Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2598957] 01.06.16 00:04
Odgovori   +    7
Baltske države so kar hude. Tudi srednja Evropa ni tako slaba. Hudo je pa to, da se je Velika Britanija tako dvignila. Ker manjšim se je morda malo lažje, Britanija je pa že kar velika in je krepko šišnila Slovenijo. In to iz že tako precej višje osnove.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2598980] 01.06.16 07:54
Odgovori   +    18
Rekordne plače, neučinkovit javni sektor, državni dolg leti v nebo, delavci delajo, plačni javnosektorski bogataši stavkajo. Slovenija je država, kjer delavci v zasebnem sektorju delajo, javni sektor pa s sindikati izsiljuje višje plače in v resnici imamo prave plačne bogataše, ki razslojujejo Slovenijo, je leta 2012 pisal Stanislav Kovač. Povprečne bruto plače v izobraževanju so leta 2006 v Sloveniji presegale plače v gospodarstvu kar za 36 odstotkov, visoke plače so tudi v javnem zdravstvu in socialnem varstvu, saj so bile leta 2006 višje od plač v zasebnem sektorju za 22 odstotkov...Ker nam je leta 2008 Virant »podaril« plačno alkimijo ocenjujemo, da so danes plače v izobraževanju za 60%, plače v zdravstvu pa za 50% višje kot plače v zasebnem sektorju...Slovenija je danes hudo in brutalno razslojena država, na eni strani so srečni ljudi v javnem sektorju, ki jih luna nosi in živijo na luni, na drugi pa vsi ostali trdo na zemlji
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2598999] 01.06.16 08:37 · odgovor na: sopranos (#2598957)
Odgovori   +    2
[sopranos]
Baltske države so kar hude. Tudi srednja Evropa ni tako slaba. Hudo je pa to, da se je Velika Britanija tako dvignila. Ker manjšim se je morda malo lažje, Britanija je pa že kar velika in je krepko šišnila Slovenijo. In to iz že tako precej višje osnove.
Kako velike so ZDA, pa so šišnile celo EU. Prvi razlog samostojna denarna politika.
anon-329788 sporočil: 2.321
[#2599002] 01.06.16 08:57
Odgovori   +    2
Le še uskladiti je treba pokojnine vsem generacijam enako, zaposliti kakih 20.000 izobraženih mladih v javnem sektorju, dvigniti plače za kakih 10% in smo počasi spet v stabilnih in mirnih razmerah. Minimalna plača je prenizka, imamo slabe sindikate, zato je potrošnja še vedno slaba.
bc123a sporočil: 48.253
[#2599004] 01.06.16 09:05
Odgovori   +    12
Predkrizni vrh je bil balon, katerega pok je skoraj pokopal slovenijo in priklical trojko. Ne si zelet reprize!
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2599010] 01.06.16 09:37 · odgovor na: anon-317028 (#2598980)
Odgovori   +    5
[FIN-311684]
......Povprečne bruto plače v izobraževanju so leta 2006 v Sloveniji presegale plače v gospodarstvu kar za 36 odstotkov, visoke plače so tudi v javnem zdravstvu in socialnem varstvu, saj so bile leta 2006 višje od plač v zasebnem sektorju za 22 odstotkov...Ker nam je leta 2008 Virant »podaril« plačno alkimijo ocenjujemo, da so danes plače v izobraževanju za 60%, plače v zdravstvu pa za 50% višje kot plače v zasebnem sektorju...Slovenija je danes hudo in brutalno razslojena država, na eni strani so srečni ljudi v javnem sektorju, ki jih luna nosi in živijo na luni, na drugi pa vsi ostali trdo na zemlji.

Ti kar lepo ocenjuj, toda ko primerjaš plače recimo v zdravstvu pomisli, da je v zdravstvu rahlo drugačna izobrazbena struktura kot v gospodarstvu. Verjetno si ne želiš da bi bila struktura enaka, kajti potem res nisi nikakršen gospodarstvenik. Podobno velja za šolstvo, socialno varstvo.... V vseh teh panogah imajo najnižji kadri tudi kar minimalne plače. Tistih 60% si pa vtakni za uho in ne blebetaj stvari, ki jih ne poznaš.

