Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek To so najbolje plačani bankirji

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2595443] 10.05.16 03:50
Odgovori   +    25
V državnih bankah, ki smo jih večkrat dokapitalizirali in tudi z velikim denarjem ustanovili Dutb oz. vice v katerem čistimo bankirske grehe, so prejemki uprav še vedno previsoki in ne bi smeli biti višji od Cerarjeve plače. Če jim je višina plač v državnih bankah prenizka naj se zaposlijo v Sberbanki, Banki Koper ali v kakšni londonski banki...pa ne bodo, kajti brez državnih služb bi jih večina bila na zavodu za zaposlovanje.
anon-191393 sporočil: 1.021
[#2595448] 10.05.16 07:37
Odgovori   +    2
"V Hranilnici Lon pa je nadzorni svet predlagal izplačilo nagrade v višini 79 delnic (59 tisoč evrov) Slavku Erzarju ob prenehanju vodenja hranilnice."

Tole pa ne bo držalo, saj je cena delnice okrog 200 eur, zato bi to zneslo približno 16.000 eur. Upravo pa je vodil kot predsednik NS, ker je član uprave odstopil. Ne vem zakaj bi dobil nagrado, saj hranilnica zaradi njega ni poslovala bolje. Ravno od je verjetno odgovoren za zgrešeno naložbo v poslovne prostore v Kranju.
anon-394578 sporočil: 3
[#2595451] 10.05.16 07:58
Odgovori   +    8
čas vnosa: 10.05.16 07:34
Glede na to, da je Senici in njegovi sanjski ekipi uspelo s trdim in strokovnim delom narediti iz banke hranilnico in tako uresničiti Haučevo vizijo, so ta razmerja kar realna.
jurijjurij sporočil: 4.944
[#2595453] 10.05.16 07:58
Odgovori   +    15
čas vnosa: 10.05.16 01:07
Primerjava plač predsednikov in članov uprav slovenskih hranilnic in bank pokaže, da so vodilni v hranilnicah glede na velikost bilančne vsote in rezultate sorazmerno bolje plačani od kolegov v večini bank. A bančniki še vedno služijo več - upoštevaje tudi bonitete in bonuse -, zlasti tuji.
Največje prejemke v upravah slovenskih bank so lani imeli prvi možje bank v tuji lasti, in sicer vodilni iz Banke Koper, SKB in Sberbank. Med slabše plačanimi bančniki najdemo vodilne v državnih bankah, največjih bankah v državi.
Skrajni čas bi že bil da rečemo bobu bob in da nehamo primerjati hruške in jabolka. Kolikor nam je znano je Banka Koper v privatni italijanski lasti, NLB pa je še vedno državna banka, ki smo jo davkoplačevalci vukoyebine pozlatili z nekaj miljardami penezof, pa ima kljub temu še vedno za nekaj miljard slabih kreditov. Torej, če se lastnikom Banke Koper zdi šefe Đankarlo vreden tistih 500K ojrotov, potem me (nas) boli kita in naj ga pač plačajo saj ne gre iz mojega žepa. Ravno tako me (nas) boli ista kita, če se zdi ruskim lastnikom šefe Zeko aka Zajc zgubaške Sberbank SLO vreden 300K. Naj ga plačajo če hočejo!

Ne moremo pa mirno mimo dejstva kako gnilo so v preteklosti poslovale SLO državne banke (od NLB do Abanke) in koliko miljard penezov smo davkoplačevalci zmetali vanje. Voditi tako "očiščene in sanirane" banke je pičquin dim, zato si tja nameščeni foteljaški direktorji niti slučajno ne zaslužijo niti tistih penezof, ki so jih dobili. Bajdevej, tile foteljaški diletantski direktorji (vsaj Medja je tak primer) so se obdali s tropom drago plačanih svetovalcev (podjetij), ki dobro plačanemu šefetu banke razlagajo kako in kaj in zakaj, torej mu dajejo smernice. Mi smo pač napačno sklepali, da tile direktorji sami po sebi vedo kako se bančnemu poslu streže.

Zelo podobna zgodba je s famozno odrešiteljico DUTB, ki je dobila podarjeno silno poceni premoženje, ki ga res ne bo težko prodati z dobičkom. In tako bodo tile vrli DUTB-jevci lahko izkazovali dobičke, tako da si bodo "upravičeno" delili (težko zaslužene?) visoke nagrade. Hahahaha, da dol padeš od smeha. Eklatanten primer omenjene zgodbe z dragimi zunanjimi svetovalci, ki so tem vrlim DUTB znalcem delili nasvete, je bilo tudi poslovodenje DUTB-ja, čeprav sem nekoč (zmotno) mislil, da vsaj ti severnjaški vikingi premorejo znanje in vedo kako se tej stvari streže. Upal sem tudi, da bodo ti severnjaki v vukoyebino prinesli nekaj dobre poslovne prakse, pa so se, žal, prav na brzino navzeli naših balkanskih poslovnih običajev.
anon-344832 sporočil: 75
[#2595456] 10.05.16 08:04
Odgovori   +    8
Res so nenasitni! Vem, vem, vem... živijo za svojo banko, doma nimajo, družine skoraj ne poznajo, ponoči ne spijo, ne morejo si privoščiti prostega vikenda, dopusta... Res se mi smilijo. Bi jim kar dal še kakšen evro, samo... ... da (...), da bodo imeli dovolj!

Strani: 1