Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zataknite si že nekam to gotovino

Strani: 1 2 3 4

0513ANITO sporočil: 10.795
[#2580471] 09.02.16 22:35
Odgovori   +    60
Kar mislite si. Gotovina ne bo nikoli zares izginila.
Ljudje ne marajo, da se jih nadzira.

Tudi, če bi prišlo do dejanske ukinitve gotovine se bo takoj našel nadomestek oz jih kar nekaj že obstaja.
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2580477] 09.02.16 22:49
Odgovori   +    13
Mramor bi z veseljem ukinil gotovino, sicer iz povsem drugačnih razlogov. hihi
sopranos sporočil: 11.404
[#2580478] 09.02.16 23:01
Odgovori   +    94
Super ideje za popolni nadzor nad življenji posameznikov. Super ideje za države z visokimi davki.

Vse online. Celotna družba bo temu podrejena.

Jeba je samo to, da nas bodo potem kakšni teroristi z analognim pristopom zjebali. Ko bo počila konkretna bomba, ne digitalna.

Ali pa ko nam bo država lepo digitalno zaplenila vse premoženje. Ker smo bili recimo preveč kritični do nje na spletu. Seveda bo vse to samo "začasno", za nekaj let, kolikor se bo vlekel postopek. Hudič je samo to, da ne bomo imeli denarja s katerim bi odvetnika plačali. Ker bo ves denar "zamrznjen".

Zanimiva bo ta popolna digitalna ekonomija če se bodo valutne vojne še povečevale. Ali če bo, bog ne daj da se to res zgodi, razpadel evro. Ko nam bo država lepo devalvirala celotno naše premoženje. In bo potem črni trg obstajal samo še v smislu blagovne menjave. Se pravi ko bomo na podobni stopnji kot pred iznajdbo denarja.


Super je, ker bomo recimo imeli ves denar na banki, ki nam bo potem za hranjenje denarja zaračunala. In več kot ga bomo imeli, večja negativna obrestna mera bo.

Ali pa, ker v Evropi banke niso več zaščitene pred bankrotom, ko nam bo recimo NLB pretvorila naše digitalne prihranke v kapital. S katerim si ne bomo mogli bureka kupiti, ampak bomo pa solastniki banke.

Ampak to so samo paranoične misli. Ker v resnici vsi vemo, da so državni uradniki pošteni in da se kaj takega ne more zgoditi.
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2580480] 09.02.16 23:05 · odgovor na: sopranos (#2580478)
Odgovori   +    25
[sopranos]
Super ideje za popolni nadzor nad življenji posameznikov. Super ideje za države z visokimi davki.

Vse online. Celotna družba bo temu podrejena.

Jeba je samo to, da nas bodo potem kakšni teroristi z analognim pristopom zjebali. Ko bo počila konkretna bomba, ne digitalna.

Ali pa ko nam bo država lepo digitalno zaplenila vse premoženje. Ker smo bili recimo preveč kritični do nje na spletu. Seveda bo vse to samo "začasno", za nekaj let, kolikor se bo vlekel postopek. Hudič je samo to, da ne bomo imeli denarja s katerim bi odvetnika plačali. Ker bo ves denar "zamrznjen".

Zanimiva bo ta popolna digitalna ekonomija če se bodo valutne vojne še povečevale. Ali če bo, bog ne daj da se to res zgodi, razpadel evro. Ko nam bo država lepo devalvirala celotno naše premoženje. In bo potem črni trg obstajal samo še v smislu blagovne menjave. Se pravi ko bomo na podobni stopnji kot pred iznajdbo denarja.


Super je, ker bomo recimo imeli ves denar na banki, ki nam bo potem za hranjenje denarja zaračunala. In več kot ga bomo imeli, večja negativna obrestna mera bo.

Ali pa, ker v Evropi banke niso več zaščitene pred bankrotom, ko nam bo recimo NLB pretvorila naše digitalne prihranke v kapital. S katerim si ne bomo mogli bureka kupiti, ampak bomo pa solastniki banke.

