Strani: 1

tilenrexi sporočil: 6.775
[#2615568] 08.09.16 22:47
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: tilenrexi 08.09.2016 22:50
V novem prodajnem krogu bodo banke zaradi boljšega poslovanja Intereurope predvidoma pričakovale boljše ponudbe, po neuradnih ocenah vsaj sto milijonov evrov.
100 milijonov in prevzem dolga? -.-
0513ANITO sporočil: 10.814
[#2615571] 09.09.16 05:20
Odgovori   +    10
Privatizacija po slovensko.

Državna POŠTA kupuje firmo, ki je na borzi......

Namesto, da bi POŠTO privatizirali.

WTF, itd....
crt sporočil: 27.164
[#2615579] 09.09.16 06:59 · odgovor na: 0513ANITO (#2615571)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: crt 09.09.2016 07:01
[0513ANITO]
Privatizacija po slovensko.
Državna POŠTA kupuje firmo, ki je na borzi......
Namesto, da bi POŠTO privatizirali.
WTF, itd....
japonska cb se je znasla v top 10 delnicarjev najvecjih japonskih firm ( www.bloomberg.com/ne...-japan-inc ) , svicarska ima za cca 130 mrd delniskega portfelja (med drugim vec facebooka kot zuckerberg) www.reuters.com/arti...SL8N1B7383 ... get with the program :)
0513ANITO sporočil: 10.814
[#2615580] 09.09.16 07:02 · odgovor na: crt (#2615579)
Odgovori   +    4
[crt]
> [0513ANITO]
> Privatizacija po slovensko.
> Državna POŠTA kupuje firmo, ki je na borzi......
> Namesto, da bi POŠTO privatizirali.
> WTF, itd....

japonska cb se je znasla v top 10 delnicarjev najvecjih japonskih firm ( www.bloomberg.com/ne...-japan-inc ) , svicarska ima za cca 130 mrd delniskega portfelja (med drugim vec facebooka kot zuckerberg) www.reuters.com/arti...SL8N1B7383 ... get with the program :)
Eno bedarijo, opravičuješ z drugo?

Sicer pa nisi ti kriv....
crt sporočil: 27.164
[#2615582] 09.09.16 07:07 · odgovor na: 0513ANITO (#2615580)
Odgovori   +    8
[0513ANITO]
> [crt]
> > [0513ANITO]
> > Privatizacija po slovensko.
> > Državna POŠTA kupuje firmo, ki je na borzi......
> > Namesto, da bi POŠTO privatizirali.
> > WTF, itd....
>
> japonska cb se je znasla v top 10 delnicarjev najvecjih japonskih firm ( www.bloomberg.com/ne...-japan-inc ) , svicarska ima za cca 130 mrd delniskega portfelja (med drugim vec facebooka kot zuckerberg) www.reuters.com/arti...SL8N1B7383 ... get with the program :)

Eno bedarijo, opravičuješ z drugo?
kje ti vidis opravicevanje? to, da ti povem, kaksen je trend in da (spet) ne drzi tojemoznosamovsloveniji, nikakor ne pomeni, da tako dogajanje hvalim ali da me veseli.
Sicer pa nisi ti kriv....
no, vsaj to :)
anon-394991 sporočil: 252
[#2615590] 09.09.16 07:33
Odgovori   +    3
Zelo zanimiva tema az debato kaj je prav in kaj ni vredu. Sam osebno mislim, da je strateški nakup Inter Europe iz strani POŠTE prieren in pravilen. Če gledamo globalno ekonomijo in svetovna gibanja trgovanja je prešlo poslovanje na prodajo preko Spleta in tako se pojavijo pošiljanja izdelkov preko posrednikov, ki pa morajo imeti neke logistične centre in tudi prevozna sredstva, da spravijo izdelke do končnih poštnih poslovalnic. Tukaj je pravilno, da POŠTA gre v razvoj in ne, da svoj dohodek preusmerja za sanacijo izgubaške Slovenske Železnice, kjer goljufajo, da se kar kadi.

