Strani: 1

0521SmoLn sporočil: 4
[#2591761] 12.04.16 08:55
Odgovori   +    10
car
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2591762] 12.04.16 08:57
Odgovori   +    18
Zadnja sprememba: FIN-454644 12.04.2016 09:03
Najprej je krivicno primerjati Slovenijo s Poljsko. Slovenija je se sredi druge svetovne vojne, medtem ko Putin potiho dobiva ze tretjo. Z begunci oslabljena Merklca, s Panamo Island, Cameroon, Porosenko-Jacenjuk. Domine padajo. Pri nas je nemoralno delati za denar. Pravzaprav je nemoralno delati. Razen pizdarij.
anon-58746 sporočil: 3.738
[#2591769] 12.04.16 09:23
Odgovori   +    10
po dolgem času en pozitiven prijeten članek, čeprav nastavi ogledalo in odsev ni prav lep.. bi bilo pa zanimivo če bi režiral film po knjigi Skok v smetano
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2591779] 12.04.16 10:19
Odgovori   +    50
Čuden tale naš rojak, filmski režiser na Poljskem. Danes, ko sem prihajal v službo sem poslušal slovenskega režiserja, ta teden mu predpremierno vrtijo film MAMA v KINODVORU, ki je rekel za svoj film nekako takole: "to je sanjski in imaginaren film in ne rabi nikogar (namreč film), niti gledalcev ne". Torej, slovenski film financiran z davkoplačevalskim denarjem, ne rabi gledalcev!!! Tale Okorn pa snema na Poljskem filme za gledalce, seveda, ker ni sposoben snemati filmov, ki so sami sebi dovolj.
novica sporočil: 5.397
[#2591783] 12.04.16 10:26 · odgovor na: anon-5355 (#2591779)
Odgovori   +    42
[XRESP]
Čuden tale naš rojak, filmski režiser na Poljskem. Danes, ko sem prihajal v službo sem poslušal slovenskega režiserja, ta teden mu predpremierno vrtijo film MAMA v KINODVORU, ki je rekel za svoj film nekako takole: "to je sanjski in imaginaren film in ne rabi nikogar (namreč film), niti gledalcev ne". Torej, slovenski film financiran z davkoplačevalskim denarjem, ne rabi gledalcev!!! Tale Okorn pa snema na Poljskem filme za gledalce, seveda, ker ni sposoben snemati filmov, ki so sami sebi dovolj.
točno to sem tudi jaz poslušal in nisem mogel verjet, kakšno tele sem, da ne razumem te umetnosti, ki ne rabi publike. ni mi pomoči.
novica
novica sporočil: 5.397
[#2591790] 12.04.16 10:51 · odgovor na: (#2591789)
Odgovori   +    6
[republican]
> [novica]
> točno to sem tudi jaz poslušal in nisem mogel verjet, kakšno tele sem, da ne razumem te umetnosti, ki ne rabi publike. ni mi pomoči.
> novica

Kaj ti ni jasno? Slovenski umetniki ne rabijo publike, ker so njihova publika davkoplačevalci ;)
saj pravim, da mi nič ni jasno.
novica
anon-316663 sporočil: 7
[#2591795] 12.04.16 11:17
Odgovori   +    1
čas vnosa: 12.04.16 09:43
Kak že gre tisto: Work smarter not harder.

stats.oecd.org/Index...Code=ANHRS

To so samo države OECD. Naj še nekdo najde statistko za vse svetovne države. Bo presenečno ugotovil, da daleč največ delajo v daleč najbolj revnih državah tipa XYZkistan.
anon-292686 sporočil: 763
[#2591804] 12.04.16 12:14
Odgovori   +    19
Hehe, bravo Mitja, čestitke in pozdrav v svet! :-)

Pravzaprav je cel pogovor v resnici zelo resna zadeva(!). Zlasti bi izpostavil naslednji del, čeprav si to zaslužijo vsi odgovori, dvomim pa da bo kaj od (vsega) tega objavljeno, kaj šele objavljano, v katerem izmed slovenskih "masovn(-ejš-)ih" medijev (masovni so kvečjemu v nekih čisto drugih in povsem negativnih smislih ...). Torej:

"Kdor dobro zasluži, ga hitro prime, da bi denar spravil v kako davčno oazo. Kaj menite o poslovanju z offshore podjetji?

