Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Rešite mojo težavo, pa vas vzamem v službo

Strani: 1

anon-401291 sporočil: 74
[#2600773] 10.06.16 11:37 · odgovor na: (#2600765)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: anon-401291 10.06.2016 11:37
[Wulfe]
In potem? kaj je bilo s tistim klicnim centrom?
in bolj pomembno ..kaj je bilo s tem modelom? Samo poročilo je bilo prioretizirano, nič pa ne poveste če je človek zaradi tega dobil službo ali ste mu samo ideje ukradli?
FIN-454644 sporočil: 10.889
[#2600779] 10.06.16 11:49
Odgovori   +    10
Clan SD pa tak umazan neoliberalec, ki mu denar in kseft pomeni vse. Fuj, na gavge z njim. Aja, on je nas in dela gnar za nas.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2600783] 10.06.16 12:08
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: anon-317028 10.06.2016 12:10
Kako v praksi poteka selekcija prijavljenih kandidatov? Prvo se izločijo tisti, ki ne izpolnjujejo večino pogojev, v drugo se izločijo tisti, ki o podjetju v katerem »bi tako rado delali« ne vedo prav nič...niti dejavnosti, niti lokacije...Kandidati se morajo prodati, morajo dobro poznati »tarčo« (delo), ki jo želijo zadeti, morajo zaznati nekakšen problem, nakazati rešitev in se predstaviti kot »dodana vrednost«, če tega ne zmorejo naj raje ciljajo delo v javnem (državnem) sektorju po »posvečenem« kriteriju »Cerar dobi tri, Erjavec in Židan po enega«. Plakati z vsebino »Rešite mojo težavo, pa vas vzamem v službo« bi moral biti postavljeni na vhode vseh zavodov za zaposlovanje.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2600935] 11.06.16 17:50 · odgovor na: anon-317028 (#2600783)
Odgovori   +    5
[FIN-311684]
Kako v praksi poteka selekcija prijavljenih kandidatov? Prvo se izločijo tisti, ki ne izpolnjujejo večino pogojev, v drugo se izločijo tisti, ki o podjetju v katerem »bi tako rado delali« ne vedo prav nič...niti dejavnosti, niti lokacije...Kandidati se morajo prodati, morajo dobro poznati »tarčo« (delo), ki jo želijo zadeti, morajo zaznati nekakšen problem, nakazati rešitev in se predstaviti kot »dodana vrednost«, če tega ne zmorejo naj raje ciljajo delo v javnem (državnem) sektorju po »posvečenem« kriteriju »Cerar dobi tri, Erjavec in Židan po enega«. Plakati z vsebino »Rešite mojo težavo, pa vas vzamem v službo« bi moral biti postavljeni na vhode vseh zavodov za zaposlovanje.
Pred kratkim je diplomiral na univerzi sin enega mojega prijatelja in začel iskati službo. Bil je na več razgovorih in potem je reke: Ponujali so mi 1400 evrov bruto, a za tak denar že ne bom delal.

Mladi mislijo, da če končajo univerzo, so polni znanja in da morajo zaradi titule dobiti toliko in toliko plače. Nikoli pa se ne vprašajo, kaj pa pravzaprav znam? Če bi mene vprašali, bi jim odgovoril: Nič!

Univerza ti je dala samo neko osnovno znanje, ki pa za prakso ni uporabno za nič, dejansko se boš naučil šele pri delu v praksi. In potem se bo pokazalo, če si sposoben kaj narediti, ali nič. Nihče pa te ne bo plačal za učenje toliko, kot izkušene sodelavce. Začetnik si začetnik in pika.

