Strani: 1 2

ogo sporočil: 3.087
[#2614129] 30.08.16 23:16
Odgovori   +    64
Čakamo na "Bolnico Izola" še na kakšnem FURS uradu?
Seveda ne bo kriv inšpektor, kot oni dohtar ne. Kao sistem je kriv, bla, bla.
Folku se bo en dan res počasi skeglalo.
0513ANITO sporočil: 10.824
[#2614134] 30.08.16 23:44
Odgovori   +    37
Sem slišal, da FURS oboroženci pripravlajo "desant" na šolsko (pionirsko) hranilnico.

Zanima jih od kje mulariji denar!!!

WTF Država od kurca.....
0430ABAKU sporočil: 1.782
[#2614135] 31.08.16 00:17
Odgovori   +    28
Srečal sem že primere, ko je stranka zaradi dvigov in pologov istih sredstev morala dokazati izvor premoženja v višini seštevka vseh pologov, čeprav je šlo za ista sredstva.
Pa ne mi reči, da se folk z resnimi denarji še vedno igra na domačih bankah?
Večji pologi gredo na banko na drugi strani Karavank.
anon-154825 sporočil: 83
[#2614136] 31.08.16 00:18
Odgovori   +    49
Me zanima, če so pri Jankovičih bili sovražno naperjeni inšpektorji?
anon-205708 sporočil: 1.071
[#2614143] 31.08.16 05:37
Odgovori   +    34
Kolega je imel operacijo ki zahteva daljšo delovno odsotnost. Že nekaj mesecev nazaj je izpolnil papirje za spremembo akontacije dohodnine. Nič. Kliče, kao sistem ne dela. Bomo naredili ročno. Nič. Kliče. Evo, samo što nije. Nič. Čaka. Čaka. Gre na rehabilitacijo. In evo! Pride. Opomin pred izvržbo. Furs dela.
Veselo2012 sporočil: 474
[#2614156] 31.08.16 08:06
Odgovori   +    52
10% folka je basalo miljone in 20 let se ni zganil nihče, sedaj ko je pa zmanjkalo tavelikim, bodo pa nas ganjali za par jurjev. Fak, no. Te države in takega sistema res ne rabimo.
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2614163] 31.08.16 08:47
Odgovori   +    28
Glede na to, da so živine itak izropale Slovenijo, davkarija pa bi lovila malega človeka, bi bilo najbolje davkarijo ukiniti!
anon-17583 sporočil: 140
[#2614175] 31.08.16 09:38
Odgovori   +    58
Spoštovani!

Zelo sem vesel, da je objavljen ta članek, ki kaže na anomalije v osebnih davčnih pregledih in so le del vseh anomalij, sploh danes, ko že zmanjkuje premožnih Slovencev oziroma t.i. tajkunov. Sedaj se osebni davčni pregledi selijo proti tistim z nižjimi dohodki. Edino kar me zelo moti oziroma razočara, je zapis ""davčni svetovalci, ki ne želijo biti imenovani". Kakšni so to davčni svetovalci in česa se bojijo? Tovrstne nelogične odmere v osebnih davčnih pregledih so velik problem in obrazložitev davčni inšpektorjev ne razumemjo niti zaposleni v Furs. In namesto, da bi se davčni svetovalci zoper te zadeve borili javno se skrivajo za "neimenovani".

Kaj se jim pa lahko zgodi? Več kot osebni davčni pregled in pregled svojega podjetja ne morejo doživeti in če poslujejo zakonito se jim ne more zgoditi nič. Res je, da bodo nekaj časa omadeževani in izgubili bodo del prihodkov, ker se jih bodo "pomembne stranke" izogibale, toda zadovoljili bodo svoj jaz. Vse to sem že preživel in sedaj preganjam moje preganjavce. Nihče ne more in ne sme zlorabiti svojega položaja v Furs, da se maščuje tistim, ki jih kritizirajo.

Zato, dragi neimenovani davčni svetovalci, izkažite se s svojim imenom in priimkom in zadeve se bodo lažje uredile.

Glede izgube pri prodaji stanovanja, avta ali delnic pa bi le dodal, da v primerih, katere smo mi imeli do sedaj, nikoli ni bil problem v viru denarja za nakup teh zadev. Šlo je za kredite, kupnine ali denar na računu, ki je imel svoj vir. Na težave z gotovino sem opozarjal že pred leti.

