Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.961
[#2586838] 14.03.16 12:10
Odgovori   +    1
Racionaliacija je vedno mogoča, vsepovsod, vendar ne razumem Financ, zakaj gradi zgodbo na lažnih dokumentih. Domnevam, da so taki.
In naslovna slika je taka, kot da se dogaja nekaj dramatičnega.

OZS in sateliti OOZji (ki jih je preveč) bi se morali pospešeno spreminjati, iti v korak s časom, vendar s takimi članki, kot je ta, ne dosežemo namena. Ni konstruktivne debate.

Novica, what's the point tega članka? In kakšen je pravi namen?
novica sporočil: 5.397
[#2586847] 14.03.16 12:44 · odgovor na: FIN-379669 (#2586838)
Odgovori   +    4
[]
Racionaliacija je vedno mogoča, vsepovsod, vendar ne razumem Financ, zakaj gradi zgodbo na lažnih dokumentih. Domnevam, da so taki.
In naslovna slika je taka, kot da se dogaja nekaj dramatičnega.

OZS in sateliti OOZji (ki jih je preveč) bi se morali pospešeno spreminjati, iti v korak s časom, vendar s takimi članki, kot je ta, ne dosežemo namena. Ni konstruktivne debate.

Novica, what's the point tega članka? In kakšen je pravi namen?
point je pokazat, kako živčni postanejo funkcionarji, ko jim postaviš konkretna vprašanja in v bližino teh vprašanj nekam postaviš ključno besedo "racionalizacija/krčenje stroškov/zmanjšanje stroškov"...če bi samo odgovorili, da s pobudo niso seznanjeni in odgovorili na vprašanja o številu zaposlenih, funkcionarjev, prihodkih, zgodbe najbrž sploh ne bi bilo. tako pa so hiteli pojasnjevati, da te pobude ne poznajo, da je celo lažniva in podobno...za odgovore na vprašanja pa sem jih moral par krat prositi.
novica
sopranos sporočil: 11.404
[#2586851] 14.03.16 12:56 · odgovor na: FIN-379669 (#2586838)
Odgovori   +    3
[]
Racionaliacija je vedno mogoča, vsepovsod, vendar ne razumem Financ, zakaj gradi zgodbo na lažnih dokumentih. Domnevam, da so taki.
In naslovna slika je taka, kot da se dogaja nekaj dramatičnega.

OZS in sateliti OOZji (ki jih je preveč) bi se morali pospešeno spreminjati, iti v korak s časom, vendar s takimi članki, kot je ta, ne dosežemo namena. Ni konstruktivne debate.

Novica, what's the point tega članka? In kakšen je pravi namen?
Samo zato, ker ne morete za zadevo okriviti konkretnega človeka, to še ne pomeni, da je zadeva lažna. Očitno je, da je podjetnik ocenil, da bi ga vsi napadli, če bi se javno izpostavil. Da je imel prav, kaže tudi vaš odziv!!!
FIN-379669 sporočil: 7.961
[#2586852] 14.03.16 12:59 · odgovor na: novica (#2586847)
Odgovori   +    3
Mah, noben big deal. Glede na to, da je funkcionarjev dosti (ali mnogo preveč) in da izgubljajo prihodek, potem je logično, da morajo racionalizirati poslovanje.

Sem hotel reči, da je bolj pomembno od vsega, s katerimi uspehi za obrtnike se lahko proslavijo. Ves čas zagovarjam tezo, da denar ni problem, ampak kaj se naredi za njega. To sprašujte zbornice, na drugi strani pa vlado ali je kaj od deklamiranih učinkov res.
FIN-379669 sporočil: 7.961
[#2586853] 14.03.16 13:02 · odgovor na: sopranos (#2586851)
Odgovori   +    0
Ajde Sopranos, ne vidim mesa v tej zgodbi. Kje pa ga ti vidiš? Ne mlati klamfe. Članki ne morejo biti kar tako, ampak morajo imeti "suštino".

Če pa si ti en navijač za zdrahe kr tko, potem pa bodi. Ko govorimo o vseh zbornicah, lahko rečemo, da so neučinkovite in povemo zakaj, ne pa kar tako plesti maglo.

To ni noben članek! Samo to sem povedal. Blebetanje v prazno.
sopranos sporočil: 11.404
[#2586890] 14.03.16 15:11 · odgovor na: FIN-379669 (#2586853)
Odgovori   +    4
[]
Ajde Sopranos, ne vidim mesa v tej zgodbi. Kje pa ga ti vidiš? Ne mlati klamfe. Članki ne morejo biti kar tako, ampak morajo imeti "suštino".

Če pa si ti en navijač za zdrahe kr tko, potem pa bodi. Ko govorimo o vseh zbornicah, lahko rečemo, da so neučinkovite in povemo zakaj, ne pa kar tako plesti maglo.

