5 min
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
1 ura
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
1 ura
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
1 ura
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
2 uri
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
2 uri
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
2 uri
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
2 uri
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
4 ure
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
7 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
7 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
13 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
14 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
14 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
15 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
15 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
17 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
17 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5
18 ur
Henrik Fisker: v službi oblikoval izjemne avtomobile, kot podjetnik pa že drugič pred bankrotom 5

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2571842] 04.01.16 18:48
Odgovori   +    2
"Tržna vrednost" 6,3 milijona EUR ko se gleda na zadevo kot cegle in po tem koliko denarja je bilo notri vloženega. In dejanska tržna vrednost 880.000 EUR, ko se gleda prihodke in možnost, da se s tako dejavnostjo celo nekaj zasluži. Zanimivo.

Jaz se večkrat vprašam kako se hoteli sploh lahko preživijo, če v kalkulacijo vstaviš tudi investicijo in ne samo tekočih stroškov.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2571859] 04.01.16 20:26 · odgovor na: sopranos (#2571842)
Odgovori   +    5
Vse je odvisno od tega, kje hotel stoji.

Če bi tak hotel, kot je Šport hotel, stal npr. na Dunaju in bil primerno urejen, bi gotovo delal z visokim dobičkom. Ker pa stoji v taki vukojebini, kot je Postojna, pa po mojem mnenju nikoli ne bo delal z dobičkom. V Postojni nimaš kaj početi, ogledaš si postojnsko jamo in potem rečeš adijo. Če pa nameravaš prenočiti, pa boš gotovo v hotelih ob jami.

Meni je Postojna nekako antipatično mesto, tam se nisem nikoli dobro počutil. Ustavil sem se le tu pa tam na kavo, predno je bila avtocesta, dalj časa pa nikoli nisem bil tam.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2571860] 04.01.16 20:44
Odgovori   +    7
Ta popust ni nič. Šele s kakšnim krepkim popustom bo prodan Telekom pa bi lahko za njega letos dobili 800 milijonov, prej tudi 2 milijardi...s kakšnim popustom bo prodana šele NLB, ki bo kot Mercator in namesto da bi za trgovca dobili 2,5 milijard smo kod družba dobili "šupak" ali "todoričev šus v guz".
sopranos sporočil: 11.404
[#2571875] 04.01.16 23:12 · odgovor na: anon-202494 (#2571859)
Odgovori   +    3
[Breiva]
Vse je odvisno od tega, kje hotel stoji.

Če bi tak hotel, kot je Šport hotel, stal npr. na Dunaju in bil primerno urejen, bi gotovo delal z visokim dobičkom. Ker pa stoji v taki vukojebini, kot je Postojna, pa po mojem mnenju nikoli ne bo delal z dobičkom. V Postojni nimaš kaj početi, ogledaš si postojnsko jamo in potem rečeš adijo. Če pa nameravaš prenočiti, pa boš gotovo v hotelih ob jami.

Meni je Postojna nekako antipatično mesto, tam se nisem nikoli dobro počutil. Ustavil sem se le tu pa tam na kavo, predno je bila avtocesta, dalj časa pa nikoli nisem bil tam.
Jaz sem šel gledati bilance nekaterih hotelov na Gorenjskem. Prometa imajo tam med 200.000 in 300.000 EUR. Take stavbe stanejo med 500.000 in 1.000.000 EUR minimalno.

Kvadratura za ogrevanje je kar precejšnja. Plačevati morajo razne RTV in SAZAS prispevke. Odprto morajo imeti 7 dni na teden, kar pomeni kar nekaj osebja. Potem je tukaj še tekoče vzdrževanje in čiščenje. Pa po hotelih ti zmanjka toliko in toliko brisač. Pa davek na nepremičnine (oz. NUSZ), ki se je v teh dotičnih občinah, ki sem jih gledal, v zadnjem letu podvojil. Booking.com ti vzame med 20 in 25%.

Druga zgodba je recimo nakup hotela iz stečajne mase. Ko je recimo prejšnji lastnik zadevo uredil za milijon ali dva EUR, nato pa kupiš za recimo 500.000 EUR. In da recimo narediš potem za ene 400.000 EUR prometa, ker si zraven pripojil še kakšen že utečen posel. Potem se da kar lepo delati.

