Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2602264] 19.06.16 17:06
Odgovori   +    38
Sprejemanje strategij do leta 2025 ali 2050 je preresna zadeva za Cerarjevo stranko, ki naslednje volitve ne bo preživela, preprosto bo izginila kot Jankovičeva, Virantova ali Bratuvškina stranka. Cerar je v današnjem Delu izjavil »Vsaka resna vlada mora gledati prek svojega mandata. Težava preteklih vlad je bila, da so se preveč ukvarjale s tem kakšne lastne koristi lahko dosežejo v krajšem obdobju...«. Vse kar je Cerar naredil prek »svojega mandata« je prodaja 10, 15...30, verjetno tudi 50 letnih obveznic in omogočil nenormalen dvig plač v javnem sektorju ter s tem naredil škodo, ki bo daleč presegla njega in njegov mandat.
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2602265] 19.06.16 17:08
Odgovori   +    16
Kaj so to izvenproracunska sredstva v javnem interesu? Tajne loze?
crt sporočil: 27.122
[#2602266] 19.06.16 17:21
Odgovori   +    19
Ministrstvo bo od medijev enkrat na leto, ali pa kadarkoli, če se mu zazdi, zahtevalo podatke o »številu uporabnikov, ki jih medij pokriva«
... tako da po novem obisk finance.si in drugih dovoljen samo prek prijave z digitalnim certifikatom, saj bi sicer lahko bil kdo ne dovolj natancno prestet :)

finance imajo sicer lepo rastoc delez digitala v narocninah, digitalna vsebina pa obsega mislim da vec kot +100% glede na tiskano. tako da... preselit se sedez na svedsko, pa naj potem ministrstvo ukaze slovenskim ponudnikom dostopa do neta, da morajo blokirati dostop do finance.si, ker delovanje strani ne ustreza njihovim konceptom :P
crt sporočil: 27.122
[#2602267] 19.06.16 17:25
Odgovori   +    28
Prav tako pa bodo stroški, tudi teh ne znajo oceniti, nastali s posebno aplikacijo, v katero bodo mediji sami vnašali zahtevane podatke za razvid medijev.
devteam financ bi lahko dal ponudbo za izdelavo :P

no, naj ponovim eno zgodbo iz situacije, ko sem zapiral nek bancni racun...

- dober dan, klicem z durs, ste vi oddali prijavo zaprtja racuna?
- ja
- morate jo dopolniti
- ??
- niste vpisali datuma odprtja
- saj v tistem polju pise "odprtja ali zaprtja" in ker zapiram, sem pac vnesel zaprtje
- ampak jaz rabim tudi odprtje
- ?? ... hm... kako natacno pa to rabite, ker tega je 10+ let...
- kar vi povejte
- okej, a lahko receva recimo september 1998?
- ja, ni problema
- pa me ne bo potem klical nekdo tretji in zahteval dokazila etc?
- ne, ne... to gre samo se v arhiv... veste, jaz rabim to samo zato, ker me sicer racunalnik naprej ne spusti.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2602268] 19.06.16 17:41 · odgovor na: crt (#2602267)
Odgovori   +    16
[crt]
> Prav tako pa bodo stroški, tudi teh ne znajo oceniti, nastali s posebno aplikacijo, v katero bodo mediji sami vnašali zahtevane podatke za razvid medijev.

devteam financ bi lahko dal ponudbo za izdelavo :P

no, naj ponovim eno zgodbo iz situacije, ko sem zapiral nek bancni racun...
Pred veliko let sem želel na banki, ki je danes v 100% tuji lasti predčasno odplačati posojilo...Ne more, so mi rekli...Kako ne more, saj vam bom takoj dal denar...Ne more, so vztrajali...Saj vam tudi stroške plačam...ne more...Prav, pa sem zaprl račun in vse poplačal.
anon-394991 sporočil: 252
[#2602283] 19.06.16 21:25
Odgovori   +    3
Oslarija, da je ni para. Politiki bodo učili kako razumeti nek prispevek. Sam pravim, da je potrebno vključiti logično razmišljanje in logično matematiko tudi v zakonodajo. Novinar, če napiše članek in se ugotovi, da mu je neko podjetje dalo zavajajoče podatke je krivo podjetje, ki je zavedlo novinarja in ne novinar, kateri je napisal.

Neumnost, da zahtevaš podatke z katerimi potem izsiljuješ istega, če ti politično ne usteza.