Meni se to zdi nekaj normalnega in definitivno to samo po sebi ni nezakonito. Tudi sam sem v bistvu pobegnil v davčno oazo - ne tako radikalno, kot je to Panama. Šel sem na Poljsko, ki je za Slovenijo pravzaprav davčna oaza. Slovenija ima tako visoke in nesmiselne davke, da bi moral vsak odpreti račun v Panami (smeh). V Sloveniji so davki in prispevki, ki so v bistvu indirekten davek - samo bolje se sliši, tako visoki, da se skoraj ne splača več delati. Tako so visoki, da revni nikoli ne morejo postati bogati. Zakaj bi delal 20 ur na dan, sedem dni v tednu, 365 dni v letu, na koncu pa bi mi nesposobni slovenski politiki pobrali moj trdo prigaran denar in ga potem zafučkali oziroma ukradli, mislim, fuck off! Ni šans. Ne hvala. Panama oziroma Poljska, Here I Come! Hvala bogu za davčne oaze, ko govorimo o Sloveniji, in vsem Slovencem priporočam, naj si tam odprejo račun - mogoče bo potem Slovenija hitreje bankrotirala in se bodo končno lahko začele tako potrebne spremembe.


Mimogrede, Mitjo sem bolj ali manj naključno spoznal prav na predstavitvi in (pred-)premieri njegovega prvega izdelka "Tu pa tam" tisto sredo 26. januarja 2005 v ljubljanskem Koloseju in nad dogodkom, pristopom sodelujočih, reakcijami občinstva in filmom sem bil takrat navdušen. :-) Mislim, da je bil omenjeni filmček tudi zadnji čisto slovenski film, ki sem si ga kdajkoli kasneje sploh še v celoti ogledal(...). No, tu bom raje končal. ;-)

Aja, verjamem in prepričan sem, da Okorna ne bom nikoli srečal sredi vsakega septembra se sončiti z velikimi imeni slovenske filmske elite in ceha po portoroških hotelih (na moj in vaš račun, seveda)! :>
bc123a sporočil: 48.253
[#2591810] 12.04.16 12:41 · odgovor na: (#2591755)
Odgovori   +    10
[republican]
>kar nekoliko so bili v šoku, ker so ugotovili, kakšen hard worker sem. Slovenec zase meni, da je priden, a dela precej manj kot Američan.

Zadnjič sem v neki ženini reviji prebral članek Miše Gams (to je tista brezposelna magistra, ki že več let išče službo in moli, da je ne bi našla... vmes pa demonstrativno čisti čevlje po Ljubljanskih ulicah, češ poglejte, magistra sem, pa moram folku čistit čevlje). Ženska je vzgojena v tipični levičarski maniri: magistrirala sem in pričakujem dostojno službo, zato mi ne ponujajte manjvrednih del... pa pretegniti se tudi nočem od dela, saj sem zaboga študirala, da mi ne bo treba delat.

Za kratek čas se je odpravila delat celo v Anglijo (mislim da kot negovalka starejših), ampak so jo hitro nagnali, ker je namesto da bi pridno delala, širila komunistično propagando in delodajalce zmerjala s kapitalističnimi izkoriščevalskimi prasci. Skratka zelo hitro se je pobrala nazaj v Slovenijo in ugotovila, da je Slovenija raj... za lenuhe in parazite, ki živijo na tuj račun.
"magistra antropologije vsakdanjega življenja"

Se ni tale vprasala niti enkrat, ali kdo sploh rabi taksnega diplomanta?