Po podatkih SURS-a so bile povprečne plače decembra 2015 naslednje

-javni sektor, 1197,92
-od tega sektor država, 1192,74
-zasebni sektor (gospodarstvo po tvoje), 952,47

Tudi indeksi rasti so se gibali dokaj usklajeno, še zlasti če se ne pozabi dejstva, da so plače v javnem sektorju bile zamrznjene kar nekaj časa.

-javni sektor I-XII 2015/2014 100,8
-od tega sektor država 100,6
-zasebni sektor 100,3

Torej prosim lepo nehaj nakladati s številkami. Z njimi se dela natančno in nenatančnost pri številkah ne pristoji "gospodarstveniku".
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2599015] 01.06.16 10:03 · odgovor na: anon-178149 (#2599010)
Odgovori   +    1
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]
> ...Ker nam je leta 2008 Virant »podaril« plačno alkimijo ocenjujemo, da so danes plače v izobraževanju za 60%, plače v zdravstvu pa za 50% višje kot plače v zasebnem sektorju..



Po podatkih SURS-a so bile povprečne plače decembra 2015 naslednje

-javni sektor, 1197,92
-od tega sektor država, 1192,74
-zasebni sektor (gospodarstvo po tvoje), 952,47

Tudi indeksi rasti so se gibali dokaj usklajeno, še zlasti če se ne pozabi dejstva, da so plače v javnem sektorju bile zamrznjene kar nekaj časa.

-javni sektor I-XII 2015/2014 100,8
-od tega sektor država 100,6
-zasebni sektor 100,3

Torej prosim lepo nehaj nakladati s številkami...
Hvala za podatke, ki bodo popolni, če jih dopolniš s plačami v izobraževanju in zdravstvu. Pod »zasebni sektor« mislim na podjetja v zasebni domači in tuji lasti, ne pa na telekome, petrole, elektre, državne banke, železnice, dars..torej podjetja v katerih se kadruje po kriteriju »Cerar dobi tri, Erjavec in Židan po enega«.
anon-329788 sporočil: 2.321
[#2599018] 01.06.16 10:09 · odgovor na: (#2599013)
Odgovori   +    2
Ko nekdo reče, da imajo člani sindikata drugačne plače od drugih zaposlenih, pol veš, da res ne ve o čem govori :)))). Sicer mi pa ni jasno, zakaj tisto, kar sindikati izpogajajo velja tudi za nečlane sindikatov, če se že trudimo razmišljati in ne le nabijati v tri krasne.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2599069] 01.06.16 12:34 · odgovor na: anon-317028 (#2599015)
Odgovori   +    6
Ker imam v familiji učiteljico, ne opažam, da bi imela neko silno (recimo 60% večjo plačo) kot jo zasluži povprečnež v gospodarstvu (nekaj pod 1000€)

Podobno sem seznanjen z razmerami v zdravstvu, do pred nekaj let, ko je šla žena v penzijon je bičla njena redna plača VMS bliže povprečju v RS kot 60% nad njim. Seveda je pa z nadurami, tudi 100/mesec kar precej dodatno zaslužila. Toda primerjamo povprečno palčo za reden delovni čas.

