Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2608751] 20.07.16 06:42
Odgovori   +    16
Pravo racionalno gospodarjenje na UKCL bo začelo šele s prepovedjo sklepanja podjemnih pogodb z zdravniki, saj po težkem 8 urnem garanju v ordinacijah, ne morejo še 12 ur izgorevati na zasebnih klinikah.
anon-18366 sporočil: 62
[#2608760] 20.07.16 07:30
Odgovori   +    16
Pred dnevi sem bil operiran v KC LJ. Dva dni po operaciji sem zaprosil za novo/svežo brisačo, odgovor sestre je bil: bom pogledala če jo imamo, "Periteks" nam dobavlja vedno premalo perila. Tega ne razumem: ali vse ne operejo pravočasno, ali izgubijo? Sicer pa je sestra še povedala, da imajo z dobavo perila vedno težave. Sicer pa mene kot bolnika ne zanima Periteks ampak to da imam vsaj dva ali tri dni po operaciji svežo (ne pa prepoteno) brisačo. Saj to zavarovalnica menda plača? Prekleta korupcija!
bc123a sporočil: 48.253
[#2608761] 20.07.16 07:35 · odgovor na: anon-18366 (#2608760)
Odgovori   +    2
[praksa]
Pred dnevi sem bil operiran v KC LJ. Dva dni po operaciji sem zaprosil za novo/svežo brisačo, odgovor sestre je bil: bom pogledala če jo imamo, "Periteks" nam dobavlja vedno premalo perila. Tega ne razumem: ali vse ne operejo pravočasno, ali izgubijo? Sicer pa je sestra še povedala, da imajo z dobavo perila vedno težave. Sicer pa mene kot bolnika ne zanima Periteks ampak to da imam vsaj dva ali tri dni po operaciji svežo (ne pa prepoteno) brisačo. Saj to zavarovalnica menda plača? Prekleta korupcija!
Bolj verjetno je, da UKC nima dovolj perila za normalen obrat - saj tako velike kolicine perila ne mores oprati v enem dnevu, torej rabis 2x ali 3x vec perila, kot so potrebe.
devte sporočil: 48
[#2608773] 20.07.16 08:08
Odgovori   +    2
Sploh pa, zakaj se toliko favorizira pranje?? V dobi preprečevanja hospitalnih infekcij je dokazano v prednosti rokovanje s predmeti za enkratno uporabo. Nekateri deli posteljnega perila(blazine) se perejo in so po večkratnih pranjih prava mizerija za uporabnika, ko prihajajo nazaj iz pralnice. Menim, da bi bilo boljše na trgu najti ponudnika posteljnega perila za enkratno uporabo za krajše hospitalizacije, za bolj specifično bolnišnično oskrbo pa klasika.Tudi hoteli se poslužuje koncepta single use...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2608782] 20.07.16 08:44 · odgovor na: anon-18366 (#2608760)
Odgovori   +    5
[praksa]
Pred dnevi sem bil operiran v KC LJ. Dva dni po operaciji sem zaprosil za novo/svežo brisačo, odgovor sestre je bil: bom pogledala če jo imamo, "Periteks" nam dobavlja vedno premalo perila...

V zdravstvu ne bo nikoli toliko denarja, kolikor bi ga potrebovali. Beremo, da primanjkuje denarja za nova zdravila med njimi tudi za hepatitis C. Torej, primanjkuje denarja za zdravljenje že bolnih ljudi, torej za ljudi, ki bodo brez zdravljenja umrli. Sprašujemo se, zakaj se naše zdravstvo na splošno najraje ukvarja z zdravimi ljudmi in zanemarja bolne, ki umirajo v vrstah. Zakaj ne odpravimo preventivne preglede zdravih ljudi velikokrat brezpotrebnih, ki vplivajo na daljšanje čakalnih vrst? Koliko bolnih ljudi čaka v vrstah na diagnostiko, ki bo omogočila nadaljnje zdravljenje, v tem času pa se popolnoma zdravi ljudje »sončijo« na dragih diagnostičnih aparatih? Glede na nekaj stotisoč v vrsti na smrt čakajočih bolnikov bi morali takoj prepovedati prav vse preventivne zdravniške preglede in vse kapacitete uporabiti za reševanje že bolnih, ne pa zapravljati denar in čas na zdrave ljudi. Če je zdravstvenega denarja premalo, naj ga bo manj za zdrave. Da zdrav človek hodi k zdravnikom oz. ga zdravniki na državne stroške kličejo na preventiven pregled ob toliki množici bolnih, ki čakajo na pregled ali ne dobijo nujnih zdravil, je bolano.
bc123a sporočil: 48.253
[#2608785] 20.07.16 08:52 · odgovor na: anon-317028 (#2608782)
Odgovori   +    1
[FIN-311684]
V zdravstvu ne bo nikoli toliko denarja, kolikor bi ga potrebovali. Beremo, da primanjkuje denarja za nova zdravila med njimi tudi za hepatitis C. Torej,
Razsvetli me, sem mislil da je hepatitis C neozdravljiv?
primanjkuje denarja za zdravljenje že bolnih ljudi, torej za ljudi, ki bodo brez zdravljenja umrli. Sprašujemo se, zakaj se naše zdravstvo na splošno najraje ukvarja z zdravimi ljudmi in zanemarja bolne, ki umirajo v vrstah. Zakaj ne odpravimo preventivne preglede zdravih ljudi velikokrat brezpotrebnih, ki vplivajo na daljšanje čakalnih vrst?
Zato, ker izboljsujejo zdravstveno statistiko, in to delajo vsi zdravstveni sistemi po svetu. Bolniku ali svojcem se zdi to seveda absurdno (tudi meni), ker ce si bolan ti en drek pomaga novica, da se je obolevnost zmanjsala za 5% zaradi preventivnih pregledov. Imas prav, da je res stvar diskusije, za kaj bi moral iti denar zavarovancev, in ali ni malo prevec denarja namenjenega raznim brosuram in preventivnim akcijam, namesto bolanim ljudem.
Koliko bolnih ljudi čaka v vrstah na diagnostiko, ki bo omogočila nadaljnje zdravljenje, v tem času pa se popolnoma zdravi ljudje »sončijo« na dragih diagnostičnih aparatih? Glede na nekaj stotisoč v vrsti na smrt čakajočih bolnikov bi morali takoj prepovedati prav vse preventivne zdravniške preglede in vse kapacitete uporabiti za reševanje že bolnih, ne pa zapravljati denar in čas na zdrave ljudi. Če je zdravstvenega denarja premalo, naj ga bo manj za zdrave. Da zdrav človek hodi k zdravnikom oz. ga zdravniki na državne stroške kličejo na preventiven pregled ob toliki množici bolnih, ki čakajo na pregled ali ne dobijo nujnih zdravil, je bolano.
Kot pravim, to izboljsa statistiko. Zal je statistika najvecji sovraznik zares bolanega cloveka.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2608789] 20.07.16 09:10 · odgovor na: bc123a (#2608785)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [FIN-311684]
>
>...Sprašujemo se, zakaj se naše zdravstvo na splošno najraje ukvarja z zdravimi ljudmi in zanemarja bolne, ki umirajo v vrstah...

