Strani: 1

anon-36727 sporočil: 46
[#2601431] 14.06.16 15:56
Odgovori   +    2
Pridobivanje dovoljenja je nočna mora. A res? Please, tell me more.
spiderman sporočil: 1.741
[#2601432] 14.06.16 15:56
Odgovori   +    16
Zadnja sprememba: spiderman 14.06.2016 15:57
Pred leti imeli za angleško konverzacijo eno "nejtiv spikerko" iz Avstralije - poročena s Slovencem.
Je punca razlagala celo štorijo z uradom za tujce kjer, vsaj takrat, NIHČE NI GOVORIL ANGLEŠKO! Tako, da je morala karkoli je šla urejat na urad za tujce, vedno vzeti s sabo še moža.
Očitno je ta naš urad za tujce "prilagojen" samo za Balkance, ali kako??
.
No po kakšnih 9 mesecih - vmes jasno delala na črno - pride na uro konverzacije vsa vesela in pojasni, da je končno pridobila dovoljenje za delo :-).
Ki ga pa niti ni več dolgo rabila, saj sta z možem, itak, spokala v Avstralijo.
.
Za Silvano pa naslednji nasvet:
kupiti 5 m2 šrnega blaga - se zaviti vanj, samo reža za oči, in ob naslednjem valu "beguncev" se uturiti na mejo s kakšnim otrokom - menda jih rentajo, če pa se bo drla še "allahu akbar" tudi nebo škodilo.
Tako, bo hitro dobila vse papirje za bivanje, nastanitev, hrano in ji, da bi lahkovuživala v lepotah naše države in prijaznosti prebivalcev, niti delati nebo treba.
anon-318613 sporočil: 664
[#2601436] 14.06.16 17:07
Odgovori   +    3
Draga Silvana, mi slovencelni po prevladujočem mnenju, tako pralcev kot opranoglavcev, ne potrebujemo "posojil ljudem s slabšo bonitetno oceno"!

Pri nas "princesa teme" in njem aparat poskrbi, da bonitetnih skrbi nimamo, saj imamo tisoče programov za pomoč ljudem brez bonitetne ocene!

Pri nas banksterji dajejo kredo na ime, jebeš bonitetne ocene!

Pri nas birokrateki najbolje vedo, kaj kdo rabi in katerega izmed nabora predpisov mu gepirati!

Pri nas celo PM ve, kaj je etično in moralno, glede na trenutno stanje organa/ov na podlagi predpisov o stanju! (Sicer se o spremi stanja posvetuje in meditira).