Številke po panogah si pa najdi sam. Sam sem javni uslužbenec, ki sicer v službi po tvojem nič ne dela, trenutno imam pavzo, in nimam časa dnevno ure viseti na forumih, kakor to počneš zagnani "gospodarstvenik". Bi bil prav vesel, če bi jih objavil, da mi prihraniš čas. Samo ne nakladat v tri dni, kot dnevno počneš.
anon-329788 sporočil: 2.321
[#2599070] 01.06.16 12:36 · odgovor na: (#2599026)
Odgovori   +    0
100% članstvo v sindikatu!!?? Ti res nimaš pojma. Nabijaš o rečeh, o katerih nimaš pojma. Učitelji so sicer podplačani, da ne govorim o 8% javnega sektorja, ki ima minimalno plačo. Ok, če se pojavi politika, ki išče razrednega sovražnika, kar smo sicer poznali v komunizmu, se bo pač našlo nekaj malega ljudi, ki bo takim nebulozam verjelo.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2599086] 01.06.16 13:19
Odgovori   +    0
Čeprav je slovenska četrtletna raven precej večja od povprečja za evrsko območje (tam je bila medletna rast v prvem četrtletju 1,5-odstotna), pa sicer ravni iz predkriznega leta 2008 še nismo dosegli, bi jo pa lahko čez dve leti, pravijo na Sursu.
Če pravilno razumem, gre (naj bi šlo) tukaj za: ... četrtletno raven rasti....??
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2599089] 01.06.16 13:28 · odgovor na: sopranos (#2598957)
Odgovori   +    0
[sopranos]
Baltske države so kar hude. Tudi srednja Evropa ni tako slaba. Hudo je pa to, da se je Velika Britanija tako dvignila. Ker manjšim se je morda malo lažje, Britanija je pa že kar velika in je krepko šišnila Slovenijo. In to iz že tako precej višje osnove.
Bojim se, da ne razumeš ravno najbolje. :)

Velikost (države) tukaj nima kakšnega posebnega pomena.

Gre za to, da tiste, najbolj oddaljene, najslabše države, lahko sorazmerno hitro popravijo rezultate, v velikih procentih, .... ko se pa začnejo približevati povprečju (razvitih), je pa to vse težje in so skoki/koraki veliko manjši .... in za njih potrebuješ precej večje vsote (denarja) in drugih resursov, ... npr. izobraženega in inteligentnega kadra,.. :)

*Kaj bo z Britanijo?? .... jah, to bo pa sedaj v rokah Britancev :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2599103] 01.06.16 14:23 · odgovor na: (#2599092)
Odgovori   +    1
[BeliF]
> [FrRoSt]
> in za njih potrebuješ precej večje vsote (denarja) in drugih resursov, ... npr. izobraženega in inteligentnega kadra,.. :)
irska dokazuje, da ne potrebuješ nič od naštetega. samo butalcev ne smeš imeti v državi, pa je večina dela opravljena
Hja, .... roko na srce, ... Irska ima nekoliko posebno destinacijo.... Govorijo angleško in imajo najkrajšo letalsko povezavo z zda, .... in še spodbujali so zastopništva usa korporacij za sedež v evropi....

*Butalci so iz druge zgodbe... :)
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2599107] 01.06.16 14:34 · odgovor na: anon-178149 (#2599069)
Odgovori   +    1
[MarijanMacek]
Ker imam v familiji učiteljico, ne opažam, da bi imela neko silno (recimo 60% večjo plačo) kot jo zasluži povprečnež v gospodarstvu (nekaj pod 1000€)


