Strani: 1

anon-391350 sporočil: 230
[#2583926] 26.02.16 08:45
Odgovori   +    1
Se je pa oglasil njegov ustanovitelj Bill Gates. Najbogatejši človek na svetu meni, da bi Apple moral pomagati FBI, saj da gre za osamljen primer. Po njegovem bi celo morali zakonsko prisiliti tehnološka podjetja, da sodelujejo pri preiskavah terorističnih napadov.
Od najbogatejšega upokojenega človeka (in ITjevca) na svetu bi pričakoval, da nima finančnih motivov in da bi se moral boriti za višje cilje, civilizacijske dosežke - svobodo, zasebnost, razumno (omejeno) moč državnih institucij. Ne morem verjeti, da se bori za cilje avtoritarnosti, kontrole in diktature vladnih institucij.

Če kdaj, se bodo sedaj lastniki orožja z NRA borili proti omejitvam nakupa in lastništva orožja. Mar si ne bi vi želeli biti dobro oboroženi pri takšni teroristični vladi?
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2584192] 27.02.16 13:11 · odgovor na: anon-391350 (#2583926)
Odgovori   +    1
[1215DELOI16]
> Se je pa oglasil njegov ustanovitelj Bill Gates. Najbogatejši človek na svetu meni, da bi Apple moral pomagati FBI, saj da gre za osamljen primer. Po njegovem bi celo morali zakonsko prisiliti tehnološka podjetja, da sodelujejo pri preiskavah terorističnih napadov.

Od najbogatejšega upokojenega človeka (in ITjevca) na svetu bi pričakoval, da nima finančnih motivov in da bi se moral boriti za višje cilje, civilizacijske dosežke - svobodo, zasebnost, razumno (omejeno) moč državnih institucij. Ne morem verjeti, da se bori za cilje avtoritarnosti, kontrole in diktature vladnih institucij.

Če kdaj, se bodo sedaj lastniki orožja z NRA borili proti omejitvam nakupa in lastništva orožja. Mar si ne bi vi želeli biti dobro oboroženi pri takšni teroristični vladi?
Krekanje telefona terorista je zate avtoritarnost, kontrola in diktatura vladnih institucij?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2584200] 27.02.16 14:14 · odgovor na: anon-391350 (#2583926)
Odgovori   +    1
[1215DELOI16]
> Se je pa oglasil njegov ustanovitelj Bill Gates. Najbogatejši človek na svetu meni, da bi Apple moral pomagati FBI, saj da gre za osamljen primer. Po njegovem bi celo morali zakonsko prisiliti tehnološka podjetja, da sodelujejo pri preiskavah terorističnih napadov.

Od najbogatejšega upokojenega človeka (in ITjevca) na svetu bi pričakoval, da nima finančnih motivov in da bi se moral boriti za višje cilje, civilizacijske dosežke - svobodo, zasebnost, razumno (omejeno) moč državnih institucij. Ne morem verjeti, da se bori za cilje avtoritarnosti, kontrole in diktature vladnih institucij.

Če kdaj, se bodo sedaj lastniki orožja z NRA borili proti omejitvam nakupa in lastništva orožja. Mar si ne bi vi želeli biti dobro oboroženi pri takšni teroristični vladi?
Lahko je njemu lupat takole načelno, teoretično. Vprašaj tiste operativce, ki morajo polovit takšne in drugačne teroriste. Če jih uspešno polovijo, pljuva javnost po njih zaradi kršenja človekovih pravic, če jih ne polovijo norci pobijajo in dvigujejo v luft vse kar jim pride na pot. Ne moreš zmagat.
153 sporočil: 9.333
[#2584201] 27.02.16 14:28
Odgovori   +    0
Terorizem je predvsem posledica,
vzrok zanj je nenehno negovana
poledica, tudi e-dobe porednica.

[Brez korenitih sprememb v delitvi novoustvarjene vrednosti ne bo ublažitve terorističnih pomembnosti.]

Sodražan
bc123a sporočil: 48.253
[#2584221] 27.02.16 18:04
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bc123a 27.02.2016 18:05
Ni tu kaj za podpirati Appla, ker gre za njegov zajeb!

Moroni pri Applu so naredili kao "enkripcijo", ki se jo da efektivno odkleniti z dostopom do applovega master kljuca za podpisovanje programske opreme za mobilne naprave.

Vse kar FBI rabi narediti je hisna preiskava na apple HQ, ko/ce mu da sodisce OK, in se lahko Tim Cook postavi na glavo. Brihtnih glav, ki znajo napisati kodo, ki bo sama sla skozi (SAMO) 10.000 moznih kombinacij PIN stevilke in jo naloziti na telefon, ce imajo applov certifikat, je kar nekaj. In se zdalec vsi ne delajo za Apple.

Jaz sem preprican, da applova enkripcija nima backdoorov. Taksna glupa enkripcijska shema namrec backdoorov ne rabi.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2584226] 27.02.16 18:36 · odgovor na: bc123a (#2584221)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Ni tu kaj za podpirati Appla, ker gre za njegov zajeb!

