Strani: 1

anon-198668 sporočil: 2.998
[#2595571] 10.05.16 15:16
Odgovori   +    10
In najboljše doslej nam je šlo tik pred zadnjim velikim zlomom. Sloveniji "gre dobro" dokler je zunaj konjunktura, da gospodarstvo lahko od tega živi in dokler se lahko zadolžujemo, da javni sektor lahko posluje brez reform. Ko se globalno gospodarstvo prevesi v krizo, se prav vse sesuje do temeljev, kajti ne ustvarimo dovolj dodane vrednosti.
simona2 sporočil: 2.202
[#2595576] 10.05.16 15:30
Odgovori   +    0
a jaz to prav razumem, ko združujem članke - človek je v eni uri povedal, da gre slo odlično in da bo evro do 2020 propadel?!
zdaj me samo še zanima, kdaj bo EIPF predal pogodbe s trga Flossbach von Storch
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2595578] 10.05.16 15:39 · odgovor na: simona2 (#2595576)
Odgovori   +    3
[simona2]
a jaz to prav razumem, ko združujem članke - človek je v eni uri povedal, da gre slo odlično in da bo evro do 2020 propadel?!
zdaj me samo še zanima, kdaj bo EIPF predal pogodbe s trga Flossbach von Storch
Napovedi takšnih fortuneteller-jev so približno toliko vredne kot tista vremenska napoved, da se bo proti večeru stemnilo in zjutraj zdanilo. Morda bi vseeno veljalo nekaj prihrankov imeti v drugi valuti...
simona2 sporočil: 2.202
[#2595581] 10.05.16 15:53 · odgovor na: anon-204390 (#2595578)
Odgovori   +    1
ja, v keri? mencinger je rekel, da dolarja ne bo več...
Endimion sporočil: 10.307
[#2595582] 10.05.16 15:53 · odgovor na: anon-204390 (#2595578)
Odgovori   +    3
Ko si podobni fortune tellerji Sloveniji pred leti napovedovali prihod Troike v kratkem, je to pol Slovenije, vključno s kolektivom pričujočega časnika, vzelo kot suho zlato...
simona2 sporočil: 2.202
[#2595595] 10.05.16 16:14 · odgovor na: Endimion (#2595582)
Odgovori   +    5
res je, absolutno smo se motili, pred trojko nas je rešila alenka bratušek in zdaj nam gre tako dobro, kot nam ni šlo še nikoli.. :)
anon-101884 sporočil: 230
[#2595596] 10.05.16 16:15
Odgovori   +    2
S katerega planeta se je pa ta spustu?????
.....zeleni možici prišli so po žici........
Endimion sporočil: 10.307
[#2595598] 10.05.16 16:29 · odgovor na: simona2 (#2595595)
Odgovori   +    3
Simona ne seri. Podrkavate in vi veste da podrkavate. Ni sicer objektivno je pa za prihodke dobro....

Tako kot takrat Slovenija ni bila zrela za troiko... Tut zdaj ni noben popek vesolja. In to nikol.. Niti zgodovinsko.. Ni bila.
pobalin sporočil: 14.456
[#2595602] 10.05.16 17:11 · odgovor na: simona2 (#2595576)
Odgovori   +    0
[simona2]
a jaz to prav razumem, ko združujem članke - človek je v eni uri povedal, da gre slo odlično in da bo evro do 2020 propadel?!
zdaj me samo še zanima, kdaj bo EIPF predal pogodbe s trga Flossbach von Storch
Bert Flossbach im Interview: "Der größte Fehler wäre, jetzt noch gute Aktien zu verkaufen"
www.wiwo.de/finanzen...47390.html
jurijjurij sporočil: 4.944
[#2595617] 10.05.16 18:25
Odgovori   +    3
čas vnosa: 10.05.16 16:37
Vorndran: Sloveniji gre dobro, kot še nikoli do zdaj
Aj tink di ansver is kvajt klir: samozvani investicijski whatever Filip je hudo prehlajen v postrešje.
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2595620] 10.05.16 18:34
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: tilenrexi 10.05.2016 18:35
(video) Vorndran: Sloveniji gre dobro, kot še nikoli do zdaj
SBITOP letos outperforma S&P 500, DAX, CAC40, FTSE 100, ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2595634] 10.05.16 22:37 · odgovor na: simona2 (#2595581)
Odgovori   +    2
[simona2]
ja, v keri? mencinger je rekel, da dolarja ne bo več...
A ja ?, potem je pa treba kupovat prav dolarje :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2595636] 10.05.16 22:57 · odgovor na: Endimion (#2595598)
Odgovori   +    3
[Endimion]
Simona ne seri. Podrkavate in vi veste da podrkavate. Ni sicer objektivno je pa za prihodke dobro....

