Strani: 1

anon-202494 sporočil: 2.309
[#2598307] 27.05.16 07:47
Odgovori   +    11
Peter, zopet imaš prav!

Jaz kupujem tam in tisto, kar se mi zdi kvalitetno in dobro. Npr. italjansko pariško salamo v Hoferju, ker je zelo dobra, slovenska v Mercatorju pa smrdi. Cene sploh ne gledam.

Sam se vozim z mopedom veliko po terenu med njivami in travniki (ker slikam metulje in ostalo naravo), tako vidim, kaj počnejo naši kmetje. Trosijo na veliko različnih kemikalij od umetnih gnojil, herbicidov in insekticidov. Pa ne samo po poljih, tudi po travnikih.

Npr: Še pred tremi leti je bilo povsod po travnikih veliko metuljev in ena glacnih rastlin za metulje je cvetoči osat, ki ga je bilo vse polno po travnikih. Danes osata ni več, je uničen z herbicidi, pa tudi metuljev zato ni skoraj nobenih več.

Pa naj mi zdaj nekdo govori o slovenskih ekološko pridelani hrani, ker je slovenska? To je sama laž!

Slovenski kmetje uporabljajo enako ali celo večjo količino umetnih gnojil in drugih kemikalij, kot npr v Avstriji.

Včasih smo koruzo okopavali, da smo rahljali zemljo in odstranili plevel in rahljali zemljo, gnojili pa samo s hlevskim gnojem. Dane pa jo kmetje pošpricajo z herbicidom in potem zagrnejo s posebnim priljučkom na traktorju.

Da sploh ne govorimo o tem, da vse te kemikalije pridejo v reke in podtalnico.
najobj sporočil: 31.870
[#2598415] 27.05.16 15:12
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: najobj 27.05.2016 15:17
... Morda je slovenski kupec pripravljen plačati premijo za od tuje boljšo domačo hrano ...

... evo, jaz sem pripravljen plačati premijo za od tuje boljšo domačo hrano, ampak s pojmom premija razumem mogoče nekaj deset procentov višjo ceno, ne pa trikratnika (300 %) cene od konkurence ...

P.S.: paradajz Lušt je sicer dober, ampak s ceno v Sparu pa res pretiravajo ...
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2598450] 27.05.16 18:46
Odgovori   +    3
Narava je res lahko lepa, če jo pustiš pri miru.
Tukaj si lahko ogledate, kaj kmetje uničujejo v okolici Ljugljane s pretirano uporabo insekticidov in herbicidov:


galerija.foto-narava...&uid=90644
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2598505] 28.05.16 08:36
Odgovori   +    1
Primer iz Bosne in Hercegovine: »Udruženje 'Kupujmo i koristimo domaće' pokrenulo je kampanju 'Upalimo svjetlo u Bosni i Hercegovini' kojom se želi skrenuti pažnja na direktne efekte kupovine domaćih proizvoda i usluga na razvoj bh. ekonomije. Između ostalog, pozvali su građane da tokom sedmične kupovine zamijene samo jedan uvozni proizvod domaćim, što bi omogućilo rast domaćih firmi i otvaranje novih radnih mjesta...«
Gustl sporočil: 13.625
[#2598514] 28.05.16 09:13
Odgovori   +    2
Kaj pa ribe, ste danes ze jedli ribe?
najobj sporočil: 31.870
[#2598530] 28.05.16 12:10 · odgovor na: (#2598528)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 28.05.2016 12:12
[Inside]
> [najobj]
> ... Morda je slovenski kupec pripravljen plačati premijo za od tuje boljšo domačo hrano ...
>
> ... evo, jaz sem pripravljen plačati premijo za od tuje boljšo domačo hrano, ampak s pojmom premija razumem mogoče nekaj deset procentov višjo ceno, ne pa trikratnika (300 %) cene od konkurence ...
>
> P.S.: paradajz Lušt je sicer dober, ampak s ceno v Sparu pa res pretiravajo ...
Evo ko si ravno omenil. Med tednom sem na tržnici v Ljubljani kupil dva paradajza res lepa Lušt za 1,4evra sem mislil da me bo na hrbet ruknilo potem pa doma zanalašč Spar grapolo za 0,35evra. Saj si lahko mislim da hočejo Beltince porinit v prvo ligo, ampak a so pahnjeni? Aja par hrenovk za zraven blatnik je bil 0,87evra. :)
Pa naj mi nekdo razloži se kako deluje prosti trg ali gre za cisto diskriminacijo in protekcijo?
... čuj, kolikor vidim v Sparu, na paradajzu Lušt prosti trg deluje brezhibno, ker glede na vedno polne police tistega paradajza očitno bolj malo prodajo ... khmm, tako da res ne vem, kaj se Prekmurci grejo ...
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2598535] 28.05.16 13:41 · odgovor na: najobj (#2598530)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [Inside]
> > [najobj]
> > ... Morda je slovenski kupec pripravljen plačati premijo za od tuje boljšo domačo hrano ...
> >
> > ... evo, jaz sem pripravljen plačati premijo za od tuje boljšo domačo hrano, ampak s pojmom premija razumem mogoče nekaj deset procentov višjo ceno, ne pa trikratnika (300 %) cene od konkurence ...
> >
> > P.S.: paradajz Lušt je sicer dober, ampak s ceno v Sparu pa res pretiravajo ...

> Evo ko si ravno omenil. Med tednom sem na tržnici v Ljubljani kupil dva paradajza res lepa Lušt za 1,4evra sem mislil da me bo na hrbet ruknilo potem pa doma zanalašč Spar grapolo za 0,35evra. Saj si lahko mislim da hočejo Beltince porinit v prvo ligo, ampak a so pahnjeni? Aja par hrenovk za zraven blatnik je bil 0,87evra. :)
> Pa naj mi nekdo razloži se kako deluje prosti trg ali gre za cisto diskriminacijo in protekcijo?

... čuj, kolikor vidim v Sparu, na paradajzu Lušt prosti trg deluje brezhibno, ker glede na vedno polne police tistega paradajza očitno bolj malo prodajo ... khmm, tako da res ne vem, kaj se Prekmurci grejo ...
Jaz sem pa danes kupil v Mercatorju belgijski paradajz po ceni nekaj več kot 1 evro za kilogram (mislim, da je bil 1,30,-, nisem pa siguren). Paradajz je odličen in ne zaostaja niti malo za Luštom. Belgijsko volovsko srce pa je bilo preko 4 evre za kilogram.

Meni se je zdel celo boljši.

Strani: 1