www.delo.si/novice/l...-kima.html
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2591811] 12.04.16 12:48 · odgovor na: novica (#2591783)
Odgovori   +    9
Kaj ti ni jasno. Cuti se na oblasti. Nasa oblast je pa vedno vzvisena nad davkoplacevalci. Gnar nej dajo, pa tiho naj bojo. No, ni treba, da ga dajo, mi si ga vzamemo in ga med nase razdelimo.
najobj sporočil: 31.870
[#2591843] 12.04.16 14:50 · odgovor na: bc123a (#2591810)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: najobj 12.04.2016 14:51
[bc123a]
> [republican]
> >kar nekoliko so bili v šoku, ker so ugotovili, kakšen hard worker sem. Slovenec zase meni, da je priden, a dela precej manj kot Američan.
>
> Zadnjič sem v neki ženini reviji prebral članek Miše Gams (to je tista brezposelna magistra, ki že več let išče službo in moli, da je ne bi našla... vmes pa demonstrativno čisti čevlje po Ljubljanskih ulicah, češ poglejte, magistra sem, pa moram folku čistit čevlje). Ženska je vzgojena v tipični levičarski maniri: magistrirala sem in pričakujem dostojno službo, zato mi ne ponujajte manjvrednih del... pa pretegniti se tudi nočem od dela, saj sem zaboga študirala, da mi ne bo treba delat.
>
> Za kratek čas se je odpravila delat celo v Anglijo (mislim da kot negovalka starejših), ampak so jo hitro nagnali, ker je namesto da bi pridno delala, širila komunistično propagando in delodajalce zmerjala s kapitalističnimi izkoriščevalskimi prasci. Skratka zelo hitro se je pobrala nazaj v Slovenijo in ugotovila, da je Slovenija raj... za lenuhe in parazite, ki živijo na tuj račun.
"magistra antropologije vsakdanjega življenja"

Se ni tale vprasala niti enkrat, ali kdo sploh rabi taksnega diplomanta?

www.delo.si/novice/l...-kima.html
... čuj, ampak če jaz titulo "magistra antropologije vsakdanjega življenja" prav razumem, potem njeno aktualno delo dobesedno v nulo ustreza tituli, s katero se ponaša ... evo, in če bo vztrajala, bo iz čiščenja čevljev lahko tudi doktorirala ...

P.S.: malo sem zloben, ampak zlobno je vsakdanje življenje, ki je ženski v svojem polnem sijaju zasijalo rahlo (pre)pozno ...
bobek13 sporočil: 4.301
[#2591874] 12.04.16 16:53 · odgovor na: najobj (#2591843)
Odgovori   +    3
[najobj]
> [bc123a]
> > [republican]
> > >kar nekoliko so bili v šoku, ker so ugotovili, kakšen hard worker sem. Slovenec zase meni, da je priden, a dela precej manj kot Američan.
> >
> > Zadnjič sem v neki ženini reviji prebral članek Miše Gams (to je tista brezposelna magistra, ki že več let išče službo in moli, da je ne bi našla... vmes pa demonstrativno čisti čevlje po Ljubljanskih ulicah, češ poglejte, magistra sem, pa moram folku čistit čevlje). Ženska je vzgojena v tipični levičarski maniri: magistrirala sem in pričakujem dostojno službo, zato mi ne ponujajte manjvrednih del... pa pretegniti se tudi nočem od dela, saj sem zaboga študirala, da mi ne bo treba delat.
> >
> > Za kratek čas se je odpravila delat celo v Anglijo (mislim da kot negovalka starejših), ampak so jo hitro nagnali, ker je namesto da bi pridno delala, širila komunistično propagando in delodajalce zmerjala s kapitalističnimi izkoriščevalskimi prasci. Skratka zelo hitro se je pobrala nazaj v Slovenijo in ugotovila, da je Slovenija raj... za lenuhe in parazite, ki živijo na tuj račun.

> "magistra antropologije vsakdanjega življenja"
>
> Se ni tale vprasala niti enkrat, ali kdo sploh rabi taksnega diplomanta?
>
> www.delo.si/novice/l...-kima.html

... čuj, ampak če jaz titulo "magistra antropologije vsakdanjega življenja" prav razumem, potem njeno aktualno delo dobesedno v nulo ustreza tituli, s katero se ponaša ... evo, in če bo vztrajala, bo iz čiščenja čevljev lahko tudi doktorirala ...

P.S.: malo sem zloben, ampak zlobno je vsakdanje življenje, ki je ženski v svojem polnem sijaju zasijalo rahlo (pre)pozno ...
glede na to, da dejansko ze imamo doktorja bureka zaposlenega na SAZU, sploh nisi zloben, zgolj realen...

:-)

LpA
anon-215639 sporočil: 10
[#2591880] 12.04.16 17:09 · odgovor na: (#2591757)
Odgovori   +    12
Bo držalo, kot pribito!

Slovenska pridnost je stereotip, ki ne drži že zadnjih 70 let.
bc123a sporočil: 48.253
[#2591883] 12.04.16 17:35 · odgovor na: (#2591867)
Odgovori   +    17
[republican]
Evo, našel sem članek na netu: gams.tarca.si/?p=258
Hvala. Neverjetno. Tale cesplja ne bo nasla sluzbe niti v javnem sektorju, kaj sele v zasebnem. Tudi v JS je namrec marsikje treba delati, ne pa gobcati.
0423KDXIn sporočil: 208
[#2591886] 12.04.16 17:45 · odgovor na: (#2591867)
Odgovori   +    8
Odličen članek - hvala!

