Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pasti najpogostejših varčevalnih produktov

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2589667] 31.03.16 07:04
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: anon-317028 31.03.2016 07:06
Po pravici povedano, ko me pokličejo ali obiščejo predstavniki zavarovalnic, naložbenih skladov, bank...in v vsakem drugem stavku uporabijo besede produkt, produkti, novi produkti, najnovejši produkti, paketi produktov...se spomnim na »produkte« Lehman Brothersa in pogovor hitro zaključimo.
crt sporočil: 27.173
[#2589669] 31.03.16 07:06 · odgovor na: anon-317028 (#2589667)
Odgovori   +    5
[FIN-311684]
Po pravici povedano, ko me obiščejo predstavniki zavarovalnic, naložbenih skladov, bank...in v vsakem drugem stavku uporabijo besede produkt, produkti, novi produkti, najnovejši produkti, paketi produktov...se spomnim na »produkte« Lehman Brothersa in pogovor hitro zaključimo.
to so itak cisto zanic predstavniki, morali bi govoriti o bajnih lepotah, ki jih bo tebi prinesla navezava na njihovo podjetje in kako bo to resilo svet, ne pa o produktih :)
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2589672] 31.03.16 07:20 · odgovor na: crt (#2589669)
Odgovori   +    14
[crt]
> [FIN-311684]
> Po pravici povedano, ko me obiščejo predstavniki zavarovalnic, naložbenih skladov, bank...in v vsakem drugem stavku uporabijo besede produkt, produkti, novi produkti, najnovejši produkti, paketi produktov...se spomnim na »produkte« Lehman Brothersa in pogovor hitro zaključimo.

to so itak cisto zanic predstavniki, morali bi govoriti o bajnih lepotah, ki jih bo tebi prinesla navezava na njihovo podjetje in kako bo to resilo svet, ne pa o produktih :)
Enkrat mi je simpatičen mladenič, trikrat mlajši od mene, ponujal naložbeni »produkt« v katerem so bile kitajske železarne, ki naj bi leta 2030, 40...imele 15% ali še večji donos...bil je poln številk, diagramov, barvastih simulacij...bil je kar prepričljiv, zmedlo ga je le vprašanje kako ve, da bo njegov sklad oz. banka leta 2040 še obstajala.
sirota sporočil: 1.047
[#2589710] 31.03.16 09:47
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: sirota 31.03.2016 09:50
Na začetku obljublajo, da se bosta cedila med in mleko na koncu pa:

www.youtube.com/watc...-B1Mg#t=19 (And it is gone)

Lp
anon-83792 sporočil: 14
[#2589752] 31.03.16 12:31 · odgovor na: sirota (#2589710)
Odgovori   +    2
Pozdravljeni,

imel sem sklenjeno fond polico pri Slovenici. Od vsakega mesečnega vplačila so mi vzeli cca 8%,

hvala lepa za take produkte,

LP
anon-249438 sporočil: 14
[#2589765] 31.03.16 13:25 · odgovor na: anon-83792 (#2589752)
Odgovori   +    0
[1205Kremp]
Pozdravljeni,

imel sem sklenjeno fond polico pri Slovenici. Od vsakega mesečnega vplačila so mi vzeli cca 8%,

hvala lepa za take produkte,

LP
To je verjetno brez upoštevanja sklenitvenih stroškov, ki znašajo cca. 5-7 % predvideno vplačanih premij, kajne?

Ok, imam pa eno vprašanje: koliko po vašem mnenju bi še lahko bili vstopni/skupni stroški, da bi bil produkt še privlačen? (tukaj ne govorimo o donosnosti, ampak samo o stroškovnem vidiku)

Odgovor v smislu, da mora biti produkt brezplačen, niso na mestu :)

Lp, D
zoran13 sporočil: 2.420
[#2589787] 31.03.16 14:47
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: zoran13 31.03.2016 14:53
MODERNIZMI

V pogojih modernih naložbenih produktov, ki se tržijo je tudi še danes pogostoma zaslediti naslednjo dikcijo: "V celotnem času trajanja zavarovanja zavarovalec prevzema naložbeno tveganje"!, kar pomeni, da lahko, tako kot v preteklosti v času burnih borznih dogajanj, delno ali v celoti izgubi svoja tja vložena sredstva. Ob tem se postavlja vprašanje, koliko sploh, in če, tveganj prevzamejo zavarovalnice, pokojninske družbe, finančne in bančne institucije. Njihovih nadzornikov in AZN,pa očitno obstoj takšnih dikcij v pogojih ne motijo niti najmanj, saj še naprej dovoljujejo takšno poslovanje, ki omogoča tveganja samo na strani šibkejše stranke, kar prav gotovo potrošnik in zavarovanec je. Podobna praksa se sedaj uveljavlja tudi pri modernih pokojninskih produktih življenjskega cikla, ki tudi nimajo in ne ohranjajo zagarantiranega donosa.
crt sporočil: 27.173
[#2589800] 31.03.16 16:14 · odgovor na: zoran13 (#2589787)
Odgovori   +    1
[zoran13]
Ob tem se postavlja vprašanje, koliko sploh, in če, tveganj prevzamejo zavarovalnice, pokojninske družbe, finančne in bančne institucije. Njihovih nadzornikov in AZN,pa očitno obstoj takšnih dikcij v pogojih ne motijo niti najmanj, saj še naprej dovoljujejo takšno poslovanje, ki omogoča tveganja samo na strani šibkejše stranke, kar prav gotovo potrošnik in zavarovanec je. Podobna praksa se sedaj uveljavlja tudi pri modernih pokojninskih produktih življenjskega cikla, ki tudi nimajo in ne ohranjajo zagarantiranega donosa.
dzizus krajst.
zoran13 sporočil: 2.420
[#2589868] 31.03.16 23:50 · odgovor na: crt (#2589800)
Odgovori   +    1
VAŠ DENAR IN VAŠA PAMET