Če bo nekomu dokazano neko nečedno početje se bo izsiljevalo nek medij do te mere, da se ga namerno obtoži, da je pdal neresnične podatke in slednji morjao dokazovati, da ni res. ŽAl je to ideologija v ozadju teh političnih botrov tega zakona.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2602297] 20.06.16 05:30
Odgovori   +    17
Zadnja sprememba: anon-202494 20.06.2016 05:46
Petra, tokrat pa zopet vse pohvale za ta tvoj članek!

Začel bom z kopijo posta o Peršaku enega mojega (močno levo usmerjenega) znanca:
Neverjetno, kakšno sprenevedanje je v pisanju in delu Toneta PERŠAKA. Prav pravi, da je naša dežela čudovita, prav je da kritizira današnjo elito, da ni etike in morale pa vendar, ali ni prav Tone PERŠAK tudi ta elita in je že od ustanovitve naše nove države v vrhu te politike? Ali ni bil celo predsednik neke stranke, ali ni bil poslanec in svetnik v državnem svetu in je prejemal plačilo za županovanje in za svetnikovanje? (Računsko sodišče je že povedalo svoje o tej zadevi) Ali ni že četrti mandat župan, katerega sedaj že več kot polovica krajanov ne spoštuje več. Da v tem kriznem času je potrebno zopet uporabljati rek: "Poslušajte me kaj vam govorim, ne glejte me kaj delam!" in to ne samo na lokalnem nivoju, temveč tudi na državnem. Tone čas bi bil, za upokojitev, da Trzin lahko svobodno zadiha in se mediji, predvsem lokalni, osvobodijo in se razvija brez minimalističnih in nekoristnih projektov.

En moj starejši post:
Kaj se čudiš? Pogoj za ministra v Cerarjevi vladi je bil, da si nepismen, butast in pokvarjen, glavni pogoj pa, da ne smeš biti bolj pameten kot Cerar.

Zadnji primer je Tone Peršak (star je nekaj čez 70 let), politik in pesnik, človek, ki te nikoli ne pogleda v oči. V akademskem kolegiju, okoli leta 1965, sva stanovala v sosednjih sobah, pa če si ga pozdravil, te ni nikoli pogledal v oči, niti odzdravil. Po končanem študiju se je celo življenje šlepal po raznih političnih položajih in po potrebi menjaval stranke. Predno je prišel za državnega sekretarja, je bil župan Trzina (kjer tudi jaz živim) in sva se pogosto srečala ne cesti, pa ni vedel kam bi me dal. V Trzinu ni naredil nič, čeprav je bil župan 4 mandate. Stranke je vedno menjal po potrebi in bil Kučanov podrepnik. Sedaj je minister za kulturo in je zato vstopil v DESUS in to nekaj dni pred imenovanjem za ministra za kulturo.

Kakšen pa je kot pesnik, pa ne vem, nisem nikoli nič prebral od njega.

Še dodatek:
Veliko vas ne ve, da poteka meja med Štajersko in Kranjsko pri Brežicah po reki Savi (že od Marije Terezije in še prej), levi breg je Štajerska, desni breg pa Kranjska. Blizu jedrske elektrarne, v stari strugi Save, še zdaj stojijo mejni kamni kjer piše na eni strani Steiermark, na drugi pa Krain. Dolenjska je komunistična iznajdba.

V Brežicah še zdaj kroži stari vic: Ko je bog delal Štajerce, je tiste, ki so se mu pokvarili vrgel čez Savo in rekel "Eh, za Kranjca bo že dober".

Podobno velja za Peršaka. Ljudje v Trzinu smo ga izvrgli in si rekli "Za ministra v Cerarjevi vladi bo že dober".

