Strani: 1

vrac sporočil: 11.068
[#2571933] 05.01.16 10:42
Odgovori   +    1
Vsekakor sreča za Gorenje. kako iz tega narediti globalni uspeh za Gorenje, ne nazadnje tudi za Elan je pa vprašanje za milijon dolarjev. Po moje tu velja tista, kuj železo, dokler je vroče. Povečati vlaganje v tržno promocijo na globalnih trgih, druge poti ni.
najobj sporočil: 31.906
[#2571934] 05.01.16 10:50
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 05.01.2016 10:50
... Kako zlatega Prevca pretopiti v prodajne rezultate? ...

... eh, s Prevcem in Gorenjem je enako kot z vsako drugo reklamo, kjer ves čas veš, da polovico denarja vržeš proč, samo nikoli ne veš katero polovico ...

P.S.: zanimivo je, da se zdaj noben na Financah ne sprašuje, zakaj Gorenje razsipava denar za sponzoriranje športnikov ...
novica sporočil: 5.397
[#2571936] 05.01.16 10:59 · odgovor na: najobj (#2571934)
Odgovori   +    2
[najobj]
... Kako zlatega Prevca pretopiti v prodajne rezultate? ...

... eh, s Prevcem in Gorenjem je enako kot z vsako drugo reklamo, kjer ves čas veš, da polovico denarja vržeš proč, samo nikoli ne veš katero polovico ...

P.S.: zanimivo je, da se zdaj noben na Financah ne sprašuje, zakaj Gorenje razsipava denar za sponzoriranje športnikov ...
Se ti res zdi, da v primeru Prevca razsipavajo z denarjem za sponzorstva? Lahko malo utemeljiš?
hvala,
novica
najobj sporočil: 31.906
[#2571939] 05.01.16 11:06 · odgovor na: novica (#2571936)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 05.01.2016 11:11
[novica]
> [najobj]
> ... Kako zlatega Prevca pretopiti v prodajne rezultate? ...
>
> ... eh, s Prevcem in Gorenjem je enako kot z vsako drugo reklamo, kjer ves čas veš, da polovico denarja vržeš proč, samo nikoli ne veš katero polovico ...
>
> P.S.: zanimivo je, da se zdaj noben na Financah ne sprašuje, zakaj Gorenje razsipava denar za sponzoriranje športnikov ...
Se ti res zdi, da v primeru Prevca razsipavajo z denarjem za sponzorstva? Lahko malo utemeljiš?
hvala,
novica
... evo, mogoče bo dovolj, če povem, da Gorenje ni osebni sponzor Petra Prevca, ampak je sponzor skakalne reprezentance Slovenije ...

P.S.: ne spomnim se točno, kdo je to izjavil, ampak z vsako reklamo polovico denarja vržeš proč, samo nikoli ne veš katero polovico ...
novica sporočil: 5.397
[#2571942] 05.01.16 11:14 · odgovor na: najobj (#2571939)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [novica]
> > [najobj]
> > ... Kako zlatega Prevca pretopiti v prodajne rezultate? ...
> >
> > ... eh, s Prevcem in Gorenjem je enako kot z vsako drugo reklamo, kjer ves čas veš, da polovico denarja vržeš proč, samo nikoli ne veš katero polovico ...
> >
> > P.S.: zanimivo je, da se zdaj noben na Financah ne sprašuje, zakaj Gorenje razsipava denar za sponzoriranje športnikov ...

> Se ti res zdi, da v primeru Prevca razsipavajo z denarjem za sponzorstva? Lahko malo utemeljiš?
> hvala,
> novica

... evo, mogoče bo dovolj, če povem, da Gorenje ni osebni sponzor Petra Prevca, ampak je sponzor celotne skakalne reprezentance Slovenije ...