Zato menim, da bi lahko Pošta SLovenije razvila novo storitev in to je dostavo pošiljk do neke destinacije, kjer bi lahko večjo količino pošiljk poslala naprej po Morju, zraku ali pa po cesti. Smešno je, da imamo na vsakem vogal nekega špediterja, ki navija cene do onemoglosti in samo povečuje ceno končnemu izdelku. Zato nislim, da Slovenske Železnice niso primerne, saj je njihov izključni cilj kako delati zdraho na trgu transporta.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2615594] 09.09.16 08:12 · odgovor na: crt (#2615579)
Odgovori   +    2
Sory, Črt, spet mešaš politiko in monetarne ukrepe.

Upam, da boš to počasi nekako zapopadel.

Vse glih.
crt sporočil: 27.164
[#2615596] 09.09.16 08:17 · odgovor na: BlazVo (#2615594)
Odgovori   +    1
[BlazVo]
Sory, Črt, spet mešaš politiko in monetarne ukrepe.
Upam, da boš to počasi nekako zapopadel.
Vse glih.
vidis, sem prav razmisljal, ali naj pripisem...

(pizda, spet sem omenil svico, sorry blaz)

pa sem se ugriznil v jezik, ker bogvedi, kako bi bilo razumljeno... skoda, da se nisi se ti.
anon-34928 sporočil: 972
[#2615602] 09.09.16 08:29 · odgovor na: BlazVo (#2615594)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-34928 09.09.2016 08:30
[BlazVo]
Sory, Črt, spet mešaš politiko in monetarne ukrepe.

Upam, da boš to počasi nekako zapopadel.

Vse glih.
in kaj je monetarna politika CB drugega kot politične odločitve znotraj možnega in dovoljenega? When reality bends itself enough, je vse dopustno.

Dovolj je pogled v vzratno ogledalo, kaj je Draghi dopuščal kot meje možnega ob brundanju Weidmanna (ta začuda danes brunda precej manj oziroma sploh ne - kje so danes ordoliberalci?) še v ne tako oddaljeni preteklosti.
crt sporočil: 27.164
[#2615609] 09.09.16 08:53 · odgovor na: (#2615605)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 09.09.2016 08:58
[rename]
> [crt]
> > [0513ANITO]
> > Privatizacija po slovensko.
> > Državna POŠTA kupuje firmo, ki je na borzi......
> > Namesto, da bi POŠTO privatizirali.
> > WTF, itd....
>
> japonska cb se je znasla v top 10 delnicarjev najvecjih japonskih firm ( www.bloomberg.com/ne...-japan-inc ) , svicarska ima za cca 130 mrd delniskega portfelja (med drugim vec facebooka kot zuckerberg) www.reuters.com/arti...SL8N1B7383 ... get with the program :)

Pa mislis,mda bi svicarskanvlada vlagala v firmo, ki ima v izhodiscu -100milijonov?
In verjetno je tudi jasno, da svicarska vlada ne postavlja uprav v firmah, ki jih ima v svojem nalozbenem portfelju.
ker si ravno ti:

ja, je jasno (no, zaenkrat se).

podobno kot vceraj tudi danasnja epizoda ne pomeni, da postavljam popolni enacaj med svico in slovenijo (ali jugo), temvec pripombo, da dandanes srecujemo po svetu marsikaj, kar je izven tradicionalnega pojmovanja "razvitega zahoda" in "pravega kapitalizma". kar nabira se ta mehkoba.

a se je v zadnjih recimo 10 letih slovenija bolj priblizala temu zgoraj v narekovajih ali pa se je tisto bolj priblizalo sloveniji, to je pa verjetno zelo razlicno za razlicne oci. (zame ves, da ze leta furam zgodbo, da se ZAL svet slovenizira.)

apart from that, res se mi ne da ponavljati vsega od vcerjsnjega "svicarskega primera", tako da se lepo imej v svoji lepi naravi tem soncnem dnevu, jaz se bom tudi.
anon-34928 sporočil: 972
[#2615610] 09.09.16 08:53 · odgovor na: (#2615605)
Odgovori   +    2
[rename]
> [crt]
> > [0513ANITO]
> > Privatizacija po slovensko.
> > Državna POŠTA kupuje firmo, ki je na borzi......
> > Namesto, da bi POŠTO privatizirali.
> > WTF, itd....
>
> japonska cb se je znasla v top 10 delnicarjev najvecjih japonskih firm ( www.bloomberg.com/ne...-japan-inc ) , svicarska ima za cca 130 mrd delniskega portfelja (med drugim vec facebooka kot zuckerberg) www.reuters.com/arti...SL8N1B7383 ... get with the program :)

