Strani: 1 2

crt sporočil: 27.122
[#2584590] 01.03.16 12:04
Odgovori   +    13
10/10
kosmrlj sporočil: 568
[#2584593] 01.03.16 12:12
Odgovori   +    8
11/10
anon-308467 sporočil: 6
[#2584594] 01.03.16 12:13
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-308467 01.03.2016 12:18
Odlično napisano. Bi blo zanimivo videt, kako bi zgledale top20 lestvice posameznih slo izvajalcev. Recimo Top 25 most played iz iTunsev. Mene bi recimo zanimalo, kaj največ posluša Zupan. Bi bla sigurno dobra playlista. ;-)
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2584605] 01.03.16 12:37
Odgovori   +    6
Če bi tega Čopa postavili na mesto šefa Sazas, bi uredil odprte probleme v 1 mesecu. Seveda, še en kup ptic ujed bi bilo treba iz drugih organov Sazasa odstraniti, kar pa je že mission impossible... Politika pa še kar tava in jemlje bombončke od te organizacije.

Čestitke za članek, g. Čop.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2584615] 01.03.16 12:45
Odgovori   +    2
"Glasba ni slovenska ali tuja, ampak je ljudem všeč ali pa ne"
Meni je všeč instrumentalna glasba, če je dobro zaigrana in zanimiva, mi je vseeno ali je slovenska ali tuja. Je pa na slovenskem radiju instrumentalne glasbe premalo.
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2584623] 01.03.16 12:59 · odgovor na: FIN-379669 (#2584605)
Odgovori   +    4
[]
Če bi tega Čopa postavili na mesto šefa Sazas, bi uredil odprte probleme v 1 mesecu. Seveda, še en kup ptic ujed bi bilo treba iz drugih organov Sazasa odstraniti, kar pa je že mission impossible... Politika pa še kar tava in jemlje bombončke od te organizacije.

Čestitke za članek, g. Čop.
Očitno, če se gredo za povrh še take traparije kot so dnevi Slovenske glasbe.

He, he pa take kvote niti za izbor za popevko Evrovizije ni bilo, no ja ampak vseh 10 je bilo slovenskih...

Sicer se pa vidi v čem je problem. Pri insturmentalni skladni tudi ni pomemben jezik. No če pa že navajajo skrb za slovenski jezik, je dosti pesmi na pol slovenskih, ona slovenščina je dostikrat popačena, da se bolj rima.

No če gre za kako slovenščino, potem bi morali upoštevati tudi govorne oddaje, ki so vse v slovenščini. No ponoči je govornih oddaj malo, pa takrat še samo tujo glasbo da poslušaš...

He, he zakaj ne dajo še kvoto recimo za slovenske filme ?

Drugače pa je to enaka fora, kot bi predpisal trgovcem kvote, koliko morajo imeti v ponudbi slovenskih izdelkov. Skratka bedarija.
anon-164921 sporočil: 21
[#2584639] 01.03.16 14:05
Odgovori   +    7
"da ena napačna pesem sprazni plesišče. In z leti sem se naučil tudi, da napačne pesmi odženejo poslušalce, pa naj bodo slovenske ali tuje."

In iz tega razloga 95% glasbenih urednikov niti malo ne tvega in posledično 10x na dan ponavlja iste komade iz 80tih in 90tih ter samo pop glasbene pesmi, ki so se dobro odrezale po celem svetu. 95% glasbenih urednikov nikoli niti pomisli ne, da bi vsaj malo "tvegali" in predvajali morda domače in tuje rock pesmi, ali bog ne daj kakšno drugo zvrst.

