20 min
EP potrdil prenovljena fiskalna pravila EU - zadnji korak morajo zdaj storiti še članice
33 min
Svetovna turistična organizacija in Hrvaška ustanavljata raziskovalni center za trajnostni turizem
44 min
Varovalka pri uvozu kmetijskih proizvodov iz Ukrajine v EU
47 min
24ur: Kriminalisti obiskali Snežiča in Hajdinjaka
1 ura
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
1 ura
(intervju) Delegirane naloge nikoli ne bi smeli vzeti nazaj
2 uri
L. Mesec po srečanju socialnih partnerjev: Zdaj se bomo ukvarjali z davki in pokojninami! 8
2 uri
Občina Logatec z družbo T-2 v nadgradnjo platforme Logatec Supermesto (PRO)
2 uri
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ...
3 ure
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina 1
3 ure
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
3 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
3 ure
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov 1
4 ure
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov
5 ur
Robert Golob kot izvoznik veselih slovenskih ljudskih plesov 1
6 ur
Kje Hidria uporablja umetno inteligenco?
6 ur
24ur: hišne preiskave na Darsu 1
6 ur
Normiranci v grafih: najhitreje raste delež tistih, ki imajo večje prihodke 21
6 ur
Danes v živo: Kako brati bilance v 2024
7 ur
Orange Wine Festival – od ideje o manjši degustaciji do referenčnega evropskega festivala

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2606058] 06.07.16 12:33
Odgovori   +    4
Srbi imajo ljudsko pesem »Igrale se delije na sred zemlje Srbije...«, imamo je tudi mi »Igrale se delije iz Banke Slovenije sred zemlje Slovenije...«.
pobalin sporočil: 14.456
[#2606066] 06.07.16 13:02
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: pobalin 06.07.2016 13:04
Draga furija, ob sklicevanju na Glavičev članek v Delovi SP bi se spodobilo vstaviti še link, saj je odklenjen:
www.delo.si/sobotna/...rzave.html

Za dobro vago še en njegov iz novembra lani:
www.delo.si/mnenja/g...itala.html

Ker je politika Dela očitno takšna, da na internetu objavijo samo redka in skrbno izbrana pisma bralcev, rubrike p.p.29 pa sploh nimajo v elektronski obliki, in ker je tudi BS podobno selektivna pri objavljanju svojih sporočil in medijskih odzivov,
www.bsi.si/iskalniki...MapaId=137
je treba odgovor Monike Weiss v imenu BS na Glavičev članek poiskati na papirju. Ampak se splača, ker je v njem ena taka fina trditev:
Med trditvami, ki jih naniza dr. Glavič, je tudi, da obstaja "več dokazov", da je Banka Slovenije "potvarjala dokumente", omenja tudi "tajne dokumente", povezane z Gorenjsko banko, ki jih ne predloži (ker jih pač ni). Gre za resne obtožbe, katerih cilj je ponovno neosnovano blatenje Banke Slovenije v javnosti s strani zainteresirane fizične osebe. Dr. Glavič je namreč aktivni član Civilne iniciative izbrisanih malih delničarjev NKBM, kar ne razkrije ne v članku in ne v podpisu.
Glede na resno obtožbo neosnovanega blatenja visoke državne institucije iz namignjenega koristoljubja menim, da pisarjenje v pisma bralcev ni zadostna obramba ugleda BS. Zato bi odgovorne osebe v Banki Slovenije pozval, da gospoda Glaviča za njegovo "neosnovano blatenje" BS tožijo, ker v pravni državi težko najdemo bolj prepričljiv dokazni postopek o (ne)osnovanosti trditev, kot je sodni postopek z vso dokazno in argumentacijsko težo.