Če gre spet za neko shemo, ki bi jo potencialno moral obvezno participirati tudi sam, pa se kjub zadržkom pridružujem branilcem. Če gre za druge legitimne spodbujevalce povišanja osebne svobode in živllenskega standarda naših sotrpinov, iniciativo podpiram in se pridružujem bentenju nad sistemom:)
anon-218217 sporočil: 219
[#2601538] 15.06.16 10:06
Odgovori   +    2
Treba je odpret kako FB skupino z imenom URADNIKI. Pa naj tam folk lepo popiše, kdo je kdo v teh uradih, uradniki naj se pa zmenijo, ali je kriva posamezna oseba, šef urada ali pa zakonodaja. S tem bodo tudi odgovorni dobili kompleten pregled nad tem, kako stvari tečejo. To bi bila transparentnost...
dz1975 sporočil: 2.264
[#2601551] 15.06.16 10:41
Odgovori   +    1
Neumen članek (kot vaše nabijanje z airbnb): imigracijski postopki v Sloveniji so dejansko (v prumerjavi z ostalimi državami) enostavni, poceni in hitri. Mene bo samo dovoljenje za začasno bivanje in zelena karta za ZDA prišlo okoli 3.000 eur (od tega večina za upravne takse), ves postopek do državljanstva pa gladko pride vsaj 7.000 eur, da o kompleksnosti postokov na govorim.
www.uscis.gov/forms
sopranos sporočil: 11.404
[#2601584] 15.06.16 12:42 · odgovor na: (#2601469)
Odgovori   +    1
[BigBrother13]
Lahko samo potrdim Silvanine izkušnje, moje žena je tujka zunaj EU, ko je prispela je seveda za začasno dovoljenje za prebivanje potrebovala cel kup potrdil. Med drugim tudi slavno potrdilo o nekaznovanosti, ki stane v ženine domovini na mednarodnem obrazcu celih 200$, potem je vse potrebno overit, pa nadoverit, no na koncu še prevesti v Slovenščino pri sodnem prevajalcu (ki spet mastno zaračuna vsako stran prevoda) Tako da se cene enega takega potrdila povzpne preko 300 eur. No ko je tako lepo živela 6 let v Sloveniji je izpolnila pogoje za Slovensko državljanstvo in za pridobitev slednjega je na isti UE potrebovala novo potrdilo o nekaznovanju in to ponovno iz svoje domovine, čeprav je zadnjih 6 let prebivala v Sloveniji, v njeni državi so veseli, spet ji prodajo papir z novim datumom seveda za 200$ in spet ponoviti cel postopek overitev, prevodov itd. Ker je postopek pridobitve državljanstva trajal več kot 6 mesecev (ker se na upravni enoti in na ministerstvu niso znali poenotit ali so vsi papirji OK) je novo potrdilo o nekaznovanju spet zastaralo (po naših zakonih velja je veljavno samo 6 mesecev) in pred izdajo državljanstva je bilo potrebno pridobiti še eno potrdilo o nekaznovanju, novih 300$, sicer bi zavrnili pridobitev državljanstva. Nesmisel, vsa ta potrdila iz o nekaznovanju iz njene domovine medtem ko ona že 6 let prebiva v SLo. Skratka državljanstvo je pridobila samo po zaslugi tega, ker sem jaz vztrajal in sem dovolj finančno močen (vse me je stalo je okoli 2000 eur). Žena je 100 krat rekla: Pa kaj si ti mislijo, pa kdo sploh hoče biti slovenec, ob dejstvu da se je tudi mogla odreči prvotnemu državljanstvu da je dobila slovensko.
Včasih se sprašujem kako dobija vsa ta potrdila slovenski kriminalci, ki so pokradli milijone in pobegnili v Dubai, no potem se spomnim da v resnici nihče ni in nikoli ne bo pravnomočno obsojen. Skratka naša zakonodaja na vseh področjih je nastavljena da ščiti vse pravice domačih kriminalcev, vsi ostali pa jebemo ježa.
Moja je tudi tujka in sedaj noče več postati slovenska državljanka. Naju je bolj kot to zmotilo dejstvo, da te birokrati jebejo pri opravljanju posla.

Za te dokumente za prebivanje še nekako potrpiš. Ker načeloma to ni tako pogosto.

Bolj moti to, da pri poslovanju nimaš nobene pravne varnosti. Da se lahko vsako leto najde kakšen pacient, ki bi obriše 2 ali 3 jurčke kazni za brez veze. Pa to naju moti, da se davki stalno višajo. Da si kot delodajalec v morebitnem sporu z delavcem šibkejša stranka. Moti naju to, da se ljudi ki se ukvarjajo s poslom stalno obravnava kot kriminalce.

V primerjavi z raznimi barabami kot so Mramor, inšpektorji ali sodniki, so na upravnih enotah videti kot angelčki. Čeprav so glede nekaterih zadev zelo trdi. Sploh je smešno, če imaš recimo kakšen dokument samo v elektronski obliki in če ni gor uradnega žiga. Ali pa ko imaš to potrdilo o nekaznovanosti v angleškem jeziku in moraš potem dati uradno prevesti EN stavek. EN!!! In čeprav so to punce z univerzitetno izobrazbo, ki so se v šoli učile angleščino 8 let in ji zakon dopušča, da sprejmejo dokument, če ga razumejo. In podobnih nebuloz je še in še. Ampak na koncu se da zadeve vseeno urediti. In ker imam s tem precej upravka, lahko tudi povem, da se postopoma zadeve malo izboljšujejo.

Na drugi strani tega ne morem trditi za ostale segmente. Tam pa samo čakaš kdaj boš imel smolo in naletel na mino, ki ti bo požrla časa in denarja.

Strani: 1