Krivdo nastanka zakona pripisujem izključno nerazgledanim glasbenim radijskim urednikom, ki ustvarjajo tako generičen glasbeni program.
najobj sporočil: 31.869
[#2584640] 01.03.16 14:07 · odgovor na: anon-308467 (#2584594)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 01.03.2016 14:10
[cecagorkic]
Odlično napisano. Bi blo zanimivo videt, kako bi zgledale top20 lestvice posameznih slo izvajalcev. Recimo Top 25 most played iz iTunsev. Mene bi recimo zanimalo, kaj največ posluša Zupan. Bi bla sigurno dobra playlista. ;-)
... čuj, ker takrat še ni bilo SAZAS-a in tote krave namesto ministrice, ki bi te z njim posiljevala, ti verjamem, da za MZ Hektorja nisi še nikoli slišala ... khmm, ker sicer ne bi spraševala, kaj največ posluša Zupan ...
0105KRKAX sporočil: 6
[#2584721] 01.03.16 18:45 · odgovor na: anon-164921 (#2584639)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 01.03.16 16:56
[FIN-388266]
"da ena napačna pesem sprazni plesišče. In z leti sem se naučil tudi, da napačne pesmi odženejo poslušalce, pa naj bodo slovenske ali tuje."

In iz tega razloga 95% glasbenih urednikov niti malo ne tvega in posledično 10x na dan ponavlja iste komade iz 80tih in 90tih ter samo pop glasbene pesmi, ki so se dobro odrezale po celem svetu. 95% glasbenih urednikov nikoli niti pomisli ne, da bi vsaj malo "tvegali" in predvajali morda domače in tuje rock pesmi, ali bog ne daj kakšno drugo zvrst.

Krivdo nastanka zakona pripisujem izključno nerazgledanim glasbenim radijskim urednikom, ki ustvarjajo tako generičen glasbeni program.
Na radio 1 izbirajo pesmi tako, da folk posluša in ugotavlja, kaj mu je všeč. Izbor je pa v skladu s tem zgoraj, nekaj hitov tega, nekaj onega, malo novih. Skratka za bruhat.
crt sporočil: 27.122
[#2584781] 01.03.16 22:15 · odgovor na: 0105KRKAX (#2584721)
Odgovori   +    5
[0105KRKAX]
Na radio 1 izbirajo pesmi tako, da folk posluša in ugotavlja, kaj mu je všeč.
sokantno :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2584792] 02.03.16 00:27
Odgovori   +    6
Odlicno. Sicer pa tole:
Sem menda tudi del velike zarote tujih glasbenih založb, ki naj bi z mojo pomočjo »ropale« slovensko glasbeno industrijo, čeprav po podatkih revidiranih letnih poročil Sazasa v Sloveniji ostane 90 odstotkov zbranega denarja.
kaze kaksni dvolicnezi so na sazasu. Pobirajo svoje pristojbine, ki jih radii dobijo zato ker predvajajo glasbo ki je poslusalcem vsec (torej vecinoma tujo), in 90% tegaa ostane v sloveniji.

Ja bravo! Tuji bendi delajo za slovenski sazas. Pa saj moras crknit od smeha.
bc123a sporočil: 48.253
[#2584793] 02.03.16 00:29 · odgovor na: anon-164921 (#2584639)
Odgovori   +    3
[FIN-388266]
"da ena napačna pesem sprazni plesišče. In z leti sem se naučil tudi, da napačne pesmi odženejo poslušalce, pa naj bodo slovenske ali tuje."

In iz tega razloga 95% glasbenih urednikov niti malo ne tvega in posledično 10x na dan ponavlja iste komade iz 80tih in 90tih ter samo pop glasbene pesmi, ki so se dobro odrezale po celem svetu. 95% glasbenih urednikov nikoli niti pomisli ne, da bi vsaj malo "tvegali" in predvajali morda domače in tuje rock pesmi, ali bog ne daj kakšno drugo zvrst.