Tako kot takrat Slovenija ni bila zrela za troiko... Tut zdaj ni noben popek vesolja. In to nikol.. Niti zgodovinsko.. Ni bila.
Sloveniji bi troika koristila, ker bi dobili poceni kredite v zameno za izvedbo nujnih reform pod dekretom upnikov. Čakalo bi nas deset let scanja krvi, preden bi se pokazali učinki okrevanja. Tako smo izbrali dražjo pot v zameno za kozmetično izvedbo reform. Če, oziroma ko bo udarila naslednja kriza, bomo v podobni situaciji kot leta 2010. S podobnim pristopom reševanja se bo agonija nadaljevala in v nekaj desetletnih iteracijah bomo dosegli približno želeno stanje. V tem procesu bo obubožal večji del prebivalstva, kot bi sicer, če bi reforme izvedli prej.
Endimion sporočil: 10.307
[#2595655] 11.05.16 07:22 · odgovor na: anon-204390 (#2595636)
Odgovori   +    3
Kaj bo, če bo in ko bo, ne ve nihče. Tisti ki krizo napovedujejo vsak dan, in to počno 20 let skupaj, bodo eventuelno kdaj napoved tudi zadeli. Saj veš, tudi pokvarjena ura dvakrat na dan točno kaže...

Kako pa deluje troika pa lahko vidiš na primeru Grčije, kjer je zelo zelo majhen delež "pomoči" dejansko ostal grkom. Večina je odfrčala nazaj točno tja od koder je prišla. Dejsnko se gredo refinanc obveznosti.

Slovenija je bila in je zelo zelo daleč od grškega scenarija.

Če dvema pacientoma z različnimi bolezenskimi stanji predpišeš enake zdravile, boš lahko enega rešil, enega pa ubil....
najobj sporočil: 31.920
[#2595694] 11.05.16 10:00 · odgovor na: anon-204390 (#2595636)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 11.05.2016 10:04
[vickibedi]
> [Endimion]
> Simona ne seri. Podrkavate in vi veste da podrkavate. Ni sicer objektivno je pa za prihodke dobro....
>
> Tako kot takrat Slovenija ni bila zrela za troiko... Tut zdaj ni noben popek vesolja. In to nikol.. Niti zgodovinsko.. Ni bila.
Sloveniji bi troika koristila, ker bi dobili poceni kredite v zameno za izvedbo nujnih reform pod dekretom upnikov. Čakalo bi nas deset let scanja krvi, preden bi se pokazali učinki okrevanja. Tako smo izbrali dražjo pot v zameno za kozmetično izvedbo reform. Če, oziroma ko bo udarila naslednja kriza, bomo v podobni situaciji kot leta 2010. S podobnim pristopom reševanja se bo agonija nadaljevala in v nekaj desetletnih iteracijah bomo dosegli približno želeno stanje. V tem procesu bo obubožal večji del prebivalstva, kot bi sicer, če bi reforme izvedli prej.

... evo, ker o tem že "sto" let poslušam in še vedno nimam pojma in ker imam občutek, da ti to veš, mi povej, KAJ so tote strukturne reforme, ki bi jih ob desetletnem scanju krvi morali izvesti, da bomo ob 3% BDP za NATO potem končno dosegli cilj in vsi imeli penzije, zdravstvo, šolstvo in kaj je še tega, ker me res zanima, kaj bomo po končanih strukturnih reformah takrat v Sloveniji delali in seveda tudi prodajali, da bo boljše ... khmm, ker običajno nekaj reformiraš zato, da bo boljše, kot je, sploh če moraš prej 10 let scati kri ...

