy shit ! ... čuj, to info.telemach.si/pdf...-mesta.pdf je sicer treba plačat, lahko pa sam izbiraš, kaj boš gledal ...
tstih sporočil: 5.199
[#2617328] 19.09.16 15:34 · odgovor na: najobj (#2617325)
Odgovori   +    1
[najobj]
> Mi ne potrebujemo financnih podatkov o "nasih" ljudeh v tujini. Ce bi nam radi pomagali, naj nam dajo nazaj Voice of America in BBC slovensko sekcijo; da imamo na voljo porocila iz svobodnega sveta.
... holy shit ! ... čuj, to info.telemach.si/pdf...-mesta.pdf je sicer treba plačat, lahko pa sam izbiraš, kaj boš gledal
Ti programi niso v nasem jeziku in neobremenjeni tekmujejo z eno najhujsih propagandnih masinerij v regiji. Potreben je drugacen, mnogo bolj angaziran in psiholosko dovrsen pristop. In Americani in Britanci to se vedno znajo poceti. Ce hocejo.
najobj sporočil: 31.870
[#2617331] 19.09.16 15:43 · odgovor na: tstih (#2617328)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 19.09.2016 15:44
[tstih]
> [najobj]
> > Mi ne potrebujemo financnih podatkov o "nasih" ljudeh v tujini. Ce bi nam radi pomagali, naj nam dajo nazaj Voice of America in BBC slovensko sekcijo; da imamo na voljo porocila iz svobodnega sveta.

> ... holy shit ! ... čuj, to info.telemach.si/pdf...-mesta.pdf je sicer treba plačat, lahko pa sam izbiraš, kaj boš gledal
Ti programi niso v nasem jeziku in neobremenjeni tekmujejo z eno najhujsih propagandnih masinerij v regiji. Potreben je drugacen, mnogo bolj angaziran in psiholosko dovrsen pristop. In Americani in Britanci to se vedno znajo poceti. Ce hocejo.
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, bi ti rad propagando druge barve ... eh, jebiga ...
tstih sporočil: 5.199
[#2617335] 19.09.16 15:59 · odgovor na: najobj (#2617331)
Odgovori   +    1
[najobj]
> Ti programi niso v nasem jeziku in neobremenjeni tekmujejo z eno najhujsih propagandnih masinerij v regiji. Potreben je drugacen, mnogo bolj angaziran in psiholosko dovrsen pristop. In Americani in Britanci to se vedno znajo poceti. Ce hocejo.
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, bi ti rad propagando druge barve ... eh, jebiga ...
Da. Kontrapropagando bi potrebovali kot zahodno pomoc mnogo bolj kot davcno ovajanje.
FIRA sporočil: 383
[#2617336] 19.09.16 16:03
Odgovori   +    1
Kje pa sta na seznamu USA in Brasilia?!
0214Indiv sporočil: 20
[#2617361] 19.09.16 19:30
Odgovori   +    1
To ni res, da bodo avstrijci poročali šele naslednje leto. Imajo možnost poročati že takoj 1.10.2016, kar tudi bodo, po pričevanjih nekaterih uslužbencev v avstrijskih bankah. Prav tako ni res, da bodo poročali samo za nove račune, ampak bodo poročal za vse račune ki bodo 1.10.2016 odprti. Dejstvo pa je da tudi naš Furs nima jasne slike glede tega kako in kdaj bo poetaka avtomatska izmenjava podatkov. Več pripenjam link (če ga lahko) kjer je na voljo več točnih informacij. www.skladi.com/ostal...v-avstriji

Prav tako pa imam pri sebi tudi original zloženko ene izmed avstrijskih bank kjer vse to jasno piše v slovenščini.
najobj sporočil: 31.870
[#2617416] 20.09.16 09:16 · odgovor na: tstih (#2617335)
Odgovori   +    0
[tstih]
> [najobj]
> > Ti programi niso v nasem jeziku in neobremenjeni tekmujejo z eno najhujsih propagandnih masinerij v regiji. Potreben je drugacen, mnogo bolj angaziran in psiholosko dovrsen pristop. In Americani in Britanci to se vedno znajo poceti. Ce hocejo.

... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, bi ti rad propagando druge barve ... eh, jebiga ...
Da. Kontrapropagando bi potrebovali kot zahodno pomoc mnogo bolj kot davcno ovajanje.
... OK, ampak če smo natančni, bi kontrapropagando kot zahodno pomoč mnogo bolj kot mi potrebovali Avstrijci, ker bodo oni davčno ovajali Slovence in ne obratno, če jaz toti članek prav razumem ... khmm, če seveda pozabim na komando za davčno ovajanje iz Bruslja ali kdo se je že spomnil, da je v EU treba plačevati davke, ker z Lune pač nič ne pade, Draghijev helikopter pa je premalo ...
anon-185587 sporočil: 70
[#2617488] 20.09.16 14:27
Odgovori   +    0
Kaj pa študentje, ki študirajo v tujini in jim na njihov račun nakazujemo za študij. Nekaj si zaslužijo celo sami z *malim delom* v Avstriji. Opravljajo nekajmesečno prakso in za to dobijo plačilo. Kako je s tem ? Verjetno je to vprašanje za nov članek.

Strani: 1