Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2580150] 06.02.16 17:44
Odgovori   +    9
Ljubitelji odlične slovenske znanstvene fantastike, ki smo uživali v Smrdljivem planetu, Laksijskem ključu....si niti v fantastiki nismo predstavljali, da bomo imeli za predsednika države, vlade, zunanjega ministra...klonirane osebe iz romana Mitrejin koder, ki so pripotovali k nam iz druge dimenzije...Pahor, Cerar, Erjavec... so preprosto kloni z gensko napako, če pa niso kloni so preprosto bedaki. Nekako se zdi, da so bedaki, ker se tako neumnih klonov ne da ustvariti.
bc123a sporočil: 48.253
[#2580169] 06.02.16 21:53
Odgovori   +    5
Niti eno niti drugo, ampak izjemno mocen PR, da bi se upravicilo velikanske zneske, ki so jih v poplavi denarja velika podjetja vlozila v to v casu, ko je denar imel ceno 0.

Seveda so se zaradi velikanskih zneskov denarja zgodili premiki v to smer da so algoritmi bolj natancni, predvsem pa "superracunalniske" zmogljivosti niso noben problem, ce imas denarja v rangu facebooka, googla ali appla.

Neki umetni inteligenci pa nismo nic blizje kot 20 let nazaj, za to bo potreben tehnoloski preboj, ki ga sicer vsi iscejo (in svojo robo razglasajo kot prebojno), ampak se se ni zgodil in ne vemo kdaj se bo in ali se sploh bo.
anon-396924 sporočil: 1
[#2580174] 07.02.16 08:52
Odgovori   +    1
čas vnosa: 06.02.16 20:28
No vsi omenjeni v članku, pa tudi tvoji trije geniji, FIN-311684, niso prišli do pozicije odločanja z virtualno pomočjo "umetne inteligence", vsaj ne v celoti oziroma vsaj začeli so v okolju, ki je omogočalo neko biološko pozitivno selekcijo - koliko je ta pomembna, lahko odlično vidimo ravno pri nas... Problem bo, če bi na vrh začele hoditi generacije odvisne od umetno-inteligentne berglje.

Ob naštevanju zmogljivosti cyber velikanov, bi lahko za začetek zahtevali vsaj, da imamo slovenski uporabniki svoj področni center npr za google z naslovom, telefonsko in zaposlenimi, ne pa da nas servisirajo iz neznane ali celo iz interesno nam nasprotujoče sosednje države.

O "Skokovitem povečevanju vlaganj v razvoj umetne inteligence" se ne da govoriti brez zavedanja o sprejetih sporazumih, kot je bil pred dvemi dnevi podpisani TPP (o katerem se skoraj ni poročalo!) Zato, ker je ves razvoj UI ali kakor že rečemo vsem skupaj virtualijam, namenjen predvsem podpori izvajanja teh sporazumov.

Glede hudiča - cilj vseh teh naporov sigurno ni posameznik in njegova svoboda. Meni se zdi bolj podobno fantazijam Ceausescuja, ki je zahteval, da je vsak pisalni stroj v njegovem peklenskem kraljestvu označen in registriran. Podobno ali še huje kot on bo končala tudi ideja o globalni kontroli, ki se zdaj postavlja, znanstveni napredek bo pa ostal kot uporabno pomagalo, kar tudi je.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2580177] 07.02.16 09:55
Odgovori   +    2
"Globoko računalniško učenje prek nevronskih mrež, ki procesirajo posamezne sete velikanskih količin podatkov, dramatično izboljšuje prepoznavanje govora, vizualnih objektov in še kopico drugih področij ter pripravlja teren za nastop pametnih robotov. S tem postaja grožnja, da bodo milijoni ljudi ostali brez dela, veliko verjetnejša."
Ko bodo ljudje ostali brez dela, ki ga bodo bolje opravljali stroji, in so ga sedaj ljudje opravljali, bodo ljudje dobili drugo delo. V čem je problem? Ne bo drugega dela? Pogrešam bolje zgrajena in cenejša stanovanja. Pogrešam bolj okusno in cenejšo hrano. Veliko dela bo še potrebno opraviti na teh dveh področij, dela bo torej še dovolj.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2580182] 07.02.16 10:12 · odgovor na: (#2580173)
Odgovori   +    2
[alek14]
Problem je v tem, da smo enostavne stvari že izumili.
Danes vemo, kako zgraditi stavbo, ki bo varna pred potresom, ne bo vlažna, stroški za ogrevanje bodo nizki in bivanje udobno. Problem je, da takšnih stavb ne gradimo povsod ampak le ponekod. Imamo nove stavbe, ki so tako slabo zgrajene, da se kar naenkrat zrušijo, pa ni nobenega potresa, razlog za zrušitev pa je slaba gradnja. In to se ne zgodi le v "tretjem svetu".