Petra, zato se ne čudit, da prihajajo take oslarije iz Peršakovega ministerstva!
crt sporočil: 27.122
[#2602300] 20.06.16 06:23 · odgovor na: anon-202494 (#2602297)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 20.06.2016 06:24
[Breiva]
Veliko vas ne ve, da poteka meja med Štajersko in Kranjsko pri Brežicah po reki Savi (že od Marije Terezije in še prej), levi breg je Štajerska, desni breg pa Kranjska. Blizu jedrske elektrarne, v stari strugi Save, še zdaj stojijo mejni kamni kjer piše na eni strani Steiermark, na drugi pa Krain. Dolenjska je komunistična iznajdba.
"Po propadu francoske oblasti je dunajski kongres potrdil vrnitev Kranjske k Avstriji. Po ureditvi iz 1849 je bila Kranjska znotraj Avstrije kot kronska dežela - kronovina del Cislajtanije in razdeljena na Gorenjsko, Dolenjsko in Notranjsko." - ni se sicer ze takrat imenovala dolenjska, temvec spodnja ali dolenja kranjska, vendar kot locen kos nastopa ze odtlej.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2602301] 20.06.16 06:31 · odgovor na: crt (#2602300)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-202494 20.06.2016 06:38
[crt]
> [Breiva]
> Veliko vas ne ve, da poteka meja med Štajersko in Kranjsko pri Brežicah po reki Savi (že od Marije Terezije in še prej), levi breg je Štajerska, desni breg pa Kranjska. Blizu jedrske elektrarne, v stari strugi Save, še zdaj stojijo mejni kamni kjer piše na eni strani Steiermark, na drugi pa Krain. Dolenjska je komunistična iznajdba.

"Po propadu francoske oblasti je dunajski kongres potrdil vrnitev Kranjske k Avstriji. Po ureditvi iz 1849 je bila Kranjska znotraj Avstrije kot kronska dežela - kronovina del Cislajtanije in razdeljena na Gorenjsko, Dolenjsko in Notranjsko." - ni se sicer ze takrat imenovala dolenjska, temvec spodnja ali dolenja kranjska, vendar kot locen kos nastopa ze odtlej.
Hvala Črt!
Torej si samo potrdil, da je bila "Dolenja Kranjska", ne pa Dolenjska.

Jedrska elektrarna se imenuje Krško, dejansko pa stoji v Vidmu, oziroma natančneje v Stari vasi (na začetku Vrbine). Stare vasi na zemljevidu ne boš našel, je izginila. Jaz pa sem od tam doma in zadevo dobro poznam.
crt sporočil: 27.122
[#2602303] 20.06.16 06:44 · odgovor na: anon-202494 (#2602301)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 20.06.2016 06:49
[Breiva]
> [crt]
> > [Breiva]
> > Veliko vas ne ve, da poteka meja med Štajersko in Kranjsko pri Brežicah po reki Savi (že od Marije Terezije in še prej), levi breg je Štajerska, desni breg pa Kranjska. Blizu jedrske elektrarne, v stari strugi Save, še zdaj stojijo mejni kamni kjer piše na eni strani Steiermark, na drugi pa Krain. Dolenjska je komunistična iznajdba.
>
> "Po propadu francoske oblasti je dunajski kongres potrdil vrnitev Kranjske k Avstriji. Po ureditvi iz 1849 je bila Kranjska znotraj Avstrije kot kronska dežela - kronovina del Cislajtanije in razdeljena na Gorenjsko, Dolenjsko in Notranjsko." - ni se sicer ze takrat imenovala dolenjska, temvec spodnja ali dolenja kranjska, vendar kot locen kos nastopa ze odtlej.

Hvala Črt!
Torej si samo potrdil, da je bila "Dolenja Kranjska", ne pa Dolenjska.
ja, takrat je bila spodnja/dolenja kranjska. rad bi nasel podrobno tudi kasnejse spremembe, vendar mi na hitro ni uspelo. nasel sem samo tole navedbo o kranjski: "Z ustanovitvijo Države Slovencev, Hrvatov in Srbov 29. oktobra 1918 je bila ukinjena, velik del njenega ozemlja pa je z rapalsko pogodbo pripadel Italiji" - tako da sklepam, da ni vse prazno med 1849 in 1945... konec koncev je vmes skoraj cela slovenija bila dravska banovina :)
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2602304] 20.06.16 06:47
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-202494 20.06.2016 06:48
Črt,

