Strani: 1

0430ABAKU sporočil: 1.781
[#2591741] 12.04.16 00:46
Odgovori   +    8
Ponzijeva shema?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2591746] 12.04.16 06:39
Odgovori   +    15
Naš Tadej piše o kalvariji 'izbrisancev', ki so jim odvzeli pravico do sodnega varstva. BS meni, da bodo podrejenci sodno varstvo lahko uveljavili izključno z odškodninskim zahtevkom po 350. a členu zakona o bančništvu, dejansko pa so lastniki podrejenih obveznic v morebitnih odškodninskih tožbah zoper Banko Slovenije vnaprej obsojeni na neuspeh. Ti morajo namreč, kot ugotavljajo vrhovni sodniki, dokazati, da je škoda zaradi izrečenega ukrepa višja, kot bi bila, če izreka ne bi bilo, posamezni dokumenti, ki bi lahko predstavljali podlago za uveljavljanje odškodninskega zahtevka, pa so pri tem nedostopni oziroma označeni kot poslovna tajnost...Dobro, mogoče Ustavno sodišče zavzame drugačno stališče. Moramo vedeti, da bodo delničarji Delavske hranilnice v primeru težav v banki v težjem položaju...Hinavska Banka Slovenije bo rekla, da je le izvajala zakon...

Zanimiv in poučen članek »Banka Slovenije: Mi smo le izvajali zakon« na: www.dnevnik.si/10427...jali-zakon
bigl sporočil: 18.363
[#2591752] 12.04.16 07:57
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: bigl 12.04.2016 08:01
Lepo, da opozarjate pred riziki, v tem primeru pred visokimi. Gospa varčevalka je ravnala previdno prav. Da sami sebe kao "dokapitalizirajo" kar naprej ni normalno. Da pa je to celo brez prospekta, pa je res za prebrskat, kar itak počneta BS in ATVP. Zgleda, da malo po domače, kaj jaz vem. Ne bi bil pa rad v koži omenjenega predsednika NS, ob vsem tem in kar še bo. Razmišljam. Lep dan.
sopranos sporočil: 11.404
[#2591753] 12.04.16 08:04 · odgovor na: anon-317028 (#2591746)
Odgovori   +    5
[FIN-311684]

Ki smo ga napisali in poslali vladi. Ni naš problem, če je vlada tako neumna, da je naš predlog sprejela in ga poslala državnemu zboru. Poslanci imajo za pomoč pri svojem delu tudi strokovne službe. Ni naša krivda, če jih niso poslušali in so raje verjeli nam in vladi.
pelle sporočil: 737
[#2591760] 12.04.16 08:54
Odgovori   +    23
S tem člankom je pa marsikaj narobe. Najprej človeka nasloviti z "lump". Malo močno.
Nato napake v dejstvih: "Banka Slovenije je izvedla IZREDNI nadzor." Iz vašega časopisa vem, da Banka Slovenije opravlja redne nadzore in da cca vsake dve leti pride v vsako kreditno inštitucijo v Slovenij. Preverite prosim.
Nato, da hranilnica ponuja 4% obresti. Prosim, napotite me tja, ker jaz jih ne najdem.
Nato, da ponuja 4% do 5% delniške donose na podlagi izkušenj iz preteklih donosov. V resnici obljublja 5% dividendo, prejšnje leto 2014 (in 2015) je/bo izplačal 5%.
Nadalje primerjava z NKBM, vendar pri NKBM je šlo vse po pravilih,kakor tudi pri Savi Re, tako da tu primerjava ni na mestu (mala šala).
Glede borznih nasvetov frizerk, da bo vse samo raslo. Finance imajo poleg članka oglas strokovnjakov, kjer podarijo 50 eur in navajajo primer, ko v parih dneh narediš 50% donos (govorim na pamet, ker spam oglasov ne berem).
Glede ponujanja delnic varčevalcem, pa bi gospe Petri postavil par vprašanj, na katere lahko odgovori skupaj z modrimi reulatorji, ki skrbijo , da je s finančnim trgom vse v redu. Ali je gospa prejela pisno zavezujočo ponudbo? Ali s tem, ko jaz prijateljem omenim, da lahko sodelujejo pri zaprti(?) kapitalizaciji, tudi jaz kršim zakon? Ali lahko nekdo, ki ni prejel pisnega vabila k dokapitalizaciji, v prvem krogu (čeprav so obstoječi delničarji pokupili vse razpoložljive delnice) sodeluje pri dokapitalizaciji?
Na koncu pa še komentar na prejšnji članek, kjer opisuje, kako je vse narobe v Delavski hranilnici. Rezultat IZREDNEGA pregleda Banke Slovenije je rekordni dobiček Delavske hranilnice in celo manjši % slabih kreditov. Kako gre to skupaj?
Če bi bile Finance resni časopis, bi se sedaj urednik malce pogovoril s gospo Petro. Če pa bi bil na mestu Delavske hranilnice, pa bi navedel par dejstev in zahteval popravek, pa tudi kakšna tožba bi bila lahko na mestu.
anon-58746 sporočil: 3.738
[#2591764] 12.04.16 09:01
Odgovori   +    4
ja in kaj je ta "bralka" ki vse že ve pričakovala, da ji bodo dali 10 % na leto garantirano....tipično slovensko, pa da nič več ne dela .....delnice take banke kupiti tako malo na okencu...lol..mal so hecni...ampak zaenkrat bolj uspešni od velikih, ki pa so takooo transparentni in uspešni da jih moramo vsi dokapitalizirati....za slovence so očitno res frnikule...
pelle sporočil: 737
[#2591767] 12.04.16 09:16 · odgovor na: pelle (#2591760)
Odgovori   +    3
Popravek prejšnjega komentarja, ker sem šel brati prjšnji članek o Delavski hranilnici in spoznal nova dejstva.