Ampak to so samo paranoične misli. Ker v resnici vsi vemo, da so državni uradniki pošteni in da se kaj takega ne more zgoditi.
Žal to zgoraj ni slaba šala.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2580483] 09.02.16 23:11 · odgovor na: sopranos (#2580478)
Odgovori   +    25
[sopranos]
Ali pa, ker v Evropi banke niso več zaščitene pred bankrotom, ko nam bo recimo NLB pretvorila naše digitalne prihranke v kapital. S katerim si ne bomo mogli bureka kupiti, ampak bomo pa solastniki banke.
Pri nas je bolj uveljavljen pristop izbris. Če citiram uslužbenca BS, ki mi je povedal, zakaj raje izbris kot pretvorba v kapital: "Če bi naredili pretvorbo, bi dobili stotisoče jeznih delničarjev, ki bi prihajali na skupščino samo zato, da bi državi sr*li po glavi; izbris je precej bolj pragmatičen." Ta uslužbenec BS mi je povedal, da je tako njemu povedal uslužbenec EK, takrat sem verjel, danes pa ne vem več, ali je temu za verjeti, ali pa je šlo za psihološko projekcijo.
bc123a sporočil: 48.253
[#2580493] 10.02.16 00:13
Odgovori   +    35
V tem clanku je kar nekaj neumnosti.

1) "ukinitev gotovine" si lahko privoscijo samo drzave, kjer so drzavljani siroko razprli noge in sprejeli v vase dildo vseprisotne drzave, ki te v tvoje dobro nadzira vsepovsod. In svedska je ze taka, ceprav kaze da se je populacija zacela puntati proti politicni kasti (sicer zaradi beguncev, a pomenljivo je, da je to drzava, kjer so politiki uspeli nategovati populacijo dolga leta).

Nobena drzava, kjer dajo drzavljani kaj na svobodo in zasebnost, si ne more privosciti ukinitve gotovine.

2) tale citat "Če bi plačali s kreditno kartico, bi svoji banki izdajateljici kartice sporočili, da se trgovec izmika, predstavili dejstva in prek kartičnega sistema zahtevali vračilo. V nekaj dneh bi bil denar povrnjen na kartico." je neumen in kaze da avtor prevec da na izkusnje iz ZDA, kjer dejansko je tako. Ce se vam zgodi zloraba kreditne kartice, taksna ali drugacna, bo banka od vas najprej zahtevala, da daste prijavo na policijo, sele potem pa se bodo zaceli ukvarjati z vami. In absolutno nisem preprican, da bi v tem primeru dobili denar nazaj, tako da ne vem od kje avtorju taksno mocno prepricanje. Verjetno bi od banke celo dobil lekcijo, da pa naj le pazi, kje placuje s kartico, da se kaj taksnega ne ponovi.

3) Tisto, kar v sloveniji manjka, je uporaba PayPala, kjer dejansko kupec ima nekaj zascite pred goljufi.

Vse ostalo, o tem da se preko spleta uporablja idiotsko placevanje po povzetju seveda drzi, a razlog ni samo v tem, da so ljudje panicni, ampak predvsem v tem, da so banke panicne in sumnicave.

Ko sem poskusal z kreditno kartico dostopati do nekaterih spletnih servisov, ki imajo geografske omejitve (recimo Hulu, konkurenca Netflixu) in so mi placilo zavrnili izkljucno zato ker je bila kartica iz slovenije, me je naslednji dan cakal klic iz karticnega centra banke z opozorilom "razgovor se snema" in poizvedovanjem, kaj neki se grem - pa ni bilo iz kartice odtegnjeno nic, le placilo je bilo zavrnjeno s strani providerja.

Ocitno bancniki skocijo za vsak q, in po enih treh taksnih klicih (2x za Hulu in 1x za Vudu, tudi video izposojo) sem se odlocil da je skoda da me banka zacne gledati kot potencialnega kriminalca, sploh ce mi dejansko v prihodnosti kdo zares zlorabi kartico.
sopranos sporočil: 11.404
[#2580495] 10.02.16 00:31 · odgovor na: bc123a (#2580493)
Odgovori   +    23
Zadnja sprememba: sopranos 10.02.2016 00:33
[bc123a]
V tem clanku je kar nekaj neumnosti.