Krivdo nastanka zakona pripisujem izključno nerazgledanim glasbenim radijskim urednikom, ki ustvarjajo tako generičen glasbeni program.
Jaz hocem na radiu poslusati preizkuseno popularno glasbo (ja, 80ta in 90 bodo glih prav). Eksperimentiras lahko ti doma, ne pa komercialni radio na poslusalcih. Za moje pojme itak prevec eksperimentirajo.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2584803] 02.03.16 03:11
Odgovori   +    1
Zakaj bi dovolili, da nas parlament šikanira? Radijske postaje z glasbo ali brez glasbe iz celega sveta, le klikneš, poiščeš in poslušaš: www.ecouterradioenli...rtl-france
crt sporočil: 27.122
[#2584811] 02.03.16 06:46 · odgovor na: bc123a (#2584793)
Odgovori   +    1
jaz bi predlagal, da se glasbeni uredniki maksimalno potrudijo ustreci zelji po kvotah slovenske glasbe in razglasijo slovenski mesec, v katerem vsak dan vrtijo 100% slovensko glasbo. in sicer pankrti revival s komadi, kot so denimo - lublana je bulana, lepi in prazni, za zelezno zaveso, sistem svobode etc.

(ce je potrebno tudi kaj govornega dela, je lahko special guest matjaz gantar :)
Endimion sporočil: 10.252
[#2584814] 02.03.16 06:51
Odgovori   +    0
Vse povedano!

10/q
10/10

Bravo
pobalin sporočil: 14.456
[#2584826] 02.03.16 08:13 · odgovor na: bc123a (#2584792)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> Sem menda tudi del velike zarote tujih glasbenih založb, ki naj bi z mojo pomočjo »ropale« slovensko glasbeno industrijo, čeprav po podatkih revidiranih letnih poročil Sazasa v Sloveniji ostane 90 odstotkov zbranega denarja.

kaze kaksni dvolicnezi so na sazasu. Pobirajo svoje pristojbine, ki jih radii dobijo zato ker predvajajo glasbo ki je poslusalcem vsec (torej vecinoma tujo), in 90% tegaa ostane v sloveniji.
Z drugimi besedami oz. z besedami nekoga drugega, gre za vrečko denarja, "ki je nitko (izvana) ne dira ni govnjivom motkom".
kokodar05 sporočil: 131
[#2584839] 02.03.16 09:08
Odgovori   +    1
čas vnosa: 02.03.16 09:05
Dobro napisano. Omenil bi pa samo en fragment iz cele kolobocije okrog te slovenske glasbe. Namreč, da naj bi slo. zabavna glasba skrbela, razvijala, plemenitila slo. jezik in posledično nekakšno narodno zavest??! Ježeš, ježeš in še Bog pomagaj za povrh! Upam si trditi, da je krepko čez polovico besedil (recimo zadnjih več kot 15 let) popoln "podn", od preostalih jih je polovica znosnih, preostane morda kakšnih 15% takih, ki imajo "dodano vrednost" in neko kulturno umetniško težo in ki res lahko nekaj prispevajo k skrbi za slo. jezik. Na tem področju pa bi res prišla prav kakšna zakonska regulativa (ki bi razbremenila urednike). Sklicevanje na skrb za slo. jezik pri določanju "kvot" je enostavno butasto glede na realno "besedilno" stanje v slo. zabavni glasbi vključno ali še posebej v narodno zabavni glasbi!
anon-184513 sporočil: 3.006
[#2584842] 02.03.16 09:09
Odgovori   +    2
čas vnosa: 02.03.16 08:00
Odlično napisano.

Končno piše nekdo, ki se na zadevo res spozna.
In naj na koncu tudi jaz poudarim zaključek:

--- "Dokler bomo zdravemu nalagali skrb za bolne, neuspešne, nesposobne, lene in kako drugače pohabljene subjekte, bo bolano vse gospodarstvo." ---
anon-184513 sporočil: 3.006
[#2584843] 02.03.16 09:09
Odgovori   +    0
čas vnosa: 02.03.16 07:41
Odlično napisano.