P.S.: ne spomnim se točno, kdo je to izjavil, ampak z vsako reklamo polovico denarja vržeš proč, samo nikoli ne veš katero polovico ...
Peter Prevc je dober tudi zato, ker ima v ekipi močno konkurenco. Samo spomni se, kako so vsi noreli lani v Planici zaradi te močne konkurencse znotraj ekipe. Se ti zdi to stran metanje denarja? Je stran metanje denarja za Domna Prevca, najmlajšega udeleženca novoletne turneje?
To o pol stran vrženega denarja je rekel že marsikdo, tudi Zoran Janković...zanj pa vsi vemo, da se zelo dobro spozna na sponzorstva. Torej bo že držalo. :)
novica
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2571968] 05.01.16 12:34 · odgovor na: najobj (#2571939)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [novica]
> > [najobj]
> > ... Kako zlatega Prevca pretopiti v prodajne rezultate? ...
> >
> > ... eh, s Prevcem in Gorenjem je enako kot z vsako drugo reklamo, kjer ves čas veš, da polovico denarja vržeš proč, samo nikoli ne veš katero polovico ...
> >
> > P.S.: zanimivo je, da se zdaj noben na Financah ne sprašuje, zakaj Gorenje razsipava denar za sponzoriranje športnikov ...

> Se ti res zdi, da v primeru Prevca razsipavajo z denarjem za sponzorstva? Lahko malo utemeljiš?
> hvala,
> novica

... evo, mogoče bo dovolj, če povem, da Gorenje ni osebni sponzor Petra Prevca, ampak je sponzor skakalne reprezentance Slovenije ...

P.S.: ne spomnim se točno, kdo je to izjavil, ampak z vsako reklamo polovico denarja vržeš proč, samo nikoli ne veš katero polovico ...
Saj je probal red bul, pa pač posamične čelade niso naprodaj. Zakaj sponzoriat šport, če delaš hladilnike? Beko šiba noter miljone. Barcelona, Bešiktaš, košarka.
najobj sporočil: 31.906
[#2571994] 05.01.16 14:35 · odgovor na: novica (#2571942)
Odgovori   +    0
[novica]
> [najobj]
> > [novica]
> > > [najobj]
> > > ... Kako zlatega Prevca pretopiti v prodajne rezultate? ...
> > >
> > > ... eh, s Prevcem in Gorenjem je enako kot z vsako drugo reklamo, kjer ves čas veš, da polovico denarja vržeš proč, samo nikoli ne veš katero polovico ...
> > >
> > > P.S.: zanimivo je, da se zdaj noben na Financah ne sprašuje, zakaj Gorenje razsipava denar za sponzoriranje športnikov ...
> > Se ti res zdi, da v primeru Prevca razsipavajo z denarjem za sponzorstva? Lahko malo utemeljiš?
> > hvala,
> > novica
> ... evo, mogoče bo dovolj, če povem, da Gorenje ni osebni sponzor Petra Prevca, ampak je sponzor celotne skakalne reprezentance Slovenije ...
>
> P.S.: ne spomnim se točno, kdo je to izjavil, ampak z vsako reklamo polovico denarja vržeš proč, samo nikoli ne veš katero polovico ...
Peter Prevc je dober tudi zato, ker ima v ekipi močno konkurenco. Samo spomni se, kako so vsi noreli lani v Planici zaradi te močne konkurencse znotraj ekipe. Se ti zdi to stran metanje denarja? Je stran metanje denarja za Domna Prevca, najmlajšega udeleženca novoletne turneje?
To o pol stran vrženega denarja je rekel že marsikdo, tudi Zoran Janković...zanj pa vsi vemo, da se zelo dobro spozna na sponzorstva. Torej bo že držalo. :)
novica
... čuj, malo si pobrkal, ker sem jaz zadnji na totem forumu, ki sem proti sponzoriranju športnikov ... khmm, čeprav priznam, da bi med totimi www.policija.si/inde...-portnikov "reveži" med policaji zdaj že nekaj cajta "bogataša" Petra počasi s kakšnim drugim perspektivnim - Domen je še premlad - športnikom zamenjal, če bo že Tina Maze po svoji smučarski penziji očitno tudi v Policiji dočakala penzijo ...