1) "ukinitev gotovine" si lahko privoscijo samo drzave, kjer so drzavljani siroko razprli noge in sprejeli v vase dildo vseprisotne drzave, ki te v tvoje dobro nadzira vsepovsod. In svedska je ze taka, ceprav kaze da se je populacija zacela puntati proti politicni kasti (sicer zaradi beguncev, a pomenljivo je, da je to drzava, kjer so politiki uspeli nategovati populacijo dolga leta).

Nobena drzava, kjer dajo drzavljani kaj na svobodo in zasebnost, si ne more privosciti ukinitve gotovine.

2) tale citat "Če bi plačali s kreditno kartico, bi svoji banki izdajateljici kartice sporočili, da se trgovec izmika, predstavili dejstva in prek kartičnega sistema zahtevali vračilo. V nekaj dneh bi bil denar povrnjen na kartico." je neumen in kaze da avtor prevec da na izkusnje iz ZDA, kjer dejansko je tako. Ce se vam zgodi zloraba kreditne kartice, taksna ali drugacna, bo banka od vas najprej zahtevala, da daste prijavo na policijo, sele potem pa se bodo zaceli ukvarjati z vami. In absolutno nisem preprican, da bi v tem primeru dobili denar nazaj, tako da ne vem od kje avtorju taksno mocno prepricanje. Verjetno bi od banke celo dobil lekcijo, da pa naj le pazi, kje placuje s kartico, da se kaj taksnega ne ponovi.

3) Tisto, kar v sloveniji manjka, je uporaba PayPala, kjer dejansko kupec ima nekaj zascite pred goljufi.

Vse ostalo, o tem da se preko spleta uporablja idiotsko placevanje po povzetju seveda drzi, a razlog ni samo v tem, da so ljudje panicni, ampak predvsem v tem, da so banke panicne in sumnicave.

Ko sem poskusal z kreditno kartico dostopati do nekaterih spletnih servisov, ki imajo geografske omejitve (recimo Hulu, konkurenca Netflixu) in so mi placilo zavrnili izkljucno zato ker je bila kartica iz slovenije, me je naslednji dan cakal klic iz karticnega centra banke z opozorilom "razgovor se snema" in poizvedovanjem, kaj neki se grem - pa ni bilo iz kartice odtegnjeno nic, le placilo je bilo zavrnjeno s strani providerja.

Ocitno bancniki skocijo za vsak q, in po enih treh taksnih klicih (2x za Hulu in 1x za Vudu, tudi video izposojo) sem se odlocil da je skoda da me banka zacne gledati kot potencialnega kriminalca, sploh ce mi dejansko v prihodnosti kdo zares zlorabi kartico.
Meni zavarovalnica Triglav tako prodaja zavarovanja. Me ene dvakrat ali trikrat na leto kličejo. Pa vedno začnejo s takim inkvizicijskim (s tisto policijsko, oblastno arogantnostjo) pristopom in obvestilom da se pogovor snema. Potem pa mi začnejo predstavljati novosti. In jim vedno znova rečem, da me ne zanima. Oni pa še kar.

Sem z njimi sklenil zavarovanje za eno leto. Pa nisem podaljšal. In oni kar s priporočeno pošto. Psihopati jadni. Te državne firme so res izgubile kompas.
anon-237381 sporočil: 924
[#2580497] 10.02.16 01:08
Odgovori   +    17
Zadnja sprememba: anon-237381 10.02.2016 01:17
Na enaa je cena če plačaš s kešom ob prevzemu ugodnejša od kartice. Odvisno kakšne so potrebe po likvidnosti. Odkar nimam limita in kartico, ki jo je treba prej napolniti plačujem s kešom in skoraj vedno izberem osebni prevzem in plačilo z gotovino. (Ko bi prišel poštar za kar bi plačal 3€ me itak ne bi bilo doma in traja samo nekaj minut več da se zapeljem do enaa kot do pošte).

