Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Facebook postaja večji od interneta

Strani: 1

crt sporočil: 27.122
[#2592319] 15.04.16 07:12
Odgovori   +    13
Ko bo tako dober, da bo znal v telefonu poiskati vaš naslov in kreditno kartico
vcasih bi se temu reklo data stealing malware :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2592322] 15.04.16 07:41
Odgovori   +    4
Avtor verjetno ne bo vec kupoval roz preko vmesnika, kjer cena kar eksplodira, pa ceprav na prijazen nacin.

Amazonov nakup je super ne zaradi enega klika, ampak zaradi tega, ker jih je lahko sest, in na vsaki strani potrdis dolocene stvari, in ce ti ni vsec, od nakupa odstopis.

Mislim, avtor je za roze placal celo bogastvo, pa se mu zdi to konkurencna ideja??!
anon-391350 sporočil: 230
[#2592332] 15.04.16 09:18
Odgovori   +    11
Se spomnite napovedi o zatonu Facebooka, ker ga najstniki ne marajo več in zato ne more obstati?
FB je vsebinsko v zatonu. Avtor bi lahko malce bolj spremljal trende. Rasti uporabnikov na račun Bangladeša, Indije in Pakistana bi težko rekel, da FB raste. Je predvsem napihnjen balon, storitev, ki je že zdavnaj presegla svoj temeljni namen, postaja platforma za preplavljanje sveta s trivialnostmi. Da niti ne omenim dejstva, da so uporabniki FBju produkt za nadaljnjo prodajo.

Nič ni večnega, še posebej ne e-podjetja. Se še kdo spomni Second Life? Myspace?
najobj sporočil: 31.870
[#2592340] 15.04.16 10:04
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: najobj 15.04.2016 10:07
... Brez Facebooka in Youtuba Danci, Angleži, Rusi in še marsikdo verjetno ne bi nikoli slišali za Klemna Slakonjo. ...

... evo, zdaj pa bi bilo res fajn, če bi Rok povedal, kaj imajo Danci, Angleži, Rusi in še marsikdo od tega, da so slišali za Klemna Slakonjo ... pizda, še jaz ne vem, kaj naj z njim, pa ga imam skoraj pred nosom ...

P.S.: če pozabim, da Rok s svojo nekritično navdušenostjo nad čisto vsako novostjo deluje kot mali otrok, bi ga dobronamerno rad spomnil, da ko bo toti fejsbukov Messenger tako dober, da bo znal v telefonu poiskati Rokov naslov in kreditno kartico, da bi z njima za Roka naredil kaj koristnega, bo ziher znal narediti tudi kaj takega, kar vrlemu Roku ne bo preveč všeč ...
azrael sporočil: 325
[#2592382] 15.04.16 14:13 · odgovor na: bc123a (#2592322)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Avtor verjetno ne bo vec kupoval roz preko vmesnika, kjer cena kar eksplodira, pa ceprav na prijazen nacin.

Amazonov nakup je super ne zaradi enega klika, ampak zaradi tega, ker jih je lahko sest, in na vsaki strani potrdis dolocene stvari, in ce ti ni vsec, od nakupa odstopis.

Mislim, avtor je za roze placal celo bogastvo, pa se mu zdi to konkurencna ideja??!
Način nakupa se mi zdi konkurenčen. Cena je bila taka, ker sem izbral to trgovino (drugih nisem iskal, rože pa sem pošiljal samo zato, ker sem želel videti, kako deluje) in same day delivery. Če bi naročil prek weba enak paket z enako hitro dostavo, bi dobil isto ceno.
azrael sporočil: 325
[#2592387] 15.04.16 14:21 · odgovor na: najobj (#2592340)
Odgovori   +    1
[najobj]
... Brez Facebooka in Youtuba Danci, Angleži, Rusi in še marsikdo verjetno ne bi nikoli slišali za Klemna Slakonjo. ...

... evo, zdaj pa bi bilo res fajn, če bi Rok povedal, kaj imajo Danci, Angleži, Rusi in še marsikdo od tega, da so slišali za Klemna Slakonjo ... pizda, še jaz ne vem, kaj naj z njim, pa ga imam skoraj pred nosom ...

Danci, Angleži in Rusi imajo veselje, ker so spoznali Slakonjo, ampak point je itak obrnjen - največ ima od tega Klemen Slakonja. Nisem niti pomislil, da bi to lahko bilo tako dvoumno :)
P.S.: če pozabim, da Rok s svojo nekritično navdušenostjo nad čisto vsako novostjo deluje kot mali otrok, bi ga dobronamerno rad spomnil, da ko bo toti fejsbukov Messenger tako dober, da bo znal v telefonu poiskati Rokov naslov in kreditno kartico, da bi z njima za Roka naredil kaj koristnega, bo ziher znal narediti tudi kaj takega, kar vrlemu Roku ne bo preveč všeč ...
Hvala za ta dobronameren opomin, ampak večina aplikacij, ki jih imam naloženih na telefonu, itak že zna poiskati mojo kreditno kartico (izvod Financ lahko kupim z dotikom prsta), zakaj je ne bi znal še toti Messenger? Seveda je vedno mogoča zloraba, ampak za to moraš pa vedno vsako plačilo potrditi. Ne bi bilo pa treba za vsak nakupo posebej vpisovati vseh številk, ki so na kartici.