S tem člankom je pa marsikaj narobe. Najprej človeka nasloviti z "lump". Malo močno.
Nato napake v dejstvih. Komentiral sem tudi prejšnji članek o Delavski hranilnici, kjer sem ga. Petro opozoril na bistveno napako v njenih tolmačenjih. Sedaj je napako naredila še hujšo. Napisala je, da je Banka Slovenije "že lani uvedla izredni nadzor". Mogoče je izvedla izredni pregled, kjer ni ugotovila nobenih kršitev (ni izdala Odredbe) temveč izdala le pismo s priporočili (kjer priporočajo, da naj poslujejo varno in skrbno ipd..). Uveden izredni nadzor bi pomenil, da je hranilnica zelo tvegana in pred bankrotom (kar seveda namenoma poskušate sporočiti, čeprav dejstva govorijo drugače). Dajte se prosim poučiti, ali pa postanite natančnejši.
Nato, da hranilnica ponuja 4% obresti. Prosim, napotite me tja, ker jaz jih ne najdem.
Nato, da ponuja 4% do 5% delniške donose na podlagi izkušenj iz preteklih donosov. V resnici obljublja 5% dividendo, prejšnje leto 2014 (in 2015) je/bo izplačal 5%.
Nadalje primerjava z NKBM, vendar pri NKBM je šlo vse po pravilih,kakor tudi pri Savi Re, tako da tu primerjava ni na mestu (mala šala).
Glede borznih nasvetov frizerk, da bo vse samo raslo. Finance imajo poleg članka oglas strokovnjakov, kjer podarijo 50 eur in navajajo primer, ko v parih dneh narediš 50% donos (govorim na pamet, ker spam oglasov ne berem).
Glede ponujanja delnic varčevalcem, pa bi gospe Petri postavil par vprašanj, na katere lahko odgovori skupaj z modrimi reulatorji, ki skrbijo , da je s finančnim trgom vse v redu. Ali je gospa prejela pisno zavezujočo ponudbo? Ali s tem, ko jaz prijateljem omenim, da lahko sodelujejo pri zaprti(?) kapitalizaciji, tudi jaz kršim zakon? Ali lahko nekdo, ki ni prejel pisnega vabila k dokapitalizaciji, v prvem krogu (čeprav so obstoječi delničarji pokupili vse razpoložljive delnice) sodeluje pri dokapitalizaciji?
Na koncu pa še komentar na prejšnji članek, kjer opisuje, kako je vse narobe v Delavski hranilnici. Rezultat IZREDNEGA pregleda Banke Slovenije je rekordni dobiček Delavske hranilnice in celo manjši % slabih kreditov. Kako gre to skupaj?
Če bi bile Finance resni časopis, bi se sedaj urednik malce pogovoril s gospo Petro. Če pa bi bil na mestu Delavske hranilnice, pa bi navedel par dejstev in zahteval popravek, pa tudi kakšna tožba bi bila lahko na mestu.
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2591776] 12.04.16 09:40 · odgovor na: pelle (#2591760)
Odgovori   +    1
[pelle]
S tem člankom je pa marsikaj narobe. Najprej človeka nasloviti z "lump". Malo močno.
Nato napake v dejstvih: "Banka Slovenije je izvedla IZREDNI nadzor." Iz vašega časopisa vem, da Banka Slovenije opravlja redne nadzore in da cca vsake dve leti pride v vsako kreditno inštitucijo v Slovenij. Preverite prosim.
Nato, da hranilnica ponuja 4% obresti. Prosim, napotite me tja, ker jaz jih ne najdem.
Nato, da ponuja 4% do 5% delniške donose na podlagi izkušenj iz preteklih donosov. V resnici obljublja 5% dividendo, prejšnje leto 2014 (in 2015) je/bo izplačal 5%.
Nadalje primerjava z NKBM, vendar pri NKBM je šlo vse po pravilih,kakor tudi pri Savi Re, tako da tu primerjava ni na mestu (mala šala).
Glede borznih nasvetov frizerk, da bo vse samo raslo. Finance imajo poleg članka oglas strokovnjakov, kjer podarijo 50 eur in navajajo primer, ko v parih dneh narediš 50% donos (govorim na pamet, ker spam oglasov ne berem).
Glede ponujanja delnic varčevalcem, pa bi gospe Petri postavil par vprašanj, na katere lahko odgovori skupaj z modrimi reulatorji, ki skrbijo , da je s finančnim trgom vse v redu. Ali je gospa prejela pisno zavezujočo ponudbo? Ali s tem, ko jaz prijateljem omenim, da lahko sodelujejo pri zaprti(?) kapitalizaciji, tudi jaz kršim zakon? Ali lahko nekdo, ki ni prejel pisnega vabila k dokapitalizaciji, v prvem krogu (čeprav so obstoječi delničarji pokupili vse razpoložljive delnice) sodeluje pri dokapitalizaciji?
Na koncu pa še komentar na prejšnji članek, kjer opisuje, kako je vse narobe v Delavski hranilnici. Rezultat IZREDNEGA pregleda Banke Slovenije je rekordni dobiček Delavske hranilnice in celo manjši % slabih kreditov. Kako gre to skupaj?
Če bi bile Finance resni časopis, bi se sedaj urednik malce pogovoril s gospo Petro. Če pa bi bil na mestu Delavske hranilnice, pa bi navedel par dejstev in zahteval popravek, pa tudi kakšna tožba bi bila lahko na mestu.
Koga pa naj jaz toži, če bom rabil dokapitaliziran?
bigl sporočil: 18.363
[#2591777] 12.04.16 09:48 · odgovor na: pelle (#2591767)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bigl 12.04.2016 09:49
[pelle]
Popravek prejšnjega komentarja, ker sem šel brati prjšnji članek o Delavski hranilnici in spoznal nova dejstva.