Končno piše nekdo, ki se na zadevo res spozna.
In naj na koncu tudi jaz poudarim zaključek:

--- "Dokler bomo zdravemu nalagali skrb za bolne, neuspešne, nesposobne, lene in kako drugače pohabljene subjekte, bo bolano vse gospodarstvo." ---
bigl sporočil: 18.363
[#2584889] 02.03.16 11:39
Odgovori   +    4
"Zakaj toliko slovenske glasbe ponoči?" Ker je zlajnana. Še Kreslin mi izpade oguljen s tisto kitaro, ob onem lačnem pa itak raje preklopim, če ga kdo suče podnevi.
Drugo pa, ker je kvaliteta te glasbe podpovprečna. Prav je, da se s tem vrtenjem pokaže vsa beda te muzike. Eni pa že kar državni muzikantje. Naj SAZAS objavi glavne inkasante. Da ljudje vidijo kako tega denarja v tujini s temi komadi nikoli ne bi zaslužili. Pa mi naj kdo pove to kontra, če ima cifre. Lep dan.
anon-308467 sporočil: 6
[#2584915] 02.03.16 13:02
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-308467 02.03.2016 13:03
Mah sistem je itak preživet. SAZAS reketira radijske postaje in promotorje prireditev, da potem po nekem (skrivnem) ključu razdeli honorarje izvajalcem. večji delež dobi, kdor bolj leze v ...

Da bi pa pomagali mladim da spravijo musko v streming portale pa buhnedaj. Zakaj bi jim pa pomagal služit in sebi zmanjševal budžet.

Da ne govorim o tem, da bi te strašni strokovnjaki kje objavili lestvico najbolj kvalitetne glasbe po njihovem okusu. Za promocijo mladih. Da bi mel glasbeni uredniki lažje delo. Ane.

Al pa tud ne, ker Saška, Jan, Blagnetka, itd. res ne morjo bit 30 let mladi izvajalci. Gre pa pri vsem tem cirkusu za njihove zaslužke. Mladi so pa itak "rekreativni glasbeniki" in jih ponucajo sam za kanonfutr. Dajmo več slo muske podnevi, da bodo mladi mel boljše pogoje za ustvarjanje. Jada, jada... Mladi al "omladinci" ki v resnici kasirajo.

Dobr da me veže z musko le odvisnost od poslušanja glasbe. Poslušam vse žanre, ne poslušam radia, plačujem streaming servise in me jezi, da SAZAS ovira modernizacijo/demokratizacijo poslušanja glasbe. Namesto, da bi recimo poskrbel za promocijo izvajalcev. Mladih ja. Da bi jih lahko sploh našli. Saj dnara ma dovolj. Pa za mlade ga tud skrbi. Al je to vse sam deklarativno?
bc123a sporočil: 48.253
[#2585027] 02.03.16 22:13 · odgovor na: (#2584830)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bc123a 02.03.2016 22:20
[gsavli]
> [crt]
> jaz bi predlagal, da se glasbeni uredniki maksimalno potrudijo ustreci zelji po kvotah slovenske glasbe in razglasijo slovenski mesec, v katerem vsak dan vrtijo 100% slovensko glasbo. in sicer pankrti revival s komadi, kot so denimo - lublana je bulana, lepi in prazni, za zelezno zaveso, sistem svobode etc.
>
> (ce je potrebno tudi kaj govornega dela, je lahko special guest matjaz gantar :)

pankrti, buldožer, javna dvaja (to še posebej priporočam, najbolje 100x zapored uno - celovška je bela, lublana je cela al kako že...), miladoyka, 2227, obskurni garažni punk iz 80-ih, sigurno se kaj dobi.

dušebrižniki slovenskega jezika bodo vzhičeni. :)
Jaz sem sicer mislil bolj na Martine Krpane (preden se je Kreslin zaljubil sam vase in mislil da nobenega vec ne rabi), pa stare Lacne Franze (isto velja za Predina kot za Kreslina), pa Pankrte ter sokole (ok Pero je samo menjaval bende, malo bolj benigno kot prva dva).

