Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Podjetja ustanavljajo samo mazohisti

Strani: 1

anon-218201 sporočil: 1.447
[#2581958] 16.02.16 22:47
Odgovori   +    1
Mramor je predlagal znižanje obdavčitve plač pa ste ga združeni kapitalski(tukaj žal ne gre drugače) lobiji zminirali.
0513ANITO sporočil: 10.810
[#2581959] 16.02.16 22:57 · odgovor na: anon-218201 (#2581958)
Odgovori   +    17
[lukey90]
Mramor je predlagal znižanje obdavčitve plač pa ste ga združeni kapitalski(tukaj žal ne gre drugače) lobiji zminirali.
Kere bolane stresaš.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2581976] 17.02.16 06:15
Odgovori   +    18
Kako je s stečaji v Sloveniji? Začnimo s skorumpiranim slovenskim pravosodnim sistemom. V Italiji finančna policija preverja domnevno kazensko odgovornost vpletenih v stečaje na podlagi zahteve tožilca. Naši leni in predobro plačani stečajni sodniki ne želijo ugotoviti nič, kazensko relevantnega ne vidijo nič in tožilcu ne predajo nič pa tudi, če mu kaj predajo, prav tako preleni in predobro plačani tožilec ugotovi, da to ni nič in mirno spi naprej. Delo tožilcev in finančne policije pri stečajnih postopkih je tisto, kar odvetnik Damijan Terpin pogreša v Sloveniji. »V Sloveniji se ne dogaja nič. Imeli smo primer, ko je stečajni upravitelj tožilcu sporočil, da ni knjigovodskih evidenc, da so izginile, in za tožilca je bilo to dovolj, da je predlagal, da se postopek ustavi. V Italiji tožilec naloži finančni policiji, naj razišče zadeve, in na mizo dobijo bolje raziskane zadeve.« Ob tem Terpin dodaja, da sicer slovenska zakonodaja daje dovolj pooblastil, a da tožilci ne delajo, kar bi po zakonu morali. »Če se denimo na sto stečajev ne sproži niti en kazenski postopek...“.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2581977] 17.02.16 06:25 · odgovor na: anon-218201 (#2581958)
Odgovori   +    28
[lukey90]
Mramor je predlagal znižanje obdavčitve plač pa ste ga združeni kapitalski(tukaj žal ne gre drugače) lobiji zminirali.

Kupite resnico! Nad vhodom je pisalo: Prodajalna resnice. Komaj sem verjel očem! Prav res so tam prodajali resnico, kjer so v majhnem kotičku prodajali popolno resnico. Prodajalka je bila zelo ljubezniva: »Kakšne vrste resnico želite kupiti? Delno ali popolno?« Seveda sem hotel popolno! Nikakršnih prevar, nobenih prikrojevanj, dvoličnosti in olepšav ne potrebujem. Hotel sem svojo resnico jasno, čisto in popolno. Pokazala mi je, naj stopim na drugi konec trgovine, tam me je prodajalec sočutno pogledal in mi pokazal cenik. »Cena je zelo visoka, gospod,« je dejal. »Kolikšna je?« sem vprašal, odločen, da vzamem popolno resnico, naj stane, kar hoče. »Če jo vzamete, vas bo to stalo ves vaš mir.« Žalosten sem odšel iz trgovine. Predstavljal sem si bil, da je resnica prav poceni. Še vedno nisem pripravljen na Resnico. Tu in tam potrebujem svoj mir in počitek. Še vedno moram samega sebe nekoliko varati s svojimi izgovori in olepšavami. Še vedno se zatekam v zavetje svojih prepričanj, ne da bi se spraševal o njih ...A. de Mello: Ptičja pesem
vrac sporočil: 11.068
[#2582097] 17.02.16 14:54 · odgovor na: (#2581974)
Odgovori   +    4
Zanič sodni sistem in obdavčitev plač, rak rani, ki držita Slovenijo v depresije že celo vrsto let in eden glavnih krivcev je rudi finančni minister Dušan Mramor, ki pozna zgolj en ukrep: višati davke in prispevke v nedogled.

Strani: 1