Naslednja stvar je bolha. Tam je plačilo z nakaznico najbolj varno. Za male predmete (do 10€) se je že zgodilo, da sem nakazal/dobil direkt nakazan denar in sem poslal z navadno pošto.

Na ebayu cenejše stvari plačujem s paypalom za dražje pa preko UPN ker me stane ~7% da denar spravim v paypal.

Zdaj pa še big picture:
Odkar obstaja človeštvo, obstajajo prostitucija, droge in korupcija. Obstaja potreba da nekaj plačaš, ne da bi za to drugi vedeli. Trenutno to funkcijo opravlja gotovina. Da denar opravlja svojo funkcijo se morajo vsi v družbi strinjati, da ima vrednost in ga je mogoče zamenjati za ekvivalent storitev ali dobrin. Ko bodo gotovino ukinili, se bo vsaj del če ne večina nehala strinjati, da je to še vedno denar. Alternative pa že obstajajo.

Pa še denar pri nas:
Meni se je zgodilo, da mi je DURS zarubil denar za dolg, za katerega sem imel od njih uradni dokument v pisni obliki, da je poravnan. Poznam kar nekaj takih primerov. Torej bankovci doma so varni, denar na bančnem računu pa je že manj varen. Glej tudi nedavno izkušnjo iz Grčije in Cipra. Kartice so še slabše. Ne moreš plačevati davkov in prispevkov z Master Cardom (lahko če plačaš ~20€ za dvig gotovine na bankomatu :) ). Nekateri kartic ne sprejemajo. Recimo ne moreš plačevati članarine v ljubiteljskem društvu, ne moreš kupovati rabljenih stvari na bolhi, ...

Če bo ena država ukinila gotovino, bo to funnkcijo prevzela gotovina druge države in deloma zlato ter bitcoini. Ali pa bo barter sistem. Recimo na japonskem je gemblanje za denar prepovedano. V pachinku dobiš darilo. Zraven je trgovina v lasti istega establishmenta, kjer darilo potem zamenjaš za denar in potem tvoje darilo dobi naslednji gembler.

Še en primer: podjetje potrebuje nekaj iz ebaya / internetno oglaševanje. Za računovodstvo in DURS je to nočna mora. Večina si sčungalunga keš iz podjetja ga da zaposlenemu ki nato s svojo kreditno in paypalom plača. Če bi to dal kot plačo, bi bila boniteta, računovodski stroški... Skratka keš je bolj preprost.
bc123a sporočil: 48.253
[#2580498] 10.02.16 01:26 · odgovor na: anon-237381 (#2580497)
Odgovori   +    3
[leoncc]
Na ebayu cenejše stvari plačujem s paypalom za dražje pa preko UPN ker me stane ~7% da denar spravim v paypal.

What?!?!

Torej za drazje stvari placujes efektivno preko nakazila (wire transfer) in se lahko za denar obrises pod nosom?

Kaj za vraga pa pocenjas da te stane 7% prenesti denar na PayPal? Jaz ga nakazem zastonj na paypal (ja, preko internega nakazila v slovenski banki - paypal to podpira!) in od tam naprej placujem s paypalom, (max placilo do sedaj cirka 2000 EUR v enem kosu). Tako imam se vedno zascito paypala.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2580500] 10.02.16 01:32
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-180464 10.02.2016 01:33
Meni tudi nikoli ni bilo jasno, zakaj je gotovina cenejša od negotovine.
Pri gotovini je vse brezplačno, vsaj za potrošnika. Pri karticah pa neki stroški, pa članarine, provizije ...

Zelo veliko spletnih trgovcev pri nas pri izbiri plačila s kartico nabije par procentov k ceni.
V resnici je pri gotovini več nevarnosti, ki povzročajo stroške: nesledljivost, ponaredki, izguba, uničenje...
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2580501] 10.02.16 01:34 · odgovor na: bc123a (#2580498)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [leoncc]
> Na ebayu cenejše stvari plačujem s paypalom za dražje pa preko UPN ker me stane ~7% da denar spravim v paypal.


What?!?!

