Strani: 1

anon-268539 sporočil: 2.339
[#2583674] 25.02.16 09:57
Odgovori   +    2
Pri skladiščenju gre za začasno shranjevanje, pri odlagališču pa za trajno. Odlagališče ne sme biti na potresnem območju...
Nacionalna energetska strategija mora biti usklajena. Lepo, da so sprejeli resolucijo o ravnanju z odpadki, toda problemi v zvezi z njimi bi morali biti že davno in bolje rešeni. Kako si sicer predstavljajo širitev JE (drugi blok)?
pobalin sporočil: 14.456
[#2583764] 25.02.16 13:15
Odgovori   +    1
Skladišče v JEK za odpadke iz obratovanja elektrarne bo obratovalo vsaj do začetka druge faze odlaganja odpadkov iz JEK oziroma do leta 2050. Ponovna faza odlaganja odpadkov je predvidena v letih od 2050 do 2061, glede na analizo potreb po nadaljnjem odlaganju pa bo lahko odlagališče obratovalo tudi po letu 2061.
Točke, ki se začne s skladiščenjem, v nadaljevanju pa govori o odlaganju in odlagališču, žal ne razumem. Nisem jedrski fizik in tudi ne rocket scientist.
Do leta 2045 bodo potekale priprave na gradnjo odlagališča za izrabljeno gradivo in visoko radioaktivne odpadke. V letih od 2045 do 2055 bodo iskali primerno lokacijo.
Pa ljudi moji, je li to moguće?! Skoraj 30 let bodo potekale priprave na gradnjo nečesa, za kar sploh ne bodo poznali lokacije?!
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2583781] 25.02.16 14:04 · odgovor na: (#2583677)
Odgovori   +    0
[jezdec666]
Tako majhne količine bi lahko izvozili in skladiščili npr v Rusiji.
Morda, toda predelava in shranjevanje ni poceni, vsi to subvencioniramo.
Z odpadki, posebno visoko radioaktivnimi, je treba previdno. Znana je afera pred leti, ko je menda italijanska mafija potopila nekaj ladij z odpadki, sodi, ki so domnevno končali v Somaliji, pa prosto razsuti radioaktivni materiali v Sahari pri kopanju in predelavi uranove rude,...
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2583782] 25.02.16 14:10 · odgovor na: pobalin (#2583764)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> Skladišče v JEK za odpadke iz obratovanja elektrarne bo obratovalo vsaj do začetka druge faze odlaganja odpadkov iz JEK oziroma do leta 2050. Ponovna faza odlaganja odpadkov je predvidena v letih od 2050 do 2061, glede na analizo potreb po nadaljnjem odlaganju pa bo lahko odlagališče obratovalo tudi po letu 2061.

Točke, ki se začne s skladiščenjem, v nadaljevanju pa govori o odlaganju in odlagališču, žal ne razumem. Nisem jedrski fizik in tudi ne rocket scientist.

> Do leta 2045 bodo potekale priprave na gradnjo odlagališča za izrabljeno gradivo in visoko radioaktivne odpadke. V letih od 2045 do 2055 bodo iskali primerno lokacijo.

Pa ljudi moji, je li to moguće?! Skoraj 30 let bodo potekale priprave na gradnjo nečesa, za kar sploh ne bodo poznali lokacije?!
Zaenkrat odpadke začasno skladiščijo, iskanje lokacije za trajno odlagališče VRAO pa je tudi težka politična naloga...
pobalin sporočil: 14.456
[#2583801] 25.02.16 14:59 · odgovor na: anon-268539 (#2583782)
Odgovori   +    0
[komendator]
> [pobalin]
> > Skladišče v JEK za odpadke iz obratovanja elektrarne bo obratovalo vsaj do začetka druge faze odlaganja odpadkov iz JEK oziroma do leta 2050. Ponovna faza odlaganja odpadkov je predvidena v letih od 2050 do 2061, glede na analizo potreb po nadaljnjem odlaganju pa bo lahko odlagališče obratovalo tudi po letu 2061.
>
> Točke, ki se začne s skladiščenjem, v nadaljevanju pa govori o odlaganju in odlagališču, žal ne razumem. Nisem jedrski fizik in tudi ne rocket scientist.
>
> > Do leta 2045 bodo potekale priprave na gradnjo odlagališča za izrabljeno gradivo in visoko radioaktivne odpadke. V letih od 2045 do 2055 bodo iskali primerno lokacijo.
>
> Pa ljudi moji, je li to moguće?! Skoraj 30 let bodo potekale priprave na gradnjo nečesa, za kar sploh ne bodo poznali lokacije?!

