3 min
EP potrdil prenovljena fiskalna pravila EU - zadnji korak morajo zdaj storiti še članice
16 min
Svetovna turistična organizacija in Hrvaška ustanavljata raziskovalni center za trajnostni turizem
27 min
Varovalka pri uvozu kmetijskih proizvodov iz Ukrajine v EU
30 min
24ur: Kriminalisti obiskali Snežiča in Hajdinjaka
1 ura
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
2 uri
L. Mesec po srečanju socialnih partnerjev: Zdaj se bomo ukvarjali z davki in pokojninami! 7
2 uri
Občina Logatec z družbo T-2 v nadgradnjo platforme Logatec Supermesto (PRO)
2 uri
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ...
3 ure
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina 1
3 ure
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
3 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
3 ure
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov 1
4 ure
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov
5 ur
Robert Golob kot izvoznik veselih slovenskih ljudskih plesov 1
5 ur
Kje Hidria uporablja umetno inteligenco?
5 ur
24ur: hišne preiskave na Darsu 1
6 ur
Normiranci v grafih: najhitreje raste delež tistih, ki imajo večje prihodke 21
6 ur
Danes v živo: Kako brati bilance v 2024
7 ur
Orange Wine Festival – od ideje o manjši degustaciji do referenčnega evropskega festivala
8 ur
»Mama mi je dejala, da sem malo nor«

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.961
[#2612999] 23.08.16 23:50
Odgovori   +    4
Kmalu bo večina bank v tujih rokah, tako da bodo slaba posojila kar sami iz svojega žepa pokrili.

Po drugi strani pa, ko bo register uveden in še en kup softverja za nekaj deset mio eur zraven, bodo banke doživele nov problem:
- obrestne marže bodo zelo majhne
- razne tekoče storitve plačil bodo počasi prevzemali pay pali, googli, applei ipd., s tem pa se bodo cene storitev znižale še za 70%.

Rezultat: Slovenske banke bodo postale malo pomemben igralec na slovenskem finančnem trgu. Z zelo nizko donosnostjo in tržno vrednostjo.
Veselo2012 sporočil: 474
[#2613012] 24.08.16 07:52
Odgovori   +    6
Še en zakon več, še nekaj novih zaposlitev na BS, krediti se bodo pa še naprej delili po sistemu VIP.
XFACT1 sporočil: 292
[#2613233] 25.08.16 09:00
Odgovori   +    6
Tole je lep PR, ki ga je naročila BS. Zakaj ni oznaka OGLAS zraven?

Dejstva:
Banke že sedaj mesečno poročajo BS izpostavljenosti do podjetij. To delajo že precej let in BS že dolgo te podatke pošilja poslovnim bankam, kar pomeni, da tu neke dodane vrednosti ni. Mimogrede to dejstvo dokazuje, da je BS že na začetku bančne krite VEDELA kdo dobiva kredite in kako se ti krediti giblejo v celotnem bančnem sistemu. Če teh podatkov niso znali uporabiti to kaže na njihove kvalitete.

V razvitem svetu že dolgo poznajo kreditne biroje, ki so komercialne narave, ne pa paradržavne organizacije. V prvem predlogu zakona BS sploh ni predvidela dostopa do podatkov, ampak jih je samo zbirala za svoje potrebe, ki jih nikoli ni zares razkrila (nadzor je že imela).

Zakaj DVA novinarja nista uspela narediti primerjave med predlogom zakona, ki ga poriva BS pri nas s predlogom poročanja, ki ga predlaga ECB. Velikosti kreditov, frekvenca poročanja ipd.
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2615411] 08.09.16 11:19
Odgovori   +    0
Je to prišlo od EK ali so si to naši sami spomnili?
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2615421] 08.09.16 11:39
Odgovori   +    1
Pozdravljeno centralnoplansko gospodarstvo!

Še dobro, da včasih ni bilo ničesar od tega, sicer jaz nikoli ne bi imel ničesar.
Ko sem bil mlad (in po vseh kazalcih perspektiven kader), sem si upal.

Zapufal sem se do 100% plače in si ustvaril premoženje.
Z ženo pa sva živela le z njeno plačo, ker je šla cela moja (precej večja od njene) vsa za pufe.
Danes, ob teh pogojih to seveda ne bi šlo, saj bi me centralnoplanski birokrati našli na situ (na cedilu).
Čeprav ne čisto. Kot vedno do zdaj sem si tudi že takrat avto omislil v Avstriji in se zanj zapufal tam. In to na srečo našim centralnoplanskim birokratom še zdaj vedno uide.

Me pa zanima, kako bi tile naši centralnoplanerji funkcionirali (sledili) v kakšnem bolj odprtem in svobodnem svetu, kjer je večina subjektov vpetih prek meja.
Morda si tudi zato na vse kriplje prizadevajo, da do tega ne pride.

Strani: 1