Torej za drazje stvari placujes efektivno preko nakazila (wire transfer) in se lahko za denar obrises pod nosom?

Kaj za vraga pa pocenjas da te stane 7% prenesti denar na PayPal? Jaz ga nakazem zastonj na paypal (ja, preko internega nakazila v slovenski banki - paypal to podpira!) in od tam naprej placujem s paypalom, (max placilo do sedaj cirka 2000 EUR v enem kosu). Tako imam se vedno zascito paypala.
Edino, ko presežeš 2000€ letno plačil, te Paypal začne zasliševat zaradi neke uredbe o pranju denarja.

Saj se zrihta, ampak je pa malo sitno, dokler ti ne osvobodijo računa.
dz1975 sporočil: 2.264
[#2580504] 10.02.16 04:00
Odgovori   +    2
Sam sem par mesecev preživel v ZDA in sem se navadil čisto vse plačevati z gotovino.100x bolje in lažje ter tudi varneje.

Za vse paranoike pa: vzmeš 5.000 usd iz prašička in v trgovini kupiš 10 Amex darilnih kreditnih kartic, ki niso vezane na nobeno ime...
BOY008 sporočil: 596
[#2580506] 10.02.16 05:41 · odgovor na: bc123a (#2580498)
Odgovori   +    3
Jaz sicer placam 0.38 evra za prenos na paypal to je toliko kot stane placilo upn prek spletne banke. Sicer pa se vedno prisegam na gotovino in srebro. Ce pa grem v tujino pa uporabljam predplacnisko mastercard ce ne gre z gotovino drugace najraje pa placujem v gotovini.
anon-122633 sporočil: 1.641
[#2580508] 10.02.16 06:10
Odgovori   +    5
"Spletni nakup s kreditno kartico je eno najvarnejših plačil, ki ga lahko izberete", tale je pa bosa, najvarnejši je PayPa!
anon-122633 sporočil: 1.641
[#2580509] 10.02.16 06:18 · odgovor na: anon-237381 (#2580497)
Odgovori   +    5
PayPal je definitivno popolnoma brezplačen. 0 (zerro) stroškov!
anon-122633 sporočil: 1.641
[#2580511] 10.02.16 06:22 · odgovor na: BOY008 (#2580506)
Odgovori   +    4
[BOY008]
Jaz sicer placam 0.38 evra za prenos na paypal to je toliko kot stane placilo upn prek spletne banke. Sicer pa se vedno prisegam na gotovino in srebro. Ce pa grem v tujino pa uporabljam predplacnisko mastercard ce ne gre z gotovino drugace najraje pa placujem v gotovini.
Če bi PayPal povezal z veljavno kreditno kartico, strošek €0,38 odpade!
anon-330984 sporočil: 476
[#2580513] 10.02.16 06:51
Odgovori   +    6
Zataknite si že nekam to gotovino, ko bodo ukinili gotovino se bomo z bankami pogajali o višini negativnih obrestnih mer, ne bo možnosti hraniti gotovine v štunfu.
anon-67839 sporočil: 648
[#2580514] 10.02.16 06:59
Odgovori   +    31
Zadnja sprememba: anon-67839 10.02.2016 07:18
Umik gotovine iz dnevnega življenja ni pravi ukrep za preprečevanje kriminalnih, orožarskih in drugih nelegalnih poslov. Ta pravi tipi uporabljajo svoje milijonske in milijardne račune v off-shore državah, tako da ta argument pade.
Vrednost valut in nihanja ter gibanja tečajev, obrestnih mer itd. so itak ena sama manipulacija, ki v večini primerov niti ni odkrita in še redkeje sankcionirana ali preprečena.
Po moje je denar bolj kot sredstvo menjave sredstvo zasužnjevanja. Če si dolžan (krediti, kreditne kartice, lizing ...) si v podrejenem položaju. Če imaš denar na računu (ali v nogavici) si prav tako v podrejenem položaju, saj ti vrednost tega denarja sproti pada, saj si vsa "gospodarstva" želijo inflacijo, na negativne obrestne mere pa smo se potiho že tudi navadili. Zato je iluzija denarnega bogastva uspešno uničena.
Čeprav nas ima sistem pošteno pod kontrolo, nam hočejo odvzeti še to svobodo, namreč plačevanje z gotovino. Vprašajmo se, zakaj. Po moje ne zaradi preprečevanja terorizma, črne in sive ekonomije ter kriminala, ampak zaradi še več kontrole nad osebnimi financami in še lažjega obdavčevanja, ki v določenih primerih že prestopa mejo kraje s strani državnih in drugih "legalnih" organov. Cilj ukinitve/omejitve gotovinskega poslovanja je prav gotovo večji nadzor nad državljani/davkoplačevalci/sužnji, zato sem ostro proti temu.
Kot nam država predpisuje, katerega dimnikarja smemo izbrati, tako nam bo predpisala, da lahko plačujemo samo še s karticami in nakazili, ki so popolnoma pod nadzorom. Davčne blagajne, ki obravnavajo samo poslovanje z gotovino (ker je bančno itak že pod totalno kontrolo), so bile uvedene izključno z namenom nadzora gotovinskega prometa, lažjega in hitrejšega obdavčevanja in kontrole nad denarnim tokom. Svoboda in zasebnost se pri tem končata, ko lahko nekdo, ki ima pooblastila (zakaj že?) vidi vso tvojo lastnino, fizično (zbirke podatkov o lastništvu nepremičnega in premičnega premoženja) in denarno lastnino (stanja računov, kreditnih kartic, delnic, obveznic...). Torej novodobno suženjstvo je že nekaj časa med nami.