Zaenkrat odpadke začasno skladiščijo, iskanje lokacije za trajno odlagališče VRAO pa je tudi težka politična naloga...
To mi je jasno, ampak ne iz članka. Znaš ti iz objavljenega smiselno izluščiti obdobja/faze skladiščenja in odlaganja? Mi lahko razložiš, kaj konkretno pomeni "30 let priprav na gradnjo", šele potem pa 10 let iskanja lokacije zanjo? Je to nekaj takega kot 30 let birokratskega onaniranja o drugem tiru do Kopra, ki mu sledi 10 let priprav izvedbeneg projekta in načrta financiranja?
crt sporočil: 27.123
[#2583802] 25.02.16 15:04 · odgovor na: pobalin (#2583801)
Odgovori   +    1
[pobalin]
To mi je jasno, ampak ne iz članka. Znaš ti iz objavljenega smiselno izluščiti obdobja/faze skladiščenja in odlaganja? Mi lahko razložiš, kaj konkretno pomeni "30 let priprav na gradnjo", šele potem pa 10 let iskanja lokacije zanjo? Je to nekaj takega kot 30 let birokratskega onaniranja o drugem tiru do Kopra, ki mu sledi 10 let priprav izvedbeneg projekta in načrta financiranja?
ne, tu bodo najprej vse v detajle pripravili in placali, potem pa ugotovili, da je zaradi spremembe lokacije treba vse ponoviti :)
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2583816] 25.02.16 15:53 · odgovor na: pobalin (#2583801)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [komendator]
> > [pobalin]
> > > Skladišče v JEK za odpadke iz obratovanja elektrarne bo obratovalo vsaj do začetka druge faze odlaganja odpadkov iz JEK oziroma do leta 2050. Ponovna faza odlaganja odpadkov je predvidena v letih od 2050 do 2061, glede na analizo potreb po nadaljnjem odlaganju pa bo lahko odlagališče obratovalo tudi po letu 2061.
> >
> > Točke, ki se začne s skladiščenjem, v nadaljevanju pa govori o odlaganju in odlagališču, žal ne razumem. Nisem jedrski fizik in tudi ne rocket scientist.
> >
> > > Do leta 2045 bodo potekale priprave na gradnjo odlagališča za izrabljeno gradivo in visoko radioaktivne odpadke. V letih od 2045 do 2055 bodo iskali primerno lokacijo.
> >
> > Pa ljudi moji, je li to moguće?! Skoraj 30 let bodo potekale priprave na gradnjo nečesa, za kar sploh ne bodo poznali lokacije?!
>
> Zaenkrat odpadke začasno skladiščijo, iskanje lokacije za trajno odlagališče VRAO pa je tudi težka politična naloga...