LP Rok
azrael sporočil: 325
[#2592391] 15.04.16 14:44 · odgovor na: anon-391350 (#2592332)
Odgovori   +    0
[1215DELOI16]
> Se spomnite napovedi o zatonu Facebooka, ker ga najstniki ne marajo več in zato ne more obstati?

FB je vsebinsko v zatonu. Avtor bi lahko malce bolj spremljal trende. Rasti uporabnikov na račun Bangladeša, Indije in Pakistana bi težko rekel, da FB raste. Je predvsem napihnjen balon, storitev, ki je že zdavnaj presegla svoj temeljni namen, postaja platforma za preplavljanje sveta s trivialnostmi. Da niti ne omenim dejstva, da so uporabniki FBju produkt za nadaljnjo prodajo.
Ja, zakaj pa si mislil, da hočejo imeti milijarde uporabnikov, menda ne zaradi prijaznosti, da lahko vidimo, kako fajn se ima bivši sošolec na morju :) Zakaj raste na račun Indije in Pakistana? Ker v Zahodni Evropi in Severni Ameriki nima več kam rasti - skoraj vsi, ki redno uporabljajo računalnik ali pametni telefon, so že gor.
Nič ni večnega, še posebej ne e-podjetja. Se še kdo spomni Second Life? Myspace?
Na MySpace se vsak dan še vedno spomni približno 50 milijonov ljudi, ustanovitelj Tom Anderson pa si lahko solze zaradi "propada" briše s 60 milijoni dolarskih bankovcev :) Drži pa, da ni nič večno. In kdor ne verjame v prihodnost Facebooka ima prosto izbiro - lahko se mu v širokem loku ogne. Jaz sicer ne poznam nobenega velikega in uspešnega podjetja, ki se je za to odločilo.
najobj sporočil: 31.870
[#2592399] 15.04.16 15:18 · odgovor na: azrael (#2592387)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 15.04.2016 15:28
[azrael]
> [najobj]
> ... Brez Facebooka in Youtuba Danci, Angleži, Rusi in še marsikdo verjetno ne bi nikoli slišali za Klemna Slakonjo. ...
>
> ... evo, zdaj pa bi bilo res fajn, če bi Rok povedal, kaj imajo Danci, Angleži, Rusi in še marsikdo od tega, da so slišali za Klemna Slakonjo ... pizda, še jaz ne vem, kaj naj z njim, pa ga imam skoraj pred nosom ...
>


Danci, Angleži in Rusi imajo veselje, ker so spoznali Slakonjo, ampak point je itak obrnjen - največ ima od tega Klemen Slakonja. Nisem niti pomislil, da bi to lahko bilo tako dvoumno :)
... eh, toti Danci, Angleži in Rusi so očitno čisto druge sorte, ker jaz zaradi Slakonje res nisem nič bolj ali pa manj vesel ...
> P.S.: če pozabim, da Rok s svojo nekritično navdušenostjo nad čisto vsako novostjo deluje kot mali otrok, bi ga dobronamerno rad spomnil, da ko bo toti fejsbukov Messenger tako dober, da bo znal v telefonu poiskati Rokov naslov in kreditno kartico, da bi z njima za Roka naredil kaj koristnega, bo ziher znal narediti tudi kaj takega, kar vrlemu Roku ne bo preveč všeč ...

Hvala za ta dobronameren opomin, ampak večina aplikacij, ki jih imam naloženih na telefonu, itak že zna poiskati mojo kreditno kartico (izvod Financ lahko kupim z dotikom prsta), zakaj je ne bi znal še toti Messenger? Seveda je vedno mogoča zloraba, ampak za to moraš pa vedno vsako plačilo potrditi. Ne bi bilo pa treba za vsak nakupo posebej vpisovati vseh številk, ki so na kartici.

LP Rok
... čuj, kaj ti lahko meni malo posodiš toti tvoj prst, ker bi si jaz njim kupil kaj več kot pa samo en izvod Financ ... khmm, pa nimam nič proti Financam, da ne bo pomote, ker jih sicer z enim klikom pred dnevi ne bi kupil kar 122 komadov naenkrat, le da sem zelo dobro vedel, na kaj in zakaj klikam ...

P.S.: jaz sem pač malo bolj staromodno bitje in imam zato včasih raje osebni kontakt, vseeno pa mi ni jasno, kako bo fejsbukov but zrihtal, da oni Aljoša Domijan iz sosednjega članka ne bo preveč butnil mimo, ko bo v dobri restavraciji pustil bogato napitnino tudi zato, ker bi naslednjič pri rezervaciji mize v isti restavraciji rad imel prednost ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2592479] 16.04.16 20:05 · odgovor na: azrael (#2592391)
Odgovori   +    0
[azrael]
Na MySpace se vsak dan še vedno spomni približno 50 milijonov ljudi, ustanovitelj Tom Anderson pa si lahko solze zaradi "propada" briše s 60 milijoni dolarskih bankovcev :) Drži pa, da ni nič večno. In kdor ne verjame v prihodnost Facebooka ima prosto izbiro - lahko se mu v širokem loku ogne. Jaz sicer ne poznam nobenega velikega in uspešnega podjetja, ki se je za to odločilo.
Ne hecaj se, saj b2c ni edini gospodarski segment...

Strani: 1