S tem člankom je pa marsikaj narobe. Najprej človeka nasloviti z "lump". Malo močno.
Nato napake v dejstvih. Komentiral sem tudi prejšnji članek o Delavski hranilnici, kjer sem ga. Petro opozoril na bistveno napako v njenih tolmačenjih. Sedaj je napako naredila še hujšo. Napisala je, da je Banka Slovenije "že lani uvedla izredni nadzor". Mogoče je izvedla izredni pregled, kjer ni ugotovila nobenih kršitev (ni izdala Odredbe) temveč izdala le pismo s priporočili (kjer priporočajo, da naj poslujejo varno in skrbno ipd..). Uveden izredni nadzor bi pomenil, da je hranilnica zelo tvegana in pred bankrotom (kar seveda namenoma poskušate sporočiti, čeprav dejstva govorijo drugače). Dajte se prosim poučiti, ali pa postanite natančnejši.
Nato, da hranilnica ponuja 4% obresti. Prosim, napotite me tja, ker jaz jih ne najdem.
Nato, da ponuja 4% do 5% delniške donose na podlagi izkušenj iz preteklih donosov. V resnici obljublja 5% dividendo, prejšnje leto 2014 (in 2015) je/bo izplačal 5%.
Nadalje primerjava z NKBM, vendar pri NKBM je šlo vse po pravilih,kakor tudi pri Savi Re, tako da tu primerjava ni na mestu (mala šala).
Glede borznih nasvetov frizerk, da bo vse samo raslo. Finance imajo poleg članka oglas strokovnjakov, kjer podarijo 50 eur in navajajo primer, ko v parih dneh narediš 50% donos (govorim na pamet, ker spam oglasov ne berem).
Glede ponujanja delnic varčevalcem, pa bi gospe Petri postavil par vprašanj, na katere lahko odgovori skupaj z modrimi reulatorji, ki skrbijo , da je s finančnim trgom vse v redu. Ali je gospa prejela pisno zavezujočo ponudbo? Ali s tem, ko jaz prijateljem omenim, da lahko sodelujejo pri zaprti(?) kapitalizaciji, tudi jaz kršim zakon? Ali lahko nekdo, ki ni prejel pisnega vabila k dokapitalizaciji, v prvem krogu (čeprav so obstoječi delničarji pokupili vse razpoložljive delnice) sodeluje pri dokapitalizaciji?
Na koncu pa še komentar na prejšnji članek, kjer opisuje, kako je vse narobe v Delavski hranilnici. Rezultat IZREDNEGA pregleda Banke Slovenije je rekordni dobiček Delavske hranilnice in celo manjši % slabih kreditov. Kako gre to skupaj?
Če bi bile Finance resni časopis, bi se sedaj urednik malce pogovoril s gospo Petro. Če pa bi bil na mestu Delavske hranilnice, pa bi navedel par dejstev in zahteval popravek, pa tudi kakšna tožba bi bila lahko na mestu.
Nič ni govora o rizikih. Ti so tema. Če prav razumem članek in situacijo. Tu mislijo, da se njim ne more zgoditi. Pa je vgrajen v sistem, katerega del so in eni so že pušnili, ostale pa še čaka. Opozorila iz članka so na mestu, stil pa je pač prilagojen piscu:-). Lep dan.
Endimion sporočil: 10.306
[#2591781] 12.04.16 10:24
Odgovori   +    6
Se spomnite borzne evforije pred leti, ko so še »frizerke« dajale investicijske nasvete, da bo »vse samo raslo«?
Tega se ne spomnim. Se pa spomnim, da so v onih časih novinarji nekega finančnega dnevnika v deželi Slovenski takrat nabijali, da bi lahko Krka bila na konc leta 200 (Mišljeno po splitu 1:10)...