...Sam sem javni uslužbenec, ki sicer v službi po tvojem nič ne dela, trenutno imam pavzo, in nimam časa dnevno ure viseti na forumih, kakor to počneš zagnani "gospodarstvenik". Bi bil prav vesel, če bi jih objavil, da mi prihraniš čas. Samo ne nakladat v tri dni, kot dnevno počneš.
Vse je začelo s premiersko Pahorjevo izjavo, da bi v državni upravi delo lahko prav tako dobro opravljali s pol manj zaposlenimi...pa se ni zgodilo nič, razen, da jih danes v upravi veliko več. Torej, po premierju Pahorju (ne po meni podjetniku, gospodarstveniku), je nedvoumno preveč zaposlenih in je prevelika masa denarja za plače javnih uslužbencev, ki bi posamezno zaslužili boljše plače. O masi plač govorimo, ne pa o posamezni plači. Pri svojem delu sodelujem z veliko katastrofalno slabo plačanih državnih uradnikov, tako da se tudi midva skupaj lahko čudiva povprečni bruto plači v javnem sektorju v višini 1900 evrov. V javnem sektorju je preveč ljudi, preveč je agencij, preveč je osnovnih šol z enim učiteljem na devet učencev, preveč je občin...in očitno so nekateri plačani katastrofalno slabo, drugi pa dvignejo povprečje. Za konec, lansko leto smo dobro poslovali, mogoče tudi zaradi pisanja komentarjev v Financah. Poskusi tudi ti z več komentarji. Spim okoli 6 ur, sem gospodar svojega časa in lahko komentarje pišem kadarkoli in kjerkoli tudi doma, na vikendu ali v tujini ali na dopustu.
1357 sporočil: 7.095
[#2599119] 01.06.16 14:51
Odgovori   +    1
Če bi se hoteli resno pogovarjati o tej temi je potrebno najprej podatke prenesti iz relativne ( procentne) oblike v absolutno ( vrednostno s številkami) obliko. Šele po tem bomo lahko resno govorili o tej temi. 100 evrov je 100 evrov, v Ljubljani, Talinu, Berlinu, Bratislavi ali pa Bukarešti in ob izuzetju lokalnih posebnosti ( pridelava i predelava hrane in ostalih produktov za takojšnjo porabo) bi prišli do precej drugačnih rezultatov in zaključkov. Samo takšen pristop ocene stanja mnogim ne ustreza ker enostavno ne dopušča manipulacij, ki pa so zelo ljube politiki in z njo povezanim akterjem v družbi.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2599134] 01.06.16 15:58 · odgovor na: anon-317028 (#2599107)
Odgovori   +    3
Povprašal sem te po šetvilkah in ne potewm kaj je bluzila Barbika. Sta oba na enakem nivoju. Ker številk ne najdeš ti jih serviram za marec 2016

povp. bruto plača RS, 1593,27€
javni sektor, 1826,02 € (šolstvo, sociala, zdravstvo, znanost,kultura+država...)
od tega država 1818,48 € (tukaj so všteti tudi policisti, vojaki....)
zasebni sektor (gospodarstvo) 1471,98

Kot vidiš ni nikjer 60% razlike, tudi med vsem javnim sektorjem in delom, ki ga predstavlja sektor država. Torej trosiš meglo, kot tvoj vzor barbika.

Sicer ti pa podajam link iz katerga sem jemal podatke za neto on bruto plače: www.saop.si/poslovne...ace/19872/

In še nekaj, čas bi bil, za spoznanje, da hoče politika v svojem boju spreti ljudi po znanem načelu "DEli in vladaj". Torej JS:zasebnemu in nikar ne nasedajte. Toda bojim se, da je zelo lahko voditi za nos ljudi, ki se sklicujejo na najtežje primerke političnih gumpcov .

Vsem borcem proti JS pa še to:
zasebne šole s koncesijo so plačane s strani države za pokrivanje stroškov učnega procesa. Odstotki so različni, zgodovinsko pogojeni in se gibljejo do 100%, zaposleni so pa plačani kot uslužbenci v JS. Zanimivo, nihče še ni vpil, kakšne so plače v zasebnih šolah, podobno ni še nihče vpil kakšne so plače v zasebnih ambulantah........ Torej plačle niso problem, če pa ste priče neracionalnemu in nemarnemu delu JU pač reagirajte na pristojen v svetih šol,..... To zlasti velja forumašu "BeliF", ki pričakuje, da bodo učitelji otrokom z nurnberškim tarhtarjem vlivali znanje v glavo, vsaj sodeč po izjavi. "glede na to, da se morajo učenci vse sami naučiti, če želijo imeti dobro oceno, so učitelji še preveč plačani. ubistvu plače sploh nebi smeli prejemati". Po slogu njegovega pisanja jim to ni preveč uspelo, sam se pa očevidno tudi ni nič potrudil. Je že hudič, da znanje ne pride samo, še zlasti pa ne brez truda.