Mislim, ni cudno da je slovenska glasba f kurcu. Pride Predin na koncert z akusticno kitaro in enim stolom in nekaj brenka kommade od lacnih franzov brez spremljave in potem je uzaljen da vzdusje ni stadionsko-koncertno.

Ego je hudic.

Aja, pa k dobrim popularnim bendom lahko mirne duse dodamo se Sank Rock, Big Foot mamo, Siddharto (preden so jim prevec zrasla krila), pa se kaj bi se naslo brez da bi lih v garaze gledali.

In vsi ti bendi so zrasli brez kvot. In imeli hudo obiskane koncerte. In se vrteli na radiu. In prodajali albume... Zadnjih 15-20 let pa sam crap.
pcs sporočil: 5.462
[#2585029] 02.03.16 22:29 · odgovor na: crt (#2584811)
Odgovori   +    0
[crt]
jaz bi predlagal, da se glasbeni uredniki maksimalno potrudijo ustreci zelji po kvotah slovenske glasbe in razglasijo slovenski mesec, v katerem vsak dan vrtijo 100% slovensko glasbo. in sicer pankrti revival s komadi, kot so denimo - lublana je bulana, lepi in prazni, za zelezno zaveso, sistem svobode etc.

(ce je potrebno tudi kaj govornega dela, je lahko special guest matjaz gantar :)
Ali pa Brecelj/Buldožerji, kdor pozna njegovo contemporary izvedbo si lahko predstavlja kako bi tak govorni del izgledal :)

Lp,
M
153 sporočil: 9.333
[#2585040] 02.03.16 23:19
Odgovori   +    0
Gverilec Birko (Tomaž Čop) v svojem gostobesedovanju pove: "Glasba ni slovenska ali tuja, ampak je ljudem všeč ali pa ne"

Ko/Če govorimo o besedilih pesmi, ki/če so
v tujem jeziku, potem nikakršna všečnost, za
večino, ne more biti na vidiku; o tem bi nam
psihologi in psihiatri mogli povedati dosti,
nakar bi se glasbeni uredniki, če so pošteni,
morali ljudstvu prikloniti in reči - oprosti...

[Lepa pesem je najkrajša pot do srca, kdor jo (domačo) neguje velja za dva, kdor od nje živi, velja za tri, kdor jo zanemarja, samega sebe, zakaj le, zlorablja. Vprašaj se, javni glasbeni urednik, kje je tvoje vesti skrajni zapik !]

Sodražan
pcs sporočil: 5.462
[#2585050] 03.03.16 01:02 · odgovor na: (#2585035)
Odgovori   +    0
[gsavli]
v studentskih cajtih sva si s cimrom moje krave molznice zavrtela tud po pet ali veckrat na autoreverz. Pocen varianta za se zadet.
Cocktail je super album, Brecelj ima fantastičen občutek za jezik. Tudi danes.

M
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2585074] 03.03.16 09:29
Odgovori   +    2
Ne more biti vse industrija, da določeni politiki zakomplicirajo, je pa tudi znano.
V razmislek komentatorjem:

www.sazas.org/javnos...d/463.aspx

"Glasbene kvote ne vplivajo na delovanje Združenja SAZAS

V zadnjem času, predvsem ob sprejemanju novega Medijskega zakona, se je večkrat popolnoma nerazumno skušalo na temo »kvot slovenske glasbe« vplesti tudi naše Združenje.

Združenje SAZAS kot mednarodno zastopstvo za glasbeno avtorsko pravico na ozemlju Slovenije, uveljavlja zaščito za celotni svetovni glasbeni repertoar, kar predstavlja več kot 35 milijonov avtorskih del! Združenje SAZAS torej zaračunava nadomestila za uporabo glasbe pod popolnoma enakimi pogoji tako za tuje kot slovenske avtorje, kar pomeni, da kvote nimajo nobenega vpliva na poslovanje Združenja SAZAS na eni in na dolžnosti uporabnikov do zakonite uporabe glasbenih avtorskih del na drugi strani.

