Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakockana zgodovinska odločitev

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2603887] 27.06.16 00:32
Odgovori   +    6
Večina Britancev obremenjena z Rimskim cesarstvom, Hitlerjevo Nemčijo, prefuknjeno Merklovo, ki vabi islamske teroriste je izglasovala...danes so se v Londonu zbudili in ugotovili, da jim bo slabše...Leta 1990 sem glasoval za državo Slovenijo, danes smo se zbudili in ugotovili, da Jugoslavija vendar ni bila tako slaba, kajti Slovenija je presegla vse slabe slutnje, torej, moja Dolenjska, če bo lahko Škotska naj bo tudi Dolenjska samostojna država...Imamo Krko, Revoz, Akrapoviča, Trimo, Adria prikolice, TPV, Nuklearko, Terme Čatež, Trimo, Rem, fakultete, visoke šole, kmetijsko šolo, komunalna podjetja, tisoče drugih podjetjih...pravzaprav Kuštrina s smejalnim plinom in Štruklja sploh ne potrebujemo, hudiča Cerarja in Mramorja bi morali v peklu sežgati s podkurjenima Erjavcem in Židanom...Povprečna plača v Republiki Dolenjski bi bila vsaj 5 tisočakov neto, podobno kot Mariboru in Kopru, ki jima Ljubljana vso dodano vrednost pobere.
crt sporočil: 27.190
[#2603891] 27.06.16 05:04
Odgovori   +    5
Rome (AFP) - Pope Francis on Sunday warned of the "Balkanisation" of Europe in the wake of Britain's shock vote to quit the EU and urged the bloc to chart a new way forward by giving member states greater freedoms.

"We have to come up with a new kind of Union," the pontiff told reporters on a plane heading back to Rome after a controversial visit to Armenia, as the European Union grappled with the unprecedented task of having to negotiate a divorce from a member state.

"There is something that's not working in this massive, heavy Union. But let's not throw the baby out with the bath water," Francis said.

au.news.yahoo.com/wo...ote/#page1
Gustl sporočil: 13.629
[#2603894] 27.06.16 07:02 · odgovor na: anon-317028 (#2603887)
Odgovori   +    8
[FIN-311684]
Večina Britancev obremenjena z Rimskim cesarstvom, Hitlerjevo Nemčijo, prefuknjeno Merklovo, ki vabi islamske teroriste je izglasovala...danes so se v Londonu zbudili in ugotovili, da jim bo slabše...Leta 1990 sem glasoval za državo Slovenijo, danes smo se zbudili in ugotovili, da Jugoslavija vendar ni bila tako slaba, kajti Slovenija je presegla vse slabe slutnje, torej, moja Dolenjska, če bo lahko Škotska naj bo tudi Dolenjska samostojna država...Imamo Krko, Revoz, Akrapoviča, Trimo, Adria prikolice, TPV, Nuklearko, Terme Čatež, Trimo, Rem, fakultete, visoke šole, kmetijsko šolo, komunalna podjetja, tisoče drugih podjetjih...pravzaprav Kuštrina s smejalnim plinom in Štruklja sploh ne potrebujemo, hudiča Cerarja in Mramorja bi morali v peklu sežgati s podkurjenima Erjavcem in Židanom...Povprečna plača v Republiki Dolenjski bi bila vsaj 5 tisočakov neto, podobno kot Mariboru in Kopru, ki jima Ljubljana vso dodano vrednost pobere.
Nigel Farage, si to ti?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2603904] 27.06.16 07:23 · odgovor na: Gustl (#2603894)
Odgovori   +    3
[Gustl]
> [FIN-311684]
> ...če bo lahko Škotska naj bo tudi Dolenjska samostojna država...Povprečna plača v Republiki Dolenjski bi bila vsaj 5 tisočakov neto, podobno kot Mariboru in Kopru, ki jima Ljubljana vso dodano vrednost pobere.