Nekaj podobnega sem mislim da že pred časom pisal pod nek tekst z nebulozami Štruklja (ali enega njegovih pajdašev) - pa kaj v Sloveniji res ni strokovnih (zdravstvenih) služb, ki bi po službeni dolžnosti poskrbele za takšne, več kot očitno hudo bolne osebke?
anon-103879 sporočil: 20
[#2591891] 12.04.16 18:43
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-103879 12.04.2016 18:52
"Pri njih ni mogoče, da ti nekdo z dopusta ali v nedeljo ne odgovori na elektronsko pošto, vsi so nenehno dosegljivi."

K temu je treba težiti! Biti suženj in biti ponosen na to! Kaj pa ima človek v nedeljo pametnejšega početi kot čakati na elektronsko pošto svojega delodajalca in ekspresno odpisati.


"S takim razmišljanjem, kako se prodati, imamo v našem delu sveta kar precejšnje težave."

Točno! Treba je bolj zares vzeti suženjsko mentaliteto in razmišljati, kako se prodati!


"...v Ameriki lahko umreš od lakote, če nisi dober v samopromociji."

O, torej se stari dobri časi v Ameriko vračajo?
anon-103879 sporočil: 20
[#2591895] 12.04.16 19:10 · odgovor na: (#2591892)
Odgovori   +    1
Verjemi, da se da preživeti tudi brez tega, da se nekomu prodaš ali da si parazit.
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2591899] 12.04.16 19:25 · odgovor na: (#2591896)
Odgovori   +    17
Tako, da vohljas za drugimi in jih osiras. Si v dobroplacani drzavni sluzbi. Jebes druge, pa ti nihce nic ne more.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2592478] 16.04.16 20:02 · odgovor na: bc123a (#2591883)
Odgovori   +    10
[bc123a]
> [republican]
> Evo, našel sem članek na netu: gams.tarca.si/?p=258

Hvala. Neverjetno. Tale cesplja ne bo nasla sluzbe niti v javnem sektorju, kaj sele v zasebnem. Tudi v JS je namrec marsikje treba delati, ne pa gobcati.
Tale punca je perspektiven kader, pa se ne zajebavam. V slovenskem sistemu negativne selekcije ima dobre šanse. Sicer ni neka lepotica, ampak če ujame kakšnega perspektivnega aparatčika, je na konju. Če se ji zrihta državno službo, se bo proslavila. Tako gorečna kot je, bo hitro naredila kariero. Jih poznam kar ekaj takšnih v (para)državnih strukturah.
bc123a sporočil: 48.253
[#2592480] 16.04.16 20:06 · odgovor na: anon-204390 (#2592478)
Odgovori   +    8
[vickibedi]
> [bc123a]
> > [republican]
> > Evo, našel sem članek na netu: gams.tarca.si/?p=258
>
> Hvala. Neverjetno. Tale cesplja ne bo nasla sluzbe niti v javnem sektorju, kaj sele v zasebnem. Tudi v JS je namrec marsikje treba delati, ne pa gobcati.

Tale punca je perspektiven kader, pa se ne zajebavam. V slovenskem sistemu negativne selekcije ima dobre šanse. Sicer ni neka lepotica, ampak če ujame kakšnega perspektivnega aparatčika, je na konju. Če se ji zrihta državno službo, se bo proslavila. Tako gorečna kot je, bo hitro naredila kariero. Jih poznam kar ekaj takšnih v (para)državnih strukturah.
Moja prva misel je bila, ta tudi ce bi imela kako zlahto v JS, bi verjetno to zlahto bilo strah zaposliti jo, tudi ce bi imeli sanso. Tako dizaster je.