Glede statistike Furs, da so do maja letos ugotovili za 7,4 milijona evrov (lani 49 in predlani 62 milijoinov) dodatnih davčnih obveznosti, me zanima koliko od tega je plačanih. Tisti, ki se s tem ukvarjamo vemo, da inšpektorji seštevajo isti denar, ki kroži med fizično osebo trikrat ali štirikrat kot različen denar in osnovo povečajo za trikrat ali štirikrat. Imamo primere ko minus štejejo v plus in podobno. Tudi denar, ki ga dvignete s svojega računa in ga delite po ulici je predmet obdavčitve. Več o tem si lahko preberete na www.simic-partnerji....-blog.html in to v blogu "Kam je šla zdrava kmečka pamet?"

Na koncu želim še dodati, da ne verjamem v odločbe Furs dokler ne slišim obeh strani in ne vpogledam dokumentacije. Tudi mene je finančna inšpektorica ovadila, pred tem so ji seveda zvišali plačo, za izmišljene zadeve in je njena ovadba veljala in se vlačila po medijih, dokler ni dokazano, da je lagala. Toda ona je svoje dosegla. In isto je z nekaterimi odločbami v osebnih davčnih pregledih. Odločba je izdana, čeprav nezakonita in nepravilna, zavezanec je uničen in konča v osebnem stečaju, žena ga zapusti, družina razpade in kaj sedaj? Nič! Je pa v tisti statistiki o odmerjenih milijonih.

Zato naj že enkrat začne delovati pravna država in naj tisti, ki so dali navodila v osebnih davčnih pregledih (retrokativno inšpiciranje, dvojno ali trojno seštevanje, minus v plus, maščevanje in podobno), za te zadeve tudi osebno odgovarjajo.

S spoštovanjem.

Ivan Simič
0513ANITO sporočil: 10.824
[#2614198] 31.08.16 10:35 · odgovor na: anon-17583 (#2614175)
Odgovori   +    13
Uff Sime.

Mam odporen želodec in sem marsičesa navajen, pa mi je ob branju tvojega bloga šlo pošteno na kozlanje.

Hvala za opozorila, kaj vse se navadnemu človeku lahko zgodi.

Praktično lahko oderejo kogarkoli, samo, da se jim dvigne.

Tako postopanje je značilo za neke druge čase (kraji so pa žal lahko kar isti).

Morda ze razliko od takrat sedaj ne strejajo...
0513ANITO sporočil: 10.824
[#2614231] 31.08.16 12:31 · odgovor na: 0513ANITO (#2614198)
Odgovori   +    6
Zelo malo oz. skorej NIČ komentarjev pod zelo OBČUTLJIVO temo.

Ljudi je strah celo komentirat.
crt sporočil: 27.191
[#2614234] 31.08.16 12:42 · odgovor na: 0513ANITO (#2614231)
Odgovori   +    5
[0513ANITO]
Zelo malo oz. skorej NIČ komentarjev pod zelo OBČUTLJIVO temo.

Ljudi je strah celo komentirat.
ali pa so glede na datum porabili zetone in jim tema ni vredna riskirat narocnine.

(tista stara ugotovitev... hocemo The Real Resnico, ampak samo, ce je brezplacna in pred nos prinesena)
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2614240] 31.08.16 12:51 · odgovor na: crt (#2614234)
Odgovori   +    3
[crt]
> [0513ANITO]
> Zelo malo oz. skorej NIČ komentarjev pod zelo OBČUTLJIVO temo.
>
> Ljudi je strah celo komentirat.

ali pa so glede na datum porabili zetone in jim tema ni vredna riskirat narocnine.

(tista stara ugotovitev... hocemo The Real Resnico, ampak samo, ce je brezplacna in pred nos prinesena)
Ali pa so enostavno obupali v Butalah še kar koli reči.... Meni je samo žal, da Simič ni direktor Fursa, ker bi bilo manj neumnosti, samo kaj, ko pa je tak jokica. Čustva bi moral pustiti doma v zamrzovalniku.....
crt sporočil: 27.191
[#2614242] 31.08.16 12:55 · odgovor na: anon-96546 (#2614240)
Odgovori   +    2
[helena45]
Ali pa so enostavno obupali v Butalah še kar koli reči....
no, tudi to je neke vrste napredek.