Nigel Farage, si to ti?
V bistvu ljudje ne maramo odtujenih centrov birokratske moči na katere nimamo vpliva. Če vešč politik igra na to populistično struno, lahko centralni vladi veliko težav dela. Poglejmo Camerona, ki je v letu 2013 gradil svojo popularnost prav v nasprotovanju Bruslju in v poudarjanju bruseljskih minusov. Periferija se je vedno upirala centrali kot Asterix in Obelix rimskem Cezarju. Kot Novomeščan čutim, da nam Cerarjeva Ljubljana postaja odtujena, le malo lažje je, ker opažamo, da se je tudi Cerar odtujil sam sebi, je postal svoje nasprotje.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2603906] 27.06.16 07:29 · odgovor na: Gustl (#2603894)
Odgovori   +    1
10/10

Danes so dovoljene Sanje. Jutri je nov dan!

* Smer: Nowa Švica!
bc123a sporočil: 48.253
[#2603907] 27.06.16 07:30 · odgovor na: Gustl (#2603894)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bc123a 27.06.2016 07:30
[Gustl]
Nigel Farage, si to ti?
Ves kaj je smesno - al pa zalostno... od petka naprej Nigel Farage izpade skoraj kot glas razuma proti Johnsonu ali Govu... tako globoko je #leave kamp zasral brexit.
Gustl sporočil: 13.629
[#2603908] 27.06.16 07:31 · odgovor na: anon-317028 (#2603904)
Odgovori   +    8
[FIN-311684]
> [Gustl]
> > [FIN-311684]
> > ...če bo lahko Škotska naj bo tudi Dolenjska samostojna država...Povprečna plača v Republiki Dolenjski bi bila vsaj 5 tisočakov neto, podobno kot Mariboru in Kopru, ki jima Ljubljana vso dodano vrednost pobere.
>
> Nigel Farage, si to ti?

V bistvu ljudje ne maramo odtujenih centrov birokratske moči na katere nimamo vpliva. Če vešč politik igra na to populistično struno, lahko centralni vladi veliko težav dela. Poglejmo Camerona, ki je v letu 2013 gradil svojo popularnost prav v nasprotovanju Bruslju in v poudarjanju bruseljskih minusov. Periferija se je vedno upirala centrali kot Asterix in Obelix rimskem Cezarju. Kot Novomeščan čutim, da nam Cerarjeva Ljubljana postaja odtujena, le malo lažje je, ker opažamo, da se je tudi Cerar odtujil sam sebi, je postal svoje nasprotje.
Kot Vrhnican vam Dolenjcem zavidam potencial povprecne place vsaj 5.000 EUR neto in se tolcem po glavi, ker sem se izselil iz LJ, kjer je tako povprecje ze sedaj.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2603913] 27.06.16 07:44
Odgovori   +    1
Le ugibamo lahko, kako globoko je padla čeljust Britancem, ko je v petkovi televizijski oddaji »Dobro jutro, Britanija« nastopil desničarski evroskeptik Nigel Farage, eden glavnih zagovornikov brexita. Ko ga je novinarka vprašala, ali lahko zagotovi, da bo 350 milijonov funtov na teden, ki jih država pošilja v EU, porabljenih za javno zdravstvo, je odgovoril: »Ne, ne morem.« Osupla novinarka je vztrajala - ampak to je bilo eno glavnih sporočil vaše propagande! »To je bila napaka,« je odvrnil Farage.
Ko je napaka eno glavnih sporočil propagande.

Odlično! :))

To je podobno, kot izjava naše Fizikalne Profesorice: da je rezultat približno točen!
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2603916] 27.06.16 08:07
Odgovori   +    2
Samo vprasanje je, ali nam je blizje erklca z "Lako cemo"" ali Nigel, ki je rekel: ""mamo, pa ne damo"".
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2603940] 27.06.16 09:27
Odgovori   +    1
ODLIČEN članek!
Za vse, ki imate še kakšen žetonček predlagam, da si ga izrežete..... in prilepite na zid/steno.
0329Softb sporočil: 3.757
[#2603944] 27.06.16 09:35 · odgovor na: Gustl (#2603908)
Odgovori   +    3
Kot Vrhnican vam Dolenjcem zavidam potencial povprecne place vsaj 5.000 EUR neto in se tolcem po glavi, ker sem se izselil iz LJ, kjer je tako povprecje ze sedaj.
Potencialno smo mi Švica, kaj Švica, Švica na kvadrat ... ampak samo potencialno.
crt sporočil: 27.190
[#2603945] 27.06.16 09:38 · odgovor na: 0329Softb (#2603944)
Odgovori   +    7
[0329Softb]
> Kot Vrhnican vam Dolenjcem zavidam potencial povprecne place vsaj 5.000 EUR neto in se tolcem po glavi, ker sem se izselil iz LJ, kjer je tako povprecje ze sedaj.