Pa mislis,mda bi svicarskanvlada vlagala v firmo, ki ima v izhodiscu -100milijonov?
In verjetno je tudi jasno, da svicarska vlada ne postavlja uprav v firmah, ki jih ima v svojem nalozbenem portfelju.
Zdaj ali ne razumeš kaj je centralna banka in kaj vlada, ali celo oboje.

In drugič, članka nisi prebral:
The SNB is mostly a passive investor, starting only last year to vote by proxy on issues such as executive pay and management structure.
najobj sporočil: 31.908
[#2615623] 09.09.16 09:54 · odgovor na: (#2615621)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 09.09.2016 09:55
[rename]
> [zois1]
> > [rename]
> > > [crt]
> > > > [0513ANITO]
> > > > Privatizacija po slovensko.
> > > > Državna POŠTA kupuje firmo, ki je na borzi......
> > > > Namesto, da bi POŠTO privatizirali.
> > > > WTF, itd....
> > >
> > > japonska cb se je znasla v top 10 delnicarjev najvecjih japonskih firm ( www.bloomberg.com/ne...-japan-inc ) , svicarska ima za cca 130 mrd delniskega portfelja (med drugim vec facebooka kot zuckerberg) www.reuters.com/arti...SL8N1B7383 ... get with the program :)
> > Pa mislis,mda bi svicarskanvlada vlagala v firmo, ki ima v izhodiscu -100milijonov?
> > In verjetno je tudi jasno, da svicarska vlada ne postavlja uprav v firmah, ki jih ima v svojem nalozbenem portfelju.
> Zdaj ali ne razumeš kaj je centralna banka in kaj vlada, ali celo oboje.
>
> In drugič, članka nisi prebral:
> The SNB is mostly a passive investor, starting only last year to vote by proxy on issues such as executive pay and management structure.
Spostovani Zois - verjames ali ne, da locim kaj je centralna, kaj poslovna banka...in kaj (slovenska) vlada....moj point je bil v tem, da se pri nas "drzava" oklepa lastnistva v podjetjih predvsem zato, da ohranjajo bankomate; predvidevam pa, da imajo svicarske portfeljski znacaj.
Ja?
... evo, se opravičujem, ker se mešam, ampak če jaz kratico SNB prav razumem, tukaj ni govora o švicarski poslovni banki, ampak o švicarski centralni banki ...
BlazVo sporočil: 2.599
[#2615659] 09.09.16 12:08 · odgovor na: anon-34928 (#2615602)
Odgovori   +    1
Če, tako kot jaz, verjameš, da je temelj napredka zadnjih nekaj stoletij zasebna pobuda, tržni mehanizem in konkurenca, potem je to razliko opazit tako izi, da je škoda razlagat.

Če tega ne verjameš, ti je seveda logično, da je država še lastnik podjetja, ki se ukvarja z organizacijo tovornega transporta, saj je itak že lastnik vsega drugega. In potem je logično, da ti je to tudi popolnoma primerljivo z monetarnimi ukrepi japonske CB.

Vse glih
BlazVo sporočil: 2.599
[#2615660] 09.09.16 12:11 · odgovor na: crt (#2615596)
Odgovori   +    0
Če se ti nisi mogel ugrizniti v jezik, da ne bi še enkrat dokazoval, da so sistemske traparije, ki jih počne SLO, pravzaprav isto, kot počnejo razvite države, zakaj bi se moral jaz.

Je veliki forumski vesglih Kahuna Črt nedotakljiv ?
anon-34928 sporočil: 972
[#2615666] 09.09.16 12:30 · odgovor na: BlazVo (#2615659)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-34928 09.09.2016 12:38
[BlazVo]
Če, tako kot jaz, verjameš, da je temelj napredka zadnjih nekaj stoletij zasebna pobuda, tržni mehanizem in konkurenca, potem je to razliko opazit tako izi, da je škoda razlagat.
In kater tržni mehanizem (če pojmujeva, da trg ekvilibrium poišče sam) zasleduje SNB pri FX intervenciji in postavljanju netržnih menjalnih tečajev?