(nehal pisati clanke par let nazaj, ceprav moj problem je bolj s tempom ne/razvoja zgodbe tudi/predvsem izven slovenskih meja)
najobj sporočil: 31.920
[#2614245] 31.08.16 13:04
Odgovori   +    10
... »Pa imate notarsko overjene darilne pogodbe?« je sledilo vprašanje davčnega inšpektorja. ...

... evo, če mene kdo kaj vpraša, je ob takšnih vprašanjih samo še vprašanje časa, kdaj se bo prvemu inšpektorju zgodila "Izola" ...
0513ANITO sporočil: 10.824
[#2614246] 31.08.16 13:06 · odgovor na: najobj (#2614245)
Odgovori   +    11
[najobj]
... »Pa imate notarsko overjene darilne pogodbe?« je sledilo vprašanje davčnega inšpektorja. ...

... evo, če mene kdo kaj vpraša, je ob takšnih vprašanjih samo še vprašanje časa, kdaj se bo prvemu inšpektorju zgodila "Izola" ...
Še vprašanje za inšpektorja:

Imate Notarsko overjeno oporoko??? ;)
najobj sporočil: 31.920
[#2614247] 31.08.16 13:11 · odgovor na: 0513ANITO (#2614246)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 31.08.2016 13:12
[0513ANITO]
> [najobj]
> ... »Pa imate notarsko overjene darilne pogodbe?« je sledilo vprašanje davčnega inšpektorja. ...
>
> ... evo, če mene kdo kaj vpraša, je ob takšnih vprašanjih samo še vprašanje časa, kdaj se bo prvemu inšpektorju zgodila "Izola" ...
Še vprašanje za inšpektorja:

Imate Notarsko overjeno oporoko??? ;)
... ja, to pa se bodo lahko med sabo spraševali inšpektorji, ko bodo zjutraj prišli na šiht ...
0513ANITO sporočil: 10.824
[#2614249] 31.08.16 13:12 · odgovor na: crt (#2614234)
Odgovori   +    1
[crt]
> [0513ANITO]
> Zelo malo oz. skorej NIČ komentarjev pod zelo OBČUTLJIVO temo.
>
> Ljudi je strah celo komentirat.

ali pa so glede na datum porabili zetone in jim tema ni vredna riskirat narocnine.

(tista stara ugotovitev... hocemo The Real Resnico, ampak samo, ce je brezplacna in pred nos prinesena)
Sva že enkrat imela debato na to temo:

Zakaj ne omogočite, da sponzor odklene članek za vse (recimo da to stane 100€).
anon-78945 sporočil: 23
[#2614256] 31.08.16 13:51
Odgovori   +    4
"21 tovrstnih nadzorov, pri čemer so ugotovili za 7,4 milijona evrov dodatnih davčnih obveznosti"

Fursuvi podatki kažejo na povprečno 500 tisoč pologov na osebo. Vi Finance pa govorite o 10 tisoč in celo manj.
Finance ta članek je ogabno neumen in površen. Ta dva novinarja sta nesposobna.
Tanja Smrekar , Jure Ugovšek
anon-17583 sporočil: 140
[#2614262] 31.08.16 14:00 · odgovor na: anon-96546 (#2614240)
Odgovori   +    22
[helena45]
> [crt]
> > [0513ANITO]
> > Zelo malo oz. skorej NIČ komentarjev pod zelo OBČUTLJIVO temo.
> >
> > Ljudi je strah celo komentirat.
>
> ali pa so glede na datum porabili zetone in jim tema ni vredna riskirat narocnine.
>
> (tista stara ugotovitev... hocemo The Real Resnico, ampak samo, ce je brezplacna in pred nos prinesena)

Ali pa so enostavno obupali v Butalah še kar koli reči.... Meni je samo žal, da Simič ni direktor Fursa, ker bi bilo manj neumnosti, samo kaj, ko pa je tak jokica. Čustva bi moral pustiti doma v zamrzovalniku.....

Spoštovana Helena 45!