Količina predvajane slovenske glasbe znotraj vse predvajane glasbe v medijih ne vpliva na ceno.

Za predvajanje avtorsko zaščitenih vsebin je potrebno pridobiti dovoljenje tudi, kadar se predvaja samo tuja glasba. Združenje SAZAS je organizirano neprofitno in z zastopanjem tako slovenske kot tuje glasbe SAZAS ne ustvarja zaslužka. Avtorska nadomestila zgolj posredujemo več kot 70 tisoč avtorjem letno po celem svetu.

Kot že nič kolikokrat doslej, se je v javnih sporočilih in celo na sejah v Državnem zboru skušalo Združenju SAZAS podtakniti nekaj, kar ni in nikoli ni bilo niti približno njegova pristojnost.

Ne moremo si kaj, da ne bi zgolj v razmislek za v bodoče, našega sporočila zaključili z zadnjo kitico iz pesmi »Apel in čevljar«, slovenskega pesnika Franceta Prešerna:

»Zavrne ga obraznik imenitni,
in tebe z njim, kdor napačen si očitar,
rekoč: "Le čevlje sodi naj Kopitar!«
bigl sporočil: 18.363
[#2585088] 03.03.16 10:09 · odgovor na: anon-268539 (#2585074)
Odgovori   +    1
[komendator]
Ne more biti vse industrija, da določeni politiki zakomplicirajo, je pa tudi znano.
V razmislek komentatorjem:

www.sazas.org/javnos...d/463.aspx

"Glasbene kvote ne vplivajo na delovanje Združenja SAZAS

V zadnjem času, predvsem ob sprejemanju novega Medijskega zakona, se je večkrat popolnoma nerazumno skušalo na temo »kvot slovenske glasbe« vplesti tudi naše Združenje.

Združenje SAZAS kot mednarodno zastopstvo za glasbeno avtorsko pravico na ozemlju Slovenije, uveljavlja zaščito za celotni svetovni glasbeni repertoar, kar predstavlja več kot 35 milijonov avtorskih del! Združenje SAZAS torej zaračunava nadomestila za uporabo glasbe pod popolnoma enakimi pogoji tako za tuje kot slovenske avtorje, kar pomeni, da kvote nimajo nobenega vpliva na poslovanje Združenja SAZAS na eni in na dolžnosti uporabnikov do zakonite uporabe glasbenih avtorskih del na drugi strani.

Količina predvajane slovenske glasbe znotraj vse predvajane glasbe v medijih ne vpliva na ceno.

Za predvajanje avtorsko zaščitenih vsebin je potrebno pridobiti dovoljenje tudi, kadar se predvaja samo tuja glasba. Združenje SAZAS je organizirano neprofitno in z zastopanjem tako slovenske kot tuje glasbe SAZAS ne ustvarja zaslužka. Avtorska nadomestila zgolj posredujemo več kot 70 tisoč avtorjem letno po celem svetu.

Kot že nič kolikokrat doslej, se je v javnih sporočilih in celo na sejah v Državnem zboru skušalo Združenju SAZAS podtakniti nekaj, kar ni in nikoli ni bilo niti približno njegova pristojnost.