Katerega zasleduje BoJ, ki postaja vse večji lastnik vsega kar leze in gre (en tak čudak je bil do leta 2007 AIG). Kaj počne danska centralna banka? Do pred 2008 nepojmljivo, da bi Fed na odprtem trgu kupoval MBS, se je materializiralo - cause reality bent.
Če tega ne verjameš, ti je seveda logično, da je država še lastnik podjetja, ki se ukvarja z organizacijo tovornega transporta, saj je itak že lastnik vsega drugega. In potem je logično, da ti je to tudi popolnoma primerljivo z monetarnimi ukrepi japonske CB.

Vse glih
En tak miselni eksperiment - Nemčija izven EMU, kaj misliš, da bi počela zveličavna Bundesbank v današnjem okolju? Bi čez palec ocenil referenčno OM (hint: kolikokratnik negativnega YTMja bunda bi bila)?
najobj sporočil: 31.908
[#2615671] 09.09.16 12:48 · odgovor na: (#2615650)
Odgovori   +    0
[rename]
Ja in?
Kdo pa je lastnik centralne banke, ce ne drzava?
... OK, če so portfeljske naložbe naloga centralne banke in če je naloga BS nakup Interevrope, potem je seveda vse OK ... khmm, če primer SNB iz Švice prestavim v Slovenijo, se razume ...
najobj sporočil: 31.908
[#2615703] 09.09.16 15:27 · odgovor na: (#2615695)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 09.09.2016 15:30
[rename]
Kaj ste zdaj toliko zaspinali s centralno banko???
Je Posta Slovenije centralna banka?

Poanta mojih komentarjev je:
- da svicarska centralna banka zagotovo ne investira/prevzema podjetij z -100milijoni
- da je Posta Slovenije v drzavni lasti in
- da drzava drzi firme v rokah zaradi zagotavljanja bankomatov posvecencem.
... čuj, to se ti s Črtom zmeni, ker če jaz predhodnike v tistem postu prav vidim, je on japonsko in švicarsko centralno banko potegnil iz rokava, jaz pa sem potem švicarsko centralno banko potegnil še v Slovenijo, ker je članek o Sloveniji ... jebiga, jaz Črtu ne morem nič več povedat, ker me - pojma nimam zakaj - ignorira v kompletu in lahko vidim samo njegove citirane poste ...

P.S.: tvojo poanto sem seveda razumel, ampak kot itak sam dobro veš, sem pač malo žleht ...
najobj sporočil: 31.908
[#2615797] 10.09.16 13:36 · odgovor na: (#2615729)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 10.09.2016 13:37
[rename]
Kaj morem...Crt je bolj pameten od mene, jaz pa ti vedno znova nasedem :-P
... eh, sicer je zdaj bolj ali manj brezveze pisarit o tem, ampak če bi sodil po zadnjih Črtovih postih, bi lahko rekel, da je bila prepovedana tema (= kritiziranje forumske čakalnice) kriva, da sem deležen tako izrazite Črtove pozornosti v kontra smer ... alzo, nima tu neka takšna ali drugačna pamet neke pretirane zveze, če mene kaj vprašaš ...

P.S.: pozitivni vpliv pametne forumske čakalnice lahko gledaš vsaki dan na totem forumu, kjer je očitno bolj malo novih ljudi, ki bi bili tako pametni, da bi napisali komentar, potem pa začudeni gruntali, zakaj ga ni nikjer, nakar bi čez tri dni - če bi slučajno spet prišli pogledat na toti forum - še bolj začudeno opazili, da se je njihov post že drugi dan pojavil, ker je do takrat čakal v čakalnici, da ga forumska komisija za pravno-etična vprašanja pregleda in ugotovi, da ustreza visokim pravno-etičnim kriterijem totega foruma in da je vreden objave ... evo, in potem iz golega obupa ti mene ne ignoriraš, ker se sicer kmalu ne bi imel več s kom pogovarjat, ker zaradi forumske čakalnice novih forumašev ni ...

Strani: 1