Popolnoma se strinjam z vašim zapisom. Davki, davčno svetovanje in Furs so zadeve, ki jih poznam do potankosti, vem kako se tem zadevam streže in to na obeh straneh, vlagam veliko energije in časa v to, enostavno povedano živim za davke. Zaradi tega jih tudi dojemam čustveno in sem mogoče res jokica. Toda ne prenesem krivice, zlorabe informacij in položajev.

Poleg tega ne morem razumeti zakaj imamo državo, v kateri se velika večina boji komentirati delo finančne uprave, ker se boji maščevanja finančnega urednika oziroma inšpektorja. V bistvu pa gre za maščevanje posameznika iz finančne uprave, ki zlorabljajo svoj položaj oziroma svojo izkaznico. Če berete moje bloge ali revijo DENAR potem vam je jasno za kaj gre. Tega se zavedajo vsi, toda ker se ščiti finančna uprava kot ustanova, potem se ščiti tudi posameznik, ki ne bi smel biti v tej finančni upravi.

Kljub temu, da sem po vaše jokica sem preživel veliko hudega, kar so bi povzročili posamezniki iz finančne uprave. Ni lep občutek, ko vidiš, da finančni inšpektorici zvišajo plačo, da ti uvede davčni pregled, si izmisli davek, ti porubijo denar in te še kazensko ovadi. Zaradi tega se ti zmanjšajo prihodki in končaš v blokadah. Po štirih letih sem se izvlekel, vse zadeve zoper mene so padle kot domine in sedaj grem jaz v pregon dokler ne bo odgovarjala zadnja oseba, ki je pri tem sodelovala.

S spoštovanjem.

Ivan Simič
anon-349735 sporočil: 38
[#2614268] 31.08.16 14:20
Odgovori   +    3
čas vnosa: 31.08.16 13:41
Najbolj žalostno je pa to, da praktično NE razumejo osnovnega knjigovdstva in EU standarda računovodstva in balansiranja po kontih-računih...vsaj po mojih dolgoletnih si davčno zakonodajo razlaga vsak prosto po Prešernu. Ne bi navajala vseh banalnosti.
anon-387722 sporočil: 18
[#2614272] 31.08.16 14:20
Odgovori   +    4
čas vnosa: 31.08.16 10:27
Strašno, nehumano do ljudi v Fursovih mlinskih kamnih.

Inšpektorski "nad~ljudje" so seveda legalno plačani iz denarja slovenskih volilcev in skupaj z drugimi državnimi uslužbenci ter ostalimi zaposlenimi v javnem interesu (npr. socialnimi delavci ...) - zelo uspešno povečujejo primankljaj državnega proračuna.

V slovenski državi je praktično vse "zelo narobe" in tudi če bi se oblast zamenjala, ne bi bilo nič drugače.

SMC je seveda pravočasno zaznal te primere, jih analizira iz različnih vidikov, ugotovitve pa bodo transparentno sporočili javnosti in državljanom, bla bla bla ...
0513ANITO sporočil: 10.824
[#2614278] 31.08.16 14:35 · odgovor na: anon-17583 (#2614262)
Odgovori   +    3
[1219SI1]
> [helena45]
> > [crt]
> > > [0513ANITO]
> > > Zelo malo oz. skorej NIČ komentarjev pod zelo OBČUTLJIVO temo.
> > >
> > > Ljudi je strah celo komentirat.
> >
> > ali pa so glede na datum porabili zetone in jim tema ni vredna riskirat narocnine.
> >
> > (tista stara ugotovitev... hocemo The Real Resnico, ampak samo, ce je brezplacna in pred nos prinesena)
>
> Ali pa so enostavno obupali v Butalah še kar koli reči.... Meni je samo žal, da Simič ni direktor Fursa, ker bi bilo manj neumnosti, samo kaj, ko pa je tak jokica. Čustva bi moral pustiti doma v zamrzovalniku.....


Spoštovana Helena 45!

Popolnoma se strinjam z vašim zapisom. Davki, davčno svetovanje in Furs so zadeve, ki jih poznam do potankosti, vem kako se tem zadevam streže in to na obeh straneh, vlagam veliko energije in časa v to, enostavno povedano živim za davke. Zaradi tega jih tudi dojemam čustveno in sem mogoče res jokica. Toda ne prenesem krivice, zlorabe informacij in položajev.