Ne moremo si kaj, da ne bi zgolj v razmislek za v bodoče, našega sporočila zaključili z zadnjo kitico iz pesmi »Apel in čevljar«, slovenskega pesnika Franceta Prešerna:

»Zavrne ga obraznik imenitni,
in tebe z njim, kdor napačen si očitar,
rekoč: "Le čevlje sodi naj Kopitar!«
Razkrijte SAZAS podatke javnosti. Sem poslušal Jelena na TV, še on kot muzikant jih ne dobi, da se vidi ali ste res čevljar, ki sodi čevlje. In koliko to stane vse nas? In kdo so glavni inkasanti? ŽLep dan.
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2585091] 03.03.16 10:21 · odgovor na: bigl (#2585088)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-268539 03.03.2016 10:22
[bigl]
> [komendator]
> Ne more biti vse industrija, da določeni politiki zakomplicirajo, je pa tudi znano.
> V razmislek komentatorjem:
>
> www.sazas.org/javnos...d/463.aspx
>
> "Glasbene kvote ne vplivajo na delovanje Združenja SAZAS
>
> V zadnjem času, predvsem ob sprejemanju novega Medijskega zakona, se je večkrat popolnoma nerazumno skušalo na temo »kvot slovenske glasbe« vplesti tudi naše Združenje.
>
> Združenje SAZAS kot mednarodno zastopstvo za glasbeno avtorsko pravico na ozemlju Slovenije, uveljavlja zaščito za celotni svetovni glasbeni repertoar, kar predstavlja več kot 35 milijonov avtorskih del! Združenje SAZAS torej zaračunava nadomestila za uporabo glasbe pod popolnoma enakimi pogoji tako za tuje kot slovenske avtorje, kar pomeni, da kvote nimajo nobenega vpliva na poslovanje Združenja SAZAS na eni in na dolžnosti uporabnikov do zakonite uporabe glasbenih avtorskih del na drugi strani.
>
> Količina predvajane slovenske glasbe znotraj vse predvajane glasbe v medijih ne vpliva na ceno.
>
> Za predvajanje avtorsko zaščitenih vsebin je potrebno pridobiti dovoljenje tudi, kadar se predvaja samo tuja glasba. Združenje SAZAS je organizirano neprofitno in z zastopanjem tako slovenske kot tuje glasbe SAZAS ne ustvarja zaslužka. Avtorska nadomestila zgolj posredujemo več kot 70 tisoč avtorjem letno po celem svetu.
>
> Kot že nič kolikokrat doslej, se je v javnih sporočilih in celo na sejah v Državnem zboru skušalo Združenju SAZAS podtakniti nekaj, kar ni in nikoli ni bilo niti približno njegova pristojnost.
>
> Ne moremo si kaj, da ne bi zgolj v razmislek za v bodoče, našega sporočila zaključili z zadnjo kitico iz pesmi »Apel in čevljar«, slovenskega pesnika Franceta Prešerna:
>
> »Zavrne ga obraznik imenitni,
> in tebe z njim, kdor napačen si očitar,
> rekoč: "Le čevlje sodi naj Kopitar!«

Razkrijte SAZAS podatke javnosti. Sem poslušal Jelena na TV, še on kot muzikant jih ne dobi, da se vidi ali ste res čevljar, ki sodi čevlje. In koliko to stane vse nas? In kdo so glavni inkasanti? ŽLep dan.

Isti link:
Odgovor Združenja SAZAS na odprto pismo g. Matjaža Jelena

Odgovor na odprto pismo g. Matjaža Jelena, avtorja – soavtorja glasbenih del, od l. 1982 pevca skupine Šank Rock.

V priponkah pošiljamo sklep in zapisnik sestanka disciplinskega razsodišča Združenja SAZAS, kar kaže, da g. Jelen v svojih trditvah zavaja.

G. Jelen navaja lažno trditev, »da je Sazas plačal globo v znesku več kot 177.000 EUR« zaradi nepravilnosti, ki jih je ugotovila Agencija za varstvo konkurence (AVK). Postopek je še vedno na pristojnem sodišču, zato dokončne odločitve sodišča še ni, tako tudi SAZAS omenjenega zneska NI PLAČAL.