Ja, poroka, to bi slo.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2592483] 16.04.16 20:11
Odgovori   +    1
Če bi izbrali Slovenca, po katerem bi posneli film, koga bi izbrali?
Saj sem ga že izbral, to je Saša Dragaš - Vrtnar, po katerem sem nameraval posneti film Član, ki bi govoril zgodbo o glasbeno nadarjenem priseljencu, ki je razpet med kriminalom in umetnostjo. Potem ko ta scenarij filmskega sklada v več poskusih ni prepričal, se je ta zgodba zame končala.
LOL, tale Sale vrtnar ni priseljenec, razen mogoče če šteješ da so priseljenci tudi tisti ,ki so prišli v plenicah. Sicer pa je bil mali kriminalec, če tako pogledaš, svoje čase je bil baje celo res zaprt par tednov, zaradi neke stanovanjske zadeve (pa mu ni bilo hudega) Sicer pa raje bi kradel miljarede, pa ne bi sedel.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2592484] 16.04.16 20:18 · odgovor na: bc123a (#2592480)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [vickibedi]
> > [bc123a]
> > > [republican]
> > > Evo, našel sem članek na netu: gams.tarca.si/?p=258
> >
> > Hvala. Neverjetno. Tale cesplja ne bo nasla sluzbe niti v javnem sektorju, kaj sele v zasebnem. Tudi v JS je namrec marsikje treba delati, ne pa gobcati.
>
> Tale punca je perspektiven kader, pa se ne zajebavam. V slovenskem sistemu negativne selekcije ima dobre šanse. Sicer ni neka lepotica, ampak če ujame kakšnega perspektivnega aparatčika, je na konju. Če se ji zrihta državno službo, se bo proslavila. Tako gorečna kot je, bo hitro naredila kariero. Jih poznam kar ekaj takšnih v (para)državnih strukturah.

Moja prva misel je bila, ta tudi ce bi imela kako zlahto v JS, bi verjetno to zlahto bilo strah zaposliti jo, tudi ce bi imeli sanso. Tako dizaster je.

Ja, poroka, to bi slo.
Zanjo je važno predvsem to, da pride nekako notri, kar se zdi v sedanji situaciji sicer težko, ampak če ji vendarle uspe, je zmagala. Slovenija je, tudi kot je videla sama, raj za takšne kalibre. Pa še v Delu pišejo v njej. Kuj punca železo dokler je vroče.
anon-198668 sporočil: 2.998
[#2592491] 17.04.16 02:09
Odgovori   +    7
Slovenec hodi v službo, Američan pa dela.
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2592497] 17.04.16 08:11 · odgovor na: (#2591867)
Odgovori   +    2
Magistra je napisala: "mediji na dnevni bazi pooročajo". Ja, to je naučena in strenirana opica.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2592511] 17.04.16 16:01 · odgovor na: (#2592492)
Odgovori   +    1
[republican]
> [vickibedi]
> Slovenija je, tudi kot je videla sama, raj za takšne kalibre.

Slovenija je raj za lenuhe in zabušante, pa pekel za pridne in sposobne, ker slednjim država preveč pobere, da lahko futra prve.

Namesto da bi v Sloveniji spodbujali pridne in sposobne, spodbujamo tiste, ki živijo na račun pridnih in sposobnih... zato je prvih vse manj, drugih pa vse več in to bo pokopalo Slovenijo.
V takšni egalitarni in izolirani družbi je težko doseči preboj. Sem bral ene zgodbe o Islandiji in imajo podobne probleme. Za razliko od nas oni niso poznali komunizma. Slovenec je pravičnik in se v tem duhu nazadnje vedno userje v svoj krožnik. Smiselno vodenje je problematično, nekako ni potenciala v tej smeri. Ko pridejo enkrat tujci, je zanimivo, kako kar naenkrat ni več palamudrenja, vsi delajo ko švicarska urca...
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2592608] 18.04.16 22:12 · odgovor na: anon-204390 (#2592484)
Odgovori   +    7
[vickibedi]
Zanjo je važno predvsem to, da pride nekako notri, kar se zdi v sedanji situaciji sicer težko, ampak če ji vendarle uspe, je zmagala. Slovenija je, tudi kot je videla sama, raj za takšne kalibre. Pa še v Delu pišejo v njej. Kuj punca železo dokler je vroče.
Ravnokar sem sredi Cityja v poldružbi hladnih ljudi srknil pol galone turške kave in zoc mi pravi, da bi punca morala že v naslednji vladi postati ministrica za delo. Ima vse potrebne sestavine - glupa ko točak, komunjara, ima posluh za ektremno malega človeka, delo ji smrdi, obožuje serijske morilce inu še zgleda zapovrh seksi kot koltrina moje none.

Strani: 1