Potencialno smo mi Švica, kaj Švica, Švica na kvadrat ... ampak samo potencialno.
Carlitos ima četrnaest godina i novi je naučnik, a osim toga je omiljeni nećak don Alberta, vlasnika i predsjednika uprave velikog metalurškog poduzeća.
U devet ujutro, dok ispija kavu s mlijekom u središnjem uredu, Carlitos kaže stricu : " Striče , znaš da idem u večernju školu. Dakle,, imali smo logiku i profesorica je objašnjavala pojam teorije i prakse, ali ja sam se potpuno zbunio i na kraju ništa nisam shvatio. Rekla je, ako nismo shvatili, da smislimo neki primjer, ali ništa mi ne pada na pamet. Možeš li mi dati neki primjer kako bih shvatio? "
" Svakako, Carlitose. Da vidimo.. Pođi u kuhinju i reci Mariji, kuharici, da bi jedan naš klijent želio spavati s njom i da nam nudi sto tisuća dolara, od čega bi deset tisuća išlo njoj, za tu jednu noć. Pitaj je bi li spavala s našim klijentom za deset tisuća dolara. "
" Ali striče..."
"Samo ti idi sine."
Dječak postavi pitanje, a kuharica , zgodna crnka u najboljim četrdesetima reče mu : "Deset tisuća dolara! Pa slušaj.. situacija je uistinu teška, moj muž toliko radi, troškovi su nevjerojatni... Zato... Da , svakako ću to napraviti. Ali samo zato da pomognem suprugu, jasno ?"
Dječak se vrati i iznenađen ispriča stricu : "Rekla je da može, striče, kuharica je pristala."
"Dobro, sad odi do prijemnog ureda, potraži plavokosu curu u minici i reci joj da imamo zabavu za dvojicu stranih klijenata koji će platiti sto tisuća dolara ako im pronađemo plavušu poput nje za jednu noć. Pitaj je da li bi spavala s njima za ček od deset tisuća."
"Ali striče, pa Mirabel je zaručena ."
"Samo ti nju pitaj."
Mali se ubrzo vraća preneražen.
"Striče Alberto, pristala je ."
"Odlično sine, dobro me sad poslušaj : "teoretski" imamo šanse zaraditi dvjesto tisuća dolara. No, "praktički" imamo samo dvije kurve koje rade u našem poduzeću.
crt sporočil: 27.190
[#2603948] 27.06.16 09:46 · odgovor na: (#2603947)
Odgovori   +    2
[rename]
Krajši je z Janezkom, ki je to vprašal očeta... on pa ga je poslal k mami in sestri ... in v teoriji so bili milionarji, v praksi pa imata dve kurbi v bajti ;-)
ja, verjetno obstaja v znj lokalnih adaptacijah, ker pac... tojemoznosamovsloveniji :)
najobj sporočil: 31.920
[#2603960] 27.06.16 10:15 · odgovor na: bc123a (#2603907)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: najobj 27.06.2016 10:22
[bc123a]
> [Gustl]
> Nigel Farage, si to ti?

Ves kaj je smesno - al pa zalostno... od petka naprej Nigel Farage izpade skoraj kot glas razuma proti Johnsonu ali Govu... tako globoko je #leave kamp zasral brexit.
... čuj, smešno in žalostno je, da v samo dveh dneh od petka naprej po Evropi že poslušam spremenjeno retoriko in da kolikor poznam delovanje EU z izjemami izjemnih izjem, se sploh ne bom čudil, če se bo v tistih dveh letih, kolikor je menda predpisano trajanje procesa odhajanja od trenutka začetka odhoda nekje v nedoločeni(!) prihodnosti, dejansko zgodilo samo to, da se nič ne bo zgodilo ...

Strani: 1