Moroni pri Applu so naredili kao "enkripcijo", ki se jo da efektivno odkleniti z dostopom do applovega master kljuca za podpisovanje programske opreme za mobilne naprave.

Vse kar FBI rabi narediti je hisna preiskava na apple HQ, ko/ce mu da sodisce OK, in se lahko Tim Cook postavi na glavo. Brihtnih glav, ki znajo napisati kodo, ki bo sama sla skozi (SAMO) 10.000 moznih kombinacij PIN stevilke in jo naloziti na telefon, ce imajo applov certifikat, je kar nekaj. In se zdalec vsi ne delajo za Apple.

Jaz sem preprican, da applova enkripcija nima backdoorov. Taksna glupa enkripcijska shema namrec backdoorov ne rabi.
Če je tako glupa zakaj jo FBi enostavno ne odklene ?
bc123a sporočil: 48.253
[#2584228] 27.02.16 18:42 · odgovor na: anon-204390 (#2584226)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [bc123a]
> Ni tu kaj za podpirati Appla, ker gre za njegov zajeb!
>
> Moroni pri Applu so naredili kao "enkripcijo", ki se jo da efektivno odkleniti z dostopom do applovega master kljuca za podpisovanje programske opreme za mobilne naprave.
>
> Vse kar FBI rabi narediti je hisna preiskava na apple HQ, ko/ce mu da sodisce OK, in se lahko Tim Cook postavi na glavo. Brihtnih glav, ki znajo napisati kodo, ki bo sama sla skozi (SAMO) 10.000 moznih kombinacij PIN stevilke in jo naloziti na telefon, ce imajo applov certifikat, je kar nekaj. In se zdalec vsi ne delajo za Apple.
>
> Jaz sem preprican, da applova enkripcija nima backdoorov. Taksna glupa enkripcijska shema namrec backdoorov ne rabi.

Če je tako glupa zakaj jo FBi enostavno ne odklene ?
Zato ker rabi applov certifikat da podpise programsko opremo, ki jo nalozi na telefon. Kar je sicer 1 HQ raid dalec, ampak FBI je vseeno vljuden in je Apple prosil, ce bi mu kar oni naredilli softver.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2584230] 27.02.16 18:50 · odgovor na: bc123a (#2584228)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [vickibedi]
> > [bc123a]
> > Ni tu kaj za podpirati Appla, ker gre za njegov zajeb!
> >
> > Moroni pri Applu so naredili kao "enkripcijo", ki se jo da efektivno odkleniti z dostopom do applovega master kljuca za podpisovanje programske opreme za mobilne naprave.
> >
> > Vse kar FBI rabi narediti je hisna preiskava na apple HQ, ko/ce mu da sodisce OK, in se lahko Tim Cook postavi na glavo. Brihtnih glav, ki znajo napisati kodo, ki bo sama sla skozi (SAMO) 10.000 moznih kombinacij PIN stevilke in jo naloziti na telefon, ce imajo applov certifikat, je kar nekaj. In se zdalec vsi ne delajo za Apple.
> >
> > Jaz sem preprican, da applova enkripcija nima backdoorov. Taksna glupa enkripcijska shema namrec backdoorov ne rabi.
>
> Če je tako glupa zakaj jo FBi enostavno ne odklene ?

Zato ker rabi applov certifikat da podpise programsko opremo, ki jo nalozi na telefon. Kar je sicer 1 HQ raid dalec, ampak FBI je vseeno vljuden in je Apple prosil, ce bi mu kar oni naredilli softver.
Bullshit torej. Se pravi, jaz te prosim, da mi dovoliš odklenit nekaj kar že itak znam odklenit sam. Če bi oni Steve Jobs bil še živ, bi bastard, kakršen je bil, zaklenil zadevo for good.
bc123a sporočil: 48.253
[#2584232] 27.02.16 18:59 · odgovor na: anon-204390 (#2584230)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> Zato ker rabi applov certifikat da podpise programsko opremo, ki jo nalozi na telefon. Kar je sicer 1 HQ raid dalec, ampak FBI je vseeno vljuden in je Apple prosil, ce bi mu kar oni naredilli softver.

Bullshit torej. Se pravi, jaz te prosim, da mi dovoliš odklenit nekaj kar že itak znam odklenit sam. Če bi oni Steve Jobs bil še živ, bi bastard, kakršen je bil, zaklenil zadevo for good.
Ne vem, kaj bi sicer naredil Steve Jobs, jaz se sprasujem, kaj je Applu hodilo po glavi, ko je mislil, da je zascita z:

- 10000 kombinacijsko pin kodo
- softverjem ki po 10 poskusih zbrise vsebino telefona
- in upocasnjuje moznost ugibanja s casom

neka dobra zascita. Ni.

Dobra zascita bi bila poljubno dolga koda, ki bi lahko vsebovala stevilke, velike in male crke, simbole... po moznosti v povezavi z tezkim algoritmom, ki bi za preverbo ene vnesene kode ze sam po sebi rabil recimo 1 sekundo.

To bi bilo inherentno varno. Ta packarija, ki si jo je domislil Apple, ni, ker se zadji dve alineji obideta s programsko opremo, 10000 PIN kod je pa smesno malo.

Strani: 1