O onem kako "ste s 50€ dosegli dvomestni donos v enem tednu trgovanja... se je pa že nekdo drug razpisal...
pelle sporočil: 737
[#2591784] 12.04.16 10:27 · odgovor na: bigl (#2591777)
Odgovori   +    10
Prav razumeš članek oziroma kar bi rada sporočila gospa Petra. Da je tvegano, ker raste. Bejž no bejž, a res? Če ti pa zraven popne oglas, kjer ti šenkajo 50EUR, je pa to cool. Ker so plačali oglas v Financah. Mogoče je pa v tem kleč. Delavska ne cola Financam.
Od gospe Sovdat in njenega urednika pričakujem, da poznajo osnove. Mogoče je to preveč, saj je tko al tko vse glih, knede. Petra napiše kr neki, mi preberemo kr neki, konc meseca pade plačka, pa gremo dalje.
anon-11396 sporočil: 2.073
[#2591785] 12.04.16 10:33 · odgovor na: pelle (#2591767)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-11396 12.04.2016 10:39
4% obr. so na pokojninsko varčevanje
Pogoji varčevanja:
•Fiksen donos s 4,00 % letno nominalno obrestno mero, z mesečnim pripisom obresti;
•Sredstva spadajo v jamstveno shemo bank in hranilnic;

dream verzija za ljudi, ki imajo še nekaj let do penzije...
p.s.
žal sam ne pašem med te...

je pa res, da so bankam spuli veliko komintentov (in to ostale banke grize in žre )..,pač nudijo vse kar rabi 90% "prebivalstva" za vsaj 50% ceneje kot velike banke...


tisit vic:
pred 10 leti sem imel še 10 let do penzije
sedaj je pa minilo 10 let in imam še 8 let...
bigl sporočil: 18.363
[#2591792] 12.04.16 11:04 · odgovor na: pelle (#2591784)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bigl 12.04.2016 11:06
[pelle]
Prav razumeš članek oziroma kar bi rada sporočila gospa Petra. Da je tvegano, ker raste. Bejž no bejž, a res? Če ti pa zraven popne oglas, kjer ti šenkajo 50EUR, je pa to cool. Ker so plačali oglas v Financah. Mogoče je pa v tem kleč. Delavska ne cola Financam.
Od gospe Sovdat in njenega urednika pričakujem, da poznajo osnove. Mogoče je to preveč, saj je tko al tko vse glih, knede. Petra napiše kr neki, mi preberemo kr neki, konc meseca pade plačka, pa gremo dalje.
Ni problem, ker raste, temveč kako raste. To je tvegano, da se te banke oz. bolje hranilnice izogibam v velikem loku. Da povem, spadam med med t.i. recimo dobro finančno pismene in v tem smislu dalje. Seveda to ni kontrareklama, tej hranilnici, ampak se pridružujem opozorilom Petre. Ne pol jokat. Bi rekel. Tudi reklamam ne verjamem:-), ampak njihov namen je tudi pokazat na možnosti izbire......Lep dan.
0430ABAKU sporočil: 1.781
[#2591800] 12.04.16 11:42
Odgovori   +    7
Delavska hranilnica ne more zaiti v škripce.
Za njo stojijo sindikati, najmočnejša sila v naši državi.
Če bo šlo karkoli narobe, nas bodo že privili, da pokrijemo luknjo.
1357 sporočil: 7.095
[#2591803] 12.04.16 12:11
Odgovori   +    3
Naj delnice kupi Semolič in njegov sindikat da jasno pokažejo "pravo" usmeritev, katero ves čas zagovarjajo. Če ne bodo tega storili bodo kot ustanovitelji te hranilnice samo dokazali da so tudi v poslovnem smislu tako kot v politično sindikalnem delu, z redkimi izjemami med njimi, navadni prevaranti.
FIN-454644 sporočil: 10.889
[#2591809] 12.04.16 12:33 · odgovor na: 1357 (#2591803)
Odgovori   +    1
Ce malo poenostavim pojasnila na parlamenarni komisiji v zvezi s Probanko in Factor banko: vse se da zment, ce se da. Kadar se ne da, se pa ne da. Banka Slovenije je pa za vse kriva.
bigl sporočil: 18.363
[#2591823] 12.04.16 13:48 · odgovor na: 1357 (#2591803)
Odgovori   +    1
[1357]
Naj delnice kupi Semolič in njegov sindikat da jasno pokažejo "pravo" usmeritev, katero ves čas zagovarjajo. Če ne bodo tega storili bodo kot ustanovitelji te hranilnice samo dokazali da so tudi v poslovnem smislu tako kot v politično sindikalnem delu, z redkimi izjemami med njimi, navadni prevaranti.
Ne predstavljam si (seveda si), kaj bo s temi sindikati in njihovimi liderji, ko se bo tole njihovo "bančništvo" zamajalo in tako dalje. Se ne zavedajo, ampak so tudi zgleda imuni na opozorila. Razmišljam. Lep dan.
zoran13 sporočil: 2.420
[#2591840] 12.04.16 14:40
Odgovori   +    1
DELAVSKA HRANILNICA d.d. - DEHR