Jaz hočem ohraniti gotovino. Hočem od soseda kupiti kozje mleko in med, od branjevke solato, plačati avto, barko, stanovanje in hišo s kešem. Zakaj? Ker nikogar en k*rc ne briga, kako in zakaj.

V zadnjih letih je prišlo do razcveta nebančnih plačilnih sistemov. Paypalu se je pridružilo še desetine podobnih servisov, ki pomalem odžirajo tisti drobni promet predvsem mednarodnih plačil. In dobro je tako.
Gotovine ne bo mogoče prav enostavno ukiniti, verjamem pa, da bo poslovanje z gotovino oteženo. Prenos gotovine čez mejo je že omejen in se bo zaostril. Pologi in dvigi nad določeno vrednostjo so že zdaj pod kontrolo, ti zneski se bodo še znižali. Določenih stvari (nepremičnine, vozila, plovila) ne bo več dovoljeno plačevati z gotovino.
Seveda bo prišlo do obvodov, ker keš imamo vsi rajši kot pa denar na računu. Na pogodbe se bodo vpisovale nižje cene, da bo del transakcije lahko izveden gotovinsko. Uporabljali bomo paralelne, fizične in virtualne valute ali pa celo valute drugih držav (na misel mi prihaja kitajski juan, kjer bo masa gotovine v obtoku največja na svetu).

Ker pa je ta problem zahteven in ga večina ljudi sploh ne bo razumela, sem prepričan, da bo do delne ukinitve gotovinskega poslovanja prišlo, pa če to hočemo ali ne. Ovce davkoplačevalske bodo zavedene z izjavami o "večji varnosti", "zaščiti potrošnikov" in podobno, establishment pa nas bo veselo vpel v lisice.

Krasni novi svet.
anon-67839 sporočil: 648
[#2580515] 10.02.16 07:05 · odgovor na: bc123a (#2580493)
Odgovori   +    8
[bc123a]
V tem clanku je kar nekaj neumnosti.