Zato, ker izboljsujejo zdravstveno statistiko, in to delajo vsi zdravstveni sistemi po svetu. Bolniku ali svojcem se zdi to seveda absurdno (tudi meni), ker ce si bolan ti en drek pomaga novica, da se je obolevnost zmanjsala za 5% zaradi preventivnih pregledov...Zal je statistika najvecji sovraznik zares bolanega cloveka.

Toliko, kolikor in kako se v zadnje čase piše o našem zdravstvu imamo občutek, da deluje v izrednem stanju. Vsega je premalo – denarja, aparatur, zdravnikov, novih zdravil...na drugi strani pa je 150 kilometrov dolga vrsta čakajočih bolnikov. Smo pač v stanju permanentne naravne nesreče in kot pri vsaki nesreči se poskrbi za poškodovane, za nepoškodovane preprosto ni časa...niti denarja.
dz1975 sporočil: 2.264
[#2608820] 20.07.16 11:23 · odgovor na: bc123a (#2608785)
Odgovori   +    1
[bc123a]
Razsvetli me, sem mislil da je hepatitis C neozdravljiv?
Hepatitis C je ozdravljiv, sicer ne v 100% primer, a blizu temu. Zdravljenje pa ni ravno poceni; 12 do 24 tedenska kura z eno tableko na dan, katera stane cca. $1.000.
bc123a sporočil: 48.253
[#2608821] 20.07.16 11:42 · odgovor na: dz1975 (#2608820)
Odgovori   +    1
[dz1975]
> [bc123a]

> Razsvetli me, sem mislil da je hepatitis C neozdravljiv?

Hepatitis C je ozdravljiv, sicer ne v 100% primer, a blizu temu. Zdravljenje pa ni ravno poceni; 12 do 24 tedenska kura z eno tableko na dan, katera stane cca. $1.000.
Nisem vedel, hvala. Sem vedno imel predstavo da je to taka zadeva, kjer se vdas v usodo in cakas na pojav raka na jetrih (ki je potem game over).
dz1975 sporočil: 2.264
[#2608874] 20.07.16 15:07 · odgovor na: bc123a (#2608821)
Odgovori   +    1
Saj v Slo. je še verjetno tako...dvomim za ZZZS plača 75-150.000 EUR za zdravljenje...
rednaka sporočil: 296
[#2608886] 20.07.16 16:39 · odgovor na: dz1975 (#2608874)
Odgovori   +    2
ZZZS (iz obveznega zdravstvenega zavarovanja) plača za zdravljenje hepatitisa C z novimi zdravili po smernicah stroke, za koga je to upravičeno. Lani v prvih petih mesecih so plačali zdravljenje z novimi zdravili 133 bolnikom, letos v petih mesecih pa 217. Strošek za enega za 12-tedensko zdravljenje je od 36 tisoč do 54 tisoč evrov, odvisno od tega, katera kombinacija zdravil je potrebna. Več o skokovitem naraščanju in (ne)obvladljivosti stroškov novih zdravil za hepatitis C bom pisala jutri.
lp, Andreja
anon-122633 sporočil: 1.641
[#2608888] 20.07.16 16:53 · odgovor na: anon-18366 (#2608760)
Odgovori   +    0
[praksa]
Pred dnevi sem bil operiran v KC LJ. Dva dni po operaciji sem zaprosil za novo/svežo brisačo, odgovor sestre je bil: bom pogledala če jo imamo, "Periteks" nam dobavlja vedno premalo perila. Tega ne razumem: ali vse ne operejo pravočasno, ali izgubijo? Sicer pa je sestra še povedala, da imajo z dobavo perila vedno težave. Sicer pa mene kot bolnika ne zanima Periteks ampak to da imam vsaj dva ali tri dni po operaciji svežo (ne pa prepoteno) brisačo. Saj to zavarovalnica menda plača? Prekleta korupcija!

Pravkar prihajam z Gastro na Japljevi 2. Tam to klapa. Vsako jutro je na voljo sveža pidžama inbrisača ali dve.

Strani: 1