Osnovni kapital: 13.549.115,35 €
Celotno število delnic: 324.691
Število delnic: 219.691
Število delničarjev: 599
Nominalna cena delnice: 41,729€
Knjigovodska vrednost delnice:
31.12.2013: 119,39 €
31.12.2014 - 133,76 €

DOKAPITALIZACIJE:
18.05.2011 - povečanje osnovnega kapitala - 40.000 delnic
28.12.2012 - povečanje osnovnega kapitala - 20.000 delnic
10.05.2013 - povečanje osnovnega kapitala - 13.000 delnic
23.12.2013 - povečanje osnovnega kapitala - 20.000 delnic
07.05.2014 - povečanje osnovnega kapitala - 20.000 delnic
30.12.2014 - povečanje osnovnega kapitala - 45.000 delnic
03.06.2015 - povečanje osnovnega kapitala - 40.000 delnic
16.09.2015 - povečanje osnovnega kapitala - 10.000 delnic
16.12.2015 - povečanje osnovnega kapitala - 10.000 delnic

Bilančna vsota: 600 mio€
Dobiček pred davki: 3,5 mio€
Čisti dobiček: 2,9 mio€

DELNIČARJI - največji delničarji hranilnice na dan 31.5.2014:

* SINDIKAT kemične, nekovinske in gumarske industrije - 6,78%
* SVIZ Slovenije - 5,75%
* SKEI Konferenca PS Gorenje - 5,07%
* SINDIKAT državnih organov in živilske industrije - 4,61%
* SFOS - 3,73%
* SINDIKAT zdravstva in socialnega varstva - 3,53%
* SINDIKAT delavcev dejavnosti energetike - 3,50%
* SKEI Slovenije - 3,07%
www.kdd.si/_rss/RssN...0021112212
www.kdd.si/izdajatel...la?snid=88
www.delavska-participacija.com/priloge/129-1.doc
www.finance.si/88197...ena-utvara

TOP 10

1. SINDIKAT KEMIČNE, NEKOVINSKE IN GUMARSKE IND.SLO - 16.400 delnic - 6,20%
2. SVIZ SLOVENIJE - 15.642 delnic - 5,91%
3. SKEI KONFERENCA PS GORENJE - 13.507 delnic - 5,10%
4. SINDIKAT KMETIJSTVA IN ŽIVILSKE INDUSTRIJE - 13.129 delnic -
5. SINDIKAT DRŽAVNIH ORGANOV SLOVENIJE - 10.766 delnic - 4,07%
6. SFOS - 8.199 delnic - 3,10%
7. FIZIČNA OSEBA - 8.000 delnic - 3,02%
8. SINDIKAT ZDRAVSTVA IN SOCIALNEGA VARSTVA - 7.763 delnic - 2,93%
9. SINDIKAT DELAVCEV DEJAVNOSTI ENERGETIKE - 7.693 delnic - 2,90 %
10. SKEI SLOVENIJE - 6.742 delnic - 2,55%

Skupaj 10 največjih delničarjev: 107.831 delnic - 40,74%
Ostali delničarji: 156.860 delnic - 59,26%
SKUPAJ: 264.691 delnic - 100%
* Stanje na dan 31.12.2014
www.delavska-hraniln...rocila.htm

TOP 10

1. SINDIKAT KMETIJSTVA IN ŽIVILSKE INDUSTRIJE SLOV. - 7,59%
2. SVIZ SLOVENIJE - 6,67%
3. SINDIKAT KEMIČNE, NEKOVINSKE IN GUMARSKE INDUSTRIJE - 5,05%
4. SKEI KONFERENCA PS GORENJE - 4,16%
5. SINDIKAT DRŽAVNIH ORGANOV SLOVENIJE - 3,32%
6. SFOS - 3,16%
7. FO - 2,77%
8. SINDIKAT ZDRAVSTVA IN SOCIALNEGA VARSTVA - 2,39%
9. SINDIKAT DELAVCEV DEJAVNOSTI ENERGETIKE - 2,37%
10. SKEI SLOVENIJE - 2,15%
* Stanje na dan: 31.12.2015
www.delavska-hraniln...nistvo.htm

VIP

Po raziskavi revije VIP v mesecu marcu 2015, ki jo izdaja ZPS (Zveza potrošnikov Slovenije) je Delavska hranilnica za imetnike osebnih računov tako pri poslovanju na bančnem okencu, kot preko spletne banke stroškovno najugodnejša bančna institucija v slovenskem bančnem okolju.
www.delavska-hraniln..._banko.pdf