Spomnim se ene oddaje na TV, ko je bila prikazan blok v Veliki britaniji, ki je imel tako slabo narejeno fasado, da je zgrmela na tla, ostal je le skelet stavbe.
Sistematične raziskave so zoptimirale kar se je dalo do skrajnosti.
Slabo zgrajene stavbe so le en primer v nizu drugih, kjer izvedba, ko so raziskave opravljene, še daleč ni zoptimirana.
anon-278805 sporočil: 1.387
[#2580183] 07.02.16 10:47
Odgovori   +    1
Ne se bat, poglejmo širše. Malokaj šele vemo. V vakuumu - povsem praznem prostoru, se z veliko hitrostjo pojavlja energija, materija in antimaterija ter izgineta (se uničita). Ker se popolno medsebojno uničenje ne zgodi vedno, je tako nastalo vesolje. Še 4 milijarde imamo časa, da zbrišemo v drugo galaksijo, ker bodo treščile skupaj naša in sosednja. Poglejmo npr. dogajanje v Medžugorju, pa relativnost časa in prostora, pa kvantno znanost in uporabo; središče vsake galaksije je črna luknja, kjer vse obstane, pa vesoljci, duhovi.... Skoraj nič še ne vemo, odkrivamo pa vedno hitreje in več, tudi tako, kar človek komaj dojame.
pcs sporočil: 5.462
[#2580201] 07.02.16 15:55 · odgovor na: (#2580173)
Odgovori   +    1
[alek14]
Trenutno ne vidim nobenih možnosti za srednjeročen razvoj AI.
Sploh če drži tole, ker potem je pred nami še zelo dolga pot:
www.newscientist.com...-to-think/

Na torentih se dobi v pdf-jih, za tiste, ki niste naročeni.
Point je: tudi če razvijemo računalnik, ki bo bolje razmišljal, kot kumulativno 7 miljard ljudi, ne bo izumil ničesar omembe vrednega. Tudi AI je omejen z že izumljenim in z obsežno raziskanostjo narave. AI sicer lahko pomaga pri raziskaveh novega, a je to delo eksperimentalno in ne miselno in je tu pomoč AI zelo omejena.
Zaradi velike količine znanja nihče ne ve vsega, verjetno je prednost, če vidiš "veliko sliko" in ne le svojega področja. Po drugi strani morda obstaja neka "inteligenčna meja", pri kateri sistem postane nestabilen (psihotičen, hehe). Kdo bi vedel.

Pot od "redneck AI" do superinteligence morda ni samoumevno enostavna/hitra.

M
Irbis sporočil: 173
[#2580203] 07.02.16 16:16 · odgovor na: pcs (#2580201)
Odgovori   +    1
[pcs]
Zaradi velike količine znanja nihče ne ve vsega, verjetno je prednost, če vidiš "veliko sliko" in ne le svojega področja. Po drugi strani morda obstaja neka "inteligenčna meja", pri kateri sistem postane nestabilen (psihotičen, hehe). Kdo bi vedel.
Pot od "redneck AI" do superinteligence morda ni samoumevno enostavna/hitra.
In pravzaprav se nam kaj dosti ne sanja, kako sploh deluje inteligenca in ustvarjalnost. Mogoče, da je ustvarjalnost pravzaprav povezana z učenjem, ko pa presežeš neko mejo znanja, pa težko ustvarjaš radikalno nove ideje.
In tako se nam lahko zgodi, da bo ta super AI pravzaprav dosti neuporabna, če jo bomo hoteli kar kopirati, ampak jo bo treba ustvarjati vsakič posebej, vložiti v učenje par let, pri tem pa sploh ne bomo vedeli, ali bo rezultat kaj uporabnega ali ne.

Strani: 1