Poleg tega ne morem razumeti zakaj imamo državo, v kateri se velika večina boji komentirati delo finančne uprave, ker se boji maščevanja finančnega urednika oziroma inšpektorja. V bistvu pa gre za maščevanje posameznika iz finančne uprave, ki zlorabljajo svoj položaj oziroma svojo izkaznico. Če berete moje bloge ali revijo DENAR potem vam je jasno za kaj gre. Tega se zavedajo vsi, toda ker se ščiti finančna uprava kot ustanova, potem se ščiti tudi posameznik, ki ne bi smel biti v tej finančni upravi.

Kljub temu, da sem po vaše jokica sem preživel veliko hudega, kar so bi povzročili posamezniki iz finančne uprave. Ni lep občutek, ko vidiš, da finančni inšpektorici zvišajo plačo, da ti uvede davčni pregled, si izmisli davek, ti porubijo denar in te še kazensko ovadi. Zaradi tega se ti zmanjšajo prihodki in končaš v blokadah. Po štirih letih sem se izvlekel, vse zadeve zoper mene so padle kot domine in sedaj grem jaz v pregon dokler ne bo odgovarjala zadnja oseba, ki je pri tem sodelovala.

S spoštovanjem.

Ivan Simič
Good luck.

PS Rabil jo boš. Pa za krajem hodi, saj veš....
crt sporočil: 27.191
[#2614282] 31.08.16 14:47 · odgovor na: 0513ANITO (#2614249)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 31.08.2016 14:59
[0513ANITO]
Zakaj ne omogočite, da sponzor odklene članek za vse (recimo da to stane 100€).
ne vem, zakaj ne omogocijo, nimam mnenja o tem. naceloma se mi zdi zanimiv predlog, pravi sogovornik pa je gustl.

imam sicer zelo mnenje, da imas radikalno prevelike predstave o tem, kaj bi to prineslo, in sicer:

- a bi potem res tolko vec ljudi prebralo
- razumelo
- (in sicer tisto, kar pise, ne pa tisto, kar ima bralec apriori v glavi)
- in karkoli drugace kot prej zatem mislilo
- in pocelo

(na vsakem koraku velik osip, pa ze prvi je netrivialen)

zal pa ti ne morem ustreci tako, da bi finance samo testiranju mojega mnenja na ljubo naredile taksen eksperiment.
kojot01 sporočil: 817
[#2614286] 31.08.16 15:10 · odgovor na: anon-17583 (#2614262)
Odgovori   +    6
čas vnosa: 31.08.16 14:29
Po štirih letih sem se izvlekel, vse zadeve zoper mene so padle kot domine in sedaj grem jaz v pregon dokler ne bo odgovarjala zadnja oseba, ki je pri tem sodelovala.
Kapo dol za pogum in vztrajnost, nisem pa čisto prepričan, da bo kdorkoli odgovarjal-večina sodstva je še vedno iz nekih minulih časov in bodo ščitili svoje maziljence in tekovine revolucije do zadnjega diha... Vseeno pa želim vso srečo in držim pesti, za ugoden razplet situacije :)
najobj sporočil: 31.920
[#2614292] 31.08.16 15:28 · odgovor na: anon-78945 (#2614256)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 31.08.2016 15:38
[1013FIXSV]
"21 tovrstnih nadzorov, pri čemer so ugotovili za 7,4 milijona evrov dodatnih davčnih obveznosti"

Fursuvi podatki kažejo na povprečno 500 tisoč pologov na osebo. Vi Finance pa govorite o 10 tisoč in celo manj.
Finance ta članek je ogabno neumen in površen. Ta dva novinarja sta nesposobna.
Tanja Smrekar , Jure Ugovšek
... čuj, kaj ti si mogoče davčni inšpektor na FURS, ker ti računanje povprečja tako dobro laufa ? ... khmm, če domnevam, da znanje slovenščine za davčnega inšpektorja ni glih najbolj nujno, ker verjetno nisi hotel povedat, kar si zgoraj napisal, in sicer da je vsaka kontrolirana oseba v povprečju naredila 500 tisoč pologov, ampak si verjetno hotel povedat, da je vsaka kontrolirana oseba v povprečju položila 500 tisoč evrov ...