VIP

Po raziskavi revije VIP v mesecu marcu 2015, ki jo izdaja ZPS (Zveza potrošnikov Slovenije) je Delavska hranilnica za imetnike osebnih računov tako pri poslovanju na bančnem okencu, kot preko spletne banke stroškovno najugodnejša bančna institucija v slovenskem bančnem okolju.
www.delavska-hraniln..._banko.pdf

VPRAŠA LNIK

* Ali uporabljate spletno banko? DA NE
* Koliko UPN brez OCR vrstice* plačate mesečno na bančnem okencu? - (10)
* Koliko UPN z OCR vrstico* plačate mesečno na bančnem okencu? - (10)
* Koliko UPN plačate mesečno preko spletne banke? - (20)
* Koliko trajnih nalogov imate mesečno? - (4)
* Koliko direktnih bremenitev imate mesečno? - (4)
* Kolikokrat mesečno dvignete gotovino na bankomatu, ki ni last vaše banke? - (2)
* Ali uporabljate kartico z odloženim plačilom?
www.zps.si/index.php...vprasalnik

LETN I STROŠKI POSLOVANJA na dan 06.02.2015

* Hypo Alpe-Adria-Bank d.d. - 720,72 €
* Nova KBM d.d. - 716,32 €
* SKB BANKA d.d. - 695,88 €
* UniCredit Banka Slovenija d.d. - 692,20 €
* Banka Koper d.d. - 659,24 €
* NLB d.d. - 654,72 €
* Gorenjska banka d.d. - 653,12 €
* Sberbank banka d. d. - 644,48 €
* Banka Celje d.d. - 605,58 €
* Banka Sparkasse d.d. - 595,76 €
* BKS Bank AG, bančna podružnica - 551,44 €
* Raiffeisen banka d.d. - 549,82 €
* Abanka Vipa d.d. - 536,72 €
* Poštna banka Slovenije d.d. - 440,64 €
* Deželna banka Slovenije d.d. - 380,02 €
* Hranilnica Lon d.d. - 351,50 €
* Delavska hranilnica d.d. - 170,06 €
www.zps.si/index.php...lg_plac=da

LETNI STROŠKI POSLOVANJA na dan 23.04.2015

* Nova KBM d.d. - 724,72 €
* Hypo Alpe-Adria-Bank d.d. - 714,00 €
* SKB BANKA d.d. - 700,80 €
* UniCredit Banka Slovenija d.d. - 684,40 €
* Banka Koper d.d. - 669,34 €
* NLB d.d. - 665,66 €
* Sberbank banka d. d. - 649,16 €
* Gorenjska banka d.d. - 646,64 €
* Banka Celje d.d. - 598,50 €
* Banka Sparkasse d.d. - 595,76 €
* BKS Bank AG, bančna podružnica - 551,44 €
* Raiffeisen banka d.d. - 534,82 €
* Abanka Vipa d.d. - 530,12 €
* Poštna banka Slovenije d.d. - 433,68 €
* Deželna banka Slovenije d.d. - 374,02 €
* Hranilnica Lon d.d. - 352,82 €
* Delavska hranilnica d.d. - 165,26 €

LETNI STROŠKI POSLOVANJA na dan 19.10 2015

* Sberbank banka d. d. - 773,96 €
* Nova KBM d.d. - 727,20 €
* Hypo Alpe-Adria-Bank d.d. - 714,00 €
* SKB BANKA d.d. - 700,80 €
* UniCredit Banka Slovenija d.d. - 684,40
* Banka Koper d.d. - 674,74 €
* NLB d.d. - 665,66 €
* Gorenjska banka d.d. - 646,64 €
* Banka Celje d.d. - 614,96 €
* Banka Sparkasse d.d. - 605,56 €
* BKS Bank AG, bančna podružnica - 575,16 €
* Abanka Vipa d.d. - 537,96 €
* Raiffeisen banka d.d. - 534,82 €
* Poštna banka Slovenije d.d. - 425,40 €
* Deželna banka Slovenije d.d. - 374,02 €
* Hranilnica Lon d.d. - 362,70 €
* Delavska hranilnica d.d. - 153,26 €

LETNI STROŠKI POSLOVANJA na dan 14.01 2016

* Sberbank banka d. d. - 773,96 €
* Nova KBM d.d. - 730,20 €
* Hypo Alpe-Adria-Bank d.d. - 714,00 €
* SKB BANKA d.d. - 700,80 €
* Banka Koper d.d. - 693,64 €
* UniCredit Banka Slovenija d.d. - 684,40 €
* NLB d.d. - 665,66 €
* Gorenjska banka d.d. - 646,64 €
* Banka Celje d.d. - 614,96 €
* Banka Sparkasse d.d. - 605,56 €
* BKS Bank AG, bančna podružnica - 575,16 €
* Abanka Vipa d.d. - 537,96 €
* Raiffeisen banka d.d. - 534,82 €
* Poštna banka Slovenije d.d. - 425,40 €
* Deželna banka Slovenije d.d. - 374,02 €
* Hranilnica Lon d.d. - 362,70 €
* Delavska hranilnica d.d. - 153,26 €

www.zps.si/index.php...lg_plac=da

INSTITUT VNAPREJ ZNANIH DELNIČARJEV

V preteklosti so v Sloveniji v kar nekaj gospodarskih družbah, med drugim tudi tudi na zavarovalniškem področju ob združitvah, pripojitvah in dokapitalizacijah uporabljali institut vnaprej znanih delničarjev s prednostno pravico, kar so preverjali z investicijskimi namerami celo do med 30 največjimi delničarji. Vse to tudi zato, da so bile dokapitalizacije hitreje potekale in pregledneje izvršene, povrhu tega je bilo zato potrebnih tudi manj borznih stroškov za vpis v delniško knjigo in stroškov za vpis v sodni register.
abfin.si/2009/11/17/...vprasanja/

FAKTOR BANKA d.d.

