Strani: 1

anon-437258 sporočil: 25
[#2659472] 19.06.17 06:40
Odgovori   +    0
čas vnosa: 19.06.17 06:34
Spoštovani,odgovorni na ministrstvu za šolstvo in gospodarstvo ! Vsak dan bo še slabše kot je že !Naj vas spomnim, da je bil pred kratkim sprejet ZAKON O VAJENIŠTVU ki pa bo ponovno doživel katastrofo !Zakon je bil sprejet kot pilotni projekt ali bolje rečeno ekperimentalni projekt na račun mladih in gospodarstva ! Kdo se norčuje iz mladih in gospodarstva? Ali ne vidijo odgovorni, da je vsaki dan večja potreba po zaposlovenju ?Da danes nimamo več takšnih šol ki bi izobraževali strokovni kader različnih poklicev!ALI BOMO PONOVNO ČAKALI DO LETA 2020 ? ALI BO PILOTNI PROJEKT USPEL? PREPRIČAN SEM, DA NE BO USPEL IN ZOPET BOMO TAM KJER SMO BILI ŽE 37 LET BREZ PRAVEGA IZOBRAŽEVANJA VAJENIŠTVA !Tako kot sem že večkrat predlagal, da naj posnemajo avstrijski model vajeniškega izobraževanja ki je daleč najboljši v EU !Napisal sem ostro pismo ministrici za šolstvo in šport dr. Maji Makovec Brenčič in sekretarka, dr. Andreja Barle Lakota,da takoj odstopita, saj bo po 40 letih nastala ponovna škoda na področju gospodarstva. O tem sem osebno pred leti poročal dr. Pikalu in dejal mi je, da se z menoj popolnoma strinja in da bo poskrbel,da bomo imeli takšen zakon, kot ga imajo naši sosedje v Avstriji.Žal v naslednje mandatu ni bil izbran za ministra za šolstvo in šport in nastala je danes še večja zmešnjava!
Druga rešitev je,da so predčasne državne volitve v obratnem primeru bomo doživeli katastrofo na področju vajeniškega izobraževanja in gospodarstva !

Strani: 1