To mi je jasno, ampak ne iz članka. Znaš ti iz objavljenega smiselno izluščiti obdobja/faze skladiščenja in odlaganja? Mi lahko razložiš, kaj konkretno pomeni "30 let priprav na gradnjo", šele potem pa 10 let iskanja lokacije zanjo? Je to nekaj takega kot 30 let birokratskega onaniranja o drugem tiru do Kopra, ki mu sledi 10 let priprav izvedbeneg projekta in načrta financiranja?
Iz teksta se namere vidijo po alineah.
30 let priprav...: www.energetika-porta...padkov-92/
Podobni oz. še bolj kompleksni ukrepi so predvideni za VRAO. Količina je relativno majhna. Okvirno naj bi lokacijo iskali deset let in jo potrdili leta '55.
pobalin sporočil: 14.456
[#2583822] 25.02.16 16:08 · odgovor na: anon-268539 (#2583816)
Odgovori   +    0
[komendator]
Iz teksta se namere vidijo po alineah.
30 let priprav...: www.energetika-porta...padkov-92/
Podobni oz. še bolj kompleksni ukrepi so predvideni za VRAO. Količina je relativno majhna. Okvirno naj bi lokacijo iskali deset let in jo potrdili leta '55.
Vidim in ne razumem. Vdam se. Najbrž sem tu naletel na skrajne meje lastnega uma, zato je bolje, da odneham še preden se zaletim v kakšno bodečo žico.
Vse skupaj me spominja na Ionescovo Plešasto pevko, ki je tudi nisem nikdar razumel. Potem pa sem nekje našel razlago za telebane:
Besedilo Plešaste pevke, ali bolje, mojega učbenika angleške (ali pa ruske, ali portugalske, zaradi mene) konverzacije, ki je narejeno, kot je, se pravi iz že narejenih izrazov, iz najbolj očitnih banalnosti, kar si jih je mogoče predstavljati, mi je tako razkrilo skrivnost "govoriti in ne povedati ničesar", skrivnost govoriti in ne povedati ničesar zato, ker ni kaj osebnega povedati, odsotnost notranjega življenja, mehanično brezdušnost vsakdanje rutine: človeka, ki je popolnoma potopljen v svoj socialni kontekst in nerazločljiv od njega. Smithova in Martinova ne znajo več govoriti, ker ne znajo več misliti; in ne znajo več misliti, ker ne poznajo več pomena čustva, ker nimajo v sebi nobenih strasti; ne znajo več biti in zato lahko "postanejo" kdorkoli, karkoli; ker niso v sebi, niso nič drugega kot drugi ljudje, pripadajo neosebnemu svetu, so zamenljivi.
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2583831] 25.02.16 16:18 · odgovor na: pobalin (#2583822)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [komendator]
> Iz teksta se namere vidijo po alineah.
> 30 let priprav...: www.energetika-porta...padkov-92/
> Podobni oz. še bolj kompleksni ukrepi so predvideni za VRAO. Količina je relativno majhna. Okvirno naj bi lokacijo iskali deset let in jo potrdili leta '55.

Vidim in ne razumem. Vdam se. Najbrž sem tu naletel na skrajne meje lastnega uma, zato je bolje, da odneham še preden se zaletim v kakšno bodečo žico.
Vse skupaj me spominja na Ionescovo Plešasto pevko, ki je tudi nisem nikdar razumel. Potem pa sem nekje našel razlago za telebane:

> Besedilo Plešaste pevke, ali bolje, mojega učbenika angleške (ali pa ruske, ali portugalske, zaradi mene) konverzacije, ki je narejeno, kot je, se pravi iz že narejenih izrazov, iz najbolj očitnih banalnosti, kar si jih je mogoče predstavljati, mi je tako razkrilo skrivnost "govoriti in ne povedati ničesar", skrivnost govoriti in ne povedati ničesar zato, ker ni kaj osebnega povedati, odsotnost notranjega življenja, mehanično brezdušnost vsakdanje rutine: človeka, ki je popolnoma potopljen v svoj socialni kontekst in nerazločljiv od njega. Smithova in Martinova ne znajo več govoriti, ker ne znajo več misliti; in ne znajo več misliti, ker ne poznajo več pomena čustva, ker nimajo v sebi nobenih strasti; ne znajo več biti in zato lahko "postanejo" kdorkoli, karkoli; ker niso v sebi, niso nič drugega kot drugi ljudje, pripadajo neosebnemu svetu, so zamenljivi.
Marsikakšno besedovanje in dokument v naši državi hudo spominja na "Plešasto pevko", odlična primerjava.
lp

Strani: 1