Člani organov vodenja in upravljanja Združenja SAZAS do zaključka postopkov ne dajejo izjav, ki bi lahko bile v javnosti razumljene kot pritisk na sodno vejo oblasti, ki o omenjeni zadevi še ni sprejelo dokončne odločitve.

O postopkih zakonitosti seje Zbora članov iz l. 2010, ki jih je izpodbijal tudi g. Jelen, je že odločilo sodišče, o čemer so bili avtorji obveščeni. Za osvežitev spomina ponovno pošiljamo obvestilo v priponki.

Pristojni odbori Združenja SAZAS so g. Jelenu odgovorili na vsa tista vprašanja, do katerih je upravičen v skladu s Statutom in ZASP. Prilagamo kopijo odgovorov, ki jih je g. Jelen prejel.

Dejstvo je, da se g. Jelen ne udeležuje sej Zbora članov, kjer bi lahko vsakokrat dobil odgovore na katerokoli zastavljeno vprašanje. Mimogrede, pogoje za članstvo je izpolnil šele l. 2014.

Revizija s strani države pooblaščenih revizijskih hiš in revizorjev z državnimi izpiti in licencami je edino, kar zagotavlja članom organov vodenja in upravljanja, da je poslovanje skladno s slovenskimi računovodskimi standardi, ZASP in s statutom ter ostalimi akti Združenja SAZAS. G. Jelen torej s svojimi razpredanji o transparentnosti namiguje, da državne institucije niso zmožne opravljati svojega dela.

Avtorji, ki se včlanijo v Združenje SAZAS, so upravičeni do vseh svojih podatkov dostopati z osebnim geslom, na zahtevo pa lahko pridobijo svoje podatke tudi v pisni obliki. Vsi ostali podatki so na voljo v letnih poročilih, objavljeni na spletni strani.

Etika organov vodenja in upravljanja Združenja SAZAS temelji na zakonitosti delovanja, saj je transparentnost pojem, ki omogoča različne interpretacije in se prepogosto zlorablja.

Združenje SAZAS vsako leto po odbitku stroškov razdeli celotno delilno maso med upravičene avtorje doma in po svetu. Kot ste seznanjeni, je minimalni znesek za izplačilo že nekaj let 15 EUR.

Priloge v dopisu:

Sklep in zapisnik Disciplinskega razsodišča (tč. 1)
Obvestilo avtorjem o zaključku sodnega postopka (tč. 4)
Odgovor Združenja SAZAS na vprašanja g. Jelena - 2013 (tč. 5)
Odgovor Združenja SAZAS na vprašanja g. Jelena - 2014 (tč. 5)
bigl sporočil: 18.363
[#2585135] 03.03.16 12:45 · odgovor na: anon-268539 (#2585091)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bigl 03.03.2016 12:48
Prav je, da ščitite avtorske pravice, tu ni kaj. A je vprašanje po kakšni tarifi jih zaračunavate uporabnikom. Mislim višini. Sem malo pogledal, kar navajate, kje se da vse videt in sem videl. 10 miljonov evrov ste razdelili t.i. tujim kolektivnim org. cca 850.000, stroški malih pravic pa cca 4,4 miljone, če sem prav razumel, domačim avtorjem. Stroškov storitev pa kar 2,5 miljona. To je veliko na prvi uč. Vprašanje je, če ni tu veliko rezerv za nižje tarife, pa bi več in redneje plačevali. Al pa dajte več avtorjem, recimo, ki jamrajo, da ne morejo preživet??? Tarifnik prevetrit, saj 2 človeka na 1m2 je pa res gužva, če si tega nisem narobe razlagal, kar je tudi možno ob tako obsežnem in podrobnem tarifniku. Lep dan.
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2585138] 03.03.16 12:57
Odgovori   +    1
A bi se lahko uredniki dogovorili in do spremembe zakona vrteli res tisto kvoto slovenske glasbe - opero! pa domače ponarodele zborovske pesmi.... Pol pa naj sazas računa....

Strani: 1 2