P.S.: letos 7440000 / 21 = 354285,71 in lani 13970000 / 49 = 285102,04 ...
anon-217218 sporočil: 74
[#2614294] 31.08.16 15:33
Odgovori   +    4
Fino. Jaz osebni račun uporabljam, da pride firma do kovancev brez provizije. V firmi dvignem gotovino, nesem na banko, položim na osebni račun, nato dvignem isti znesek v kovancih. Torej po imam po FURSovo neprijavljenih dohodkov za vsaj 4 čuke na mesec? Pa posluj v tej državi :/
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2614299] 31.08.16 16:06 · odgovor na: anon-17583 (#2614262)
Odgovori   +    1
Spoštovani gospod Simič,

zelo cenim vaše delo, predvsem iz časa, ko ste bili šef Dursa in ste z Rek obrazci vpeljali red in preglednost. Na žalost so sedaj iz tega uspeli narediti spet nepregledno katastrofo, ko niti uradniki na dursu ne vedo kateri obrazec in katero šifro naj uporabiš. Verjamem, da ste prestali veliko hudega, tudi jaz sem. Zaradi zdravja in psihičnega stanja pa sem prepričana, da ni dobro preveč čustveno jemati vsake krivice. Pot, ki ste si jo izbrali je pač vaša, čeprav ne vi, ne SLO ne boste imeli kaj dosti od bitke na privatnem polju. Če bi pospravili čustva v zmrzovalnik, se podali v politiko in šli naprej ne glede na polena, bi imeli vsi več od tega.
anon-17583 sporočil: 140
[#2614315] 31.08.16 16:56 · odgovor na: anon-96546 (#2614299)
Odgovori   +    4
[helena45]
Spoštovani gospod Simič,

zelo cenim vaše delo, predvsem iz časa, ko ste bili šef Dursa in ste z Rek obrazci vpeljali red in preglednost. Na žalost so sedaj iz tega uspeli narediti spet nepregledno katastrofo, ko niti uradniki na dursu ne vedo kateri obrazec in katero šifro naj uporabiš. Verjamem, da ste prestali veliko hudega, tudi jaz sem. Zaradi zdravja in psihičnega stanja pa sem prepričana, da ni dobro preveč čustveno jemati vsake krivice. Pot, ki ste si jo izbrali je pač vaša, čeprav ne vi, ne SLO ne boste imeli kaj dosti od bitke na privatnem polju. Če bi pospravili čustva v zmrzovalnik, se podali v politiko in šli naprej ne glede na polena, bi imeli vsi več od tega.
Spoštovana Helena 45!

Čeprav sem nekajkrat povedal, da ne bom nikoli šel v politiko me zadnji dogodki vedno bolj silijo v razmišljanje, da bom to moral storiti. Ne vem še kdaj, toda to se mo moralo zgoditi, če sedanja politika ne bo ustavila tega terorja. Bil sem v eni od poslanskih skupin, kar mi je uredil moj kolega, toda največja težava je v tem, da me ne razumejo, kaj jim govorim.

Čustva počasi hladim in lahko se zgodi marsikaj. Problem je samo ta, da jaz ne bi šel v koalicijo z nikomer, kajti tehtnic in preskakovalcev ne maram in potrebujem, kar pomeni, da bi na volitvah moral dobiti več kot 50 % glasov.

S spoštovanjem.

Ivan Simič
anon-411490 sporočil: 11
[#2614317] 31.08.16 17:04 · odgovor na: anon-17583 (#2614262)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 31.08.16 16:56
" vlagam veliko energije in časa v to, enostavno povedano živim za davke" in sodeč po temu zapisu revijadenar.si/mizer...-postopek/ tudi od njih ;)
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2614469] 01.09.16 17:50 · odgovor na: anon-17583 (#2614315)
Odgovori   +    0
Biznis je biznis.

Politika pa je politika. 15% na volitvah je realnost in s temi procenti je treba znati plavati.

Torej, napišite na ta forum, kdo ima resen predlog za novo resno stranko. Saj ste pri viru informacij. Ali pač ne?!

Strani: 1 2