1) "ukinitev gotovine" si lahko privoscijo samo drzave, kjer so drzavljani siroko razprli noge in sprejeli v vase dildo vseprisotne drzave, ki te v tvoje dobro nadzira vsepovsod. In svedska je ze taka, ceprav kaze da se je populacija zacela puntati proti politicni kasti (sicer zaradi beguncev, a pomenljivo je, da je to drzava, kjer so politiki uspeli nategovati populacijo dolga leta).
Mislim, da mi itak že imamo vsak po par debelih črnih dildotov v riti, tako da se na zavest naših državljanov jaz ne bi prav nič zanašal.
Nobena drzava, kjer dajo drzavljani kaj na svobodo in zasebnost, si ne more privosciti ukinitve gotovine.
Aha. Striženje, izbris, izvršbe itd. pa si lahko? Kje je meja?
anon-67839 sporočil: 648
[#2580516] 10.02.16 07:22 · odgovor na: 0513ANITO (#2580501)
Odgovori   +    3
[0513ANITO]
> [bc123a]
> > [leoncc]
> > Na ebayu cenejše stvari plačujem s paypalom za dražje pa preko UPN ker me stane ~7% da denar spravim v paypal.
>
>
Edino, ko presežeš 2000€ letno plačil, te Paypal začne zasliševat zaradi neke uredbe o pranju denarja.

Saj se zrihta, ampak je pa malo sitno, dokler ti ne osvobodijo računa.
Mislim, da je zdaj meja pri 6000€. Nič strašnega. Gre le za to, da morajo pri Paypalu v primeru kontrole od zunaj (od naše države ali EU na primer) imeti nek dokaz, za katero osebo da gre. Ko bo naša država pričela nadzirati tudi Paypal, ga bomo pač nehali uporabljati, ne?
Kanzon sporočil: 2.392
[#2580518] 10.02.16 07:28
Odgovori   +    20
Negotovinsko plačevanje je predvsem v interesu banksterjev in prisesancem na proračun.To so pacienti,ki na prostem trgu ne morejo zaslužiti za suho žemljo,zaradi tega parazitirajo na miljavžnt načinov in ko zagusti, rep med noge.
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2580524] 10.02.16 07:46 · odgovor na: anon-67839 (#2580516)
Odgovori   +    0
[GV-3361]
> [0513ANITO]
> > [bc123a]
> > > [leoncc]
> > > Na ebayu cenejše stvari plačujem s paypalom za dražje pa preko UPN ker me stane ~7% da denar spravim v paypal.
> >
> >

> Edino, ko presežeš 2000€ letno plačil, te Paypal začne zasliševat zaradi neke uredbe o pranju denarja.
>
> Saj se zrihta, ampak je pa malo sitno, dokler ti ne osvobodijo računa.

Mislim, da je zdaj meja pri 6000€. Nič strašnega. Gre le za to, da morajo pri Paypalu v primeru kontrole od zunaj (od naše države ali EU na primer) imeti nek dokaz, za katero osebo da gre. Ko bo naša država pričela nadzirati tudi Paypal, ga bomo pač nehali uporabljati, ne?
Lani je bila 100% meja 2000€.

Sem šel skozi proceduro. Tako da jo poznam.

Res malo zoprno. In cca 1 teden se vleče.
anon-67839 sporočil: 648
[#2580526] 10.02.16 07:49 · odgovor na: 0513ANITO (#2580524)
Odgovori   +    0
[0513ANITO]
> [GV-3361]
> > [0513ANITO]
> > > [bc123a]
> > > > [leoncc]
> > > > Na ebayu cenejše stvari plačujem s paypalom za dražje pa preko UPN ker me stane ~7% da denar spravim v paypal.
> > >
> > >
>
> > Edino, ko presežeš 2000€ letno plačil, te Paypal začne zasliševat zaradi neke uredbe o pranju denarja.
> >
> > Saj se zrihta, ampak je pa malo sitno, dokler ti ne osvobodijo računa.
>
> Mislim, da je zdaj meja pri 6000€. Nič strašnega. Gre le za to, da morajo pri Paypalu v primeru kontrole od zunaj (od naše države ali EU na primer) imeti nek dokaz, za katero osebo da gre. Ko bo naša država pričela nadzirati tudi Paypal, ga bomo pač nehali uporabljati, ne?

Lani je bila 100% meja 2000€.

Sem šel skozi proceduro. Tako da jo poznam.