Najnovejše raziskave v nevrološki vedi kažejo, da so možgani ustvarjeni za zaznavanje trendov celo tam, kjer jih najbrž sploh ni. Ko se nekaj pripeti dvakrat ali trikrat zapored, določeni deli možganske skorje avtomatično pričakujejo ponovno ponovitev. Če do tega zares pride, se sprosti kemična snov, imenovana dopamin, ki preplavi možganske celice in povzroča občutek evforije. Če tako delnica nekaj minut zapored raste, avtomatično pričakujete, da bo rasla še naprej. Če delnica raste naprej, v vaših možganih pride do kemičnih sprememb, ki vas "zadenejo". Samodejno postanete odvisni od svojih prognoz.

Toda ko delnice padajo, finančna izguba ob vprašanju Biti ali ne biti sproži sprostitev adrenalina, lastno vsem prestrašenim živalim. Tako, kot ne morete zadržati utripa srca, ko zaslišite gasilsko sireno, in odskočite, ko na pešpoti zagledate zvito klopotačo, si ne morete kaj, da ne bi čutili strahu, ko cene delnic zgrmijo navzdol.

Slovita psihologa Daniel Kahneman in Amos Tversky sta dokazala, da je bolečina ob finančnih izgubah dvakrat intenzivnejša od veselja pri enakovrednemu dobičku. Če z delnicami zaslužimo 1.000 $, imamo dober občutek, toda izguba v vrednosti 1.000 $ prizadene čustveno dvakrat močnejši udarec. Izgubljanje denarja je tako boleče, da mnogi ljudje, ki so obupani nad obeti novih izgub, prodajajo čisto na dnu in ne pomislijo, da bi kupili karkoli.

money.cnn.com/2002/0...ain_short/
Vir: Benjamin Graham, Modri investitor, str.221, Ljubljana, Soleco, 2009, Prvi ponatis 800 izvodov,

"Daleč najboljša knjiga o investiranju, ki je bila kdajkoli napisana."
Warren E.Buffett
www.zlatkoturkovic.c...odlomek=14

OPOZORILNE BESEDE

Potreba po raziskovanju ne preneha z najetjem svetovalca. Melanie Senter Lubin, nadzornica v Agenciji za vrednostne papirje v državi Maryland, priporoča previdnost ob določenih besedah ali frazah. Če jih svetovalec stalno uporablja - ali vas sili k ravnanju, ki vam je neugodno - obvestite oblasti. Tu je slovar besed, ki kličejo k previdnosti:

* Offshore.
* Življenjskapriložnost.
* Prvorazredna banka.
* Ta delnica se bo premaknila.
* Zajamčeno.
* Pohitetimorate.
* Stvarje sigurna.
* Našzaščiten računalniški program...
* Tapapir kupujejo pametni.
* Opcijskestrategije.
* Nemorete si privoščiti, da tega ne bi imeli.
* Lahkosmo boljši ob povprečja.
* Žalvam bo, če...
* Ekskluzivno.
* Gledati morate donose, ne stroškov.
* Nočeteobogateti?
* Nemorete izgubiti.
* Obstajavisok potencial.
* Nitveganja.
* Svoji materi sem to predlagal.
* Zaupajtemi.
* Blagovnaborza.
* Mesečnidonosi.
* Aktivnastrategija alokacije sredstev.
* Nihčedrug tega ne zna.
Vir:Benjamin Graham:Modri investitor, Vlagatelj in njegovi svetovalci, str.275

" Daleč najboljša knjiga o investiranju, ki je bila kdajkoli napisana."
Warren E.Buffett
crt sporočil: 27.173
[#2589880] 01.04.16 07:15 · odgovor na: zoran13 (#2589868)
Odgovori   +    2
[zoran13]
VAŠ DENAR IN VAŠA PAMET
bolj pogosta je kombinacija "vas denar in nasa pamet", kadar enemu manjka eno in drugemu drugo.

pa ni mi treba copy-pastati tekstov opismenjevanja, sem jih sam dovolj napisal (... da vem, da nima velikega ucinka :)

Strani: 1