Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Merkur Trgovina naprodaj!

Strani: 1

anon-187609 sporočil: 297
[#2598290] 26.05.16 23:12
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: anon-187609 26.05.2016 23:18
Bauhaus iz enega EUR prihodka ustvari 11 centov EBITDA, Merkur pa 2,5 centa.
Vsakemu mora biti jasno da s tem ne morejo preživeti. Pač kurijo substanco, ki so jo dobili po prisilkah in tiščijo celo panogo navzdol z neumnimi popusti.

Filozofija nabirk denarja s prevelikimi popusti se pač še nikoli ni obnesla, v Evropi
so tako propadli giganti z miljardnimi prihodki.

Kar se spleta tiče je pa zavajanje popolno. Vsa spletna prodaja v Sloveniji ni težka niti 10 % prometa podjetij omenjenih v članku, zato jim suhe veje na kateri sedijo ne žaga splet ampak si jo s svojo neučinkovitostjo in preštevilčnostjo prodajnih površin žagajo sami.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2598309] 27.05.16 08:01
Odgovori   +    8
Omenjena Mercator Tehnika ima poslovni model »zaposrat«. Pred kratkim sem kupoval pralni stroj in želel, da ga pripeljejo in prinesejo v stanovanje, ki je v nadstropju. Dejali so, da lahko in me bo stalo 7 eur. Želel sem tudi, da odpeljejo »stari« pralni stroj, rekli so, da lahko pod pogojem, če ga prinesem pred vhodna vrata stavbe (!!!???)....prav, vprašal sem naj povejo ceno, da bi vendar oni ko že prinesejo nov stroj odnesli tudi starega...dejali so da to ni možno, ker imajo takšna pravila...saj vam posebej plačam sem rotil trikrat mlajšega prodajalca pa ni šlo. Prijaznem mladeniču sem dejal, da pralnega stroja ne bom kupil, da so pravkar ostali brez nekaj sto evrov...Pralni stroj sem kupil v Big-Bangu, ki so novega pripeljali in starega z veseljem odpeljali...kmalu za tem smo zamenjali hladilnik, seveda Mercator Tehniko niti povohal nisem.
anon-401291 sporočil: 74
[#2598321] 27.05.16 09:04
Odgovori   +    1
Neuradno se govori, da se je Big Bang ponujal že lani, in to za »smešno nizko ceno«, štiri milijone evrov. Drži? Goriupova pravi, da o tem ne ve nič, na DUTB pa, da ga sami niso prodajali še nikoli, v Banki Koper pa tudi tega niso želeli komentirati.
Zakaj se delajo neumne? ŠE sam se spomnim dražbe ko je BK ponujala 45% BigBanga za cca 2mio€. Sploh pa ne vem kaj se čudite o tem da je vreden samo 4mio€. Kupec bi dobil samo ime. Trgovine niso njihove. in glede na bilance je 4mio€ fair cena

Strani: 1