P.S.: s strani prvorazrednih vsiljevane strukturne reforme so v tretjerazrednih EU vukojebinah najpogostejša in najbolj mistična besedna zveza, o kateri vsi govorijo, noben ne dvomi o njihovi nujnosti, hkrati se vsi trudijo locirati akterje, ki jih preprečujejo, noben pa ne pove, kaj dejansko strukturne reforme so in kdaj se bodo njihovi cilji dosegli ... alzo, tote famozne strukturne reforme so največji bulšit, ki sem ga v svojem življenju slišal, tudi če ne prebereš zadnje kolumne www.finance.si/88446...ja-od-nase od forumskega komunajzarja Tadeja ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2595703] 11.05.16 10:21 · odgovor na: najobj (#2595694)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [vickibedi]
> > [Endimion]
> > Simona ne seri. Podrkavate in vi veste da podrkavate. Ni sicer objektivno je pa za prihodke dobro....
> >
> > Tako kot takrat Slovenija ni bila zrela za troiko... Tut zdaj ni noben popek vesolja. In to nikol.. Niti zgodovinsko.. Ni bila.

> Sloveniji bi troika koristila, ker bi dobili poceni kredite v zameno za izvedbo nujnih reform pod dekretom upnikov. Čakalo bi nas deset let scanja krvi, preden bi se pokazali učinki okrevanja. Tako smo izbrali dražjo pot v zameno za kozmetično izvedbo reform. Če, oziroma ko bo udarila naslednja kriza, bomo v podobni situaciji kot leta 2010. S podobnim pristopom reševanja se bo agonija nadaljevala in v nekaj desetletnih iteracijah bomo dosegli približno želeno stanje. V tem procesu bo obubožal večji del prebivalstva, kot bi sicer, če bi reforme izvedli prej.


... evo, ker o tem že "sto" let poslušam in še vedno nimam pojma in ker imam občutek, da ti to veš, mi povej, KAJ so tote strukturne reforme, ki bi jih ob desetletnem scanju krvi morali izvesti, da bomo ob 3% BDP za NATO potem končno dosegli cilj in vsi imeli penzije, zdravstvo, šolstvo in kaj je še tega, ker me res zanima, kaj bomo po končanih strukturnih reformah takrat v Sloveniji delali in seveda tudi prodajali, da bo boljše ... khmm, ker običajno nekaj reformiraš zato, da bo boljše, kot je, sploh če moraš prej 10 let scati kri ...

P.S.: s strani prvorazrednih vsiljevane strukturne reforme so v tretjerazrednih EU vukojebinah najpogostejša in najbolj mistična besedna zveza, o kateri vsi govorijo, noben ne dvomi o njihovi nujnosti, hkrati se vsi trudijo locirati akterje, ki jih preprečujejo, noben pa ne pove, kaj dejansko strukturne reforme so in kdaj se bodo njihovi cilji dosegli ... alzo, tote famozne strukturne reforme so največji bulšit, ki sem ga v svojem življenju slišal, tudi če ne prebereš zadnje kolumne www.finance.si/88446...ja-od-nase od forumskega komunajzarja Tadeja ...
Naj ti jih naštejem nekaj: pokojninska, davčna, zdravstvena reforma, reforma JS, reforma trga dela, ob tem še debirokratizacija poslovnega okolja... ni da ni. To je delo za vsaj 3 vlade in ob zdajšnji hitrosti reševanja imajo delo še vsaj naslednjih 30 let...
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2595724] 11.05.16 12:51 · odgovor na: Endimion (#2595598)
Odgovori   +    1
[Endimion]
Simona ne seri. Podrkavate in vi veste da podrkavate. Ni sicer objektivno je pa za prihodke dobro....

Tako kot takrat Slovenija ni bila zrela za troiko... Tut zdaj ni noben popek vesolja. In to nikol.. Niti zgodovinsko.. Ni bila.
Seveda. Čista NATEGA!

Samo, da so malo pobrili in postrigli. Saj za drugega jim ni.

Butale več ustvarijo kot porabijo, viške pa shranjujejo v Butala Banke. Proračun Butal je tako debel, da ga še najbolj požrešne Butalske svinje ne morejo ogroziti. Lahko se dela, kakor svinje z mehom.

Tepanjci nam že ne bodo solili pameti. Imamo mi dovolj pameti, da bi si vsak lahko izplačal dodatke na stalno pripravljenost. In to 3x nike.