na Facebooku si lahko ogledaš slike uporabnika Branko Brečko in boš videl, kakšna ekološka katastrofa se dogaja pri gradnji HE Brežice. Verjetno bodo tudi odstranili še zadnji mejni kamen Steiermark/Krain, za katerega jaz vem, kje je. Večino so jih odstranili pri gradnji JEK-a.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2602305] 20.06.16 06:55 · odgovor na: crt (#2602303)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-202494 20.06.2016 07:03
[crt]
> [Breiva]
> > [crt]
> > > [Breiva]
> > > Veliko vas ne ve, da poteka meja med Štajersko in Kranjsko pri Brežicah po reki Savi (že od Marije Terezije in še prej), levi breg je Štajerska, desni breg pa Kranjska. Blizu jedrske elektrarne, v stari strugi Save, še zdaj stojijo mejni kamni kjer piše na eni strani Steiermark, na drugi pa Krain. Dolenjska je komunistična iznajdba.
> >
> > "Po propadu francoske oblasti je dunajski kongres potrdil vrnitev Kranjske k Avstriji. Po ureditvi iz 1849 je bila Kranjska znotraj Avstrije kot kronska dežela - kronovina del Cislajtanije in razdeljena na Gorenjsko, Dolenjsko in Notranjsko." - ni se sicer ze takrat imenovala dolenjska, temvec spodnja ali dolenja kranjska, vendar kot locen kos nastopa ze odtlej.
>
> Hvala Črt!
> Torej si samo potrdil, da je bila "Dolenja Kranjska", ne pa Dolenjska.

ja, takrat je bila spodnja/dolenja kranjska. rad bi nasel podrobno tudi kasnejse spremembe, vendar mi na hitro ni uspelo. nasel sem samo tole navedbo o kranjski: "Z ustanovitvijo Države Slovencev, Hrvatov in Srbov 29. oktobra 1918 je bila ukinjena, velik del njenega ozemlja pa je z rapalsko pogodbo pripadel Italiji" - tako da sklepam, da ni vse prazno med 1849 in 1945... konec koncev je vmes skoraj cela slovenija bila dravska banovina :)
Imaš prav, me pa prav zanima, če boš kaj našel, bom sledil tvojim najdbam. Se mi pa zdi, da je vse zavito v neko meglo, tako kot po letu 1945, ko se ni nihče upal nič pisati.

Sicer sva se pa oddaljila od teme, ki je "Tone Peršak", novi finančni minister, prej državni sekretar, še prej župan Trzina.
crt sporočil: 27.122
[#2602306] 20.06.16 07:02 · odgovor na: anon-202494 (#2602305)
Odgovori   +    0
tukaj je se en namig:

"Dolenjska cesta je bila formalno ustanovljena leta 1892, ko so preimenovali dotedanjo Kurjo vas, ki je bila cesta, ki je potekala na obeh straneh proti Dolenjskem kolodvoru"

zdaj pa me klicejo druge zadeve. lep dan.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2602307] 20.06.16 07:07 · odgovor na: crt (#2602306)
Odgovori   +    1
[crt]
tukaj je se en namig:

"Dolenjska cesta je bila formalno ustanovljena leta 1892, ko so preimenovali dotedanjo Kurjo vas, ki je bila cesta, ki je potekala na obeh straneh proti Dolenjskem kolodvoru"

zdaj pa me klicejo druge zadeve. lep dan.
Črt,
lep dan tudi tebi in hvala za konstruktivno debato.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2602309] 20.06.16 07:20 · odgovor na: anon-202494 (#2602305)
Odgovori   +    2
[Breiva]
> [crt]
> > [Breiva]
> > > [crt]
> > > > [Breiva]
> > > > Veliko vas ne ve, da poteka meja med Štajersko in Kranjsko pri Brežicah po reki Savi (že od Marije Terezije in še prej), levi breg je Štajerska, desni breg pa Kranjska. Blizu jedrske elektrarne, v stari strugi Save, še zdaj stojijo mejni kamni kjer piše na eni strani Steiermark, na drugi pa Krain. Dolenjska je komunistična iznajdba.
> > >
> > > "Po propadu francoske oblasti je dunajski kongres potrdil vrnitev Kranjske k Avstriji. Po ureditvi iz 1849 je bila Kranjska znotraj Avstrije kot kronska dežela - kronovina del Cislajtanije in razdeljena na Gorenjsko, Dolenjsko in Notranjsko." - ni se sicer ze takrat imenovala dolenjska, temvec spodnja ali dolenja kranjska, vendar kot locen kos nastopa ze odtlej.
> >
> > Hvala Črt!
> > Torej si samo potrdil, da je bila "Dolenja Kranjska", ne pa Dolenjska.
>
> ja, takrat je bila spodnja/dolenja kranjska. rad bi nasel podrobno tudi kasnejse spremembe, vendar mi na hitro ni uspelo. nasel sem samo tole navedbo o kranjski: "Z ustanovitvijo Države Slovencev, Hrvatov in Srbov 29. oktobra 1918 je bila ukinjena, velik del njenega ozemlja pa je z rapalsko pogodbo pripadel Italiji" - tako da sklepam, da ni vse prazno med 1849 in 1945... konec koncev je vmes skoraj cela slovenija bila dravska banovina :)

Imaš prav, me pa prav zanima, če boš kaj našel, bom sledil tvojim najdbam. Se mi pa zdi, da je vse zavito v neko meglo, tako kot po letu 1945, ko se ni nihče upal nič pisati.