Vsi zagnani borci malo razmislite, preden naprej sejete meglo in špetir!
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2599173] 01.06.16 18:46 · odgovor na: (#2599112)
Odgovori   +    0
[BeliF]
to nima nobene veze.
seveda ima, ... če pa že nima, je to samo zato, ker ti tega na dojameš :)
pri nas bi vsem irskim zgledom nasprotovali. včasih smo želeli biti druga švica pa hub za balkan. potem smo se raje odločili da (p)ostanemo reveži
pri nas ne nasprotujemo samo irskim zgledom,.... nasprotujemo tudi vsem ostalim zgledom, tako da irska v tem primeru ni nobena izjema,...

eno je želeti biti druga švica, druga je delati in imeti delavne navade kakor v švici, ali nemciji,....
v švici bo vsak čas referendum o UTD... le kako bi slovenci glasovali...
ne vem iz katerega casa si ti, v švici so že imeli referendum o utd, NI uspel, kako pa je to v Butalah? je trenutno povsem nepomembno ......
anon-338219 sporočil: 220
[#2599178] 01.06.16 18:48
Odgovori   +    1
čas vnosa: 01.06.16 10:48
vsi govorite samo o višini BDP ki pa bore malo pove o drugih podatkih ki so pravtako zelo pomembni po podatkih statističnega urada pri nas pod pragom revščine živi 290.000 prebivalcev kar je največ po osamosvojitvi in imamo rast,iz države se je izselilo v zadnjih 6 letih 36.400 državljanov, imamo 32 milijardni dolg najslabše po osamosvojitvi, kaj vam pomaga gospodarska rast ?!
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2599182] 01.06.16 19:01 · odgovor na: (#2599140)
Odgovori   +    0
[BeliF]
ko se boš malo zamislil boš ugotovil, da bi že danes lahko youtube zamenjal vse učitelje. sploh ni potrebno čakat na robote

sicer sem se pa JAZ učil, da sem razturil eksterce, in JAZ sem se učil, da sem razfakal maturo in JAZ si niti slučajno ne bom pustil vzeti zaslug za MOJE uspehe. še najmanj pa s strani prfoksov ki pri vsem skupaj niso imeli NIČ
In končni rezultat tvojega učenja na youtube kjer si se TI naučil, no mislil, da si se naučil, je viden iz gornjega zapisa. TVOJI nedvomni uspehi (”razturiti eksterce”, ”razfakati maturo”, so po gornejm klavrni, in vsa sreča v nesreči je, da učitelji pri tem niso imeli NIČ, si vsaj nič ne očitajo. Ubogi slovenski narod, ki ima nemalo takih udov.....

Sicer pa, vsi ne morejo biti nadpovprečni, toda vsak je dolžan narediti največ po svojih zmožnostih. Kaj hočemo, tvoje so pač malo nižje, in s takimi s posebnimi potrebami, se ukvarja moja hčerka za nepreveliko plačo, ki ji/jim ti očitaš.
crt sporočil: 27.164
[#2599185] 01.06.16 19:15 · odgovor na: anon-178149 (#2599182)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: crt 01.06.2016 19:27
[MarijanMacek]
Sicer pa, vsi ne morejo biti nadpovprečni, toda vsak je dolžan narediti največ po svojih zmožnostih. Kaj hočemo, tvoje so pač malo nižje, in s takimi s posebnimi potrebami, se ukvarja moja hčerka za nepreveliko plačo, ki ji/jim ti očitaš.
ves, marsikdo lahko najde kaksen zanimiv osebni primer, ki ga ima ravno pri roki... ko smo ze pri hcerkah, imamo pri nas svezo izkusnjo z uciteljico, ki je ucencem, med njimi najini hcerki, zabrusila: nisem se nic ocenila, jaz ze vem, koliko moram delati, da me ne odpustijo.

verjamem pa, da obstajajo tudi prizadevni ucitelji. upam, da jih je vecina, ceprav nisem cisto preprican v to, ko primerjam dandanasnja opazanja s svojimi spomini. ok, spomini so lahko tudi pristranski.