Na podlagi prebranih informacij v mnogih medijih - bolj ali manj uglednih, bolj levih ali bolj desnih - in šibko argumentiranih zanikanj BS bi pričakoval pravni triumf g. Glaviča, čeprav mi je jasno, da "It ain't over till the fat lady sings".
anon-299030 sporočil: 1.227
[#2606072] 06.07.16 13:43
Odgovori   +    3
Cerariatsko pravo, v katerem so laži in prevare dovoljene le nekaterim.
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2606076] 06.07.16 13:51
Odgovori   +    8
Monika Weiss iz BS, nekdaj novinarka Financ, ki se je ukvarjala prav z bankami.
Torej, so tudi novinarji ene navadne prodane duše. Dokler je bila novinarka, je odkrivala svinjarije in o njih pisala, na BS pa taiste svinjarije prikriva. Če poenostavim, najprej se je nad posiljevanjem zgražala in obelodanjala, ter hkrati zahtevala pravico, nato pa je posiljevalce ščitila in se zgražala nad posiljenimi. Poden od človeka.
Pa je dotična gospodična, sedaj ko je na BS, prišla do famoznih cenitev, da takole opleta z "neosnovanim blatenjem BS"? In, zakaj BS zaradi neosnovanega blatenja BS ne toži g.Glaviča in to pošteno?
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2606102] 06.07.16 14:47 · odgovor na: pobalin (#2606066)
Odgovori   +    0
[pobalin]
www.bsi.si/iskalniki...MapaId=137
je treba odgovor Monike Weiss v imenu BS na Glavičev članek poiskati na papirju. Ampak se splača, ker je v njem ena taka fina trditev:
Tega ne najdem, pa da se j....
pobalin sporočil: 14.456
[#2606130] 06.07.16 16:03 · odgovor na: anon-106712 (#2606102)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pobalin 06.07.2016 16:03
[Smudlek]
Tega ne najdem, pa da se j....
Seveda ne. Ravno na to sem opozoril:
je tudi BS podobno selektivna pri objavljanju svojih sporočil in medijskih odzivov
je treba odgovor Monike Weiss v imenu BS na Glavičev članek poiskati na papirju
pobalin sporočil: 14.456
[#2606138] 06.07.16 16:23 · odgovor na: anon-106712 (#2606076)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: pobalin 06.07.2016 16:27
[Smudlek]
Torej, so tudi novinarji ene navadne prodane duše. Dokler je bila novinarka, je odkrivala svinjarije in o njih pisala, na BS pa taiste svinjarije prikriva.
Vsak od nas je na nek način prodana duša. Jaz ne vidim problema, če je najprej dobro delala kot novinarka, zdaj pa kot piarovka. Se je pač transparentno presedla na drug breg. Pravi problem so tisti, ki (skrivaj) sedijo na obeh bregovih, ki se trudijo prste skrivaj pomakati v vse lonce z medom, ob tem pa strašno sladko govorijo in se silno medeno smehljajo.

P.S.: Tole je malo hecno prebrati v današnjih okoliščinah:
Monika, naj bo življenje potica!
Kot pojasnjuje, se je za novo kariero odločila, ker hoče biti bližje zlatim palicam in kupom denarja. Smajli :), draga publika.
www.finance.si/88130...nje-potica
QRK sporočil: 2.505
[#2606202] 07.07.16 07:02
Odgovori   +    1
Kaj pa NKBM? Moje delnice je čuvala sama Bratovškova. Pa so izginile, čeprav NKBM ni šla v stečaj ampak Alenka Bratovšek.

