27 min
Podjetja imajo le še do ponedeljka čas za predložitev dokazil o škodi v lanskih poplavah
1 ura
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
1 ura
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
2 uri
DZU-ji vidijo priložnost v krepitvi digitalnih prodajnih kanalov
2 uri
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov
2 uri
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
3 ure
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
3 ure
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
3 ure
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
3 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
4 ure
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
4 ure
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla
4 ure
Cene industrijskih proizvodov mesečno malenkost gor, na letni ravni navzdol
4 ure
Kakšna bo slovenska zgodba najbolj razkošne škode
5 ur
Policija danes poostreno nadzira prekoračitve hitrosti
6 ur
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
6 ur
Sedež združene NKBM in SKB bo v Ljubljani; Se bo izpraznila še ena velika bančna stavba v prestolnici? 1
7 ur
Zakaj je energetska samooskrba za podjetja tako pomembna in kakšne so rešitve na trgu? (Oglas)
7 ur
Citroën razkriva sedemsedežni SUV C3 aircross
7 ur
V Petrolu bodo predlagali 1,8 evra dividende bruto, več kot lani

Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.814
[#2588112] 22.03.16 13:11
Odgovori   +    4
Voda je ne porablja. Kvečjemu se uporablja.

Razen zelo majhen del, ki so rastile porabijo pri fotosintezi, ko delajo celujozo in sladkorje. Te pa itak nazaj pretvorimo v vodo in CO2 z gorenjem.

In krog je sklenjen.

Kroženje vode je božji dar.
igor1976 sporočil: 482
[#2588165] 22.03.16 14:42
Odgovori   +    1
Komunalna podjetja naj raje posodobijo dotrajano infrastrukturo, da ne bo toliko izgub pitne vode, ne pa da objavljajo take analize,...najbolj da nam kr zaračunajo 5.000L vode na dan.
pobalin sporočil: 14.456
[#2588167] 22.03.16 14:48 · odgovor na: igor1976 (#2588165)
Odgovori   +    0
[igor1976]
Komunalna podjetja naj raje posodobijo dotrajano infrastrukturo, da ne bo toliko izgub pitne vode, ne pa da objavljajo take analize,...najbolj da nam kr zaračunajo 5.000L vode na dan.
www.statista.com/cha...very-year/
najobj sporočil: 31.910
[#2588176] 22.03.16 14:56
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: najobj 22.03.2016 14:59
... Z nakupom sadja, zelenjave, mesa ali oblačil porabimo od nekaj sto do nekaj tisoč litrov vode ...

... alzo, če jaz ne bom več jedel sadja, zelenjave, mesa in ne bom kupoval novih oblačil, bo v Sahari več vode ... eh, jebiga ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2588190] 22.03.16 15:26
Odgovori   +    4
Sramota, kako brezvestno reciklirate takšne kretenizme kretenov, ki imajo druge ljudi za kretene, a kljub temu hočejo iz njih neprestano delati še večje kretene.

Pogledal sem to famozno "infografiko" in evo, ta teden ne bom več pil kave (5 x 264 l = 1320 l). Naj bo to moj majhen prispevek k velikemu napredku za človeštvo. Ali pa naj jutri še enkrat pojem krompir in zrezek, ki sem ga pojedel že danes? Karkoli, samo da bomo "skupaj za boljšo družbo"! (Butale povsod, razsodnosti nikjer press)
anon-399120 sporočil: 6
[#2588194] 22.03.16 15:30 · odgovor na: (#2588121)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 22.03.16 15:24

...zato ljudje tam že umirajo zaradi pomanjkanja vode.
Kakor kje.
.
Tudi v Sloveniji bi lahko..

.
Nekaterim nam ni uspelo v 4 letih ubraniti svoje vode ...
Kolika je bila potem poraba ?
.
In kolika je bila poraba "nedotakljive" kriminalne združbe
in njenih "ilegalnih" gostov ?
.
Nihče ne ve ... ker se je dogajalo v neki nenadzorovani dolini,
sredi gozdov ... kamor si niti domačini več ne upajo ...
Endimion sporočil: 10.300
[#2588264] 22.03.16 19:21 · odgovor na: najobj (#2588176)
Odgovori   +    3
[najobj]
... Z nakupom sadja, zelenjave, mesa ali oblačil porabimo od nekaj sto do nekaj tisoč litrov vode ...

... alzo, če jaz ne bom več jedel sadja, zelenjave, mesa in ne bom kupoval novih oblačil, bo v Sahari več vode ... eh, jebiga ...
Jebote... V Nedeljo sem na pobočju krima 4 vrečke mladega čemaža nabral.. Kaj je to šlo vode...

Sem pa na vrh na pir šel pa šel pol dol vmes tut mal vodo oddat.. Reciklaža...

Krava na dan požlampa svojih 30 litrov al kolk? A to pa ni problematično....
najobj sporočil: 31.910
[#2588351] 23.03.16 09:36 · odgovor na: Endimion (#2588264)
Odgovori   +    3
[Endimion]
> [najobj]
> ... Z nakupom sadja, zelenjave, mesa ali oblačil porabimo od nekaj sto do nekaj tisoč litrov vode ...
>
> ... alzo, če jaz ne bom več jedel sadja, zelenjave, mesa in ne bom kupoval novih oblačil, bo v Sahari več vode ... eh, jebiga ...
Jebote... V Nedeljo sem na pobočju krima 4 vrečke mladega čemaža nabral.. Kaj je to šlo vode...

Sem pa na vrh na pir šel pa šel pol dol vmes tut mal vodo oddat.. Reciklaža...

Krava na dan požlampa svojih 30 litrov al kolk? A to pa ni problematično....
... eh, saj pravim, da če bi ubili vse krave, bi ubili še dve muhi na en mah, ker ne bi bilo predelave mesa in potem ne bi brezveze trošili vode, pa še krave je ne bi toliko požlempale in bi je za nas več ostalo ... ja, je pa res, da bi potem imele težave preživele muhe, ker ne bi imele dovolj dreka ...

P.S.: pobalin je tukaj zgoraj dobro napisal, da pravzaprav ne veš, če se kreteni delajo kretene, ko s kretenizmi delajo kretene iz ljudi ... khmm, ali pa so kreteni res kreteni in so njihovi kretenizmi naraven pojav, kot voda recimo ...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2588359] 23.03.16 10:28
Odgovori   +    8
Torej 5m3 na osebo. Denimo da to zaokrozimo na 2mrd prebivalstva, ki so vecji porabniki.

10 mrd m3 na dan.

1 kubicni km ima mrd kubicnih metrov. Torej porabimo 10 km3 vode dnevno.

Globalne rezerve podtalnice so cca 10 mio km3, v ledu severnega in j pola pa se kakih 24 mio.

Ce bi obnova vode bila nicna, ce bi jo skupaj s celotnim hlapenjem oceanov nekako izstreljevali v vesolje... Imamo podtalnice se za milijon dni. (10 mio km3 zaloge, 10 km3 dnevne porabe).

Torej po milijon dneh (30.000 letih) se bomo morali nauciti ucinkovite desalinizacije in izkoriscati oceansko vodo, ki je je cca 13 krat vec - za kakega pol milijona let.

Najbrz nam bo prej zmanjkalo energije za metanje vode ven iz planetarnega ekosistema :-)

To kar pisem je seveda totalen absurd - ampak enako velja za ekofasiste, ki se pretvarjajo da so resni, in jim medij celo verjame :-)

Strani: 1