Ampak tistega kar jaz v Sloveniji ne razumem, so investicije, ki so vredne nekajkratnikov letnega prometa hotela.
bc123a sporočil: 48.253
[#2571884] 05.01.16 07:00 · odgovor na: sopranos (#2571875)
Odgovori   +    6
[sopranos]
Jaz sem šel gledati bilance nekaterih hotelov na Gorenjskem. Prometa imajo tam med 200.000 in 300.000 EUR. Take stavbe stanejo med 500.000 in 1.000.000 EUR minimalno.

Kvadratura za ogrevanje je kar precejšnja. Plačevati morajo razne RTV in SAZAS prispevke. Odprto morajo imeti 7 dni na teden, kar pomeni kar nekaj osebja. Potem je tukaj še tekoče vzdrževanje in čiščenje. Pa po hotelih ti zmanjka toliko in toliko brisač. Pa davek na nepremičnine (oz. NUSZ), ki se je v teh dotičnih občinah, ki sem jih gledal, v zadnjem letu podvojil. Booking.com ti vzame med 20 in 25%.
Prvic, tisto na cemer prosperira ali pade hotelski biznis, je pokrivanje fiksnih stroskov. Ce moras v dveh ali treh tednih poleti zasluziti za to, da ogrevas celo stavbo pozimi, si ze v izhodiscu zajebal.

Ce imas hotel z zelo variabilno zasedenostjo, ga ne mores ogrevati s centralno kurjavo, ampak je treba najti nacin za vsako sobo posebej. Tudi ce je drago ko deluje (npr. elektricno gretje) - vazno je, da ne stane skoraj nic, ko imas sobo prazno. Poceni hoteli velikih hotelskih verig imajo vsi elektricne radiatorje ali pa elektricno zracno gretje v sobah (Ibis, Ibis budget, Travelodge recimo). V zda sem videl celo 5* hotel, ki je imel edini nacin ogrevanja masivno klimo v vsaki sobi posebej.

Potem, variabilno stevilo personala. To pomeni da ne mores imeti na recepciji enega univ. dipl. receptorja, ki samo stoji v pozoru za goste, ampak mora biti hotel (ce je srednje ali nizje kategorije) organiziran tako, da ta receptor lahko dela se kaj drugega. Ibis, Travelodge, Holiday Inn Express - v vseh teh hotelih je receptor obenem tudi barman in v nekaterih hotelih streze celo hrano 24/h, z dostavo v sobe (seveda gre za razne microwave-ready stvari, ampak ce si lacen ob 2 uri ponoci, pac ne mores biti izbircen).

Ce imas v hotelu bazen, ga ne mores imeti odprtega 4 ure na dan, ampak ga imas odprtega 18 ur na dan, ker stane te isto (pri cemer ne vem, ali je v sloveniji obvezno imeti resevalca iz vode, zna biti da smo tudi tu posebnezi, v tujini nikjer nisem videl resevalca na dolznosti 24/7, v hotelskih bazenih je pac telefon in knof za klice v sili ter videonadzor).

Ce imas hotel pravilno organiziran, se ti splaca imeti tudi 10% zasedenost, ampak bistvo je, da morajo biti fiksni stroski pac majhni.

Kar vidim v sloveniji hotelirjem enostavno primanjkuje znanja (ali pa so hoteli tehnolosko zastareli) za nizanje fiksnih stroskov na nacin, ki ne prizadene izkusnje gosta.

Poleg tega je prednost ce si velika hotelska veriga in lahko sezonska nihanja kompenziras s premescanjem personala med hoteli. Ce imas recimo hotele tako v zimskih kot v letnih turisticnih destinacijah, potem lahko personal premikas tako, da jih imas tam, kjer so gosti. To recimo dela Kempinski.
sopranos sporočil: 11.404
[#2571903] 05.01.16 09:26 · odgovor na: bc123a (#2571884)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [sopranos]
> Jaz sem šel gledati bilance nekaterih hotelov na Gorenjskem. Prometa imajo tam med 200.000 in 300.000 EUR. Take stavbe stanejo med 500.000 in 1.000.000 EUR minimalno.
>
> Kvadratura za ogrevanje je kar precejšnja. Plačevati morajo razne RTV in SAZAS prispevke. Odprto morajo imeti 7 dni na teden, kar pomeni kar nekaj osebja. Potem je tukaj še tekoče vzdrževanje in čiščenje. Pa po hotelih ti zmanjka toliko in toliko brisač. Pa davek na nepremičnine (oz. NUSZ), ki se je v teh dotičnih občinah, ki sem jih gledal, v zadnjem letu podvojil. Booking.com ti vzame med 20 in 25%.