in verjamem, da je to lahko tezek poklic. recimo jaz ne bi zdrzal tega, da se moram dnevno ukvarjati z grosisticno kolicino otrok, pri tem imam pa se zvezane roke glede ukrepanja v primeru, da delajo stalo. nismo vsi za vse.

ampak spet... obstajajo taksni in drugacni in reci "ucitelji so ja vsi kul, kaj jih napadate, ko pa so ubogi goloroki nedolzni" je priblizno enako bedasto kot "ucitelji so vsi gnoj".
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2599187] 01.06.16 19:28 · odgovor na: crt (#2599185)
Odgovori   +    0
Ko sem se nekoč potikal z nekimi sezonskimi delavci, pa smo se tako selili, nekateri z avti, drugi s kolesi, .... pa smo prehiteli nekoga iz skupine, na neki lokalni cesti, ki se je s kolesom takole vozil skoraj po polovici voznega pasu, ... potem pa so mu to omenili, ...On pa: Znam ja svoja prava :)
crt sporočil: 27.164
[#2599188] 01.06.16 19:30 · odgovor na: anon-333107 (#2599173)
Odgovori   +    2
[FrRoSt]
> v švici bo vsak čas referendum o UTD... le kako bi slovenci glasovali...
ne vem iz katerega casa si ti, v švici so že imeli referendum o utd
imeli ga bodo 5.6. ...

tudi meni se je nekaj v glavi zataknilo, kot da je nekaj podobnega ze bilo, ampak na zveznem nivoju je tale mislim da kar prvi...
bc123a sporočil: 48.253
[#2599190] 01.06.16 19:35 · odgovor na: (#2599079)
Odgovori   +    2
[BeliF]
glede na to, da se morajo učenci vse sami naučiti, če želijo imeti dobro oceno, so učitelji še preveč plačani. ubistvu plače sploh nebi smeli prejemati
Seveda. VSI ucitelji so zanic, in VSI bi morali delati zastonj. A ne? Le kje jih pobirate... taksne izjave.
bc123a sporočil: 48.253
[#2599191] 01.06.16 19:39 · odgovor na: (#2599140)
Odgovori   +    4
[BeliF]
ko se boš malo zamislil boš ugotovil, da bi že danes lahko youtube zamenjal vse učitelje. sploh ni potrebno čakat na robote
ej. daj povej kaj jemljes, da se jaz probam. ker to pa ful seka.
bc123a sporočil: 48.253
[#2599193] 01.06.16 19:43 · odgovor na: anon-178149 (#2599134)
Odgovori   +    5
[MarijanMacek]
Kot vidiš ni nikjer 60% razlike, tudi med vsem javnim sektorjem in delom, ki ga predstavlja sektor država. Torej trosiš meglo, kot tvoj vzor barbika.
to sicer drzi, ni pa javni sektor slabo placan. Marsikje je placan precej bolje, kot si lahko to drzava in prebivalstvo privoscita. Seveda to ne pomeni, da so ljudje placani prevec glede na vlozen trud in delo. Pomeni samo to, da bodo slovenski zdravniki verjetno na srednji rok zginili v zasebni sektor in v avstrijo (zato pa vpitje penzionistov proti privatizaciji zdravstva), v javnem zdravstvu bodo pa slovenske socialce ki placajo 20 EUR na mesec za zdravstvo, pac zdravili bolgarski zdravniki. Oni, ki ne bodo dobili sluzbe v nemciji.
najobj sporočil: 31.909
[#2599198] 01.06.16 20:00 · odgovor na: (#2599140)
Odgovori   +    1
[BeliF]
ko se boš malo zamislil boš ugotovil, da bi že danes lahko youtube zamenjal vse učitelje. sploh ni potrebno čakat na robote

sicer sem se pa JAZ učil, da sem razturil eksterce, in JAZ sem se učil, da sem razfakal maturo in JAZ si niti slučajno ne bom pustil vzeti zaslug za MOJE uspehe. še najmanj pa s strani prfoksov ki pri vsem skupaj niso imeli NIČ
... holy shit ! ... čuj, saj se ti ni treba hvalit, da nisi rabil učiteljev, ker se to vidi po priloženem ...
najobj sporočil: 31.909
[#2599202] 01.06.16 20:16 · odgovor na: (#2599199)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 01.06.2016 20:19
[BeliF]
očitno sem nekaterim res močno stopil na rep. eden je že omenil hčerko, pravično bi bilo, da še ostali razkrijete razloge za svojo pristranskost