To ni noben članek! Samo to sem povedal. Blebetanje v prazno.
Poglej, če ti nek novinar pošlje par vprašanj, na njih odgovoriš. Lahko rečeš, da s tem predlogom nisi seznanjen, da pa OZS delava vse kar je v njeni moči, da racionalizira poslovanje, da nudi obrtnikom kvalitetne storitve itd. Lahko napišeš v odgovor, da pisca tega predloga vabite, da vas obišče in da se skupaj pogovorite o njegovih predlogih itd.

Ne greš pa na vprašanja novinarjev odgovarjati, da gre za laži, zaroto in ne vem kaj še vse.
novica sporočil: 5.397
[#2586903] 14.03.16 15:47 · odgovor na: sopranos (#2586890)
Odgovori   +    5
[sopranos]
> []
> Ajde Sopranos, ne vidim mesa v tej zgodbi. Kje pa ga ti vidiš? Ne mlati klamfe. Članki ne morejo biti kar tako, ampak morajo imeti "suštino".
>
> Če pa si ti en navijač za zdrahe kr tko, potem pa bodi. Ko govorimo o vseh zbornicah, lahko rečemo, da so neučinkovite in povemo zakaj, ne pa kar tako plesti maglo.
>
> To ni noben članek! Samo to sem povedal. Blebetanje v prazno.

Poglej, če ti nek novinar pošlje par vprašanj, na njih odgovoriš. Lahko rečeš, da s tem predlogom nisi seznanjen, da pa OZS delava vse kar je v njeni moči, da racionalizira poslovanje, da nudi obrtnikom kvalitetne storitve itd. Lahko napišeš v odgovor, da pisca tega predloga vabite, da vas obišče in da se skupaj pogovorite o njegovih predlogih itd.

Ne greš pa na vprašanja novinarjev odgovarjati, da gre za laži, zaroto in ne vem kaj še vse.
seveda lahko tudi vpiješ, da so to laži in ne odgovoriš. ampak potem se ne čudit, če to prigodo nekdo opiše in zapakira v članek. :)
novica
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2586907] 14.03.16 16:13
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-317028 14.03.2016 16:23
Obrtna zbornica je javna in se mora veseliti vsakega novinarskega obiska ter zanimanja širše javnosti za tisto kar tam počnejo. Danes so člani obrtne zbornice večinoma prostovoljci, nekaj jih je v zbornici ker opravljajo obrtno dejavnost, nekateri so zaradi dela v tujini, nekateri zaradi kakovostnih svetovalcev, časopisa obrtnik...torej vsak ima nekakšen interes, da pa na zbornici niso sposobni odgovoriti na novinarska vprašanja pa tudi če so provokativna bi moralo skrbeti njihove člane. Nekaj dni nazaj sem bolj pesniško napisal, da so v vodstvu obrtne zbornice nekakšni »stričeki«, sicer sposobni podjetniki, ki za mizo s prof. dr. Mramorjem postanejo »dudeki«, kajti nekateri so pri njem študirali, drugi študija niso niti končali, tretji nimajo niti srednje šole pa so kljub temu dobri podjetniki, ki odlično vodijo svoja podjetja niso pa usposobljeni za pogajanja z liscem Mramorjem...Če niso sposobni odgovoriti na novinarska vprašanja so res »dudeki«. Predlagam, da tudi, ko jih Mramor kaj sprašuje o davkih naj bodo tiho, naj čkomijo, ker nam bodo drugače zakuhali kakšen davek. Ker je veliko mojih poslovnih partnerjev članov območnih obrtnih zbornic smo tudi mi prostovoljni člani in sem prav neprijetno presenečen nad slabim odzivom zborničnega centralnega komiteja. Pa le mimogrede, srečanja obrtnikov so vedno zanimiva in prav prijetno okolje za sklepanje poslov.
FIN-379669 sporočil: 7.961
[#2586944] 14.03.16 21:07 · odgovor na: sopranos (#2586890)
Odgovori   +    0
Eno so klamfe, drugo dejstva.

OZS je primorana odgovarjati, do sem se strinjam. Če pa pove, da so nekaj klamfe, pa je novinar Novica s tem odgovorm razočaran, potem iz tega ne nastane članek z dramatičnimi ugotovitvami.

Zdraharstvo, ki ga ne podpiram.

OZS in OOZje naj se nabode zaradi konkretnih neumnosti.

Vsi drugi všečkarji Sopranosa in Novice glede tega članka žal ne ločite med dejstvi in pamfletom. Pa tu ne zagovarjam OZS, do katere sem in bom kritičen, ampak resno novinarstvo.

Strani: 1