Če posamezni delničar ne vpiše novih delnic oziroma ne izkoristi vpisa v višini prednostne pravice, lahko preostale delnice v času od 21. 8. 2013 do vključno 27. 8. 2013 (drugi krog) na sedežu banke vpišejo zainteresirani obstoječi delničarji banke kot tudi dobro poučeni vlagatelji, na katere je banka naslovila ponudbo za nakup nove izdaje ali manj kot 150 fizičnih ali pravnih oseb v posamezni državi članici Evropske skupnosti, ki nimajo položaja dobro poučenega vlagatelja ter na katere je banka naslovila ponudbo za nakup delnic nove emisije, pri čemer je vpis delnic v drugem krogu pogojen z vpisom minimalno 5.500 (pettisočpetsto) novih delnic oz. vplačilom minimalno 110.000,00 EUR
(stodesettisoč evrov) emisijskega zneska. V primeru, da je seštevek v drugem krogu vpisanih delnic večji od razpoložljivega števila preostalih delnic, se pravice vplačila delnic med vpisniki v drugem krogu delijo proporcionalno vpisanemu številu delnic v drugem krogu vpisa. Če število preostalih delnic ni deljivo z 2, posamezni od vpisnikov pa bi na podlagi vpisa delnic v drugem krogu imel pravico prevzeti enako število delnic, presežek - eno delnico vpiše vpisnik po odločitvi uprave banke.
www.factorb.si/
seonet.ljse.si/file.aspx?AttachmentID=29708
ftp.datalab.si/Marke..._borzo.pdf

REKORDNI DOBIČEK

Ob 35,8-odstotni lanski rasti obsega poslovanja, ko je bilančna vsota s 671 poskočila na 911 milijonov evrov, je bila pri rekordnih 3,46 milijona evrov rast čistega dobička 18-odstotna

Delavska hranilnica je v lanskem letu, ko je obeležila četrt stoletja obstoja, dosegla najboljše poslovne rezultate do zdaj. Bilančno vsoto so s 671 povečali na 911 milijonov evrov ali za 35,8 odstotka. Ob tem je DH obseg kreditov povečala za 18 odstotkov oziroma za 62,6 milijona evrov, hranilne vloge pa za 225,9 milijona evrov ali za 36,1 odstotka. V lanskem letu je DH povečala tržni delež v slovenskem bančnem prostoru nad dvema odstotkoma, pri čemer se je število osebnih računov povečalo za 12.972 ali za 33,5 odstotka, na 51.642, poslovnih računov pa za 7744 oziroma za 39,8 odstotka, na 27.198. Lani je DH povečala čiste obrestne prihodke za 9 odstotkov, čiste provizije pa za 12 odstotkov.

Hranilnica je v lanskem letu na novo oblikovala 1,88 milijona evrov slabitev, slabih kreditov pa je imela za 2,69 odstotka kreditnega portfelja. Kljub vsemu so z večjo ekonomijo obsega uspeli doseči najvišji dobiček do zdaj, ki ga je bilo 4,05 milijona evrov bruto oziroma 3,46 milijona evrov neto, kar pa je bilo 18 odstotkov več kot predlani. Lani so v DH izvedli 3 dokapitalizacije v skupnem znesku šest milijonov evrov, s čimer se je kapital hranilnice povečal na 37 milijonov evrov, kapitalska ustreznost pa zvišala na 12,23 odstotka. Število zaposlenih v hranilnici se je lani z 227 povečalo na 260 ljudi, število njenih delničarjev pa s 530 na 599. Sindikati s 47,2 odstotka vseh delnic niso več večinski lastniki DH, se je pa lastništvo fizičnih oseb povečalo na 42,7 odstotka vseh delnic, medtem ko imajo preostalo desetino lastništva gospodarske družbe, podjetniki in društva.
www.vecer.com/clanek...1296182486

DOKAPITALIZACIJA 2016

Bilančna vsota: 910mio€
Čisti dobiček: 3,46 mio€

V največji slovenski hranilnici, ki se približuje trem odstotkom slovenskega bančnega trga, želijo zbrati še 4 milijone evrov svežega
Že lani je Delavska hranilnica (DH) zaradi hitre rasti poslovanja v treh dokapitalizacijah zbrala šest milijonov evrov, letos spomladi pa namerava zbrati nove štiri milijone evrov. V DH so lani obseg poslovanja oziroma bilančno vsoto povečali s 670 na 910 milijonov evrov, letos januarja že na 927 milijonov evrov, s čimer se približujejo trem odstotkom slovenskega bančnega trga. Lani so dosegli 3,46 milijona evrov čistega dobička, letos januarja že dobrih 400 tisoč evrov, tako da hranilnica trenutno razpolaga z nekaj več kot 38 milijonov evrov kapitala in z vsega 2,57 odstotka t.i. slabih kreditov, torej z 90 ali več dni zamude pri odplačevanju.