Sicer sva se pa oddaljila od teme, ki je "Tone Peršak", novi finančni minister, prej državni sekretar, še prej župan Trzina.
POPRAVLJAM LAPSUS: Tone Peršak,novi kulturni minister
bc123a sporočil: 48.253
[#2602311] 20.06.16 07:22
Odgovori   +    9
Katastrofa. Najboljsi povzetek te neumnosti bi bil: "Sto let za AdBlockom."

Naslednji bodo verjetno na udaru potrosniki, ki "ne bodo na liniji". Blokade tujih portalov, itd. Lahko samo recem: birokrati, jebite se. Tehnologija ze sedaj omogoca, da se z domacim wifi omrezjem priklopis neposredno v zahodni svet, in te sploh ne briga, kaj izumljajo bedaki na ministrstvih.

www.howtogeek.com/22...-and-more/
anon-247964 sporočil: 6.948
[#2602315] 20.06.16 07:47
Odgovori   +    7
»To je stvar, ki jo bo ugotovila medresorska komisija za medijsko pismenost, ki bo konkretizirala navodila iz strategije. Nedvomno pa bodo to morali biti medijski strokovnjaki.«
Vračamo se v "dobre" stare čase, ko so na CK ZKS preko svoje komisije delali prav to.
»Glede na razvoj digitalnih tehnologij in ob upoštevanju pomembnega načela socialne vključenosti se oblikujejo možnosti za soustvarjanje medijskih vsebin in/ali za aktivno udeležbo uporabnikov pri oblikovanju programskih zasnov medijev,«
Za to so skrbeli na SZDL ob pomoči Marksističnega centra pri CK ZKS!
»Z vidika uporabnikov se pri neodvisni organizaciji, organizirani na način samoregulacije (primer: svet za medije), omogoči možnost presoje verodostojnosti informacij, kadar na kršitve in posledice (ogroženo dostojanstvo ljudi, diskriminatorna obravnava spolov, kršitev pravic otrok in mladoletnih oseb ...) napotujejo vnaprej določene okoliščine.«
Za to je skrbela SDV, ljubkovalno UDBA, in cenzorji na "ministrstvu" (sekretariatu) za kulturo.
Res lepo je brati take strategije, ker dokazujejo, da se v Sloveniji svet vrti nazaj. Vedno večje težnje po nadziranju ljudi in seveda medijev so postale že v resnici nevarne. Skratka hitro se bliža čas totalitarizma, ko nas podo posvečeni spet učili misliti. Edina sreča je, da se svet vrti drugje še vedno v isto smer in se Slovenija še ni popolnoma izolirala od zunanjega sveta. Hvala Petra za vse informacije.
najobj sporočil: 31.870
[#2602330] 20.06.16 09:19
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 20.06.2016 09:27
... 5. Državni organ za presojo verodostojnosti informacij - zakaj že imamo sodišča?! ...

... eh, moja Petra ... čuj, zakaj pa bi se sodišča ukvarjala s presojo verodostojnosti informacij za nazaj in bi se zaradi slovenske folklore tožarjenja vseh vse povprek še dodatno podaljševali sodni zaostanki, če pa državni organ za presojo verodostojnosti informacij lahko že vnaprej presodi, kaj je verodostojno in kaj ne, potem pa neverodostojnega sploh ne dovoli objavit in ni nobenih problemov ... evo, kot v dobrih starih bodo uredniki spet nosili novinarske prispevke na CK, pa RTV bo predvajala program s polurnim zamikom, pa še kakšna "nova" strateška metoda se bo verjetno našla v arhivu ...

P.S.: če pop-up oglasi gredo iz mode, ker jih nihče ne želi, potem me tudi Finance ne rabijo davit z oglasi zgoraj, spodaj, z leve in desne ...

Strani: 1