Jaz nisem šolan človek, pa to vidim. Izobraženi in šolani ljudje pa se tega zavedajo.

Vse je čista NATEGA!
najobj sporočil: 31.920
[#2595741] 11.05.16 14:20 · odgovor na: anon-204390 (#2595703)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 11.05.2016 14:22
[vickibedi]
> [najobj]
> > [vickibedi]
> > > [Endimion]
> > > Simona ne seri. Podrkavate in vi veste da podrkavate. Ni sicer objektivno je pa za prihodke dobro....
> > >
> > > Tako kot takrat Slovenija ni bila zrela za troiko... Tut zdaj ni noben popek vesolja. In to nikol.. Niti zgodovinsko.. Ni bila.
>
> > Sloveniji bi troika koristila, ker bi dobili poceni kredite v zameno za izvedbo nujnih reform pod dekretom upnikov. Čakalo bi nas deset let scanja krvi, preden bi se pokazali učinki okrevanja. Tako smo izbrali dražjo pot v zameno za kozmetično izvedbo reform. Če, oziroma ko bo udarila naslednja kriza, bomo v podobni situaciji kot leta 2010. S podobnim pristopom reševanja se bo agonija nadaljevala in v nekaj desetletnih iteracijah bomo dosegli približno želeno stanje. V tem procesu bo obubožal večji del prebivalstva, kot bi sicer, če bi reforme izvedli prej.
> ... evo, ker o tem že "sto" let poslušam in še vedno nimam pojma in ker imam občutek, da ti to veš, mi povej, KAJ so tote strukturne reforme, ki bi jih ob desetletnem scanju krvi morali izvesti, da bomo ob 3% BDP za NATO potem končno dosegli cilj in vsi imeli penzije, zdravstvo, šolstvo in kaj je še tega, ker me res zanima, kaj bomo po končanih strukturnih reformah takrat v Sloveniji delali in seveda tudi prodajali, da bo boljše ... khmm, ker običajno nekaj reformiraš zato, da bo boljše, kot je, sploh če moraš prej 10 let scati kri ...
>
> P.S.: s strani prvorazrednih vsiljevane strukturne reforme so v tretjerazrednih EU vukojebinah najpogostejša in najbolj mistična besedna zveza, o kateri vsi govorijo, noben ne dvomi o njihovi nujnosti, hkrati se vsi trudijo locirati akterje, ki jih preprečujejo, noben pa ne pove, kaj dejansko strukturne reforme so in kdaj se bodo njihovi cilji dosegli ... alzo, tote famozne strukturne reforme so največji bulšit, ki sem ga v svojem življenju slišal, tudi če ne prebereš zadnje kolumne www.finance.si/88446...ja-od-nase od forumskega komunajzarja Tadeja ...
Naj ti jih naštejem nekaj: pokojninska, davčna, zdravstvena reforma, reforma JS, reforma trga dela, ob tem še debirokratizacija poslovnega okolja... ni da ni. To je delo za vsaj 3 vlade in ob zdajšnji hitrosti reševanja imajo delo še vsaj naslednjih 30 let...
... OK, mogoče nisem bil dovolj jasen, ker mene namreč zanima, KAJ VSEBUJE pokojninska, davčna, zdravstvena reforma, reforma JS, reforma trga dela ... khmm, če že KAKO in KDAJ bomo vse to izvedli, ni tako nujno vedeti, ker so reforme na svetu zato, da se vedno znova dogajajo, ker se cilji oziroma rezultati posameznih reform običajno med sabo izključujejo in je potem treba reformirati reformirano ...

P.S.: strinjam se s tabo, da so naštete nujne reforme delo za vsaj 3 vlade in da ob zdajšnji hitrosti reševanja imajo delo še vsaj naslednjih 30 let, sploh ker je delo vsake vlade, da nekaj dela in kaj je boljšega, če je tisto delo nujno ...
153 sporočil: 9.333
[#2595750] 11.05.16 15:10
Odgovori   +    0
Ja globalistično svetovanje kar na
počez, s primerjavo krvotoka slona
s kokoško, sploh kaj vredno, moško
al' je le finančna digit-propaganda,
dobro plačana, za zaslužke neugnana ?

Sodražan

Strani: 1