Takle mamo!
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2606374] 07.07.16 14:05 · odgovor na: pobalin (#2606138)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Vsak od nas je na nek način prodana duša. Jaz ne vidim problema, če je najprej dobro delala kot novinarka, zdaj pa kot piarovka. Se je pač transparentno presedla na drug breg.
Vidiš, jaz pa tega ne bi mogel narediti, jebiga, takšen sem, najbrž butast, samo takšen sem. Vidiš, jaz ne bi mogel najprej posiljevalce, pa morilce otrok najprej preganajt, potem jih pa zagovarjat, enostavno ne bi mogel, pa denar gor ali dol.
Že nekaj časa ugotavljam, da nisem za v to družbo, ker je moj ideal zadovoljna družba, kjer bi vsak dal, kar pač lahko da in tudi tisti, ki po družbenih normah niso prav visoko, bolj na dnu, imajo toliko, da niso v bedi. Za tiste zgoraj pa sploh pričakujem visoke družbeno-moralne norme. Čeprav je tisto, zgoraj, spodaj hudo relativna zadeva.
pobalin sporočil: 14.456
[#2606387] 07.07.16 15:01 · odgovor na: anon-106712 (#2606374)
Odgovori   +    0
[Smudlek]
Vidiš, jaz pa tega ne bi mogel narediti, jebiga, takšen sem, najbrž butast, samo takšen sem. Vidiš, jaz ne bi mogel najprej posiljevalce, pa morilce otrok najprej preganajt, potem jih pa zagovarjat, enostavno ne bi mogel, pa denar gor ali dol.
Preberi še enkrat, kaj naj bi Monika Weiss delala v BS: pisala oz. skrbela za njihove publikacije. Torej niti ni šla za direkt zagovornico. Zakaj je zdaj nastopila v vlogi PR, ne vem, domnevam pa, da zaradi nadomeščanja odsotnih. Nobene sentimentalnosti ne gojim do nadutih BSjevcev in jazbecev in nimam težav verjeti, da so v ozadju velike "bančne sanacije" svinjska mešetarjenja ljudi z velikimi ritmi in tankimi hrbtenicami. Ampak posiljevalci in morilci otrok?! Lepo te prosim.
Že nekaj časa ugotavljam, da nisem za v to družbo, ker je moj ideal zadovoljna družba, kjer bi vsak dal, kar pač lahko da in tudi tisti, ki po družbenih normah niso prav visoko, bolj na dnu, imajo toliko, da niso v bedi. Za tiste zgoraj pa sploh pričakujem visoke družbeno-moralne norme.
Eh ja, se mi zdi, da sva dva taka. In če se prav spomnim, mi je Janez Tomažič (ali pa Novica Mihajlović) tukaj enkrat prijazno zabrusil, da od ljudi najbrž pričakujem preveč. Pa sem mu dal kar prav in se izgovoril na podjetniško mantro, da če ne postaviš dovolj visokih ciljev ne boš nikdar dosegel maksimuma. :-)
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2606418] 07.07.16 16:44 · odgovor na: pobalin (#2606387)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Ampak posiljevalci in morilci otrok?! Lepo te prosim.
Zgolj prispodoba, kako se človeška nrav lahko proda. Je pa cipa še vedno cipa, čeprav namesto 50 ojrov kasira 1k ojrov. No, odvetniki npr. niso daleč od zgornje prispodobe.
> Že nekaj časa ugotavljam, da nisem za v to družbo, ker je moj ideal zadovoljna družba, kjer bi vsak dal, kar pač lahko da in tudi tisti, ki po družbenih normah niso prav visoko, bolj na dnu, imajo toliko, da niso v bedi. Za tiste zgoraj pa sploh pričakujem visoke družbeno-moralne norme.
Eh ja, se mi zdi, da sva dva taka. In če se prav spomnim, mi je Janez Tomažič (ali pa Novica Mihajlović) tukaj enkrat prijazno zabrusil, da od ljudi najbrž pričakujem preveč. Pa sem mu dal kar prav in se izgovoril na podjetniško mantro, da če ne postaviš dovolj visokih ciljev ne boš nikdar dosegel maksimuma. :-)
Žal ne Janezu Tomažiču ali/in Novici Mihajloviću ne dam prav. Nateg je nateg, tako kot je cipa, cipa, ne glede koliko računa. Tonima nobene zveze s cilji. Ali te je eden od obeh narobe razumel, ali pa ne loči osnovnih pojmov.

Da ne bova preveč zašla s članka, na eventualno repliko ne bom več odgovarjal. Ni fer do komentatorjev, ki se držijo vsebine članka.
anon-78175 sporočil: 834
[#2608768] 20.07.16 08:00
Odgovori   +    3
Peter Glavič, jaz kot davkoplačevalec ne želim plačati, tvoje hazarde. Vedel si za kaj gre in zdaj nosi vse posledice.
anon-239836 sporočil: 996
[#2610009] 28.07.16 06:33 · odgovor na: anon-106712 (#2606076)
Odgovori   +    0
[Smudlek]
> Monika Weiss iz BS, nekdaj novinarka Financ, ki se je ukvarjala prav z bankami.

Torej, so tudi novinarji ene navadne prodane duše. Dokler je bila novinarka, je odkrivala svinjarije in o njih pisala, na BS pa taiste svinjarije prikriva. Če poenostavim, najprej se je nad posiljevanjem zgražala in obelodanjala, ter hkrati zahtevala pravico, nato pa je posiljevalce ščitila in se zgražala nad posiljenimi. Poden od človeka.
Pa je dotična gospodična, sedaj ko je na BS, prišla do famoznih cenitev, da takole opleta z "neosnovanim blatenjem BS"? In, zakaj BS zaradi neosnovanega blatenja BS ne toži g.Glaviča in to pošteno?
Jebi ga,staro pravilo je,da če hočeš imeti sovražnika pod kontrolo,ga vključiš v svoje rabote.Spomnimo se pleškota iz PKK,ki je preiskoval nemarnosti v NLB in potem naenkrat čudežno pristal prav tam,vdobro plačani službi.

Strani: 1