Tako je bilo vedno in bo tudi v bodočnosti. Tako je bilo tudi v socializmu, razen če si bil član partije. Če si bil član partije si takoj po končani univerzi dobil mesto šefa, pa če si kaj znal ali pa ne.
anon-401291 sporočil: 74
[#2600943] 11.06.16 19:53 · odgovor na: anon-202494 (#2600935)
Odgovori   +    3
[Breiva]
> [FIN-311684]
> Kako v praksi poteka selekcija prijavljenih kandidatov? Prvo se izločijo tisti, ki ne izpolnjujejo večino pogojev, v drugo se izločijo tisti, ki o podjetju v katerem »bi tako rado delali« ne vedo prav nič...niti dejavnosti, niti lokacije...Kandidati se morajo prodati, morajo dobro poznati »tarčo« (delo), ki jo želijo zadeti, morajo zaznati nekakšen problem, nakazati rešitev in se predstaviti kot »dodana vrednost«, če tega ne zmorejo naj raje ciljajo delo v javnem (državnem) sektorju po »posvečenem« kriteriju »Cerar dobi tri, Erjavec in Židan po enega«. Plakati z vsebino »Rešite mojo težavo, pa vas vzamem v službo« bi moral biti postavljeni na vhode vseh zavodov za zaposlovanje.

Pred kratkim je diplomiral na univerzi sin enega mojega prijatelja in začel iskati službo. Bil je na več razgovorih in potem je reke: Ponujali so mi 1400 evrov bruto, a za tak denar že ne bom delal.

Mladi mislijo, da če končajo univerzo, so polni znanja in da morajo zaradi titule dobiti toliko in toliko plače. Nikoli pa se ne vprašajo, kaj pa pravzaprav znam? Če bi mene vprašali, bi jim odgovoril: Nič!

Univerza ti je dala samo neko osnovno znanje, ki pa za prakso ni uporabno za nič, dejansko se boš naučil šele pri delu v praksi. In potem se bo pokazalo, če si sposoben kaj narediti, ali nič. Nihče pa te ne bo plačal za učenje toliko, kot izkušene sodelavce. Začetnik si začetnik in pika.

Tako je bilo vedno in bo tudi v bodočnosti. Tako je bilo tudi v socializmu, razen če si bil član partije. Če si bil član partije si takoj po končani univerzi dobil mesto šefa, pa če si kaj znal ali pa ne.
ni edini. Pri nas je na vsakokrat ko iščemo koga vsaj en tak ki bi direktno iz faksa šel za vodjo nečesa ali kar direktorja za plačo vsaj 2000 bruto. čeprav v večini primerov nit ne vejo kaj je bruto in kaj neto.
anon-179388 sporočil: 756
[#2601001] 12.06.16 17:13
Odgovori   +    1
Če je tvoja težava denar, ki ga nimaš kam dati, ti to težavo hitro rešim. Pa še v službo me ni potrebno vzeti.
anon-404942 sporočil: 60
[#2601013] 12.06.16 18:06
Odgovori   +    0
čas vnosa: 12.06.16 13:49
To je popolnoma kapitalistično razmišljanje, kam nas pelje pa vsi opčutimo. Mladi rabijo priložnost glede denarja pa po mojih izkušnjah ne komplicirajo so pa veseli vsake nagrade za dobro opravljeno delo ali za nove ideje. Tako v našem podjetju delujemo in imamo letno rast 50% .........in ustvarjamo izdelke vsi ti prekupčevalci ki temeljijo na instant marketingu pa samo v info počasi bo zmanjkalo penzinistov ki bodo kupovali tak krš ki se prodaja na TV mladim tega ne boš prodal.....vsaj tistim ne ki so delu stvarjanja in počasi jih je zmeraj več....
anon-384685 sporočil: 1
[#2603528] 24.06.16 11:23
Odgovori   +    0
čas vnosa: 24.06.16 10:36
Eno je nekaj napisati in povsem drugo kaj je v resnici. Sam imam povsem osebno izkušnjo z gospodom Sandijem, ki sem ga opozoril na konkretne težave in ponudil tudi rešitve. Da sem imel prav je vidno že potem, da so oba produkta oziroma storitve umaknili iz prodaje. Tudi moj mail je dobil prioriteto, tako kot tisti omenjen v tem prispevku. To pomeni, da se na moje klice,maile in predloge za sestanek Sandi ne odziva več.
Res je Sandi, to lahko potrdi še najmanj 10 sodelavcev, ki nas danes na Studio Moderna ni več - ker smo ponudili rešitev problema.

Strani: 1