Res malo zoprno. In cca 1 teden se vleče.
Aja, maš prav. Jaz sem imel to proceduro pred par leti. Nova meja (poslovni račun Papyal) mislim da je pri 6000€. Takrat pa moraš dokazati, da si poslovni subjekt. Kaj točno to pomeni, pa (še) ne vem.
sopranos sporočil: 11.404
[#2580527] 10.02.16 07:52 · odgovor na: dz1975 (#2580504)
Odgovori   +    4
[dz1975]
Sam sem par mesecev preživel v ZDA in sem se navadil čisto vse plačevati z gotovino.100x bolje in lažje ter tudi varneje.

Za vse paranoike pa: vzmeš 5.000 usd iz prašička in v trgovini kupiš 10 Amex darilnih kreditnih kartic, ki niso vezane na nobeno ime...
Če ni gotovine tega ne moreš storiti, ampak lahko to narediš samo še z direktnim nakazilom ali plačilom s kreditno kartico. Potem pa država, tako kot pri sim karticah, naloži trgovinam, da morajo imeti podatke komu so prodale te "anonimne" kartice in krog je sklenjen.
anon-299030 sporočil: 1.227
[#2580531] 10.02.16 08:20
Odgovori   +    21
da je treba v korak s časom, se strinjam, vendar sem tudi zagovornik, da je bolje imeti več možnosti plačila, med drugim je nujno ohraniti denar, kot plačilno sredstvo. Prav iz razlogov, ki so jih nekateri navedli - možnosti izbrisov, sprememb v kapitalske vložke, odvzem premoženja po 16. čl. Ustave RS itd... MORA ostati možnost, da svoj zaslužek ali pokojnino dvigneš in pač z njo počneš, kar se ti zahoče.

Čeprav sem spoznal tudi zgodbo davčnega zavezanca, ki mu je FURS v sefu našel nekaj gotovine in navkljub dokazilu o dvigu z bančnega računa, naj bi mu pojasnili, da je to nezakonito in je čutil resne posledice: FURS namreč ocenjuje, da je gotovina namenjena "nekontroliranemu ali neobdavčenemu" poslovanju, zato si po njihovem avtomatično vsaj kriminalec, ker pač oni tako sklepajo, dokazi niso potrebni za takšne zaključke. In ker imamo obrnjeno dokazno breme, se ve kdo najeb. v tem primeru.

Res postajamo zblojena, nerazumna, predvsem pa suženjsko posestniška družba! Kdaj bo naslednji kmečki upor?
GV-3786 sporočil: 234
[#2580541] 10.02.16 08:42 · odgovor na: anon-180464 (#2580500)
Odgovori   +    1
pojdi na number26.de
Mastercard kartica brez vseh stroškov za uporabnika in evidenco preko mobilne aplikacije.
anon-184116 sporočil: 255
[#2580546] 10.02.16 08:57
Odgovori   +    19
Vaši naslovi so vsak dan bolj prostaški. Članki pa večinoma sekajo mimo. Dajanje Švedske za vzgled, pa je milo rečeno idiotsko. Vsi vemo, kam jih je pripeljala strpna medkulturna in imigrantska politika. In zdaj naj se po njej vzgledujemo še pri totalitarnim nadzorom države pri monetarni politiki posameznika. Raje se grem zopet nlagovno menjavo, kot se prepustim popolnemu nadzoru politične mafije.
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2580553] 10.02.16 09:20
Odgovori   +    11
Fant je se zelen. Vsi bomo nosili rdece solne z visoko peto. Tudi tisti na podezelju s penzijo 300 EU, ko bodo sli v stalo futrat kure in pujceke. Tisti s polnimi usti napredka, razvoja, demokracije in clovekovih pravic samo razmisljajo o prisilnih jopicih in totalnem nadzoru vseh in vedno.
anon-2977 sporočil: 286
[#2580555] 10.02.16 09:20
Odgovori   +    3
kaj pa to da celo znana ljubljanksa gostilna ne sprejema kartic in ljudi pošilja na bankomat ki je namonitran pri vhodu? wtf?
anon-125566 sporočil: 80
[#2580560] 10.02.16 09:31
Odgovori   +    3
To sporočilo je izbrisal avtor (12.05.2016 08:31)

Strani: 1 2 3 4