P.S.: tole www.quotationspage.c.../1992.html izjavo od totega en.wikipedia.org/wik..._Wanamaker mojstra sem zguglal, da za večno "resnico" marketinga Zoki slučajno ne bi sebi kakšne zasluge pripisoval, ker si ga prav po nemarnem zraven namešal ...
najobj sporočil: 31.906
[#2572001] 05.01.16 14:44 · odgovor na: anon-49383 (#2571968)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 05.01.2016 14:46
[janeztomazic]
> [najobj]
> > [novica]
> > > [najobj]
> > > ... Kako zlatega Prevca pretopiti v prodajne rezultate? ...
> > >
> > > ... eh, s Prevcem in Gorenjem je enako kot z vsako drugo reklamo, kjer ves čas veš, da polovico denarja vržeš proč, samo nikoli ne veš katero polovico ...
> > >
> > > P.S.: zanimivo je, da se zdaj noben na Financah ne sprašuje, zakaj Gorenje razsipava denar za sponzoriranje športnikov ...
>
> > Se ti res zdi, da v primeru Prevca razsipavajo z denarjem za sponzorstva? Lahko malo utemeljiš?
> > hvala,
> > novica

> ... evo, mogoče bo dovolj, če povem, da Gorenje ni osebni sponzor Petra Prevca, ampak je sponzor skakalne reprezentance Slovenije ...
>
> P.S.: ne spomnim se točno, kdo je to izjavil, ampak z vsako reklamo polovico denarja vržeš proč, samo nikoli ne veš katero polovico ...
Saj je probal red bul, pa pač posamične čelade niso naprodaj. Zakaj sponzoriat šport, če delaš hladilnike? Beko šiba noter miljone. Barcelona, Bešiktaš, košarka.
... čuj, po mojem to napačnemu govoriš ...

P.S.: ne vem, kako je z osebnimi sponzorji med skakalci, ampak če bo Red Bull sponzor skakalne reprezentance Slovenije, se bo ziher našel prostor na Petrovi čeladi ali pa vsaj na kapi ... khmm, čeprav Peter že sedaj leti, kot da bi imel krila ...
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2572009] 05.01.16 15:23 · odgovor na: najobj (#2572001)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [janeztomazic]
> > [najobj]
> > > [novica]
> > > > [najobj]
> > > > ... Kako zlatega Prevca pretopiti v prodajne rezultate? ...
> > > >
> > > > ... eh, s Prevcem in Gorenjem je enako kot z vsako drugo reklamo, kjer ves čas veš, da polovico denarja vržeš proč, samo nikoli ne veš katero polovico ...
> > > >
> > > > P.S.: zanimivo je, da se zdaj noben na Financah ne sprašuje, zakaj Gorenje razsipava denar za sponzoriranje športnikov ...
> >
> > > Se ti res zdi, da v primeru Prevca razsipavajo z denarjem za sponzorstva? Lahko malo utemeljiš?
> > > hvala,
> > > novica
>
> > ... evo, mogoče bo dovolj, če povem, da Gorenje ni osebni sponzor Petra Prevca, ampak je sponzor skakalne reprezentance Slovenije ...
> >
> > P.S.: ne spomnim se točno, kdo je to izjavil, ampak z vsako reklamo polovico denarja vržeš proč, samo nikoli ne veš katero polovico ...

> Saj je probal red bul, pa pač posamične čelade niso naprodaj. Zakaj sponzoriat šport, če delaš hladilnike? Beko šiba noter miljone. Barcelona, Bešiktaš, košarka.

... čuj, po mojem to napačnemu govoriš ...

P.S.: ne vem, kako je z osebnimi sponzorji med skakalci, ampak če bo Red Bull sponzor skakalne reprezentance Slovenije, se bo ziher našel prostor na Petrovi čeladi ali pa vsaj na kapi ... khmm, čeprav Peter že sedaj leti, kot da bi imel krila ...
Osebnemu sponzorju so na voljo smuči. V malih reprezentancah je to logično in ključno. Nekdo je moral Prevca spravit do te faze.
novica sporočil: 5.397
[#2572050] 05.01.16 18:55 · odgovor na: najobj (#2571994)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [novica]
> > [najobj]
> > > [novica]
> > > > [najobj]
> > > > ... Kako zlatega Prevca pretopiti v prodajne rezultate? ...
> > > >
> > > > ... eh, s Prevcem in Gorenjem je enako kot z vsako drugo reklamo, kjer ves čas veš, da polovico denarja vržeš proč, samo nikoli ne veš katero polovico ...
> > > >
> > > > P.S.: zanimivo je, da se zdaj noben na Financah ne sprašuje, zakaj Gorenje razsipava denar za sponzoriranje športnikov ...