Se pa je v zadnjih letih močno spreminjalo lastništvo DH, saj imajo sindikati že manj kot polovico vseh delnic, natančneje 47,2 odstotka, občani pa že 42,7 odstotka in njihov delež se še povečuje. Vseh delničarjev hranilnice je 598. Lani in letos se je število zaposlenih v hranilnici povečalo za 38, na 265 ljudi, kajti DH je ena redkih v bančnem sektorju, ki dodatno zaposluje. DH kot soinvestitorki gre uspešno od rok prodaja stanovanj v izolskih Livadah, kjer so prodali že več kot 70 odstotkov od 190 stanovanj. Med njihovimi večjimi naložbami je še Aerodrom Maribor, kjer se trudijo povečati potniški in tovorni promet. S konverzijo terjatev naj bi posredno prek hčerinske družbe DH-Storitve v prihodnjem mesecu v DH postali tudi precej velik, če ne celo večinski, lastnik Pomurskih mlekarn. Na to, kako velik bančni igralec je postala DH, pa najbolj pričata podatka, da je pri njih odprtih domala 53 tisoč osebnih in 28 tisoč poslovnih računov.
www.vecer.com/clanek...2246191612

Cena delnice DEHR je 100€.
Minimalni nakup delnic DEHR je 5.000 €.

V germovji že pripraven kraj za gnejzdo sem si poiskala,
in ljubega sem že izbrala, pa oh! vse to zastonj je zdaj!
Josip Stritar: Solnčni mrak 7. Marcija 1867
1357 sporočil: 7.095
[#2591846] 12.04.16 15:13 · odgovor na: bigl (#2591823)
Odgovori   +    1
Vsebinsko je za večino njih iz Semoličevega sindikata jasno kje bodo končali; na smetišču zgodovine. Kar se pa fizične lokacije njihovega fizičnega zaključka tiče pa, glede na ekspeditivnost sloveskega kazenskega sodstva, na pokopališču tako kot vsi ostali umrli. Da bi z notranje strani raziskovali kako kazensko prevzgojno ustanovo je utopično pričakovati zaradi v prejšnjem stavku omenjenega dejstva, ki se tiče kazenskega pravosodja.
anon-360887 sporočil: 1
[#2591900] 12.04.16 19:28
Odgovori   +    2
čas vnosa: 12.04.16 18:54
Očitno pisec članka obvlada finančno. Pismenost samo do črke f.... Primerjati dokapitalizacijo nkbm in dokapitalizacijo je kot primerjati noč in dan in ugotoviti, da je enako svetlo v obeh primerih. Imeti za strateškega partnerja hedge sklad ali pa resne partnerje, ki jim ni vseeno za banko. Zraven pa še prisklednike, ki s pomocjo politike najemajo kredite, ki jih niso nikoli nameravali vrniti. Za pokradeno pa so še nagrajeni, ker njihove lumparije zastarajo. Zato lovite in obirajte tiste, ki so naredili več mijardno finančno luknjo z vodilnimi v BS in ATVP na čelu. Da dutb sploh ne omenjam. Uspešne poslovne subjekte pa prilkazujte kot vzor in ne pluvajte po njih.
bigl sporočil: 18.363
[#2591909] 12.04.16 22:11 · odgovor na: anon-360887 (#2591900)
Odgovori   +    0
[EdvardVidovič]
Očitno pisec članka obvlada finančno. Pismenost samo do črke f.... Primerjati dokapitalizacijo nkbm in dokapitalizacijo je kot primerjati noč in dan in ugotoviti, da je enako svetlo v obeh primerih. Imeti za strateškega partnerja hedge sklad ali pa resne partnerje, ki jim ni vseeno za banko. Zraven pa še prisklednike, ki s pomocjo politike najemajo kredite, ki jih niso nikoli nameravali vrniti. Za pokradeno pa so še nagrajeni, ker njihove lumparije zastarajo. Zato lovite in obirajte tiste, ki so naredili več mijardno finančno luknjo z vodilnimi v BS in ATVP na čelu. Da dutb sploh ne omenjam. Uspešne poslovne subjekte pa prilkazujte kot vzor in ne pluvajte po njih.
Opozarjanje na rizike ni to kar pravite. Kronične dokapitalizacije tudi niso nek vzor. Bi rekel. Lep dan.
pelle sporočil: 737
[#2592172] 14.04.16 07:13
Odgovori   +    2
Ce cloveka ozmerjas z lumpom je to opozarjanje na tveganja?

Strani: 1