Prvic, tisto na cemer prosperira ali pade hotelski biznis, je pokrivanje fiksnih stroskov. Ce moras v dveh ali treh tednih poleti zasluziti za to, da ogrevas celo stavbo pozimi, si ze v izhodiscu zajebal.

Ce imas hotel z zelo variabilno zasedenostjo, ga ne mores ogrevati s centralno kurjavo, ampak je treba najti nacin za vsako sobo posebej. Tudi ce je drago ko deluje (npr. elektricno gretje) - vazno je, da ne stane skoraj nic, ko imas sobo prazno. Poceni hoteli velikih hotelskih verig imajo vsi elektricne radiatorje ali pa elektricno zracno gretje v sobah (Ibis, Ibis budget, Travelodge recimo). V zda sem videl celo 5* hotel, ki je imel edini nacin ogrevanja masivno klimo v vsaki sobi posebej.

Potem, variabilno stevilo personala. To pomeni da ne mores imeti na recepciji enega univ. dipl. receptorja, ki samo stoji v pozoru za goste, ampak mora biti hotel (ce je srednje ali nizje kategorije) organiziran tako, da ta receptor lahko dela se kaj drugega. Ibis, Travelodge, Holiday Inn Express - v vseh teh hotelih je receptor obenem tudi barman in v nekaterih hotelih streze celo hrano 24/h, z dostavo v sobe (seveda gre za razne microwave-ready stvari, ampak ce si lacen ob 2 uri ponoci, pac ne mores biti izbircen).

Ce imas v hotelu bazen, ga ne mores imeti odprtega 4 ure na dan, ampak ga imas odprtega 18 ur na dan, ker stane te isto (pri cemer ne vem, ali je v sloveniji obvezno imeti resevalca iz vode, zna biti da smo tudi tu posebnezi, v tujini nikjer nisem videl resevalca na dolznosti 24/7, v hotelskih bazenih je pac telefon in knof za klice v sili ter videonadzor).

Ce imas hotel pravilno organiziran, se ti splaca imeti tudi 10% zasedenost, ampak bistvo je, da morajo biti fiksni stroski pac majhni.

Kar vidim v sloveniji hotelirjem enostavno primanjkuje znanja (ali pa so hoteli tehnolosko zastareli) za nizanje fiksnih stroskov na nacin, ki ne prizadene izkusnje gosta.

Poleg tega je prednost ce si velika hotelska veriga in lahko sezonska nihanja kompenziras s premescanjem personala med hoteli. Ce imas recimo hotele tako v zimskih kot v letnih turisticnih destinacijah, potem lahko personal premikas tako, da jih imas tam, kjer so gosti. To recimo dela Kempinski.
Ja, to kar si napisal ima smisel in logiko.

Kar se pa bazenov tiče je Slovenija čisto mimo. Ti dam primer. Recimo, da imaš jakuzi, moraš organizirati vzorčenje. En jakuzi te recimo pride 15.000 EUR, potem pa še vsako leto nekaj tisoč EUR samo za vzorčenje vode. Zlepa ne pokriješ takega jakuzija. V Sloveniji je tako, da sta majhen in velik ponudnik skoraj izenačena po obveznostih, ki jih imata. Ne vem pa kako je s temi reševalci. Zagotovo malim težijo in morajo potem slednji neke čudne rešitve iskati.
anon-293951 sporočil: 1.660
[#2571913] 05.01.16 10:04
Odgovori   +    0
čas vnosa: 04.01.16 13:19
sam da ga ni sesalec kupu pa je ok
BOY008 sporočil: 596
[#2571964] 05.01.16 12:21
Odgovori   +    0
Jaz bi iz takega hotela naredil diskretni prostor za pocitek za par urc kjer bi bla diskretnost zagotovljena.
bc123a sporočil: 48.253
[#2571970] 05.01.16 12:47 · odgovor na: BOY008 (#2571964)
Odgovori   +    0
[BOY008]
Jaz bi iz takega hotela naredil diskretni prostor za pocitek za par urc kjer bi bla diskretnost zagotovljena.
V postojni? Ker tam je nadpovprecno veliko potencialne delovne sile, klientov ali kaksna druga prednost?

Strani: 1