> > > Se ti res zdi, da v primeru Prevca razsipavajo z denarjem za sponzorstva? Lahko malo utemeljiš?
> > > hvala,
> > > novica

> > ... evo, mogoče bo dovolj, če povem, da Gorenje ni osebni sponzor Petra Prevca, ampak je sponzor celotne skakalne reprezentance Slovenije ...
> >
> > P.S.: ne spomnim se točno, kdo je to izjavil, ampak z vsako reklamo polovico denarja vržeš proč, samo nikoli ne veš katero polovico ...

> Peter Prevc je dober tudi zato, ker ima v ekipi močno konkurenco. Samo spomni se, kako so vsi noreli lani v Planici zaradi te močne konkurencse znotraj ekipe. Se ti zdi to stran metanje denarja? Je stran metanje denarja za Domna Prevca, najmlajšega udeleženca novoletne turneje?
> To o pol stran vrženega denarja je rekel že marsikdo, tudi Zoran Janković...zanj pa vsi vemo, da se zelo dobro spozna na sponzorstva. Torej bo že držalo. :)
> novica

... čuj, malo si pobrkal, ker sem jaz zadnji na totem forumu, ki sem proti sponzoriranju športnikov ... khmm, čeprav priznam, da bi med totimi www.policija.si/inde...-portnikov "reveži" med policaji zdaj že nekaj cajta "bogataša" Petra počasi s kakšnim drugim perspektivnim - Domen je še premlad - športnikom zamenjal, če bo že Tina Maze po svoji smučarski penziji očitno tudi v Policiji dočakala penzijo ...


P.S.: tole www.quotationspage.c.../1992.html izjavo od totega en.wikipedia.org/wik..._Wanamaker mojstra sem zguglal, da za večno "resnico" marketinga Zoki slučajno ne bi sebi kakšne zasluge pripisoval, ker si ga prav po nemarnem zraven namešal ...
ja, sam si začel z: "P.S.: zanimivo je, da se zdaj noben na Financah ne sprašuje, zakaj Gorenje razsipava denar za sponzoriranje športnikov ..."....ta napad na finance sem razumel kot, da ti je treba nekaj pojasnjevat :) sicer pa se pardoniram, če bi moral vedet, da si ljubitelj športa. tudi sam sem. se pa seveda 100% strinjam s tvojo pripombo glede športnikov v policijskih vrstah.
novica
rub15 sporočil: 1.344
[#2572085] 05.01.16 21:32 · odgovor na: anon-49383 (#2571968)
Odgovori   +    0
[janeztomazic]
Zakaj sponzoriat šport, če delaš hladilnike? Beko šiba noter miljone. Barcelona, Bešiktaš, košarka.
Bom poskusil odgovoriti kot potrošnik zakaj.

Do sedaj smo doma kupovali vse od Gorenja. Potem smo kupili en njihov hladilnik, pa je (bil) en velik klump; po možnosti še s tovarniško napako, po parih dnevih smo že imeli servis, in ko sem opazoval serviserja je rutinsko zamenjal en sklop kot da je to najbolj normalna stvar na svetu. Samo še to je manjkalo, da bi bil noter napol požrt burek z listkom - "kakršna meni plača tak tebi hladilnik".

Po tem smo še odločili da nikoli več Gorenja, nič od njih. In sem začel malo neobvezno klikati naokoli kaj se na trgu bele tehnike dogaja. In sem poleg uveljavljenih znamk prišel tudi do Beka, ki sem ga imel v podzavesti prav zaradi košarke. Čeprav je praktično ne gledam mi je ostalo v možganih, da sem vedno ko sem letal med programi naletel na njihove reklame. Kurc, sem si rekel, če so sposobni in pripravljeni zmetati toliko denarja za reklamo morajo biti sigurni, da ne prodajajo klumpa, da verjamejo vase, da vedo kaj delajo. Potem pa sem spet po naključju naletel na en test hladilnikov v katerem je bil od Beka najbolje ocenjen. Še tretje naključje je pa bilo, da sem letel s Turkish Airlines v Etiopijo in je bilo prva liga. In tako so me Turki prepričali, da znajo delati biznis in ga tudi (meni) uspešno prodati. Od takrat naprej je (bil?) Beko pri meni resna opcija.

Mala šola psihlogije potrošnika.

Trenutna politična turška zgodba, ki lahko povzroči, da jih bom črtal z mojega spiska je pa že osnovna šola psihologije potrošnika. O tem pa morda (ali pa tudi ne) kdaj drugič.:-)

Strani: 1