tehnologija je poklic učiteljev že zdavnaj povozila. ampak hej ane, saj imamo težke torbe namesto tablic, imejmo še zaposlene učitelje namesto digitalizacije
... čuj, pa novinarjev tudi ne bomo več rabili, ker bomo samo forume brali in bomo vse izvedeli ...

P.S.: kdo plačal forumaše, da bodo hodili po svetu in pisali, še nismo izvedeli ...
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2599236] 02.06.16 07:35 · odgovor na: (#2599203)
Odgovori   +    0
[BeliF]
ti to resno? a se učbeniki vsak dan spreminjajo po novem? a 1+1 ni več 2?
Točno ena in ena je dva
to še vedno velja!

Ampak tu se ti pa znanje iz yuotuba NEHA!

No za jarke kopat boš še vedno dober, samo mojstra boš rabil, da bodo po načrtu! Sem bral, da takih hudo manjka.....
bc123a sporočil: 48.253
[#2599245] 02.06.16 08:51 · odgovor na: (#2599194)
Odgovori   +    1
[BeliF]
> [bc123a]
> > [BeliF]
> > glede na to, da se morajo učenci vse sami naučiti, če želijo imeti dobro oceno, so učitelji še preveč plačani. ubistvu plače sploh nebi smeli prejemati
>
> Seveda. VSI ucitelji so zanic, in VSI bi morali delati zastonj. A ne? Le kje jih pobirate... taksne izjave.

učitelja danes zamenjaš z youtubom mnogokrat lažje kot kirurga z robotom. še vojaka mnogo težje (IN PREDVSEM DRAŽJE) zamenjaš kot prfoksa...

e: vidim da je bilo še par postov na naslednji strani... nič ne jemlem, očitno pa bi moral ti kaj vzeti da ne vidiš tako očitnih stvari. smo imeli na faksu eno bolj napredno profesorico in smo imeli v živo samo 2 uri - prvo kjer smo se spoznali in dobili navodila, ter zadnjo na kateri smo pisali izpit. ostalo je bilo pa virtualno. in od takrat je že skoraj 10 let, internet je bil še počasen...
Saj pravim, in to je vse splosno, a ne? Matr, zakaj ne poves, kateri faks je bil to? Ja, v sloveniji je ful zanic sol. In ful zanic faksov.

Zanimivo je, to, da v marsikatere od teh starsi tudi brez prisile vpisujejo otroke. Le zakaj? Ker jih en dr*k briga. Ko hoce drzava ukiniti kaksno zahojeno podruznicno solo kjer so standardi cisto pod nivojem pa takoj jok in stok - starsev! Ker bodo otroke morali voziti v vecjo solo malo dalj.
najobj sporočil: 31.909
[#2599249] 02.06.16 09:12 · odgovor na: (#2599203)
Odgovori   +    1
[BeliF]
ti to resno? a se učbeniki vsak dan spreminjajo po novem? a 1+1 ni več 2?
... ja, in namesto da bo šel v šolo, bo šestletni malček doma lepo šaltal svoj računalnik, dvakrat kliknil in bo na YouTube našel rezultat ... aja, kdo bo šestletnega malčka naučil, kako se šalta računalnik in uporablja YouTube ? ... OK, tega še nismo izvedeli, bo pa kmalu na YouTube ... evo, in če bi se znameniti dottore Zimmermann malo kasneje rodil, v Berlinu sploh ne bi rabil študirat medicine, ker bi se kar na YouTube naučil operirat ... eh, pa saj on se verjetno že je ...

P.S.: nehaj se smešit, ampak raje poišči tiste svoje učitelje, ki jih nisi rabil in začni znova ...

Strani: 1